Ultimele subiecte
» Sa ne amuzam
Sam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Mier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Vin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Vin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Vin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Sam Sept 16, 2017 9:59 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Dum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Joi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Mier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Mar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Vin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Dum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Dum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Mier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Mier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Sam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Vin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Dum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Mar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Dum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Vin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Mar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Lun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Mier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Mier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Dum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Mier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Joi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Vin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

» 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN
Vin Aug 14, 2015 8:46 am Scris de Sidy

Decembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

La o altfel de cafea 2

Pagina 6 din 40 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli la data de Joi Ian 09, 2014 10:08 am

Buna dimineata.Bine ca ai venit cu o cafeluta calda ,chiar as servi un pic ca tare mocaita sunt affraid  adica nu prea ma trezii...e o ceata la noi de sa-o tai cu cutitul asa o tine de o saptamina de zici ca suntem la Londra.o fi ajuns Sidy confused 
fares e un scump ,ne da desteptarea si ne provoaca sa fim veseli ,bravo cami ,sa va traiasca si sda fiti sanatosi si bucurosi Embarassed I love you 
iuli

Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 61
Localizare : Craiova

Sus In jos

Mesaj  husni la data de Joi Ian 09, 2014 10:21 am

Buna dimineata!
Si,ieri,parca, tot tu,ai fost prima,Doinita.Si tot eu,am venit dupa tine.Am baut amindoua cafeaua.Azi,ai fost mai "zgircita"Ai adus doar una.Asa ca-ti vin in ajutor.Aduc tot ibricul.Daca vin gustoasele,sa aiba ce bea.

Chiar asa,Iuliana,ce frumos ai "piscalit"piinea.E buna de expozitie!
Imbratisari,tuturor si o zi f.,f.frumoasa!

In Romania mai e ceata?Sper sa aterizeze avionul,in care e Sidy,fara probleme.
Aici,azi,ploua.Dar,marunt.Nu se observa,din casa.Acum,a aruncat gunoiul,menajera si mi-a spus ca ploua.Se anunta vreo 13 grade,cu ploaie intercalata cu cer senin.Miine,zice meteo,ca va ploua,toata ziua.

Eu,zic,doamne adu,inca vreo 2 zile,cu zapada.A fost superb.Cind ninge imi amintesc de copilarie.

Buna Iuliana.Cafea,de la Doinita nu mai este,dar ia de la mine,una fierbinte!
Ma bucur ca-ti place Fares.Eu,am pus poza lui,pe Desktop,sa fie primul lucru,care-l vad,dimineata.Sa-mi umple inima,de voie buna.
Asta e poza,pe care am pus-o:

husni

Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Iordania

Sus In jos

Mesaj  silvi0ara la data de Joi Ian 09, 2014 11:20 am

Buna dimineata.
Buna cafeaua Cami,iar de Fares ce sa mai zic,un scump .
Doina,sper sa se rezolve cat mai repede problema ta.
Iuliana,talentata fata,bravo.
La moi este inca ceata,umezeala multa.
Mari,pe unde esti?
Oare Sidy a ajuns?
Eu va doresc tuturor o zi cat mai buna. Very Happy 
silvi0ara

Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 59

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  mari la data de Joi Ian 09, 2014 11:54 am

Buna dimineata fete si baieti!
Nu stiu ce am mosmondit ieri de nu am ajuns sa va salut.
Astazi am baut cafeaua de la Camy. Buna, calda! Si l-am pupat pe Fares. E un scump! Nu ma satur sa-l privesc! Imi inchipui doar ce simti tu Camy cand deschizi laptopul!
Iuliana ti-am admirat painica si trandafirul japonez! Nu sper sa mai ai si pentru mine un colt de paine, ca stiu ca tu esti fan paine. Astept sa mai faci.
Gabita da-ne si noua un pic de soare, poate scapam de ceata asta. Cred ca e mai mult negura, ca te patrunde umezeala pana la oase. Altfel nu este prea frig.
Doina astazi ai de munca?
Cred ca e timpul sa mai las leneveala si sa ma apuc si eu de munca!
Va pupic dulce!

Silvioara am ajuns si eu, dar am dat peste tine! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
mari

Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 67
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  alina 42 la data de Joi Ian 09, 2014 12:28 pm

Bunaaa dimineataaaaa, asa mai la pranz !!!! Razz m-am trezit la 12  Laughing 

ieri nu am avut curent de la ora 15 pana la 23 !!!!!! m-am saturat de dormit , si de plictiseala am citit o carte la lanterna !!!!  Razz 

maine dimineata trebuie sa plec la munca si cam asa fac si eu !!!! Razz 
Doinita, asa trebuie sa faci si tu cand suna ceasul tau !!!!!!!

si pt ca am baut eu cafeaua lasata de voi, las si eu una alaturi de urarile mele pentru cine mai intra dupa mine !!!
Pupici, siiiiii multa leneveala si astazi !!!! hi hi hi .....

alina 42

Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Doina Ghidu la data de Joi Ian 09, 2014 12:45 pm

Buna! ...din nou! Azi se pare ca lenevim impreuna, dar eu la serviciu...Iar stau de azi dimineata de nu mai stiu ce sa fac. Macar de-ar avea astia bani sa ne luam lefurile pe 15 si pe 30, ce de lucru...vad ca a cam incetat.
Aici tot ceata e, ca in avion. Ce o fi facut Sidy, o fi decolat ieri? Ca tot asa era, cod galben de ceata in toata tara. Alina, ce tare ma enerveaza pe mine cand se intrerupa curentul! S-a intamplat de multe ori in Dr Taberei, ca imi povesteste Dan, dar la orele alea, eu eram la serviciu. Mai urat e cand se intrerupe seara si trebuie sa stai cu lanterna sau lumanarea...Mari, ce treaba ai azi? Nu te alaturi si tu la partida de lenevit? Laughing Cami, Iuliana, Silvioara, Gabi si toate celelalte fete, va doresc o zi cat mai buna si linistita, chiar daca e ceata!
Doina Ghidu

Data de inscriere : 09/09/2011

Sus In jos

Mesaj  Sidy la data de Joi Ian 09, 2014 8:58 pm

DA dragele mele prietene, dupa un zbor deasupra aeroportului de o ora jumatate , din cauza cetii, pilotii au reusit sa aduca nava cu succes pe pista de aterizare....altfel trebuia sa zburam pina la Budapesta si de acolo sa ne aduca cu autocarele....
Dar cand am ajuns acasa , numai de bucurii nu am avut parte..... Sad Crying or Very sad 
Pe data de 1 ianuarie pe la ora 10.00 s-a aprins casa, au venit pompierii, au spart un tavan si un perete pentru ca o grinda ardea mocnind de la cosul de fum care se zice ca nu a fost construit corect......
Mai multe nu am puterea sa va povestesc acum, sper sa ma intelegeti.E santier la mine in casa. Pina pe 06 ian magazinele au fost inchise si doar apoi s-au putut cumpara materialele de constructie...acum e zidit di gletuit.
Urmeaza zugravitul si parchetul, apoi.....
Dar mirosul din casa , de lemn ars, eu nu il suport ! Exclamation Mama si Valy nu il mai simt....
Am sparat ca 2014 sa fie un an mai bun, dar pentru noi nu a inceput bine.
Ii multumesc lui DD ca nu s-a intimplat noaptea si mama si Valy sa doarma si sa se intoxice de la fum sau ca Valy nu a apucat sa mearga deodata la biserica cu mama si focul sa fi ajuns la aer, ca acum eram sub cerul liber.....
Am sa incerc sa revin dupa ce terminam cu santierul si cu curatenia.

Sidy

Data de inscriere : 12/09/2010
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  alina 42 la data de Joi Ian 09, 2014 11:04 pm

Offffff Sidy !!!
Imi pare rau ca anul acesta a inceput rau !!! Dar asta este !!!! Bine ca nu a fost mai rau ! Bine ca nu erati toti acasa , sa fi dormit !!!!
Acum trebuie sa va ganditi ca totul o sa fie bine !!! Si cu siguranta, cu ajutorul Lui Dumnezeu, totul o sa fie bine !!!!
In cateva zile termini cu renovatul , iar viata merge inainte !!!!
Spor la treaba !!!
O noapte linistita va doresc !!!!
alina 42

Varsta : 54

Sus In jos

Mesaj  Doina Ghidu la data de Vin Ian 10, 2014 7:40 am

Buna dimineata fete si baieti
Venisem azi pregatita sufleteste sa citesc ce ne va scrie Sidy despre cum a fost in Anglia...Sidy, mi s-a facut pielea de gaina de groaza...Imi pare nespus de rau pentru ce s-a intamplat la voi acasa. Intr-adevar, bine ca nu dormeau ai tai, ca cine stie ce se mai intampla. Infiorator! Eu va doresc putere multa, ca sa puteti depasi aceasta incercare cumplita. Ce altceva mai poti spune...Poate sa-l gasiti pe cel care a construit cosul si sa-l trageti la raspundere. Sa se lase de meserie daca nu e in stare sa faca ceva asa cum trebuie. Sa nu se mai intample si la altii. Va pup, Sidy.
Dragi fete si baieti, de oriunde va aflati, va doresc din suflet un weekend linistit, cu pace si buna intelegere, cu sanatate si fara alte evenimente deosebite. Va pupicesc pe toate/toti.

P.S. Aici e iar o ceata de-ti bagi degetele in ochi. Nu stiu cat mai dureaza situatia asta, ca uite, deja de o saptamana e groaznic, toata ziua si toata noaptea e numai o ceata. Iar eu abia pot sa respir cand ies din casa...
Doina Ghidu

Sus In jos

Mesaj  diana la data de Vin Ian 10, 2014 9:37 am

'neatza dragi gustoase!! urata vreme si al noi, umezeala , ceata, inorat..blehh...deja au iesit ghioceii, asteapta priavara saracutii.
Sidy bine ai venit acasa!!! brrrr ce friguri m-au luat cand am citit ce ati patit!! Mare noroc ati avut ca s-a intamplat in timpul zilei!! Sa fiti voi sanatosi ca treceti si peste asta. Cum a fost in tari straine? Ce face generalul, s-a acomodat in Anglia?
diana

Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 42

http://dianacakes.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  martagabriela la data de Vin Ian 10, 2014 10:45 am

buna dimineata
vad ca Sidy a reusit sa intre inaintea mea pe forum.
Scuze Sidy eu am reusit sa intru tirziu pe net si asta pe telefon asa ca acum cind am deschis ma pregateam sa le spun fetelor. Acum incerc sa te sun si pe tine.
martagabriela

Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 68
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea

Mesaj  Lulu la data de Vin Ian 10, 2014 3:12 pm

Buna ziua tuturor Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation 
Insfarsit,am si eu un laptop care merge ca lumea;toate sunt la locul lor,nu s-a sters nimic pentru ca mi le-a salvat,acum ma apuc de treaba pentru ca am pierdut o groaza de timp Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Imi pare rau de situatia in care se afla fam.Toncean,shocul este prea mare sa-mi pot gasi cuvintele de imbarbatare Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation 
Va imbratisez si aveti grija de voi I love you I love you I love you I love you 
Lulu

Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 66
Localizare : Galati

Sus In jos

Mesaj  iuli la data de Sam Ian 11, 2014 9:16 am

flower Buna dimineata va zic din nou,daca nu am intrat ieri pew forum e pentru ca am fost in alerta ...adica am inceput lucrul la firma Shocked What a Face 
Din nefericire asta e viata pe pamint ...draga Sidy multumesc lui Dumnezeu ca sunteti bine si sa va ajuteasa rezolvati cu bine toata nebunia din casa What a Face .....am patit-o si eu la apartament inainte de Anul Nou....inundatie...barca pe valuri...bunul Dumnezeu m-a proiectat sa fiu acsa si eu si vecinii de sub mine...asa ca am rezolvat-o ..... Rolling Eyes ...nu am mai povestit dar vreau sa spun dragii mei ca riscuri sunt de tot felul si la orice clipita ...sa ne ajute Dumnezeu sa nu prea trecem prin ele.
Va astept la o cafeluta si va doresc o zi frumoasa flower 
Va d ca nu pot sa intru sa pun si imaginea cafelei Exclamation Exclamation Exclamation Question Question 
iuli

Sus In jos

Mesaj  iuli la data de Sam Ian 11, 2014 9:38 am

Acum si cafeluta......va astept ,e foarte buan si ne trezeste rapid Smile 
iuli

Sus In jos

Mesaj  mari la data de Sam Ian 11, 2014 10:27 am

Buna dimineata fete si baieti!
Uraaaa! E soare! Sper ca macar pentru un timp am scapat de ceata. Si mai sper ca soarele sa-mi dea un imbold sa adun si eu ornamentele de la Craciun, globurile, luminitele, crengile de brad si sa-mi impachetez bradutul pentru anul viitor.
Nu v-am aratat bradutul meu. Sa vi-l arat acum cat e inca ornat.

Si nici Mosii care mi-au asaltat geamul nu i-ati vazut.

Poate vreti niste patrunjel proaspat pentru mancare?

Sau vreti sa mirositi zambila mea timida?

Cred ca peste vreo 2-3 saptamani balconul meu o sa fie foarte inflacarat ca o sa se deschida toti boboceii de kalanchoe si nu sunt putini.

Sidy draga, imi pare tare rau pentru ce v-i s-a intamplat. In loc sa savurati in liniste momentele, sigur minunate, pe care le-ai petrecut cu copii dar mai ales cu generalul, trebuie sa remediati ce a stricat focul.
Va pup si va doresc sa fie primul si ultimul necaz pe anul asta!
Gabita probabil ca ai auzit strigatul meu dupa soare si ne-ai trimis si noua putin. Pup dulce doi moldo-sudanezi!
Zilele trecute am vorbit cu Delia care va pupa si va transmite prin mine numai urari de bine. Ea nu are dispozitia necesara sa poata scrie ceva dar din cand in cand citeste tot ce scriem noi aici. Mihaita nu este prea bine si asta aproape ca o darama. Dar ea e o luptatoare si o sa iasa cumva din pasa asta proasta.
Diana scumpa, ieri mi-am cumparat pere si astazi o sa fac deliciosul chek cu pere dupa reteta ta. Te pupic!
Acum va las ca trebuie sa profit de soarele asta care imi inunda casa si sa fac si eu ceva, sa alung lenea care ma cuprinde cand e ceata si intuneric.
Hai la cafea frumoaselor si frumosilor!

Va pup dulce si va doresc un weekend asa cum il vreti voi!
mari

Sus In jos

Mesaj  silvi0ara la data de Sam Ian 11, 2014 11:52 am

Ziua buna .
Sidy,ce intamplare nefericita,imi pare rau pentru ce s-a intamplat.Bine ca voi sunteti sanatosi,asta conteaza cel mai mult.
Azi este soare si frumos,asa cum spune si Mari,azi zi de spalat si facut curat.
Pup toata gasca si va urez o zi cat mai buna. Very Happy 
silvi0ara

Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 59

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  iuli la data de Sam Ian 11, 2014 12:07 pm

Ce bine ca vazuii si bradutul tau ,super si florile de la ziua ta,si darurile de la Mos Craciun si florile de pe balcon ,ai dreptate ,nici eu nu am facut poze la bradutul meu.... confused affraid 
dar o sa iau patrunjel de la tine sa fac o supa cu galusti,arata super ,bravo Mary Smile 
si la noi azi e foarte cald ,e soare de zici ca vine vara Rolling Eyes  nu stiu chiar ce e cu vremea asta Rolling Eyes confused 
Silvioara spor la treburi,Lulu bine ca ai aparatura performanata sa ne aduci noutati si inventii culinare,te pup,Delia si toate fetele si baietii sannatate si s-aveti o simbata si o dumineca frumosa asa cum o doriti flower 
iuli

Sus In jos

Mesaj  iuli la data de Sam Ian 11, 2014 12:10 pm

Multumesc Adrian ca pusesi poza cu gasca la Alba-Iulia din 2013,sa fii sanatos tu si ai tai si sa ai grija si de noi aci in acest site si anul in care intraram"LA MULTI ANI CU SANATATE"

Ultima editare efectuata de catre iuli in Sam Ian 11, 2014 12:12 pm, editata de 1 ori
iuli

Sus In jos

Mesaj  iuli la data de Sam Ian 11, 2014 12:11 pm

Uitai sa te intreb ...Mary ti-ai botezat florile si pisoii de boboteaza Rolling Eyes Question 
iuli

Sus In jos

Mesaj  martagabriela la data de Sam Ian 11, 2014 2:25 pm

Mari se putea?
moldo-sudanezii v-au trimis la fiecare un cos cu soare de am ramas noi fara!Azi au fost la prinz cam 21-23*C asta insemnind"iarna grea"
martagabriela

Data de inscriere : 03/09/2011
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Mesaj  mari la data de Sam Ian 11, 2014 7:56 pm

Gabitza as vrea si eu asa o iarna grea cu 21-23 de grade.
Eu tot nu m-am dezlenevit, cu tot soarele. Abia am reusit sa fac chekul cu pere, de mancare nimic. Oricum frigiderul e plin si eu mananc numai prostii. Mai zic ca vreau sa slabesc! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
Iuliana e tarziu sa le botez acum? Am uitata de ele, daca pe mine m-a botezat preotul.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
mari

Sus In jos

Mesaj  maria mihalache la data de Dum Ian 12, 2014 9:14 am

Buna,buna dimineata!
Am intrat ieri aici dar nu am avut puterea sa scriu nimic dupa ce am vazut ce i s-a intamplat Sidoniei.................uffffffffffffffff.
Eu am pus sa fac un crap frantuzesc la cuptor si intre timp ma pregatesc sa plec la biserica.
Astazi nu mai este ziua de ieri ...............este innorat dar nu este rece.
Va pup pe toti si va doresc o duminica minunata!
maria mihalache

Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Mesaj  Munteanu Eugenia la data de Dum Ian 12, 2014 9:23 am

Buna dimineata si buna sa va fie inima...Sa dea Domnul ca acest an sa fie mai bun ca cel care s-a incheiat , ca numai de necazuri am avut parte cu totii... Eu care n-am mai intrat de mult pe forum n-am stiut nimic de ce i s-a intamplat familei Tonceanu , pana ieri cand m-a sunat Sidy sa-mi ureze la multi ani.... VA DORESC TUTUROR UN AN NOU MAI BUN , CU MULTA VESELIE, CU SANATATE SI TOT BINELE DIN LUME... Noi am fost raciti de Craciun, dar de revelion am fost in Piata Cetatii ( cu dotarile de acasa: sampanie si pahare) si am sarbatorit impreuna cu multi albaiulieni trecerea in noul an... Cu unele dintre voi am vorbit la telefon, dar abia astept sa ne intalnim la vara si de ce nu si sa facem revelionul asa cum ati propus, tot la Alba Iulia... promit sa ajut si eu cat pot....Va imbratisez cu drag JANA
Munteanu Eugenia

Data de inscriere : 14/07/2012
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

La o altfel de cafea

Mesaj  Lulu la data de Dum Ian 12, 2014 10:33 am

Buna dimineata tuturor Exclamation Exclamation 
Va doresc o duminica placuta,plina de veselie acum cat e frumos afara si sa va distrati frumos I love you I love you I love you I love you 
Mari mi-ai luat-o inainte cu florile din balcon;si eu ieri le-am scos de la "iernat"si toate erau imbobocite dragele de ele,le-am ajutat cu putin ingrasamant,le-am sapat putin la radacina,le-am udat si acum astept peste putin timp sa infloreasca Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation 
V-as fi pus ceva poze dar dupa noul "look"al laptopului,nu mai pot asa ca trebuie sa-l chem pe baiat sa-mi arate cum fac Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Va imbratisez si aveti grija de voi I love you I love you I love you I love you

Ha,uite ca merge Exclamation Exclamation va pup I love you I love you 
Lulu

Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 66
Localizare : Galati

Sus In jos

Mesaj  Doina Ghidu la data de Dum Ian 12, 2014 10:58 am

Buna dimineata lume gustoasa si din partea mea! Am reusit sa pun si eu mana pe calculator cat s-a dus Dan sa manance! Asa ca scriu repede, ca pe urma iar vine la jocurile lui. Va doresc si eu o duminica placuta, in continuare. Aici, in cartier la mine, mai iese soarele, mai vine iar cate un nor, dar e cald, caci stau cu geamul deschis. Ieri am dat si eu bradul afara si mi-a fost asa o mila de el...Nici macar nu se scutura prea rau. In fiecare an patesc asa, mi-e mila de brad! De parca ar fi un animalut...Apoi am facut curat, am bagat 3 masini de rufe la spalat...m-am distrat, ce mai! Iar vineri, cand am ajuns de la serviciu, am intrat direct la bucatarie ca nu mai era nimic prin frigider si se auzea concert de "burta goala" de la Dan si de la fii-meu! Am facut repede un bors de curcan si un pilaf tot cu curcan. Azi ar trebui sa fac iar ceva, ca s-a cam golit iar prin cratita! Uite asa sunt weekend-urile mele, atunci cand nu ma duc la intalnire cu voi, fetelor! Asa ca imi doresc la cat mai multe intalniri cu voi, ca e mai placut decat acasa!
Acum va las, ca trebuie sa apara Dan la jocuri. Va imbratisez si va pupacesc mult de tot.
Adrian, si mie imi place ca ai pus din nou poza cu noi, la Alba. Poate reusesti si tu sa vii anul asta. Pe maine!
Doina Ghidu

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 40 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: