Ultimele subiecte
» Sa ne amuzam
Ieri la 5:01 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Vin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Sam Sept 16, 2017 9:59 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Joi Sept 07, 2017 10:08 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Lun Sept 04, 2017 2:15 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Dum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Joi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Mier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Mar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Vin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Dum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Dum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Mier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Mier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Sam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Vin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Joi Mar 17, 2016 7:29 am Scris de Sidy

» ARTA SI ARTISTI
Dum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Mar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Dum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Vin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Mar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Lun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Mier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Mier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Dum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Mier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Joi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Vin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

» 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN
Vin Aug 14, 2015 8:46 am Scris de Sidy

Octombrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

La o altfel de cafea 2

Pagina 6 din 29 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela la data de Dum Mar 22, 2015 9:30 am

bun venit Anca si multe felicitari pentru noul membru al familiei
martagabriela

Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 68
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Mesaj  Doina Ghidu la data de Dum Mar 22, 2015 10:20 am

Buna dimineata fete si baieti
Nici eu nu am mai avut timp ieri sa intru pe forum. Am primit un telefon vineri, de la o familie care vroia sa vizioneze apartamentul! Primii care suna! Ei, si am intrat intr-o priza!...Curatenie, geamuri spalate, aranjat prin casa...Ce sa va mai spun! Iar acum abia mai pot sa ma ridic din pat! Ma doare mijlocul rau. Asta e! Cu ocazia asta am facut si curat pentru Paste! Laughing Ei erau doi tineri, cu o fetita de vreo doi anisori. Au venit, au vazut si au spus ca se gandesc si ma vor suna. Acum...sa vedem. Poate e cu noroc.
Anca, bine ai revenit si felicitari pentru noul membru al familiei!
Mari, martisorul de la tine creste vazand cu ochii. In curand va trebui sa-i schimb ghiveciul. Este superba si vreau sa-ti spun ca florile inca rezista, nu s-au ofilit. Trebuie neaparat sa cumpar pamant si sa schimb ghivecele la mai multe plante.
Aici a fost frumos si ieri si azi, soare, cald, adevarate zile de primavara. Parca iti mai vine sa traiesti!
Fete si baieti, aveti grija ca duminica viitoare, pe 29, se schimba ora, se trece la ora de vara (oribila inventie!)
Va las, va imbratisez pe toate (toti) oriunde va aflati. Spor la tot ce v-ati propus!
Doina Ghidu

Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  husni la data de Dum Mar 22, 2015 2:14 pm

Buna dimineata!
Nici mie nu-mi vine sa cred,ca m-am trezit asa de devreme.Probabil,pt.ca dorm mai devreme,sotul meu fiind plect.Ieri a plecat.A ajuns cu bine.A fost un drum destul de lung(cca 5 ore),deoarece au facut escala la Doha(Qatar),vreo 2 ore.
Anca,si eu,cred ca te tin minte.Esti cea din America,nu?Nici eu nu stiam de noul membru.Sa traisca sanatos,alaturi de fratior,surioara si parinti!
Fiind duminica,cred ca lumea,doarme,inca,asa ca  ma retrag,incet,nu inainte de a va lasa cafeluta.

Si o cafea,mai speciala,tuturor!

M-am trezit cu mult in urma(pe la 8.00),dar,nu stiu ce are netul,vine si se duce;nu e stabil.
Pupici,e ora 10.00,sper sa pot  posta,inainte sa va treziti.

Si uite ca e ora 14.00 si abia cum,trimit mesajul.
Doinita,sa fie intr-un ceas bun,cu vinzarea apartamentului.Si aici,se schimbaa ora,inaainte de Romaniaa,cu 2-3 zile.In noaptea de joi spre vinery(26-27 martie).
husni

Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Iordania

Sus In jos

Mesaj  mari la data de Dum Mar 22, 2015 2:23 pm

Bună ziua fete și băieți!
Doina, îmi pare bine că a venit în sfârșit cineva să-ți vadă apartamentul dar mă cuprinde ți un pic de tristețe când mă gândesc că dacă îl vinzi o să pleci la Văleni și o să ne vedem mai rar deși nici acum nu ne vedem prea des.
Mă bucur că mărțișorul este din ce în ce mai frumos. Așa e, florile țin mult.
Sidy spor la pregătiri! Ai grijă să nu uiți ceva! Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Anca bine ai revenit! Felicitări pentru noul membru al familiei! Nu ne-ai spus cum îl cheamă?
Găbiță, ce rapidă ești! Mulți pupici pentru tine și Mone!
A zis și Doina, e o zi superbă de primăvară și cred că mă îmbrac și plec în parc.
Vă doresc o duminică frumoasă în continuare!
Camy mai, mai să mă dărâmi cu mesajul tău scris de azi dimineață. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
o să beau totuși cafeaua ta!
Pupici mulți tuturor!
mari

Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 67
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  martagabriela la data de Dum Mar 22, 2015 3:28 pm

buna ziua dragi fete si baieti(adica unul)
Mari asa sint eu,repede, repede, ca sa am timp de multe,vad ca esti "on line"si te pup intii pe tine.
Doinita, sa ai noroc la vinzare.
Pupam TOATA LUMEA GUSTOASA ca nucumva sa uitam pe cineva
martagabriela

Sus In jos

Mesaj  Mom_of_3 la data de Dum Mar 22, 2015 6:41 pm

Buna seara!

va multumesc pt (re) primire Smile Va multumesc si pt felicitarile pt micutul nostru, zic micut pt ca nu are inca un an ( 7 luni jumate, e nascut in august ) .
Mari, pe baiat l-am numit Andrew. Am tinut neaparat sa aibe nume biblic,ca si sora si fratele lui.
Husni, da, sunt Anca din SUA,iti amintesti bine.

Va salut si va doresc o seara frumoasa, eu ma apuc sa pregatesc lectiile pentru miine.
Mom_of_3

Data de inscriere : 24/10/2011
Localizare : USA

Sus In jos

Mesaj  alina 42 la data de Dum Mar 22, 2015 7:45 pm

Buna seara dragile mele !”
Anca, bine ai revenit ! Să-ți trăiască noul membru al familiei ! Să fiți sănătoși cu toții ! I love you flower
Astăzi a fost o zi minunată, dar nu am avut chef să fac nimic !
Toată ziua am lenevit ! Și asta am de gând să fac în continuare ! Laughing
Vă doresc o seară minunata alături de cei dragi ! I love you flower
Pupici pentru toată gașca !!!!
alina 42

Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Mom_of_3 la data de Dum Mar 22, 2015 7:52 pm

alina 42 a scris:
Anca, bine ai revenit ! Să-ți trăiască noul membru al familiei ! Să fiți sănătoși cu toții ! I love you flower

multumesc frumos Alina!
Mom_of_3

Sus In jos

Mesaj  maria mihalache la data de Dum Mar 22, 2015 8:55 pm

Seara buna dragi gustoase!
In primul rand tin as va multumesc pentru gandurile bune!
Cum suntem?......pai eu Marti am facut un puseu de tensiune 17/10.Total se invartea cu mine,privirea mi se incetosa....ufff.
George a facut encefalograma si rezultatul este bun.Pe 1 aprilie suntem prograbine. amandoi LA cardiologie.
Maine ,mama merge pentru interpretarea analizelor LA tiroida si miercuri este programata LA gastroenterologie.
Tata,multumesc Bunului Dumnezeu se simte bine.
Sambata,pentru ca a cost o zi frumoasa ne.am plimbat putin pe LA targul mierii si pe LA targul de pescuit.
Dragele mele va doresc sa aveti parts numai de bone!
Va pup so va imbratisez!
maria mihalache

Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Mesaj  Geta la data de Dum Mar 22, 2015 9:51 pm

soarele se trezeste
cu noaptea-n cap
nu a ajunge sa se spele
ramine cu pete de intuneric
ca un dalmatian
mai tirziu
se freaca
din
savoniera
seninului
si se sterge
cu un prosop
de nori.

pe inserate se lasa
in asternutul zarii
dupa ce
a facut o baie in
mare
impreuna cu valurile
verzi
si zimbete de spuma.

Buna seara,eu ma pregatesc ca impreuna cu cuscrul meu sa trimitem pachet copiilor pentru Pastele catolic,nu avem cum sa ajungem la tara sa luam sunca si slanina asa ca voi cumpara niste salam de Sibiu,telemea Diana mi-a cerut eurocrem mai vad ce le pun.
Anca sa ti traiasca baiatelul,am un nepotel care e in Anglia :)va doresc fericire si sanatate Smile

va doresc o seara buna :)tuturor :0
Geta

Data de inscriere : 06/08/2012
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  Mom_of_3 la data de Lun Mar 23, 2015 4:40 pm

buna dimineata!

va salut rapid, caci deja e tirziu si trebuie sa ne apucam de scoala. Poate intru mai incolo, ca la noi ploua,deci azi stam in casa....
Mi-am schimbat ( cu ajutorul admin-ului) numele in Mom_of_3 ,ca sa nu-l las si pe asta mic pe dinafara Very Happy
O seara faina va doresc!
Mom_of_3

Sus In jos

Mesaj  Sidy la data de Mar Mar 24, 2015 6:15 am

Pentru ca plec si pentru ca voi sarbatori Pastele in avans( de fapt le voi sarbatori de doua ori) vin de pe acum ,cu ganduri bune spre voi si familiile voastre Exclamation

Lumina Învierii Mântuitorului să vă inunde casa şi să vă aducă numai armonie, fericire şi multă iubire. Sfintele sarbatori sa ne faca viata mai frumoasa,casa mai bogata si masa inbelsugata.In noaptea Invierii, cand clopotele bat, cu lumanari aprinse, cu sufletul curat, sa spunem impreuna HRISTOS A INVIAT!
Paşte fericit!

Sa ne auzim cu bine Exclamation Va tzuc Exclamation
Sidy

Data de inscriere : 12/09/2010
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  iuli la data de Mar Mar 24, 2015 9:24 am

Buna dimineata dragi prieteni Embarassed I love you
Sidy sa iti dea Dumnezeu sanatate tie si la toi ai tai -sa imbratieszi copii si din partea mea-sa va bucurati si acolo si aici de SFINTELE PASTE Embarassed I love you
Ancuta -America -cum sa uit prietenii nostri care au intrat cel putin o data in grupul NOSTRU Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation -sa-ti traiasca noul venit ANDREW-sa fiti sanatosi si sa va bucurati de familia voastra Embarassed I love you flower
Eu intru mai rar pe aci ca m-am soldit de TOT cu a zugraveala ......dar multumesc lui DUMNEZEU ca m-a ajutat sa duc la bun sfirsit ceea ce mi-am propus-e curat si frumos si merg mai departe-de ziua mea adica sumbata m-am delectat cu o aspirina si la pat ca aia e.....a 2a zi mi-au venit finii si citiva prieteni si am chefuit -luni iar am bilbiit si azi sun asa si asa ceva mai bine dar nu de tot....
Dragii mei sa fim sanatoasi si sa auzim de bine oriunde ne aflam flower Embarassed flower
iuli

Data de inscriere : 29/08/2011
Localizare : Craiova

Sus In jos

Mesaj  mari la data de Mar Mar 24, 2015 1:05 pm

Bună ziua dragii mei!
Ieri a fost o zi urîtă. Nu a fost frig dar a fost innorat toată ziua și a bătut vântul. Azi în schimb e soare și frumos.
Iuliana sănătate multă și nu te mai da vitează, să faci tu atâta treabă în 2-3 zile că nu mai ai 20 de ani.
Sidy mulțumim de urări. Și tu să ai un Paște fericit alături de scumpii tăi!
Anca, sănătate multă și la voi.
Geta spor la făcut pachete!
Alina, te-ai odihnit? Te pupic dulce!
Gaby și Mone vă doresc să fiți sănătoși!
De fapt tuturor vă doresc multă sănătate, ceea ce îmi doresc și mie! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
O zi bună vă doresc!
mari

Sus In jos

Mesaj  martagabriela la data de Mar Mar 24, 2015 1:58 pm

si noi te sarutam Mari si numai bine.Cum merge "gradina suspendata"de pe balcon.?
Iulica tine cont de vorbele lui Mari ca vrem sa ne vedem sanatoase.
Pupam toata,toata lumea gustoasa cu mult drag si dor
martagabriela

Sus In jos

Mesaj  husni la data de Mier Mar 25, 2015 10:56 am

Buna dimineata!
Ma bucur,ca si azi,imi revine,superba placere de a va servi cu cafea si cu un mic dehun!

Din pacate,nu am timp,sa fac "pomelnic"(merg sa fac baie apoi,"mars" Laughing Laughing Laughing ,la bucatarie).Ieri,a venit sotu meu din Bahrain.N-a vazut,in afara de hotel,nimic.In fiecare zi,se termina "lucrul",la ora 18.00.Bine ca n-a fost un timp lung.
Va imbratisez,cu drag si va doresc o zi minunata!
husni

Sus In jos

Mesaj  mari la data de Mier Mar 25, 2015 1:15 pm

Bună ziua dragilor

Camy mulțumesc de cafea! Bună!!!!
Astăzi vă voi scrieu câte ceva despre sărbătoarea „ Buna vestire ” sau Blagoveștenia.

De ziua în care credincioşii prăznuiesc Buna Vestire se leagă o serie de credinţe şi superstiţii populare. Se spune că în această zi se aude pentru prima dată cucul. Legat de cântecul cucului în această zi există o sumedenie întreagă de credinţe populare. De asemenea, se mai spune că în această zi este bine să ai bani în buzunar atunci când auzi cucul cântând.
Buna Vestire se mai numeşte popular şi Blagoveştenia. Toate credinţele pentru această zi sunt legate de renaşterea naturii. "Ziua de Buna Vestire se numeşte în popor Ziua Cucului. Cele mai multe dintre tradiţii sunt legate de dezlegarea limbii cucului şi la revenirea cucului de la statutul de uliu la cel de cuc. În această zi se păzeşte cântecul cucului pentru că se spune că el se apucă de cântat din ziua de Buna Vestire. Nu trebuie să ieşi din casă nespălat pe faţă în această zi, flămând şi fără bani în buzunar. În dimineaţa de Buna Vestire primul lucru pe care îl fac oamenii este să se spele cu apă rece, unde se pune şi leuştean dacă a apărut deja în apa cu care te speli pe faţă", a explicat profesorul etnolog Delia Suiogan de la Centrul Universitar Nord Baia Mare. Tot de Buna Vestire se spune că este singura zi din an în care ai ocazia să stai la masă cu îngerul tău păzitor. De Buna Vestire trebuie să ai bani în buzunar, iar femeile trebuie să aibă bani în sân, şi se mănâncă cel puţin un colţ de pâine. Tot de Buna Vestire se spune că trebuie să fii atent din ce parte auzi cucul cântând şi de câte ori cântă. Dacă auzi cucul cântând din partea dreaptă atunci va fi un an bun, dar dacă îl auzi cântând din stânga şi din spate, atunci există credinţa că în acel an poţi muri sau moartea ţi-e curândă. "Dacă cucul cântă o singură dată, iarăşi e semn de rău augur. Vei muri în acel an, iar dacă cântă de mai multe ori atunci trebuie să numeri de câte ori cântă cucul pentru că vei afla când te căsătoreşti. Fetele şi feciorii necăsătoriţi, când aud prima dată cucul cântând, numără de câte ori cântă cucul şi atâţia ani vor mai trece până la însurătoare. Credinţa populară mai arată că aşa cum va fi vremea de Buna Vestire, aşa va fi şi de Paşte. Tot de Buna Vestire se aprind focurile în faţa caselor şi se leagă cu lanţ împrejurul casei. Aceste focuri au rolul acesta de a dezlega căldura, de a permite pământului să se încălzească şi sunt un semn al solarului. Înainte se dădeau şi mese de sufletul răposaţilor, care se dădeau şi pentru îngerii membrilor familiei. Se spune că de Buna Vestire este singura dată în an când poţi chema la masă îngerul tău, îl poţi omeni şi îl vei determina astfel să îţi fie aproape întregul an", a adăugat Delia Suiogan. De Buna Vestire nu este bine să se lucreze. Despre femeile care vor lucra în această zi se spune că nu vor avea spor tot anul, iar bărbaţii vor dormi tot anul dacă vor munci în această zi. Tot în 25 martie există în popor şi obiceiul certatului pomilor fructiferi. În dimineaţa de Buna Vestire bărbatul se trezeşte dimineaţa, în timp ce femeia aprinde focul, şi merge cu toporul în livadă şi verifică pomii care au înmugurit şi care nu, dar şi pe cei care au dat floare şi care nu. Cei care nu au înmugurit sunt ameninţaţi cu toporul, spunându-li-se că dacă nu va rodi acest an atunci în toamnă va fi tăiat.

Găbiță, am pus la „Balconul șigrădina mea”poze din balcon și din grădiniță.
O după amiază plăcută vă doresc!
mari

Sus In jos

Mesaj  Mom_of_3 la data de Mier Mar 25, 2015 5:09 pm

buna seara!

intru pe rotile sa va salut repede, cit beau cafeluta ,ca am atita treaba azi de nu ma vad.
La noi s-a oprit ploaia, nu ca a plouat pe cit au zis astia de la meteo ca o sa ploua, dar mai bine decit nimic, pt ca in ultimii 2-3 ani california este in seceta mare de tot.
sa aveti o seara /zi faina!
Mom_of_3

Sus In jos

Mesaj  maria mihalache la data de Mier Mar 25, 2015 7:40 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Astazi a fost sarbatoare mare,din placate insa nu am reusit sa ajung LA biserica.
Fetelor,cum stati cu pregatirile pentru Paste?Ati inceput curatenia sau deja ati terminat.o?Eu am inceput LA mama ieri,astazi a cost sarbatoare deci pauza IAR Maine vin nasii din Franta.
Geta,Pastele catolic este cu o saptamana inainte de cel orodox,ASA.I?Tu cand pleci in Anglia?Am vazut poze cu Alex pe fb,este dragalas so frumos.
Anca,bine AI revenit!Sa.ti traiasca bebelusul!
Sidonia,cand pleci LA copii?Sa AI drum bun so sarbatori cu bine!Pleci singura?
Juliana,sunt convinsa ca AI muncit dar acuma e bine so frumos LA tine in casa.Imi pare rau ca nu am putut ajunge LA intalnire sa te strang in brate.
Mari,mulumesc pentru articolul despre sarbaoarea de astazi.Tu CE faci cum te mai simti?Dar Barbu?
Cami,mulumesc de cafea!Cand naste Nora ta?
Gaby,cand preconizati can veniti in Tara?
Fetelor m.a impresionat tare mult catasrofa aviaica din Alpi.
Inchei aici si va doresc o seara minunata!
maria mihalache

Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Mesaj  Mom_of_3 la data de Mier Mar 25, 2015 7:51 pm

Pastele aici pica odata cu cel catolic in Romania si este pe 5 aprilie
Mom_of_3

Sus In jos

Mesaj  martagabriela la data de Mier Mar 25, 2015 10:38 pm

buna seara
Medi ma bucur sa stiu ca sinteti bine.
Noi,Doamne Ajuta vom veni la sfirsitul lui iunie caci se pare ca Mone nu va putea avea liber decit trei luni anul asta. Eu abia de miercuri incep cu "intorsul casei pe dos" dar nu stiu daca voi mai face invitatie pentru Paste.
sarutam mult toata familia gustoasa
martagabriela

Sus In jos

Mesaj  husni la data de Joi Mar 26, 2015 10:01 am

Buna dimineata!
De acum incolo,pina la intoarcerea lui Sidy,veti bea cafea,mai tirziu,daca n-o beti pina acum Laughing Laughing
husni

Sus In jos

Mesaj  husni la data de Joi Mar 26, 2015 10:26 am

V-am servit cu o cafea,acum,sa scriu cite ceva.
Mari,multumim de istoruoara,sarbatorii de ieri I love you
Anca,ai terminat treaba,ieri?Daca nu,sa ai spor,in continuare!
Medi,da,pastele catoli e in 5 aprilie.Peste citeva zile,sint Floriile,la catolici.
Doamne-ajuta,ca toata familia ta sa fie sanatoasa,sa sarbatoriti pastele,cum se cuvine.
Gabi,ai grija,nu f prea mare efort,cu curatenia!Sa nu te apuce,iar,durerile de spate.

Va pup si sa aveti,in continuare,o zi frumoasa,cu multe evenimente placut!

husni

Sus In jos

Mesaj  iuli la data de Joi Mar 26, 2015 11:19 am

Buna dimineata prieteni dragi-am citit rapid TOT-din urma-ma bucur sa fiti sanatosi -am luat cafeluta de la cami-te imbratisez de n-ori Very Happy I love you Embarassed -esti asa de adevarat a ca nu pot decit sa te iau in brate de cite ori intri pe aici si chiar as dori sa te vad macar o data in realitate scumpa mea Embarassed I love you
Mary-multam de informatie-dar ieri am sarbatorit-pregatind peste la tigaie-super bun Embarassed -si am reusit sa merg la sedinta la veteranmont ca -nu mi-am revenit cu osele -imi scirtie coloana infinita ...dar sper sa-mi refac prin exercitii-stabilitatea-oricum vorba lui Medi-sunt bucuroasa ca am reusit -chiar in timp record sa termin cu vacsuiala in sufragerie Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz -asa hodoroaga cum sunt lol! .....si cind imi pun ceva in capataina -pina nu termin NU MA LAS Shocked What a Face -asta sunt s-asa ma cheama lol! Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz -spaima spaimului din gradina Domnului......
Nasu si nasa Gabita-cum o zice Dumnezeu-sa fim sanatosi si sa ne revedem cu bine!
Va imbratiseez pe toti oriunde va aflati-sanatate si sa ne mearga bine flower
iuli

Data de inscriere : 29/08/2011
Localizare : Craiova

Sus In jos

Mesaj  Nicuvar la data de Joi Mar 26, 2015 12:03 pm

Buna ziua, dragi prietene gustoase. Smile
Gata, am schimbat calculatorul si acum am din nou curaj sa intru pe forum, am un antivirus puternic si fortos.
La noi a venit primavara, e foarte cald, am oprit si centrala. Doina este acum la dentist, cred ca este ultima vizita, a avut ceva probleme, dar cred ca au trecut.
Cad despre curatenia de Paste, noi am inceput-o de mult.
Din pacate, casuta cu trei brazi, asa cum am denumit-o, a ramas acum doar cu doi, unul s-a uscat si a trebuit sa il taiem, ca nu cumva sa se prabuseasca peste casa la o furtuna. Si nu peste mult timp il vom taia si pe al doilea, da semne de imbatranire. Dar noi vedem partea buna a lucrurilor, e mai multa lumina in fata si vom avea o noua gradina. Pana acum nu puteam planta nimic sub brazi. Dar trebuie mult pamant, sa improspatam, vedem noi cum facem.
Noi am continuat lucrarile prin casa, am renovat holul din fata bucatariei, am pus rigips si gresie, apoi vom continua cu partea din fata, incetut, incetut, ca nu ne grabim. Mie mi-e groaza ca vine la rand si camera asta, cu calculatorul, si nu stiu ce voi face atunci. Dar voi gasi o rezolvare.
Am inceput deja sa numar zilele pana la intalnirea de la Bran, nu mai am rabdare.
Va pupam dulce si sa fiti sanatoase, sa aveti grija de voi si de cei dragi.
Nicuvar

Data de inscriere : 14/03/2012
Localizare : Timisoara

http://nichipercea.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 29 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus