Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 7 din 43 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 25 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Iun 10, 2014 6:35 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 1256h4k

Fetelor sa nu uitati ca ANENA merge astazi la Cluj cu Andreiutza si Adrian....
ANDREEA are nevoie de toate rugile noastre, asa ca haideti sa ne rugam impreuna :

Tatal nostru
Care esti in ceruri,
Sfinteasca-se numele Tau
Fie imparatia Ta
Faca-se voia Ta
Precum in cer asa si pe Pamant.
Painea noastra cea de toate zilele ,
Da-ne-o noua astazi
Si ne iarta noua gresalele noastre,
Precum si noi iertam gresitilor nostri.
Si nu ne duce pe noi in ispita,
Ci ne izbaveste de cel rau.
Ca a Ta este imparatia
Slava si puterea
In numele Tatalui
Al Fiului
Al Sfantului Duh
Amin.


Si o rugaciune inainte de operatie :

Tu, Doamne, Cela Ce esti doctor ceresc, ta­ma­duieste-o pe Andreea prin mana doctorului pamantesc, ca sa Te laud in toate zilele vietii mele.
Preaputernice si slavite Doamne Iisuse Hris­toase! Tu, Care ai venit in lume sa tamaduiesti neputintele oamenilor, Care nu ai venit sa chemi la pocainta pe cei drepti, ci pe cei pacatosi, si ai pri­mit moarte pe cruce pentru mantuirea noas­tra! Din adancul inimii Te rog sa primesti sme­rita mea nevointa si aceasta mica rugaciune a mea pentru cel incercat de boala!
Mantuieste-l, Doamne, precum stii, ca un bun si iubitor de oameni, si randuieste Tu toate spre fo­losul sau. Ca noi neputinciosi suntem si nu il pu­tem ajuta daca nu ne vei lumina cu harul Tau.
Dar cazand inaintea Ta ,Te rog, indura-te de robul Tau, potoleste-i fierbinteala, alina-i sufe­rinta, ridica-l din patul durerii.
Sa ii fie aceasta incercare prin care trece spre indreptarea vietii, spre inceput bun mantuirii si spre iertarea pacatelor.
Daruieste-i lui rabdare si liniste, alungand de la el toata frica si toata deznadej­dea, ca sa nu fie ingenuncheat de durere si sa carteasca sau sa cada in patima maniei.
Ajuta-l, Iubitorule de oameni, ca vazand el mila Ta, sa cada la picioarele Tale cu lacrimi de po­cainta si de multumire, ca sa se invredni­ceasca sa auda glasul Tau cel sfant: "Iertate iti sunt pacatele!"
Amin.
Doamne ajuta-i acestei fiinte nevinovate sa treaca cu bine peste greutatile din aceste zile . Exclamation Toate gustoasele si toti gustosii suntem alaturi de voi  Exclamation Doamne ajuta  Exclamation 

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 20zecdi
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mar Iun 10, 2014 8:16 am

Buna dimineata fete si baieti
ANENA, toate gandurile mele si inima si sufletul sunt cu voi, alaturi de voi si minunea ta numita Andreea. O sa treaca cu bine si de acest hop. vei vedea. Te pup si sunt cu voi.

Fete si baieti, azi dimineata m-am intalnit in troleibuz cu NICO. Ea va trimite toate gandurile ei si multi pupici si va roaga sa nu fiti suparata pe ea ca nu intra pe forum, dar asta nu inseamna ca nu se gandeste la fiecare. E si ea foarte ocupata cu problemele ei si serviciu. Gabi, Nico te-a sunat de pe telefonul ei de serviciu. A spus ca iti va trimite un mail.
Mari, foarte frumos ca va intalniti dupa atitia ani. Asa colegi, mai DA!
Sidy, vezi ca au anuntat astia la meteo cele mai calduroase zile, cu 35 grade la umbra. Ma gandesc la sufletelele alea mici - albinutele - aveti mare grija de ele. Plus ca stiu ca aceste calduri le schimba si lor comportamentul si sunt mai agresive.
Gabi, multumesc, acum m-ai lamurit! Ce bine ca aveti asa prieteni buni, sa aiba grija de casa.
Iuliana, te pup.
Alina, cum a fost la Tg Carbunesti?
Cami, mai este Fufu la voi?
Diana, mai e putin si vine vacanta mareeeee! Doamne, ce bine ca nu mai am copii de scoala!  Laughing  Laughing  Laughing 
Adrian, Angela, Daniela, Delia,Doina, Eugenia, Geta, Iuliana_28, Lenuta, Lulu, Lumi, Medi, Menuca, Mimi, Silvioara, va imbratisez cu drag si va doresc o saptamana cat mai usoara, cu sanatate si impliniri. Aveti grija de voi, mai ales azi se anunta cea mai calduroasa zi.

ANENA, drum bun si mergi cu toata increderea in doctori. Stiu din multele experiente de felul asta pe care le-am avut. Daca doctorul e bun si tu ai toata increderea in el, treaba e pe jumatate rezolvata. Conteaza foarte mult. Te pup.

Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Iun 10, 2014 9:18 am

Embarassed I love you Doamne,Dumnezeul nostru prin puterea,iubirea,lumina si intelepciunea ta ,te rog din suflet ajuta pe Andreia,doctorii si familia sa de a trece si peste aceasta grea incercare Embarassed I love you -iubire si recunostinta Embarassed I love you 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Iun 10, 2014 9:23 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 IMG_2876-1Buna dimineata,Doinita si Sidy si toate gustoasele si gustosii (nominalizati sau nu)sunt alaturi de voi si la bucurie si la greu si uite mai venii cu o cafeluta sa va fie de bine flower 
Se anunta o zi caniculara asa ca aveti grija de voi si ai vostrii,palariute,apa si cit mai putin prin soare Rolling Eyes -cind eram noi mici habar nu aveam de asa ceva Rolling Eyes Shocked What a Face -din pacate azi omul nu respecta natura si echilibrul ei -consecintele le suportam TOTI...
Va doresc sanatate ,bucurie si iubire oriunde va aflati flower flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mar Iun 10, 2014 3:26 pm

Ce am scris s-a dus!!!!
Am rămas doar cu poza pe mouse.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Uhjhw
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty La o altfel de cafea2

Mesaj  Lulu Mar Iun 10, 2014 7:47 pm

Dumnezeu s-o tina in paza lui pe Andreea suflet nevinovat iar parintilor multa putere sa poata trece peste aceasta incercare grea Exclamation Exclamation 
In rugaciunile mele o adaug si pe Andreea si fie ca DD sa fie alaturi de noi Exclamation Exclamation Doamne ajuta Exclamation Exclamation 
Salut toate gustoasele si gustosii si va doresc o vara frumoasa si plina de distractii I love you I love you 
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 72
Localizare : Galati

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Iun 11, 2014 7:55 am

Buna de dimineata fete si baieti
DOAMNE AJUTA SA FIE ANDREEA BINE SI SA TREACA CU BINE PESTE ACEST IMPAS si toti cei care au nevoie de multa sanatate. Lulu, bafta la doctor la ochi. Astept vesti bune!

Fete si baieti, cum a fost aseara pe la voi, pe unde locuiti? La noi a fost cumplit. Cel putin la mine in cartier. O Doamne! Mi-a fost asa o frica. Parca se spargeau trasnetele in fata blocului. Geamurile zbarnaiau, cat sunt ele de termopane, alarmele masinilor sunau, era o teroare totala. Apoi a inceput o ploaieeee...Brrr, sper sa nu mai vad asa ceva. Duminica a fost groaznic in Valeni. Imi povesteau copiii ca le-a distrus grindina TOT in gradina: rosii, castraveti, florile (aveau niste trandafiri superbi) pomii, nucul, vita de vie...nu a mai ramas nimic. Grindina a fost mai mare decat oul de porumbel, ziceau ei, si a si tinut foarte mult timp. Copilul s-a speriat, a inceput sa planga...

Si azi se anunta canicula. Sper ca diseara sa nu mai trasneasca asa ca aseara!
Va imbratisez pe toti/toate si va doresc o zi cat mai linistita si frumoasa, cu muuuuulta sanatate la toata lumea. Pup.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iun 11, 2014 9:47 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 IMG_2875
Buna dimineata Lulu si Doinita G.si la toti din acest forum Embarassed 
sanatate pentru Andreia,Lulu ,mama lui Mariela si toti care au probleme mai mari si normal la toata lumea .
Doinita la noi o caldura turbata rau de tot-e clar ca razele soarelui incep sa omoare tot ce este viu-ca urmare si a ceea ce face omul pe aci pe pamint ,stiind ca se intoarece contra lui -dar asta e-furtunile turbate se datoreaza dezechilibrului natural dar pot fi si provocate-ATENTIE  What a Face  What a Face  What a Face  What a Face  What a Face  What a Face  What a Face  affraid  lol! sa scoateti tot din priza cind incepe asa ceva Shocked  What a Face  I love you -iar de la mamaia mea(sora lui tata)-pentru a alunga FURTUNA- se pune sare pe lama cutitului si se aseaza pe prag la usa-eu am facut si se intimpla ceva care noi nu stim -nu mai vine furtuna aia mare si cu pietre-chiar daca ....tine foarte putin si aia e......daca vreti faceti -daca nu-nu-eu de ani de zile procedez asa si Dumnezeu m-ajuta-eu tin enorm la flori asa ca ori unde sunt asa fac pentru protectie.
Si azi se anunta tot o zi caniculara .acum nu ar fi asta dar din pacate radiatiile sunt nocive Rolling Eyes  Exclamation 
Sanatate tuturor oriunde va aflati,aveti grija de voi Embarassed  I love you
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Iun 11, 2014 10:15 am

Buna dimineata dragi gustosi!
Am mai facut o postare pe blogul meu despre Marsilia,lasa aici link-ul http://mmihalache.blogspot.ro/2014/06/bazilica-notre-dame-de-la-garde.html
Ganduri bune pentru Andreea si Anena.
Doina si la noi a fost rupere de nori.............tunete,fulgere si ploaie .
Va doresc o zi minunata!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Mier Iun 11, 2014 10:27 am

Buna dimineata. Toate gandurile si rugaciunile noastre pentru cei bolnaviori, sa dea Domnul sa fie toate OK, sa se termine cu bine. Nu imi place cand aud ca sunt probleme de sanatate la cei dragi.
Am vazut la stiri ce prapad au facut furtunile prin tara. La noi nu a fost nimic, dar caldura este insuportabila. Si va mai fi asa cateva zile. Ne-am uitat pe prognoza si mai scad temperaturile, sambata, la intalnirea lui Nicu de la facultate va fi chiar placut.
Iuliana, nu stiam de faza cu sarea pe lama de cutit, e interesanta. Smile
Dragi prieteni, noi am tot tras de timp dar ne-am hotarat. Incepem reparatii la casa si izolare cu polistiren. Am dat de o firma care lucreaza frumos, ieftin si rapid. I-am vazut cu au lucrat ceva la casa lui Andrei si ne-a placut. Au venit luni la noi, au masurat, au calculat, ne-am inteles la pret si de azi au inceput lucrul.
Nicu s-a gandit sa faca poze pe toata durata lucrarii, ca sa vedem cum a fost si sum va fi la final, facem un album. Va pun si voua una-doua poze. Smile

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 24ca5hs

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 2lvofhe
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mier Iun 11, 2014 11:28 am

Buna dimineata!

Inainte de orice,Sint si eu alaturi si ma rog pt.Andreea.
Anena,draga,sper,din suflet,ca totul sa se termine cu bine si sa fii,din nou,bucuroasa,cu pofta de viata,pe care o raspindesti!
Cind va fi operatia?
N-am vazut pe fb,mesajul tau.Voi merge,sa-l vad.

Nici azi,nu pot vedea poze.Nu-mi dau seama ce se intimpla.Pot vedea poze,pe orice site.Numai aici,nu.
Fufu,va sta in Iordania,cam pina in 28.Peste doua zile(in 14),va veni si fiul meu,tata lui Fufu.Abia asteptam sa-i vedem reactia(lui Fufu).
Pun,inca niste poze cu Fufu.

Vrea sa ridice un pepene rosu.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 35846qd

Vorbeste cu tata lui.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 15fptab

E f.darnic.De obicei,cind maninca ceva,da si celor din jur.Vrei,nu vrei,trebuie sa-i faci pe plac.Aici,imi dadea niste ciocolata.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 2zgrsk1

Imi studiaza cerceii.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 E66m1h


Ii place sa faca baie.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Dgijif

Ce bun e sandviciul cu brinza.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 15gcxog


Imi place sa ma laud cu el.Acum,nora mea se gindeste(deocamdata),sa faca un fratior sau o surioara lui Fufu.Nu ma bag,dar mi-ar place.
Geta,am scris pe fb,linkul filmului asta,romantic.Poate n-ai vazut.
http://www.online-subtitrat-2013.info/the-age-of-innocence-varsta-inocentei-1993/

Si,am vazut un film bun(nu romantic),acum vreo 2 zile.
Doi actori,pe care-i admir (Al Pacino si Russal Crow),s-au intilnit si a iesit ceva frumos.
http://filme-online-gratis.com/blog/2013/04/04/the-insider-informatorul-1999/

Sa aveti o zi buna,si multe clipe frumoase!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mier Iun 11, 2014 3:10 pm

Dragele mele gustoase, ANENA si familia ei au plecat spre Cluj doar astazi ! Dar e bine , pentru ca s-a oprit hemoragia Andreei !
Asa ca vom fi alaturi de ea si ne vom ruga pentru Andreea, mai ales daca totusi va trebui sa se opereze....am sa va anunt eu daca totusi trebuie operata.
Dar cum voi stiti ca un necaz nu vine niciodata singur, am sa va rog din tot sufletul meu sa fiti si alaturi de GABI a noastra , care maine la 14.45 are programare la o clinica privata de oncologie tot in Cluj ! Rezultatele din Bacau sunt bune dar....ceva nu e in regula cu sanul....are sa va spuna mai multe ea, cand are sa poata.....
Oricum ,va rog mult de tot, sa ne rugam si pentru GABI si pentru ANDREEA sa le ajute DD la operatiile lor !
Daca Gabi va trebui totusi sa se opereze,  eu am sa va anunt, dar am sa merg cu ea la Cluj sa-i fiu alaturi....nu poate fi singura in noaptea de dupa interventie...Dar ma rog lui Dumnezeu sa nu trebuiasca sa faca nici o interventie chirurgicala !
Doamne ajuta-le la amandoua !
AMIN
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Iun 11, 2014 3:51 pm

Inainte sa inchid toate aparatele astea de aici, am zis sa ma mai uit o data pe forum.
Of, Sidy, ma rog cu toata puterea mea sa fie bine pentru Andreea si pentru Gabi si, bineinteles pentru toata lumea care are nevoie. Dar eu sunt convinsa ca totul va fi bine. Numai asa putem invinge necazurile. Gandind pozitiv. O sa vedeti ca va fi bine pentru toate dragele noastre gustoase. Va pup pe toate si pe maine. Pa.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Iun 11, 2014 5:27 pm

Buna ziua,la noi e foarte cald dar azi parca a adiat vantul,aceasta stare a vremii ma afecteaza mult si transpir ingrozitor ceea ce im creeaza o stare de disconfort .
Vad ca l-a afectat si pe Ioji caruia ii e rau de trei zile,el a slabit foarte mult dar nici asa nu e bine ca nu se poate tine pe picioare si ameteste,am intrat in panica ca a sughitat vreo 24 de ore Roxi a fugit noaptea la farmacie si a primit un medicament antispastic ,ia trecut daca nu trecea chemam salvarea,acum sta in pat si ii dau sa manince ce stiu ca isi doreste i-am facut snitele cu pireu si acum chftelute din pui un castron mare si ii tot duc la pat dar e incapatanat,off Doamne Sad
E asa palid si suntem speriate iar Roxi plinge si se roaga de el sa manince,apoi seara vorbim cu Diana si Alex dar incercam sa o protejam sa nu o necajim si pe scumpa mare,offf :(Lui Ioji ii e frica de intepaturi de ace sau de perfuzii dar daca vad ca nu si revine n-am alta solutie decat spitalul cum spune prietena mea de pe SMURD ca are nevoie de glucoza,vitamine si alte medicamente sa l intareasca.
Deci fetelor si cu slabitul asta e o problema  vai si amar Sad

Anena ii doresc sanatate Andreei stiu cat de greu e sa fii mama si sa aiba copilul probleme si Roxi si-a facut niste analize si stiam ca ambele fete au hipotiroidism ,ani de zile copile fiind alergam la medici (masuratori tratamente)iar Diana a luat si gravida tratament,ia iesit si lui Roxi acum un pic de hipo asa ca incepe tratamentul de azi tot cu eotirox,Diana are de 100 mg si Roxi cu 0.25 .

Gabi iti doresc sanatate din tot sufletul iar Sidonia se dovedeste inca o data o prietena sincera ,adevarata si de nadejde va pup Smile

Camelia am vazut primulmfilm e foarte fain iti multumesc:)


Va doresc o zi buna tuturor si sa auzim de bine Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 66
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iun 11, 2014 5:34 pm

Doamne ajuta sa fie bine si Andreea si nasa Gabita Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked What a Face What a Face What a Face What a Face -sa nu fie cazul de interventie-sunt situatii in viata cind ramii"Masca "-sa zic asa-Dumnezeu e mare si ne ajuta sa trecem peste greutatile care vin cind nu te astepti Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation 
Getuta draga ,sanatate si la Ioji al tau....acum citii despre voi ,inainte sa trimit mesajul meu Rolling Eyes
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mier Iun 11, 2014 5:36 pm

multumesc mult dragele mele
Sidy nu imi este prietena,este sora mea. Ma tot incurajeaza si ea si Valy

miine dimineata, plecarea, la prinz, verdictul, am mari emotii
DOAMNE AJUTA SI ANDREEI SI MIE
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Iun 11, 2014 10:53 pm

Iuliana iti multumesc frumos suntem tare speriate eu si Roxi nici nu l-am lasat sa mearga la serviciu ,vad ca parca si a mai revenit,nu vreau sa-l indop dar azi iar m-am dus sa-i caut smantana lui preferata si lapte batut de la boni ,offf e asa ca un copil si cum se uita la mine cu ochii tristi sa nu l ducem la spital Sad
Doamne ajuta pe toata lumea:)

Gabi m-am convins ca Sidonia  cu tine si Mone aveti o legatura speciala (stiu cat tine la voi si Vali) eu m-am referit si la mine cat de mult m-a ajutat acest om minunat cat am fost in spital ,cat e de discreta si eu tin mult la ea pentru toate ce ne leaga ,e un om special si merita toata consideratia noastra.
E ma rog Gabi sa nu ai probleme si sa va intalniti cu sanatate la Alba ,te imbratisez tare tare ,cu drag si pe Mone Smile

Mi-e asa dor de Lulu si sper din inima sa se rezolve si problema ei cu ochiul de abea astept sa vina acasa sa vorbim ,te pup Lulu Smile

Noapte buna tuturor cu liniste si sanatate !


Ultima editare efectuata de catre Geta in Mier Iun 11, 2014 11:36 pm, editata de 1 ori
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 66
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty La o altfel de cafea2

Mesaj  Lulu Mier Iun 11, 2014 11:19 pm

Buna seara tuturor Exclamation Exclamation 
Ce am citit aici nu-i bine si ma rog la bunul Dumnezeu sa aibe grija si de Gabitza noastra;transmite-i te rog draga Sidy toata compasiunea mea si-i doresc multa sanatate cum de altfel doresc si pentru Andreiuta si pentru mama Lenutzei I love you I love you 
Va imbratisez pe toate si va doresc o noapte linistita I love you I love you
Geta sanatate multa si lui Ioji si aveti grija de el iar tu nu mai intra in panica;pupic I love you I love you 
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 72
Localizare : Galati

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Iun 11, 2014 11:54 pm

Lulu a scris:Buna seara tuturor Exclamation Exclamation 
Ce am citit aici nu-i bine si ma rog la bunul Dumnezeu sa aibe grija si de Gabitza noastra;transmite-i te rog draga Sidy toata compasiunea mea si-i doresc multa sanatate cum de altfel doresc si pentru Andreiuta si pentru mama Lenutzei I love you I love you 
Va imbratisez pe toate si va doresc o noapte linistita I love you I love you
Geta sanatate multa si lui Ioji si aveti grija de el iar tu nu mai intra in panica;pupic I love you I love you 

Draga mea Lulu tu stii ca nu sunt ipohondra cand e vorba de mine dar cand sunt ai mei in vreo problema chiar sunt disperata dar ma concentrez mult si tot eu le rezolv pana la urma (doara sut taur),te imbartisez tare,tare si ai grija de tine ,sa vii sanatoasa draga mea Lulu Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 66
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Iun 12, 2014 7:48 am

Buna dimineata fete si baieti
Sanatate multa ANDREEA, GABI, LULU, IOJI, mama LENUTICA, si toti cei care au nevoie. Doamne ajuta la toata gasca gustoasa si familiilor lor sa fie sanatosi cu totii. Va pup.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Joi Iun 12, 2014 8:44 am

Bună dimineața!
Când citesc despre atâta suferința, lăsând la o parte faptul că sunt iar știrbă că mi s-a rupt un dinte, nici nu-mi vine să vă spun cât de fericită sunt că am deja bilete de avion și pe 16 august plec la copii. Dar nu m-am putut abține să nu impărtășesc cu voi această fericire.
Toate gândurile mele bune se îndreaptî către toți bolnăviorii.
Mă rog pentru Andreea și Anena, pentru scumpa și draga Găbița, pentru Mihăiță al Deliei, pentru mama Lenuțicăi, pentru Joji și pentru Lulu. DOAMNE AJUTĂ-I!
Vă las o cafeluță și vă doresc o zi bună!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 J4kr

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Joi Iun 12, 2014 8:58 am

Buna dimineata Embarassed 
Sanatate si Doamne ajuta sa fie bine pentru Andreea,nasa Gabita Ioji.Lulu si toti parintii nostri-AMIN Exclamation 
Mari S ma bucur din suflet ca pleci la copii,Doamne ajuta sa fie toul Bine Embarassed 
Eu va astept cu o cafeluta, sper sa mai primim vesti despre cei cu probleme de sanatate de la Sidy care este cea mai aproape de nasa Gabita.Stiu ca trebuie azi sa mearga la Cluj -nasa gabita -Doamne ajuta sa fie de BINE Exclamation -iubire si recunostinta Like a Star @ heaven  Embarassed  I love you  flower 
La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 IMG_2878-3
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Iun 12, 2014 2:05 pm

S-a intimplat in 12.06.12  flower deci acum doi ani ,le doresc din toata inima sanatate si fericire alaturi de sufletul nostru Alex:)


La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 DSC01084

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 DSC00859

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 DSC00863

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 DSC01023

Buna ziua,parca s-a mai racorit si Ioji e un pic mai bine,Mari ma bucur ca pleci la copii .
Va doresc o zi frumoasa fetelor si cu sanatate pentru toata lumea ,va pup Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 66
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Joi Iun 12, 2014 4:12 pm

VESTI proaspete si sper sa fie BUNE !!!

Mesajul ANENEI :

"...Pentru voi, toti cei care ne sunteti alaturi si carora VA PASA.
Am fost cu Andreea la Cluj, la o evaluare a starii ei.Hemoragia s-a oprit de tot, Doamne fii laudat !! Dar, inca nu am hotarit o data exacta pentru operatie. Asteptam rezultatul unor analize, sa vedem cit este de anemica si in functie de asta vom hotari daca mai asteptam sau nu. Adevarul este ca o operatie pentru o persoana ca Andreea , in starea ei, comporta multe riscuri, de multe feluri. Chiar si medicii, ginecologul si anestezista cu care am vb ieri mult pe tema asta, se tem putin, cu atit mai mult cu cit ei stiu mai bine care sunt implicatiile. Asa ca, pe moment starea ei este stabila, astepatam rezultatele analizelor si vedem ce vom face mai departe.Dumnezeu este bun si milostiv si poate face o MINUNE cu fetita mea si scapa de operatie.
Inca o data va multumim din suflet. Inca mai sunt OAMENI BUNI in lumea asta si voi sunteti o parte dintre ei..."

Deci e BINE...hemoragia s-a oprit si deocamdata ANDREEA a scapat de operatie  Exclamation Exclamation Exclamation 

GABI acum a iesit de la medicul care a programat-o pentru marti seara la ora 18.00 la o incizie pentru biopsie.
Ii face o incizie de 4 mm cu anestezie locala...dar medicul a spus ca el crede ca va fi BINE !!! Ca nu este altceva decat o obstuctie a unui canal !

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 2mwuvs3

La amandoua fetele noastre si la toti ceilalti bolnavi din marea noastra familie Gustoasa !!!
MARI ma bucur enorm pentru tine si cand ne vom intilni la Alba Iulia am sa-ti povestesc cum sa ajungi din avion la bagaje si la Vero si Alex !!!
DOAMNE AJUTA tuturor bolnavilor nostrii  Exclamation Exclamation Exclamation Sanatate maxima  Exclamation Exclamation Exclamation 
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Joi Iun 12, 2014 4:27 pm

Acum am vorbit cu nasa Gabita ,se intorcea la Bacau-trebuie sa-i faca o biopsie saptamina viitoare-am incurajat-o spunindu-i ca poate fi ceva pe plan hormonal-Dumnezu s-o ajute sa nu fie nimic grav,sanatate si lui Andreea si la toti care acum au probleme ceva mai acute cu sanatatea-aveti grija de voi -Doamne ajuta! Like a Star @ heaven Embarassed I love you


Ultima editare efectuata de catre iuli in Vin Iun 13, 2014 9:53 pm, editata de 1 ori
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 7 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 43 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 25 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum