Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 5 din 43 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Iun 02, 2014 10:44 am

Sa fii sanatoasa Alina,spor la treaba!
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  anena Lun Iun 02, 2014 10:47 am

Buna dimineata lume draga.
Am trecut si eu pe aici ca sa nu ne mai certe Mari, draga de ea.Are dreptate , ca nu se mai posteaza ca pe vremuri...ce sa facem ,ale vietii valuri. Aici ma simt si eu cu musca pe caciula. Desi, ori scriu pe forum, ori nu,  tot sunteti in inima si in mintea mea, mereu.
Imi beau cafeluta si trec la problemele zilnice, Andreea, care este prioritatea mea numarul unu si apoi am de facut cumparaturi pt Tomas, hrana, nisip pt litiera si un patut  mai mare...toata noaptea ma inghesuie in pat.

Gabi si Mone , bine ati venit acasa !!!!
Dati un semn dupa ce va linistiti.

Doinita, ma bucur ca ai luat pisoi. Pt mine Tomas este un refugiu. Cind nu imi e bine , sau am o problema de suflet, il pun la mina pe piept si parca imi ia tote energiile negative. Si cind am crize de stomac, el stie si vine si se  culca la mine pe stomac si efectiv  simt cum se duce durerea.
Iuliana , tu esti o sursa de energie far margini.Si cind te citesc numai , si imi dai pofta de viata. Olteanca mea draga.
Sidonia, cum de nu esti la cafeluta? a dormit Vali pe camasa ta de noapte? Laughing Laughing Laughing Laughing Va pup pe amindoi si de abia astept sa va string in brate.
Alinuta, spor la munca.
Dragelor, va doresc o saptamina plina de spor si de sanatate ...fiti binecuvintate !!!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 2nsm9nn
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Iun 02, 2014 12:03 pm

Buna dimineata!
Nu pot vedea nici o poza.Nu stiu ce se intimpla.
Ieri,am deschis computerul,pe la ora 7(seara),dupa ce toti musafirii,au plecat.Printre altii,l-am avut "musafir" si pe Fufu.
Deci,azi,le spun TUTURORcopiilor(indiferent de virsta),sa aiba muuuuuulta sanatate,sa fie fericiti si iubiti!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 2n24ljk

Dragelor,sa incepeti o noua saptamina,cu multa buna dispozitie si spor!

Gabi si Mone,bine ati ajuns in Romania!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iun 02, 2014 12:06 pm

Buna din nou!
Am o mica “fereastra” si mai scriu si eu o vorba-doua pe forum. Azi vad ca pana la ora asta e mai liniste pe la mine la serviciu. Dar de obicei, incepe greul dupa ora 14!
Mari, sa stii ca va fi o problema si pentru mine, cu animalutele. Ca Adi nu sta acasa daca are vreo treaba, iar plecarile mele vor fi mai limitate ca pana acum. Ei, oricum nu ma duceam eu nicaieri. Dar stii cum e omul, vrei ceva atunci cand nu mai poti avea!
Iuli, am vazut si eu pe webcamul din Piata cu fantana muzicala, de la voi, din Craiova, a fost ceva ieri, ca era atata lume acolo! Ai fost si tu pe acolo?
Alina, serviciu usor!
Anena, ai dreptate. Si eu stiu cum e cu pisiscile astea, ca am avut 15 ani, un birmanez. Am spus ca nu mai exista asemenea pisic, ca si el, atat de inteligent era. Eu as vrea sa-i iau cu mine atunci cand ma duc la Valeni. Dar...sa vedem, ca nici Simona nici sotul ei nu suporta animale in casa. Nu stiu cu cine seamana copilul asta! Ca si Dan iubea animalele si nu avea vreo problema cu ele in casa. Mai zicea el, cateodata ca “gata, nu mai lua altul”, dar cand il avea in casa, ii placea. Astia micii de cum i-am adus in casa, s-au dus direct la litiera. Deci nu e problema cu curatenia. Plus ca se stie, pisicile sunt mult mai curate si se invata mult mai repede decat un catel. Ei, voi vedea eu.
Gabi si Mone, cum ati gasit acasa? Stati la bloc sau la curte, aici, in Bacau? Probabil ca aveti pe cineva care are grija cat nu sunteti voi. Abia astept sa ne povestesti, Gabi, ce bunatati ai preparat aici, cu ingrediente pe care nu le ai in Sudan!
Cami, super-buni! Fericita cu Fufu! Te pup.
Va pup pe toti si va las acum. Pa!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Lun Iun 02, 2014 9:16 pm

buna seara dragi prietene
multumim de urari Anena,multumim Cami
Doinita noi stam la bloc,ne-au luat casa in 1980.De apartament au grija prietenii nostri si cumatri in acelasi timp, din bloc.
Sa stii ca nu avem nici o mirodenie care ne lipseste acolo caci ce nu se gaseste luam cu noi ori uscat ori seminte. Ce nu gasim e ceafa si ciolanul dar acum am inceput recuperarile.
In rest, am pus la punct telefoanele,umplutul frigiderului, dupa care va utma vizita la medic si probabilceva kinetoterapie.
Aici este destul de frumos si PLACUT mai ales ca inca mai vedem iasomie si bujori de care imi era dor.
asteptam cu nerabdare intilnirea si pina arunci vizita citorva prieteni dragi.
Sa aveti o saptamina frumoasa
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Iun 03, 2014 6:51 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 21njjbl

Gasca gustoasaaaaaaaaa...uite ca vin cu cafeluta ,sa nu mai ziceti ca nu e nimeni pe aici ! Vedeti cum arata patul  Question E plin cu bunatatile ce vi le ofer...
Sunt intr-o pasa....proasta si nu am chef de nimic Exclamation Fac ce trebuie doar ca sa fie facut  Exclamation Nici de dormit nu prea pot...dorm iepureste si la orice zgomot mic , ma trezesc si il aud....Valy a dormit de la 12.00 pina la 03.00 atat.Si acum a intrat de serviciu....mama tot asa....nu stiu ce e. Poate o fi iar luna plina sau noua ca atunci patim asa....trebuie sa ma uit in calendar  Exclamation 
Va imbratisez si va doresc o zi de marti linistita si cat mai insorita , ca m-am saturat de atata ploaie si frig !!!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 I3738g
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mar Iun 03, 2014 8:20 am

Buna dimineata fete si baieti
Mi-e din ce in ce mai greu sa ma scol cu noaptea-n cap si sa plec de acasa! Si mai ales sa-i suport pe astia de aici. Ieri am vazut niste persoane iesite la pensie mai demult, REANGAJATE! (la noi aici, la serviciu) Si pe mine m-au oblogat sa-mi depun dosarul in septembrie anul trecut, cu cateva luni inainte sa implinesc vechimea aia maxima ceruta...Si ati vazut ce ghinion am avut...Imi e asa o mare silaaaaaa...
Gabi, sa stii ca vazand tufele frumoase de iasomie si bujorii infloriti, ma gandeam la tine, ca te vei bucura sa-i prinzi in floare! Liliacul s-a dus, a tinut cam 2 - 3 saptamani. Dar macar pe astea le-ai prins. Iar in piete, este plin deja de capsuni si cirese romanesti, parfumate si gustoase, de cartofii noi pe care eu ii ador! Si, in general, de zarzavatul si verdeturile noi dupa care am tanjit toata iarna. Sunt bune si congelate, dar nu se compara cu cele proaspete...
Sidy, cum spuneam si mai sus, am si eu o stareeee...Aseara era aproape ora 1 si eu nu puteam sa adorm, chiar daca puiutii de pisica sunt "somnifere"! Se lipesc de mine si incep sa toarca! Ce somnifer mai bun vrei? Dar iata ca eu tot nu puteam sa adorm. Ma gandeam la cutremur, la datoriile enorme pe care le am si pe care nu stiu cum si cand o sa le platesc...Offf! Stii cum zice Dan Bitman in cantecul lui: "Vreau o minune, vreau o minune in viata mea"!...
Mari, vad ca te-ai conectat. In ce stadiu esti cu lucrarea dentara?
Hai ca trebuie sa va las, ca au inceput "tovarasii" sa se perinde pe aici, prin birou.
O zi cat mai frumoasa va doresc. Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mar Iun 03, 2014 8:56 am

Bună dimineața!
Sidy eu rămân la cafeluță, bunătățile le las pentru cine are cu ce să le mănânce.
Și eu o să caut imediat meteo să văd ce ne mai rezervă DD?
Eu nici macar ce trebuie nu fac. Nu vine nimeni ssă mă ajute să calc și eu câteva zdrențe?
Slavă domnului ca nu am probleme cu somnul! Ba chiar parca am inceput să depășesc limita de 5 ore.
La voi au început să înflorească teii? Seara aici e un miros ametitor, doar cartierul se cheamă „Tei”.
Apropo! Voi cele care veniti la Alba Iulia, dacă aveți nevoie de vreun medicament care nu se găsește la farmaciile voastre sau e foarte scump să-mi spuneți ca să mă interesez dacă are și cât costă la cea mai frumoasă și mai ieftină farmacie din țara „Farmacia Tei”.
Sper că astăzi să mă sune dentista și să-mi spună că e gata lucrarea, să mă duc sa mi-o pună, ca să pot ieși și eu din casă. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
Vă doresc o zi bună!!!!!
Pupici!!!!!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Dgxe
Bună dimineața Doina!
Zici că pisoii sunt somnifere? Atunci nu mă mai mir că eu „dorm dusă”, flancată de doi motani în toată firea, nu de doi puișori ca tine. Seara stau cu mine în sufragerie cât stau eu la calculator și cum plec în dormotor, ei ajung înaintea mea și-și ocupă locurile în pat. O zi ușoară îți doresc!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mar Iun 03, 2014 8:58 am

pffffffffffffff...................iar s-a trecut la contorizarea celor care intra pe aici?
si cand aud ..................vai ce dor imi este de voi, vai de-abia astept sa ne vedem si alte asemenea linguseli ca dupa aia sa spui ca nu intri aici decat pentru Doina si cateva persoane deja eu trag o concluzie si ma intreb de ce tu Mari mai intri aici?.....................si chiar asa ,mi-am adus aminte..........a trecut aproape un an si promisesesi o cafea!!!
hai ca ies ca nu are rost sa-mi stric ziua !
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Iun 03, 2014 9:26 am

Buna dimineata Smile 
Olelei Medi cine te-a sauparat asa Shocked : Fetita scumpa,acum eu zic sa mai trecem si noi cu vederea peste anumite lucruri care nu ne plac sau nu ne convin din varii motive ...nu are rost sa ne mai si suparam ca nnu de aia am intrat in acest forum(parerea mea)-te pup si sa ai o zi frumoasa iubita mea Embarassed I love you 
Un dejun minunat,fiecare serveste ce doreste Embarassed 


La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Images-3 mai avem si zile cind nu prea merge mai nimic......cred ca nu e nimeni numai in culmea fericirii ca sa zic asa-sa ne ajute bunul Dumnezeu sa trecem si peste astea.Sidy,hai Sus,hai,Sus,hai Sus......e valabil si pentru mine si pentru orine doreste sa nu se lase prada influentelor care ne papa energia confused 
Ma bucur ca nasii de la Bacau si-au reintrat in forta cu traiul dulce bacauan,va imbratisez si astept sa ne revedem cu voia lui Dumnezeu.
Doinita G.esti o luptatoare asa ca Dumnezeu e cu tine.....sper sa ai si intimplari care sa te faca sa mergi mai departe-te pup si esti un exemplu pentru multa lume.......
Scumpelor ,nu e cazul sa va citez numele sa ne dea Dumnezeu sanatate si bine sa ne mearga oriunde ne aflam Exclamation 
O zi frumoasa tuturor lol!
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mar Iun 03, 2014 10:02 am

heeeeeeeeeeeei,Iuliana, nici pe departe sa fiu suparata ...........tu imi esti tare draga si te iubesc!
numai ca mie imi plac lucrurile clare si nu pot sa nu imi exprim parerea in legatura cu anumite afirmatii care se fac.
cei care se intraba de ce unele dintr noi intram rar iar altele foarte rar pe aici ar trebui sa si gaseasca raspunsul.
te pup si te imbratisez cu mare drag!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mar Iun 03, 2014 4:12 pm

Medy nu stiu de ce te-ai vazut vizata? Era doar o constatare, nu era un reproș. Tu chiar esti activa!
Sa-mi spui cand esti dispusa, ca sa dau cafeaua aia.

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mar Iun 03, 2014 4:33 pm

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Mar Iun 03, 2014 7:36 pm

Buna seara, dragi prietene. Am avut ce citi din urma, dar a fost o lectura placuta. Bine ca nu am mai citit despre necazuri.
Gabi si Mone, bine ati ajuns in tara. Intotdeauna am emotii cand aud de drumuri, cu avionul mai ales. Abia astept sa ne reintalnim la Alba Iulia.
Am citit despre pisici si tare m-am distrat. Noi, oficial, nu mai avem pisica, dar curtea misuna de o multime de pisici, si motani si fetite. S-au obisnuit sa vina pe aici, pentru ca stiu ca le dau ceva de mancare. Am ajuns sa cumpar din piata zgroante de pisici, ca nu mai scapam de ele. Dintre toate, doua sunt mai curajoase si au intrat in casa. Vin, mananca ce gasesc, trag o tura de somn, deobicei la Nicu la picioare, daca e la calculator, apoi pleaca.  Smile  Noaptea nu dorm la noi, dar un motanel si-a facut culcus pe terasa, impreuna cu cateii. Smile
Sambata viitoare avem intalnirea lui Nicu cu colegii de facultate, apoi mai e putin si vine iulie, cu intalnirea noastra. Am vazut ceva poze pe facebook cu intalniri ale bucatarasilor, e ceva frumos ... Altfel e cand sunt mai multi din Bucuresti, pentru ca se pot intalni mai des. Noi, provincia, care cum putem. Bine ca e intalnirea anuala de la Alba Iulia.
Va pup, mai vorbim. Sper sa mai ajung la calculator, ca joia viitoare incepe campionatul mondial de fotbal si Nicu are mult de lucru cu colegii lui de la concursul de pronosticuri. Aaaah, era sa uit sa ma laud. Nicu a fost votat cel mai popular participant din yepp (site-ul cu pronosticuri). Toata ziua buna-ziua fotbal si alte sporturi. Acum e la moda tenisul, cu romanca noastra Simona Halep. Smile
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  diana Mier Iun 04, 2014 8:24 am

Buna dimineata!!! Ma bucur ca sunteti bine, sanatosi cu toti.
Eu nu prea am cu ce ma lauda, cum ma stiti cu copii, cu casa, mai prajituresc cate ceva, probabil vedeti si pe FB.
Peste trei saptamani iau copii vacanttttaaaa...abia astept,poate mergem cateva zile la Moldova, tataia meu face 95 de ani!!!!

Si noi avem o pisica pe care o impartim cu vecina din gard. Nu stiu de unde a aparut in primavara, smechera sta si la noi si la vecina. Acum vreo luna a aparut cu doi puiuti. E tare mofturoasa la mancare, mananca de unde ii place. Copii sunt inebuniti dupa ea, vecina are doua nepotele care stau in Timisoara si vin doar in wekeend la bunici....in cursul saptamanii matza e a baietilor si in wekeend e a fetelor  Very Happy  Very Happy 
Aseara o curta un motan mare roscat ....sa vedem ce o sa iasa  Very Happy Very Happy Very Happy 
diana
diana

Mesaje : 286
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 49

http://dianacakes.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iun 04, 2014 10:11 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Images-2
Buna dimineata Gustosi!v-am adus o cafeluta sper sa gustati,daca nu un tradafir pentru fiecare sa va aduca o zi frumoasa si sanatate oriunde va aflati Embarassed I love you 
Diana cum sa nu te lauzi cu grupa ta de 4 barbati iar tu comandantul Smile -sa fii sanatoasa si puternica sa ai tacatici si strategii puternice ca  reusitele vor veni Very Happy -la multi ani cu sanatate bunicului vostru -exemplu de urmat sa va bucurati de aniversarea asteptata si sa bata si centenarul-DOAMNE AJUTA!
Laude nu prea am nici eu,dar nici nu e cazul-faptele "vorbeste" Razz -cu soarta si trairile pisicilor e o mare nebulozitate-ele isi schimba rapid comportamentul -depinde de situatie-imi plac dar la bloc eu nu am cu cine sa le lasa iar afara cine stie ce se mai intimpla cu ele-cel mai fain cred ca e la cei care au curte in speta Rolling Eyes 
Ieri dupa amiaza am vorbit la tel.cu nasa Gabi din Bacau ,ei sunt bine si abia asteapta intilnirea noastra de SUFLET.
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iun 04, 2014 10:15 am

Doinita v. ma bucur ca sunteti bine,felicitari lui Nicu pentru concursurile cistigate (eu nu am habar ce si cum)se vede ca acolo unde este pasiune te lupti sa aajungi la performanat acu s-ar zice Very Happy -Bravoo-sa-mi zici cind mergeti la Herculane-poate ca vin si eu cind mergeti voi -daca mergeti la casa Ecologica.
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mier Iun 04, 2014 10:58 am

Bună dimineața!
Diana sa-ți trăiască bunicul, să fie sănătos și vorba Iulianei să atinjă centenarul!
Iuliana am luat și cafeluța și trandafirul!
Doina și Nicu abia aștept să vă văd!
De câte ori intru pe forum și văd poza de copertă mi se face un dor nebun de voi!
Mult a fost, puțin a rămas! Ține Sidy evidența.
Găbiță, v-ați acomodat?
Doina G. și-ai băut cafeaua? Sau dai acum peste mine?
Sunt necăjită că incă nu m-a sunat dentista și nu am putut să fiu alături de prietena mea Leontina astăzi, că-și înmormântează fratele mai mare. Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească!
M-am săturat de laptr. iaurt și supa a la grec. Mai ales supă n-o să mai mănânc tot anul. Și așa nu sunt fan supă sau ciorbă, dar acum după ce am mâncat o oală, nici să n-o mai văd.
Vă pup și vă doresc o zi bună!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Frt3





mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iun 04, 2014 12:07 pm

Sunt alaturi de Leontina-condolente! -draga mary S . si din partea mea-puterea de a trece peste acesta mare durere familiei sale Sad 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iun 04, 2014 12:08 pm

LA NOI A INCEPUT SA PLOUA SI CERUL E ACOPERIT DE NORI Shocked 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mier Iun 04, 2014 1:31 pm

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Vpjhaq

Ziua buna gasca gustoasa !


Primiti cu cafeaua la ora asta ? Sau cred ca trebuie sa vin cu prinzul....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Svmogj
si
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Fee005

MARI pe la noi sunt doua feluri de tei : unul care este inflorit deja dar nu are miros si albinele nu il cauta, iar celalalt care miroase de te innebuneste, inca nu este inflorit.Chiar ieri am fost la padurea de tei si inca nu este inflorita si maine mergem iar, dar ramanem la albinute ca trebuie sa le dam sa manance ca florile de camp sunt prea putine si cum a fost frig, doar acum iese soarele, ele stau ghem in stup si nu au ce papa. Nu vrem sa moara. Daca ar fi o data cald, ca merg ele si isi cauta....
Condoleante Leontinei.....DD sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace  Exclamation A fost bolnav ?
IULIA cum mai esti  Question Ti-a trecut raceala ? Merge afacerea sau intra deja lumea in concedii ?
Crede-ma ca nici eu nu vreau sa ma las prada influentelor care ne papa energia, dar....ce sa fac  Question Ca norocul ca imi trece repede !
DOINA G mai lasa-l incolo de cutremur, nu gandi negativ ! Sau stai in bloc cu bulina rosie  Question  Doamne fereste !Legat de pisici...si mie imi sunt foarte dragi dar....in curte, nu cu mine in pat !!! Deci nu as putea face asa ceva !Le-am facut casuta si azi iarna la pisici, afara , mai ferite de frig, dar nu in casa la mine.....Acum iar a aparut o pisica ( mama care ne tot cadoriseste cu puiuti, dupa ce ii intarca).Totul e Ok ca vecinii nu au fost acasa pina azi noapte si cainele lor a fost dus in alta parte. Dar....ce se va intimpla cand revine catelul ???Mi-e si teama sa ma gandesc.....
MEDI, Medi nu te supara ca iti contorizeaza cineva intrarile pe Forum !!!Intri si tu cand poti si cand ai chef, ca nici eu nu am chef sa scriu zilnic, chiar daca citesc  Exclamation Cum sunt rosiile de la mama  Question Si-au revenit dupa grindina ce a fost ?Pupici tuturor  Exclamation 
DOINA V vad ca toti ne pricopsim cu cate o pisicuta, prin curte.....da' mie imi place ! Pe 14 iunie aveti intilnirea lui Nicu ? Cred ca la Timisoara da ? Distractie maxima sa aveti....va fi tare emotionant si impresionant ! Exclamation 
Si noi avem pe 15 si pe 22 iunie cate un botez....deci continuam distractia de la Sibiu si ne pregatim pentru Alba-Iulia  Exclamation 
Mult, mult succes la pronosticuri ! Mai e un pic si aveti o luna plina ce CM cu mult fotbal la TV !!! BAFTA sa aveti  Exclamation 
DIANA deci si voi cu pisica...hi, hi, hi Exclamation Lasa ca vin si puisorii imediat !
Sa traiasca la ulti ani cu sanatate bunicutul tau , sa fie sanatos si sa ajunga cu bine la 100 de ani si tu sa-i faci tortul, ca doar te pricepi !
Cristi acum e in clasa a XII-a ???Inseamna ca aveti emotii in vara asta...Doamne ajuta ! Vrea sa dea undeva  Question 
Nu am raspuns numai celor ce au scris pupa mine , pe aceasta pagina, sper sa nu va suparati  Rolling Eyes  Exclamation  Very Happy 
Va imbratisez cu drag pe toate si pe toti si :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 2wq75hy
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  diana Mier Iun 04, 2014 6:42 pm

Multumesc pentru urari, la sfarsitul lunii e ziua lu tataia,dar noi poate ajungem prin iulie, august la el.
Sidy la noi tei s-au scuturat deja,am avut 4 tei frumosi mari, la strada, pe doi i-au taiat ''desteptii'' anul trecut cand au facut pistele de bicicleta. Ne-au inebunit cu pistele lor,o lucrare de mantuiala, acum deja se sfarama asfatul si au aparut gropi si chiar smocuri de iarba in mijlocul lor. Important e ca azi au inceput sa puna stalpi pt semne de circulatie pe langa asa zisele piste....rasul lumi. Very Happy  Very Happy  Very Happy 
Mie imi place mirosul de tei inflorit dar fac alergie de la ei. Sad 



diana
diana

Mesaje : 286
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 49

http://dianacakes.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Joi Iun 05, 2014 8:37 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Images-7

Buna dimineata ,o cafeluta pentru cine trece azi pe aici,sa va mearga bine eu o sa plec la Caracal sa impart simbata de Mosii de vara,iar de dumineca e bilci pina marti...
Sa fiti sanatosi,o zi si un sfirsit de saptamina frumoase!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Images-7
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Joi Iun 05, 2014 1:05 pm

Azi,m-am trezit tirziu(pe la 11,30),deci,nu pot spune "buna dimineata".Am mincat micul dejun,cu sotul meu,devreme(pe la 6.30),apoi mi-am luat medicamentele si am dormit din nou.Am profitat si de faptul ca am mincare de ieri.
Asa ca,Buna ziua!
Nici azi,nu vad poze.Nu stiu,ce se intimpla.Acum,voi pune o poza,sa vad.La Previzualizare,am vazut-o.Nu stiu,daca o voi vedea,dupa.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 264ni1d
Iuliana,eu,am venit.Pt.mine,e tocmai buna,cafeaua,la ora asta.Multumesc
La un moment dat,intr-un mesaj,ziceai ca se pregateste de ploaie.Ce bine ar prinde si aici,o ploicica,cit de mica.Nu cred ca va imaginati,ce inseamna,sa nu ploua o perioada,asa lunga.Aici,va ploua prin octombrie.Deja,e multa uscaciune si praf.

Doinita,draga de tine,vad ca de cite ori,ai putin timp liber,intri pe forum.
Imi plac pisicile(mai mult decit cateii),dar,nu pot avea grija de ele,nici in casa,nici afara.In casa,nu mi-au placut,niciodata.Lasa par...,oricit de multa grija ai.Asta e parerea mea.Am o prietena romanca(aici),care are doi pisoi.Unul e urias.Are vreo 7 kg.Dar,nu asta voiam sa zic.Ceea ce voiam sa zic,e ca trebuie sa schimbe perdelele f.,f.des.Pisicile se joaca si le rup.
Asa ca,le admir la tv.,in poze....
Minunile,draga mea,apar,cind nu te astepti.
Te rog,nu-ti fa asa multe probleme.Cutremur,doamne fereste,dar,daca e sa vina,vine,nu intreaba pe nimeni.Datoriile,se termina,mai devreme sau mai tirziu.Si apar altele.C-asa e viata.Asta,numai in cazul ca nu avem un "izvor",care nu seaca.
Fiul meu,mic,de ex.,si-a cumparat o masina noua(Krysler),in urma cu cca 3-4 luni, si vreo 3-4 ani,va avea datorii.Masina veche(Mitsubishi) a vindut-o si cu pretul a platit prima rata(care,aici,trebuie sa fie f.mare).
Deci,draga mea,incearca sa nu-ti faci probleme.Daca nu poti dormi,uita-te la tv,citeste o carte...,sa treaca timpul,fara sa ai timp de gindire!

Mari,ai calcat,in cele din urma?
Ma bucur ca nici eu,nu am probleme cu somnul,deocamdata.Adevarul e,ca nici nu am cind.Ma culc tirziu(pe la 12-1,noaptea) si ma trezesc devreme(pe la 6.00),apoi,dorm iar,dupa medicamente.Am un fel de medicament,care produce somn.
Pe tine,poate,te ajuta sa dormi,bine,si mirosul de tei.Am citit ca ceaiul de tei,mirosul de tei sint "somnifere".Nu stiu,zic si eu.
Te-a sunat dentista?
Multe condoleante Leontinei,pt.pierdere!

Medi,scumpa,sint ferm convinsa,ca Mari,n-a vrut sa jigneasca pe cineva.Nu-i iau apararea(ca nu sint avocatul ei ; Wink Very Happy),dar,cred ca a  facut doar o constatare.Fiecare,dintre noi,vine,aici,sau in alta parte,de placere si atunci cind are timp.
Si,vorba Iulianei,nu pune la inima,orice.Mai zice,uneori,omul,cite-o vorba,fara sa se gindeasca la consecinte.
Ne esti draga,nu te supara!Uite,ca ti-a trimis Mari si o Balada a dragostei!

Wow,Doina Varga,ce mult ma bucura prezenta ta.Rara,dar,ma bucur ca nu ne uiti.
Ce frumos,ca Nicu isi umple timpul cu lucruri(ma refer la fotbal),care-l bucura asa mult.Si,ma bucur si mai mult,cind vad ca-l sustii si-l incurajezi.
Apropos de pisici.Spuneai ca dorm la picioarele lui Nicu.Pisicile,ii dau,lui energie pozitiva.El.are probleme cu picioarele,iar pisicile "stiu",asta.
Am o prietena,al carei sot are probleme cu plaminii.Si pisica ei,doarme,noaptea,numai pe pieptul lui.

Diana,La multi ani,bunicului tau!Sa-i dea D-zeu sanatate,si sa-i faci tort,multi ani,de acum inainte!
Aveti grija,cu pisica aceea!Cind e-n calduri,nu tine cont de culoarea motanului Smile .Si o sa va umple de pisicuti.

Sidy,cind,inca nu sint flori,ce le dati albinelor?Zahar?
Si eu,ca si tine,niciodata n-am agreeat picici,catei.......,in casa.Nici pesti.

La mine,prigramul e neschimbat.Doar,ca acum,e Fufu,care ma veseleste,cu prezenta si progresele,pe care le face.
Acum,va las.Sa aveti un weekend placut!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Joi Iun 05, 2014 1:07 pm

Nu vad poza.Cu toate ca la previzualizare am vazut-o.
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 5 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 43 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum