Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

+10
diana
stoi_mimi
alina 42
martagabriela
Doina Ghidu
maria mihalache
mari
iuli
Sidy
anena
14 participanți

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  maria mihalache Mier Iul 09, 2014 9:43 pm

Fetelor,daca vrem sa mergem la Thera Mithic sau la Luncile Prigoanei trebuie facuta din timp programare asa ca eu zic sa ne hotaram de pe acuma daca mergem sau nu si sa nu lasam pe ultima zi cand nu se mai poate face nimic,adica sa ramanem in oras,in Alba Iulia.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  Sidy Joi Iul 10, 2014 6:15 am

Vezi Medi acesta este dezavantajul intilnirilor din weekend....ca trebuie sa facem rezervare ! Daca ne-am intilni in cursul saptamanii, am scapa de asa ceva !
Vineri la prinz suntem toate prezente si atunci putem hotara unde vrem sa mergem....
Principalul e sa fim toate impreuna, nu unde vom manca !Ca asa...mergem la Mall ne luam mancare la caserola si mergem unde vrem noi.....
Va tzuc cu drag pe toate  pig bounce Like a Star @ heaven Exclamation 

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Noybfr
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  maria mihalache Joi Iul 10, 2014 11:22 am

Sidonia asta cu intalnitul in cursul saptamanii este de discutat iar problema nu este unde mancam(ca noi oricum mancam usor............hahaha) important este sa fim impreuna si sa vedem si alte locuri unde sa stam la iarba verde la o hlizeala ,la o discutie etc etc etc.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  anena Joi Iul 10, 2014 12:45 pm

Sidonia, vad ca mereu ai contraargumente la tot ce propun eu.Este imposibil sa stai trei zile doar la pensiune.
Daca voi doriti asta, e ok.Eu ma vad nevoita sa contactez fetele pe rind si sa le intreb ce doresc sa faca, ca sa stiu ce sa fac la rindul meu.Nici in cursul saptaminii nu poti sa mergi oriunde in grup asa de mare, fara o rezervare prealabila, pt ca este perioada concediilor, orasul este plin de oameni in vacanta, mai sunt si examenele la facultate si e full peste tot.
Eu am vrut sa fim impreuna la propriu, de aceea am propus excursia la Luncile Priogoanei...in microbuz, cu aer conditionat, ca merinde, ne oprim unde vrem, cu bere pusa la rece in cool box, cu muzioca si bancuri si tot ce vreti.
Si iti reamintesc ca chiar tu ai spus aici , pe acest topic, ca si barbatii ar vrea sa bea ceva. Si tot tu ai spus ca tu si Vali v-ati saturat de oras, ca nu mai aveti ce vedea, ca vreti si in late parti.Hotariti-va ce va doriti si eu ma conformez.
Adevarul este ca ca ma cam deranjeza comentariile astea. Nu pentru mine fac propunerile astea, pr voi...eu am vazut locurile astea si tot ce se poate vedea in judetul meu, asa ca....
Revin cu ceea ce au hotarit si restul fetelor si in functie de asta, stim exact cine vrea sa mearga si cine ramine in oras.
Cit despre cei 35 de lei cit costa excursia de persoana...no comment.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  maria mihalache Joi Iul 10, 2014 1:25 pm

Eu ridic mana.......hihihi................pentru iesirile la iarba verde.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  mari Joi Iul 10, 2014 3:21 pm

Dacă ajung la întâlneală și eu sunt de acord să evadăm din cetate undeva la iarbă verde și nu am nimic împotriva autocarului dacă soferii vor să bea și ei o bere.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  Doinavar Joi Iul 10, 2014 5:38 pm

Dragi prietene, noi venim la Alba Iulia ca sa va vedem, sa ne strangem in brate si sa mai discutam una, alta.
Noi oricum nu bem bere, nici rece nici cum o fi.
Nicu s-a uitat pe prognoza meteo si va ploua in draci si vineri si sambata.
Daca vreti sa iesiti la iarba verde, nicio problema, noi stam la pensiune sau vedem noi ce facem.
Pentru noi, nu e vorba de bani, dar inainte au fost unele mesaje, ca sa avem grija de una, de alta, ca n-au bani. Intalnirea gustoaselor nu este pentru mancare sau bautura, este pentru noi, sa ne vedem si sa ne simtim bine impreuna, oriunde am fi.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  Sidy Vin Iul 11, 2014 6:46 am

anena a scris:Sidonia, vad ca mereu ai contraargumente la tot ce propun eu.Este imposibil sa stai trei zile doar la pensiune.

Adevarul este ca ca ma cam deranjeza comentariile astea.

Draga mea ANENA departe de mine gandul sa te necajesc  Exclamation Exclamation Exclamation 
Chiar spuneam ca ne vom hotari ce vom face, cand ajungem acolo, ca sa NU ITI MAI DAU TIE DE LUCRU !!! Ca stiam cate ai pe cap ! Exclamation Exclamation  Crede-ma ca nici prin cap nu mi-a trecut sa te supar !!!

Cat priveste statul 3 zile la pensiune....eu una nu am citit nicaieri de asa ceva !

Si daca EU sunt motivul supararii voastre, spuneti-mi !Ca sa stiu sa nu mai detanjez si sa stau naibi pe fundul meu la Oradea  Exclamation Exclamation Exclamation 
Scuze tuturor celor ce le-am suparat  Exclamation 


Ultima editare efectuata de catre Sidy in Vin Iul 11, 2014 6:49 am, editata de 1 ori
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  Sidy Vin Iul 11, 2014 6:48 am

Doinavar a scris:
Pentru noi, nu e vorba de bani, dar inainte au fost unele mesaje, ca sa avem grija de una, de alta, ca n-au bani..

Asta intr-adevar asa este  Exclamation Au fost discutii despre asa ceva !Si nu are rost sa ne ascundem dupa deget....
Acesta este crudul adevar Rolling Eyes Neutral 
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  anena Vin Iul 11, 2014 10:24 am

Sidonia, ai avut vreodata impresia , de cind facem aceste intilniri, ca as fi deranjata de  prezenta voastra, ca m-ar deranja sa ma ocup de organizarea intilnirilor? Ca mi-ar fi greu? A fost o data macar , cind ceva nu a mers bine si cineva s-a simtit lezat de comportamentul meu, de proasta organizare, de conditiile de cazare? Daca aveam nevoie de ajutor ca sa rezolv vreo problema, erai prima caruia il ceream.
Iar la chestia cu trei zile. Ma refeream la faptul,ca este vineri, simbata si duminica. Iar ca sa mergem undeva in oras, chiar si la o terasa, un grup de 20-25 de persoane (pt ca,  as vrea ca si familia mea sa vina cu noi,  asta daca nu va deranjeaza), fara o rezervare prealabila, este greu de crezut ca vom gasi locuri, pt ca orasul este mic si in perioada asta , este intesat cu turisti.
Cit despre bani...eu nu inteleg , la ce bani te referi, la cei 35 de lei cit ar costa excursia? Pt ca daca este asa, eu ma ofer sa platesc excursia pentru cei care nu isi permit. Iar de mincat, banuiesc ca toti aveti nevoie sa mincati un prinz undeva, fie la Viorica, fie in oras, fie la Bucatrul Meu, la Mall.
Doina a pus problema banilor, ptr ca i s-a parut pretul cazarii pe persoana , mult prea mare fata de acum doi ani.
Si Mimi a intrebat cit costa cazarea ca sa isi faca niste socoteli...mi se pare normal.
Altcineva nu a comentat de bani...eu nu am vazut.

Iar vremea , pe cel mai credibil site de vreme din lume, spune ca la Alba iulia si imprejurimi va fi , cum vedeti mai jos.
http://www.accuweather.com/ro/ro/alba-iulia/271688/daily-weather-forecast/271688?day=6

In fine, cum vreti voi, asa va fi.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  Doinavar Vin Iul 11, 2014 2:45 pm

Buna, Nicu sunt.
Doina nu a pus problema banilor, doar a comentat ca e mai mult decat alta data si ca ne-ar fi placut mai mult la Steaua Nordului. Acolo am fi avut conditii mult mai bune, la un pret asemanator, daca ne-am fi decis la timp. Puteam si eu sa fac rezervare online, pentru ca am studiat, as fi obtinut si reduceri. Dar, asa am inteles de la ultima noastra intalnire, ca nu mai suntem bineveniti acolo si eu am inteles de ce. Nici mie nu mi-ar fi placut sa ocup pensiunea cu invitati, care sa imi ocupe toata seara cu pizza comandata din alta parte. Asta e, nu are rost sa mai discutam.
Am mai scris, astept cu mare drag sa ne intalnim, pentru ca ma simt bine cu voi, dragi prieteni. Dar am simtit ca multi au probleme financiare, nu se plang aici, pe forum si ii inteleg. Nu mi-ar placea sa mai vad retrageri de ultim moment, din diferite motive.
Abia astept sa ii revad pe cei din familia ta minunata, cei pe care i-am cunoscut deja, dar sa ii cunosc si pe ceilalti. Sunt mandru si onorat pentru asta.
Eu am studiat si vremea, chiar pe site. Sambata, in 18, se anunta o furtuna puternica in Alba Iulia si in imprejurimi. Dar asta nu ve impiedica sa ne simtim bine impreuna. Abia astept sa ne revedem.
2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Rtj1wy
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  iuli Sam Iul 12, 2014 1:29 pm

lol! Eu ma pregatesc sa ajung la Aba Iulia-daca asa s-a stabilit in ceea ce priveste data si locul intilnirii asta este- s-a stiut de multa vreme Rolling Eyes -pentru simbata parerea mea este sa mergem totusi undeva ca doar nu ma duc sa stau 3 zile in acelasi loc :shock:ca o fi cu microbuz,cu masini personale cu ce o fi eu asta zic-asa : Anena draga eu ma inscriu la o iesire pentru simbata-asa cum ai zis e sezon estival -e full peste tot si oricum eu zica sa se hotarasca fiecare pina miine seara-repet eu accept iesirea pentru simbata inafara orasului cu mijlocul de transport care se va hotari pentru majoritatea celor care vor veni si vor opta aceasta propunere-NICIODATA NU POTI SA-I MULTUMESTI PE TOTI-ORICIT TI-AI DORI ACEST LUCRU-sanatate si la buna revedere si reauzire oriunde ne aflam Embarassed Exclamation flower lol! 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  mari Sam Iul 12, 2014 4:27 pm

Vă rog să nu vă supărați nici una!!!!! Toată lumea e cu nervii la pământ și din nimic ies scântei dar vorba Doinei, a lui Nicu și a Iulianei: mi-e dor de voi toate și de dragii voștri însoțitori. Slavă Domnului că o să-l pot lăsa singur pe Scarlat 3 zile și scap și de grija pisicilor. Abia aștept să vă văd!!!!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  delia Dum Iul 13, 2014 10:00 am

Ma bucur si eu ca mai sunt cateva zile pana sa va strang pe toti in brate. Abia astept! Mihai si-a mai revenit putin, asa ca sunt mai linistita. De abia asteapta si el sa va vada. Referitor la program, ne vom supune majoritatii. Pentru noi e bine oricum hotarati. Doar timpul sa tina cu noi si sa nu se adevereasca prognoza de sambata, cand era anuntata furtuna.
Vom ajunge vineri, pe la pranz probabil. Cred ca o luam prin Drobeta, ca drumul prin Valea Jiului este inchis pana in toamna, Transalpina e si ea inchisa, iar pe Valea Oltului sunt restrictii de circulatie din cauza reparatiilor drumului si e si foarte aglomerata. Mai ramane varianta pe Transfagarasan. Oricum ar fi vom face destul de mult pe drum.
A.M.R. 5 zile!
Va pupam pe toti cu mult drag.
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  mari Dum Iul 13, 2014 10:13 am

Și eu aștept cu nerăbdare să vă strâng în brațe!!!!!
Programul, oricum va fi, este OK. Important e să fim împreună!!!!!!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  anena Dum Iul 13, 2014 10:49 am

Ok.Mai avem o pereche care nu mai poate veni.Este vorba despre Iuliana mica si iubitul ei. M-a anuntat ca nu poate veni din cauza bunicii ei care nu se simte bine.

Si pentru ca , deja am citeva raspunsuri la propunerile mele de petrecere a timpului la Alba Iulia, ma gindeam sa facem ca toata lumea sa fie multumita, ma gindesc ca , vineri sa stam atunci in oras, fie la Viorica pe terasa, daca nu va ploua, fie in oras, prin cetate. Daca Mimi si sotul ei vor dori sa vada cetatea, eu voi merge cu ei sa le-o arat vineri de dimineata, ca sa economisim timp, pina veniti voi toti. Oricum va fi si Gabi si Mone in Alba, pt ca ei vin de joi.
Deci, fie raminem la Viorica si mincam ceva acolo, fie iesim in oras la o pizza sau la ce vreti voi, dar , oriunde am merge trebuie rezervare, macar cu citeva ore inainte.
Pentru ziua de simbata, ma gindesc sa mergem la Terra Mhityca. Acolo este un domeniu vast cu tot felul de locuri de agrement: innot, calarie, ATV, pescuit, terase peste tot, umbra si de asemenea si in caz ca ploua, tot avem unde sa stam afara sa nu ne ploua si sa ne si distram. Dar, repet, NU PUTEM MERGE FARA REZERVARE. NU E DEPARTE, SUNT DOAR 10 KM SI EU PUN LA DISPOZITIE DOUA MASINI, POATE CHIAR TREI.
Aveti aici, imagini cu complexul de vacanta Terra Mythica
https://www.google.ro/search?q=terra+mythica&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=JTfCU9juCeaJ4gSPwIHACQ&ved=0CCMQsAQ&biw=1280&bih=899

Sper sa mai fie liber simbata...daca nu, chiar nu stiu ce vom face.
Sun si intreb si rezerv o zi acolo, sau ma rog, citeva ore bune, plus un prinz ardelenesc. Oricum vor veni si parintii mei, sora mea, probabil Victor si Diana, desi ei sunt cu emotii mari, pt ca fiica lor, Andrada , are examenul de admitere la medicina, in data de 23. Dar, cum la bacalaureat a luat 9,87, sunt sigura ca fata noastra despteapta va intra si la facultate.

Cele care au raspuns afirmativ propunerilor mele sunt: Iuliana, Alina, Medi, Mimi,Delia, Doina, impreuna cu ai lor.
Mai mult de atit, nu stiu ce as putea sa va propun, ca sa fie toata lumea impacata.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  Doinavar Dum Iul 13, 2014 4:59 pm

anena a scris:Ok.Mai avem o pereche care nu mai poate veni.Este vorba despre Iuliana mica si iubitul ei. M-a anuntat ca nu poate veni din cauza bunicii ei care nu se simte bine.

Tot Nicu sunt.
Eram mai mult decat sigur ca Iuliana mica si sotul ei nu vor veni, nu ma intrebati de ce, dar am stiut. Am si scris ca vor fi retrageri din diferite motive. La ei m-am gandit cand am scris.

"Victor si Diana, desi ei sunt cu emotii mari, pt ca fiica lor, Andrada , are examenul de admitere la medicina, in data de 23. Dar, cum la bacalaureat a luat 9,87, sunt sigura ca fata noastra despteapta va intra si la facultate."

Felicitari Andradei, pai cum sa nu intre la facultate cu media asta de la Bac! Super! Facem chef numai pentru Andrada, auzi tu, ce nota la bac, cand se pica pe capete, fel de fel de simandicosi, care mai de care mai cu fite.

Mi-a placut Tara lui Mitica de cand am vazut-o.  Very Happy  Asa ii spun eu. Stiu ca e Terra Mythica, dar parca Tara lui Mitica suna mai bine.  Very Happy 
Venim si noi. bineinteles.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  stoi_mimi Lun Iul 14, 2014 12:01 am

Cu parere de rau anunt ca voi veni doar eu si sefa care numara zilele.. azi zicea mai sunt tei degete si vine tenu ,suntem suficiente reprezentante din Dobrogea asta ptr ca  my Coco are interzis de la guvern sa paraseasca C-voda.. Sad  iar nora mea care era gata de o luna s-a sucit azi, asa ca vb lui .Meli ...bleax ..dar nu se v-a simti lipsa ca acopar aria cu cele 150 kg ale mele..mai intreb odata nu este deranj ca sa vina cineva sa ma recupereze din gara la acea ora tirzie 21:30 ? imi este asa jena .dar imi este teama sa merg cu taxi intr-un oras necunoscut...
ca puncte de vizitat as vrea sa merg pe cetate dar daca nu se poate, asta e nui bai ! 
in Tara lui Mitica eu merg..
alte propuneri le voi accepta cu mare drag, atita timp cit sunt cu voi este ok...wau chiar mai sunt 3 zile pina plecam abia astept sa va vad...va pup !
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  iuli Lun Iul 14, 2014 9:21 am

Mai nasa Mimi -mare bucurie zau asa Embarassed I love you Very Happy -sa dea bunul Dumnezeu sa ajungeti cu bine si sa va string in brate ca sa-mi ajunga pina l urmatoarea intilnire cu voi Very Happy ca pe cinstite vin oriunde va aflati .Jana noastra din alba iulia s-a oferit ca ne ajuta sa ne pescuiasca si sa ne duca la Perla Muresului -poate ar veni ea la gara sa te astepte -acum ttrebuie sa iau legatura cu ea -vad eu pe facebook ,important este sa stie precis cind vine trenul in gara -ziua si ora si sa-ti dau nr ei de telefon sa va intelegeti.
Eu deocamdata nu stiu cu ce voi veni -daca vin cu trinul ,o sa comand un taxi din gara pina la pensiune -asa am procedat si acum 2 ani dar ajund la 4 dimineata ca ate legaturi nu am-mai vorbim nasa la telefon.
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  iuliana_28 Lun Iul 14, 2014 10:46 am

D-l Nicu Varga eu va respect si va admir dar nu inteleg ce ati vrut sa spuneti ca erati sigur ca eu si prietenul meu nu putem veni. Cum i-am explicat si doamnei Anena pe facebook nu pot veni pentru ca bunica mea , singura care o mai am de altfel are mari probleme de sanatate si nu mai poate fi lasata singura. Si in afara de asta mai am si alte probleme dar nu vreau sa ma plang pe aici si sa nu supar pe nimeni pentru ca fiecare are necazurile lui.
iuliana_28
iuliana_28

Mesaje : 36
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  anena Lun Iul 14, 2014 10:50 am

Iuliana, eu am vb cu Mimi si i-am spus ca o iau eu de la gara, nu e nici o problema.Asa cum te-am asteptat pe tine la ora doua noaptea, nu vad de ce nu o pot astepta si pe Mimi. Eu am spus ca am la dispozitie trei masini, cu soferi cu tot. Am tot scris pe aici, pe topicul acesta.
Ti-am spus ca te astept si pe tine si fetele care vin cu autocarul.V-am asteptat in fiecare an pe toti, care cum ati ajuns, fie cu trenul, fie cu autocarul, fie in Alba , fie in alte locuri. Daca va interveni ceva , voi lua legatura cu Jana. Asa ne-am inteles.

Nicu, la ce ora ajungeti voi? o sa facem chef pt Andrada, si sa sti ca mai avem un motiv sa facem chef.

Mimi , daca veniti de joi, vineri dimineata, pina o sa se adune lumea o sa megem impreuna prin cetate.Va fi si Delia cu Fernando si Gabi cu Mone, care si ei tot de joi vin. Asa ca , cu siguranta va voi arata cetatea si santurile, promenada Albei Iulia. Sa aveti drum bun.

Revin cu vesti despre ziua de simbata. Ma rog sa aiba liber la Terra Mythica, pt ca eu nu am sunat din motivele pe care le stiti. De abia astazi sun sa vedem ce si cum.


anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  iuli Lun Iul 14, 2014 10:58 am

Iuliana mica - asa este fiecare are necazuri si fel de fel de probleme-eu zic ca nu are rost sa ne suparam pe ''Datu-l cu parearea"-suntem oameni totusi cu un anumit nivel de intelegere si putem sa trecem peste multe lucruri-asta zic eu-nu interpretez ce zici alta persoana-dar nici nu vreau sa se supre cei din acest grup ca nu vad niciun rost la asa ceva.
Evident niciodata nu vom putea sa ne intilnim toti ca asta-i viata iar dincolo de ce ne propunem sau ne dorim sa facem exista si neprevazutul.
Draga mea iti doresc sanatate si numai bine si aveti grija de voi si de bunica.poate o sa ne revedem la Bucuresti cind v-a fi posibil.O zi frumoasa! flower 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  iuliana_28 Lun Iul 14, 2014 11:00 am

Multumesc Iuliana sanatate multa si eu va pup si sper sa ne revedem la Bucuresti!
iuliana_28
iuliana_28

Mesaje : 36
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  Doinavar Lun Iul 14, 2014 11:06 am

Iuliana mica, stiam ca ai probleme cu bunica si alte probleme, de asta am scris, nu alt motiv. Imi pare rau daca s-a inteles altceva.

Anena, trenul nostru ajunge vineri, la ora 13.17. Sper sa nu avem intarziere, dar nu cred. Nu ar avea de ce.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  stoi_mimi Lun Iul 14, 2014 11:58 am

Iuliana T.am vb cu Anena a zis ca ma asteapta dar eu mor de rusine ca o deranjez la ora aceea dar o sa o pupam de 1000 de ori..as pleca cu taxi ca na nu-i bai dar nu am bani suficienti si altfel cum sa- i platesc  .ca produse am dar daca nu vrea ... Very Happy  Embarassed scz mi-a luat -o degetul care scriu razna .adica scrie ce gindesc...pupici multi va trimit pina atunci
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia. - Pagina 7 Empty Re: 2014.Un an cu sot, numai bun de intilniri....fac strigare de intilneala laAlba Iulia.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum