Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 4 din 43 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Vin Mai 30, 2014 8:27 am

Buna dimineata fete si baieti
Iata ca a mai venit un weekend! Azi la noi e foarte intunecat, a si plouat putin azi-noapte, dar afara e placut, nici prea cald dar nici prea racoare. Din pacate se anunta tot weekendul ploios.
Iuliana, cum ai sarbatorit ieri, de Inaltare? Ce bunatati ai facut?
Medi, dar tu, ce ai mai preparat bun?
Anena, ce minunatie de puiut ai tu in poza aia! Cat ma bucur ca Andreea e mai bine! Sa vezi ce chef facem la vara! Ca doar sunt atatea de sarbatorit: intalneala, venirea surioarei tale, 10 ani ai vostri! Oho! Numai o sarbatoare va fi, pacat ca stam asa putin, doar 3 zile! Dar bun si atat, decat deloc!
Cami, si aici a fost cald zilele astea. Pana ieri, au fost 27 – 28 de grade. Azi s-a racorit putin, ca a plouat si cred ca va mai plou aca prea e intuneric afara !
Silvioara, abia astept sa vii, si poate ne povestesti si noua mai mult despre frumusetea aia mica de Nathalie! Si...poze, mai multe poze!
Geta, nici mie nu-mi face bine caldura. Dar asta numai de cand sunt operata. Inainte nu aveam nici o problema. Din contra, nu suportam frigul! M-am schimbat ingrozitor de mult...
Sidy, sa le porti sanatoasa! Sunt foarte frumoase! Si eu trebuie sa-mi cumpar ceva de vara, de incaltat, dar mi-e foarte greu, abia gasesc ceva sa mi se potriveasca. Eu tocuri nu mai pot sa port deloc! Ma dor rau picioarele, mai ales monturile astea uriase! Offf! Multumesc pentru cafeluta! Pana la urma, ce s-a intamplat cu pisoiasii? I-a inchis in pod ca sa moara acolo? Sau i-a dus undeva? Ce noroc ca nu port arma, ca demult impuscam cativa asa zisi ‘oameni”...
Mari, eu am mai zis (ca asa fac si eu) scrie mai intai mesajele tale in Word, apoi copiaza si pune pe forum. In felul asta nu se mai pierd. Sau daca se pierde mesajul din cine stie ce motiv, il ai in Word si poti sa-l copiezi si sa-l postezi din nou. Stiu ca iti ia mai mult timp, dar e mai sigur. Te pup.
Alina, serviciu usor si/sau odihna placuta! Eu nu stiu niciodata cand esti libera si cand esti la munca! Mai pleci pe undeva in acest weekend?
Eu si Adi nu putem pleca la Valeni (sau in alta parte) pentru ca masina noastra tot da un mesaj ca are nu stiu ce problema cu franele. Trebuie dusa la mecanic. Dar cum nu avem bani...sta in parcare! As putea sa merg cu microbuzul dar o las pe alta data. Dora are varicela, e plina de buline rosii si e smiorcaita, iar Simona nu stiu ce a patit, ca aseara la telefon abia putea sa scoata doua vorbe. A ragusit rau de tot. Sper sa nu fie ceva viral. Azi se duce la ORL-ist, sa vedem ce-i spune.
Fete si baieti, numiti si nenumiti, va pup si va imbratisez pe toate si toti si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai linistit, cu sanatate si cu tot ce va doriti voi!


Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Mai 30, 2014 9:26 am

Buna dimineata ,nasaG abita si nasul Mone ma rog la Dumnezeu ca azi sa fiti okeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy in ROMANIA-asteptam un semnal de la voi Embarassed I love you 
Sidy sandalele tale arata super -sa le porti sanatoasa si sa te buxcuri cit mai mult de ele Embarassed 
Doinita de INALTARE am vopsit 10 oua si am facu o dulceata de trandafiri pentru ca bucatele bune le-am facut la prietena mea Liliana-am ajutat ca facea mamei sale pomenirea de 3 luni-sarmale,ciorba de pui cu bors,salata de icre,pulpa de miele in sos de vin rosu smd si tarta cu capsuni,coliva-la mine eram frinta de oboseala si nu am mai facut nimic.
Va doresc o zi frumoasa chiar daca s-a anuntat COD GALBEN in toata ROMANIA-sper sa fie ARGINTIU Razz  si de ce nu la tava,protap sau salata smd
las o cafeluta proaspata pentru cine o veni mai tirziu si pentru nasii din SUDAN ca sa le merga bine Embarassed I love you 
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Images-12
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Mai 30, 2014 9:30 am

Doinita zii lui Simona sa bea ceaiuri cu lamiie si miere si de galbenele ca sunt niste viroze sau racelei foarte pacatoase ataca corzile vocale si greu iti revii la vorbitul normal eu am patit-o mai trag de ea si acum inca din aprilie-dar nu iau medicamente ca nu vreau-am trata-o cu leacuri naturale cit de cit Smile 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  anena Vin Mai 30, 2014 9:32 am

Buna dimineata dragele mele.
Ce schimbare radicala de vreme. Ma obisnuisem ca dimineata , cind ma trezesc sa fie soare si lumina in toata casa.Acum e intuneric ca noaptea si ainceput sa ploua mocaneste. Si imi pare atit de rau, pentru ca astazi incepe la Alba Iulia, Alba Fest 2014, sau zilele orasului, cum zicem noi. Si ca de obicei programul este foarte incarcat cu tot felul de evnimente si spectacole.Aveti aici programul sa vedeti ce minunatii fac cei din consiliul judetean pt oras.
http://www.apulum.ro/index.php/news/events_detail/360
Fetelor, trebuie sa ma retrag...a venit cineva in vizita...cam dimineata , dar asta e.
Va pup si o zi cu spor in toate si cu binecuvintare de la Dumnezeu.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Vin Mai 30, 2014 11:30 am

Buna dimineata fete si baieti!
Sper ca Gaby si Mone sa ajunga cu bine! Abia astept un SMS de la ei!
Doina, de fiecare data cand scriu un mesaj(ca si acum) imi zic ca o sa fiu foarte atenta sa nu fac nici o dracie ca sa nu-l pierd. Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy Imi pare rau ca nu o sa putem sa ne vedem maine sau poimaine ca nu o sa ies din casa decat daca n-am incotro. Nu vreau sa ma vada nimeni cum arat pana marti, miercuri cand imi cresc dintii.   Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy   Bine ca m-am hotarat sa merg la dentis ca asa o sapot sa rad cu gura pana la urechi sambata viitoare la prima intalnire cu fostii colegi din anul asta.
Anena ce program frumos si incarcat v-a pregatit primaria! Sper sa nu ploua tot timpul si sa puteti merge si voi la unele din ele. Desi se anunta o zi super urata si rece, aici e soare si destul de placut. Asa se vede de la geam. Very Happy  Very Happy
Sidy si eu mi-am luat ceva de incaltat pentru vara!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 6cre1


Doctorita Iuliana te pup dulce! Eu nici macar oua rosii n-am facut ieri. Am facut oua romanesti. Astazi o sa mesteresc o supa a la grec, ca altceva nici nu pot sa mananc.
Camy am vazut toate pozele si aici si pe fb. Sunt topita dupa Fufu! Imi inchipui cum esti tu.
Silvioara cred ca-ti iei o portie mare de pupici ca sa-ti ajunga pana vine Nathali cu parintii in Romania.
As mai insira aici ceva nume dar mi s-a facut foame si pana fac eu supa mai dureaza . Plec la bucatarie!
Va pup dulce!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 1bxya






mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Mai 30, 2014 1:51 pm

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 2iaxyr5]

GABI si MONE au ajuns cu bine pe aeroport la Bucuresti !
A intarziat potin avionul, dar ei sunt bine !
Acum ii asteapta un drum lung pina acasa la Bacau !
Va imbratiseaza cu drag pe toate !
DRUM BUN  dragii mei prieteni ! Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Mai 30, 2014 2:13 pm

Buna ziua,

ma bucur ca au ajuns Gabi si Mone cu bine in Bucuresti si sper sa ajunga si la Bacau tot cu bine,drum bun Smile

Sidonia sandalutele imi plac foarte mult imi inchipui ca sunt usoare cu talpa de pluta,la noi nu am vazut si nici targuri nu sunt,sa le porti sanatoasa stii tu ca rosul e culoarea mea preferata :)te tzuc:)

Mari si ale tale is dragute si comode sa le porti sanatoasa Smile

Va doresc un sfarsit de saptamana frumos Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 66
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Mai 30, 2014 2:35 pm

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 P12904216102583

BINE ATI VENIT Embarassed  I love you  Very Happy 
Acum citeva minute am primit un mesaj de suflet Very Happy 
Nasa Gabita si nasul Mone au sosit pe aeroportul Otopeni-DOAMNE AJUTA-IUBIRE SI RECUNOSTINTA Embarassed I love you


La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Images-13

PS-Eu credeam ca mai stau in Bucuresti...drum bun,sa ajungeti okeeeeeeyyyyyyyla Bacau si sa va mearga bine Embarassed I love you 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Mai 30, 2014 2:43 pm

Getuta te pup,Mari S.sunt super si sandalele tale -eu nu pot sa-mi iau asa decoltatae ca am niste noduri la degetele mari de o ia lumea la fuga.....dar prefer cu tocuri joase ca in alea inalte PAS PAROL Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Vin Mai 30, 2014 2:44 pm

BINE ATI VENIT, GABI SI MONE!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Mai 30, 2014 3:35 pm

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 IMG_2856-2
Special pentru nasa Gabita si nasul Mone,sa se refaca dupa drum Embarassed I love you -o dulceata de trandafiri Very Happy
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Mai 30, 2014 4:12 pm

Si un pahar cu apa rece :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 30vj6lg
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Mai 30, 2014 8:21 pm

Da Sidy,ziceam sa aduc o limonada cu lamiie si menta
dar inca nu am facut-o Smile 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Vin Mai 30, 2014 8:54 pm

Bine ati venit dragii mei Gaby si Mone!
Astazi va las sa va trageti sufletul, sa va alimentati telefoanele, dar maine nu scapati de mine!
Iuliana si eu am monturi, dar nu sunt foarte pronuntate si chiar de-asta prefer incaltamintea decoltata, ca sa nu ma jeneje si sa nu ma doara monturile.
O seara buna va doresc tuturor!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Lse7l

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Mai 31, 2014 6:18 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Xeorig

Buna dimineata monecioaselor !

Acum pot sa va salut astfel , pentru ca Boss-ul nostru a sosit ! Este aici nu noi ! Sper ca azi noapte a dormit bine si s-a odihnit pe pamant romanesc...Ce-ti mai face coloana dragul meu MoneQuestion Sper, din tot sufletul, ca acum e ok si nu te mai doare  Exclamation Gabi cum te-ai odihnit in patutzul tau ? Sper sa nu te doara picioarele de la calatoria cu avionul  Exclamation Noada  Question Cum este  Question Dar sa nu uiti ca tot trebuie sa mergi la medic....
Va las cafeluta fierbinte :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Ka05u0

Si pentru ca azi este sambata si avem de lucru la "birou" ca doresc sa aveti mult spor si sa faceti multe bunatati  Exclamation 

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 70zw2o

Va imbratisez cu mare drag  Exclamation 
Medi ...astept cu nerabdare pozele tale de la noua casa a Bucatarasului  Exclamation 
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Mai 31, 2014 8:59 am

Bună dimineața! Și încă odată: Bine ați venit dragii mei sudanezi!
Acum va mai răcoriți și voi un pic, nu-i așa? V-ați pregătit telefoanele? Tehnica asta mă omoară! Mi-am schimbat telefoanele și au alte configurări. Din cauza asta n-am reușit să vă scriu un mesaj. Dar mai târziu vă sun, că e mai sănătos. Sper să aveți aceleași numere de telefon!
Acum mă duc să-mi caut costumația de „monecioasă” și să o pregătesc pentru întâlnire. Nu mai am răbdare! Mi-e tare dor să fim iar împreună, dacă se poate, cât mai mulți!
Sidy dacă nu aveam problema cu dantura mă duceam și eu să mă intâlnesc cu bucătărașii. Mi-ar fi plăcut să cunosc mai mulți bucătărași. Pe de altă parte, nu prea e timp de ieșit din casa. Plouă de aseară și nu e nici un semn să se lumineze. La bucătărie n-am ce căuta că nu pot să mănânc așa că o să fac un pic de program administrativ și pe urmă la joacă lol!  lol!  lol! 
O zi așa cum vă doriți să aveți!!!!!!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Aie2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Gr3yj

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Mai 31, 2014 12:25 pm

Buna ziua ca acum intrai pe aici ,o cafea la cine nu s-a trezit cu noaptea in cap.Eu fac un siropel de capsunele e inca pe foc ,de gatit bucate nu m-am apucat inca dar pina deseara mai e timp..
o zi frumoasa si un sfirsit frumos de sapatamina tuturor oriunde va aflati!La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Cafea-cu-maci1
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Mai 31, 2014 1:16 pm

Poate ca din cand in cand,e mai bine sa te lasi in voia sortii,sa nu mai planifici cu ce haine o sa te imbraci maine la serviciu,sau unde o sa mergi dupa ce termini programul, sa lasi garda jos si sa te lasi surprins,sa nu mai incepi ziua cu o mie de ganduri pentru ca la sfarsitul ei te vei intoarce acasa foarte stresat Sa nu mai crezi ca problemele tale sunt cele mai grave doar pentru ca lucrurile nu au mers asa cum le-ai planificat.De fapt sa nu-ti mai faci atatea planuri, sa incerci sa fie totul spontan. Sa incetezi sa gasestii explicatii pentru orice,sa te bucuri de o zi frumoasa pur si simplu. sa te bucuri ca respiri, ca simti ca traesti! Poate ca din cand in cand, viata poate fi ca o capsuna delicioasa nu ca o lamaie acra!

Pentru voi, doamnelor, o căruță cu flori!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 O8fx9

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  alina 42 Sam Mai 31, 2014 6:11 pm

Bine ați venit Gabi si Mone !!!!
O zi minunata pentru toata gasca !!!!!lol! 
Astazi sunt libera, dar duminica, luni si marți sunt de serviciu !!!!! Mad
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Lun Iun 02, 2014 7:14 am

Buna dimineata fete si baieti!
Fetelor, ce e cu voi?
Dacă n-ar veni Doina la cafea și din cand în cand cate una din voi, nici n-aș mai trimite nici un mesaj. Aș intra, aș citi(dacă aș avea ce) și atât.
Doina scumpa hai că ți-am pregătit cafeluța!
O săptămână frumoasă vă doresc!!!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Koqc


La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 H0tdk

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iun 02, 2014 8:15 am

B
una dimineata gasca gustoasa!
Mari, multumesc pentru cafeluta. Azi am intrat mai tarziu, ca lunea e zi de curatenie! Adica, dupa ce deschid toate aparatele astea din birou, ud florile, sterg praful...chestii de-astea! Si uite ca s-a facut ora 8. Eu sambata si duminica am fost foarte ocupata cu...Sasha si Masha! Ei sunt cei doi noi membrii ai familiei mele, un motanel si o pisicuta, surioara lui, de 2 luni si 2 saptamani. Pisica prietenei lui Adi, baiatul meu, a facut 5 puiuti si am luat si eu 2. O alta prietena de-a ei a luat unul si mai sunt 2 de dat. Inca nu le-am facut poze pentru ca nu stau! Sunt argint viu, nu alta! Poate cand dorm sa pot sa-i pozez. As vrea tare mult sa iau si catel, dar cu el e mai greu atat timp cat nu e nimeni acasa in timpul zilei. Pisicii nu sunt de rasa, sunt "tomberonezi"! Flori a gasit-o pe mama lor la tomberon, a luat-o a vrut s-o sterilizeze, dar deja era gestanta. Asa ca...abia acum va urma si sterilizarea. Hai ca v-am plictisit destul cu pisicutii mei. Vreau sa va urez o saptamana cu sanatate si spor in tot ce faceti. Pupici si pe curand.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Lun Iun 02, 2014 9:21 am

Doina ai intrat si tu in randul „mamicilor” de pisici. Tu nu ai problema „cu cine ii lasi cand pleci de acasa?” ca e Adi acasa. Doar cand plecati amandoi la Valeni.
Abia astept sa pui poze!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Iun 02, 2014 9:31 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Va-invit-la-o-cafea-19_5cabb3434838a3

Buna dimineata ,o sapatamina frumoasa tuturor flower Am venit cu o cafeluta proaspata!

Mari S.eu cred ca fetele se duc direct la facebook,ala papa tot timpul asa ca pe aici nu maia au timp sa treaca iar unele sunt foarte ocupate,cum e si Alina cu serviciul care il are.Pentru ca ieri nu am intrat pe aici vreau sa urez sanatate si multi ani frumosi tuturor copiilor,nepotilor,finilor si care cum a dat Dumnezeu la toti cei din grupul nostri si la toti din lume-sa ne rugam la Dumnezeu sa aive grija de ei si de noi sa-i putem ajuta cu cit de putin dar tot e ceva flower 

Eu ieri am bintuita cu prietena mea Carmen prin oras la un tirg de imbracaminte etc .de unde mi-am luat o bluza si o fusta de vara din materiale mai asa ca pinza topita o culoare frez care imi place mie,dupa amiaza am dormit si cam atit.Astazi o sa merg pina la firma si cam atit si sa vad eu ce si cum pe aci pe acasa.
Va doresc o saptamina buna ,sanatate tuturor oriunde va aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Iun 02, 2014 9:36 am

Asa ,ma ciocnii cu tine Mary-am avut si eu pisica in casa dar cum plec zile intregi nu are cine sa stea cu ea ,am dat-o la curte la o cumnata din Caracal -asta e cu ani in urma.dac nu stai de ele nu poti sa tii animalute la apartament Neutral 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  alina 42 Lun Iun 02, 2014 9:47 am

O saptamana minunata va doresc !!!!lol! lol! 
Am plecat la munca !!!! Crying or Very sad 
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 43 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum