Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

+16
Nicuvar
anena
Angela-Marinela
Geta
Admin
Mom_of_3
maria elena
martagabriela
silvi0ara
iuli
Doina Ghidu
mari
Sidy
delia
alina 42
maria mihalache
20 participanți

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  maria mihalache Mar Aug 21, 2012 11:18 pm

Deschid catalogul si fac strigarea...........cine raspunde prezent?
Intalnirea v-a avea loc intre 16 si 19 septembrie.Ramane sa hotaram exact ziua in functie de cum poate fiecare.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  alina 42 Mier Aug 22, 2012 12:28 am

Abia astept sa ne revedem !!! Mi-ar face placere sa ne intalnim la restaurantul unde lucrez ! Este un loc placut si discret ! Asta in cazul in care rezist acolo pana atunci !!!
Si ar fi si foarte aproape de locul unde se cazeaza Gabi cu Mone de obicei ! http://www.letheatre.ro/galerie-foto.html In spatele Bisericii Albe de pe Calea Victoriei !
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  delia Mier Aug 22, 2012 3:48 am

Sunt de acord cu tot ce veti decide. De data asta raspund de pe acum prezent. Desigur ca nici Mihai nu va lipsi. E musai sa vina si el. Cu siguranta se va bucura sa va revada si-i va face si bine.
Va pup si tinem legatura telefonic, ca acolo nu am internet.
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Sidy Mier Aug 22, 2012 7:04 am

Nu vreau sa va supar fetelor dar este deja deschis topic pentru intilnire :

https://bloguri-culinare.forumgratuit.ro/f6-intalnirile-membrilor-forumului

Distractie placuta !
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  mari Mier Aug 22, 2012 7:55 am

Ai dreptate Sidy, dar lasa-i bucuria asta lui Medy!!!!!!!!
O sa-l rugam pe Adrian sa o mute la locul ei, daca poate si totodata sa-i facem si o invitatie sa vina si el la intalnire. Ce zici Adrian? Ai sa poti veni? Nu-l lasa pe Mone singur cu atatea gagici! El e obisnuit dar nu-i strica si lui o prezenta masculina. Hahahahaha!
Alina ar fi o idee grozava sa venim la tine pe terasa! Chiar daca n-o sa mai lucrezi acolo pana atunci. D-abia le dam cu tifla!!!!!!Hahahahaha
Medy, in Militari e prea departe, cel putin pentru mine!
Cu alte cuvinte vroiam sa spun ca eu raspund prezent!!!!!!!!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Vizitato Mier Aug 22, 2012 9:24 am

Hehehehe, si eu!!!!!Medi, trece-ma pe lista!!!!!J'arive!!!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Doina Ghidu Mier Aug 22, 2012 9:38 am

PREZENT!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  maria mihalache Mier Aug 22, 2012 10:40 am

Frumoasa locatie Alina.
Sidonia ,stii ceva?...............mai suparat foarte tare..........hahaha.................si ca sa-mi treaca supararea te rog sa-l iei pe Vali ,sa va urcati voi binisor in masina si sa veniti la intalnirea de la Bucuresti.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Vizitato Mier Aug 22, 2012 10:45 am

Ohoho, Medi, ce frumos ar fi!!!Si sincer, mai degraba mergem la Alinutza decat in Cismigiu, am mancat acolo cu Felix in aprilie si una am comandat si alta cred ca am avut in farfurii, plus ca nu ne-a placut deloc...Dar asta e numai parerea mea...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  iuli Mier Aug 22, 2012 10:51 am

Surprised Embarassed Bravo ,bravo ,bravo ,ca bine v-ati gindit mai fetele ,super de o intilneala in capitala Exclamation Eu as zice sa vorbim cu Alina si sa ne itilnim in buricul Bucurestiului adica la restaurantul "Theatre'' unde lucreaza ea ca asa stiu eu ca e situat linga Cismigiu,e si lac si multa verdeata si apoi important e sa ne vedem si revedem.Sa dea Dumnezeu sa venim citi mai multi din acest site si sa ramina clipe de neuitat si de la aceasata intilneala flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  maria mihalache Mier Aug 22, 2012 11:29 am

Ducess, bineinteles ca sunt de acord cu acea locatie .......eu nu am fost niciodata acolo dar dupa cum am vazut pozele si dupa cum au spus fetele este frumos acolo .Eu am propus ce stiam eu insa d'asta am zis sa spunem fiecare ce si cum ca sa luam o hotarare buna.
Iuliaaaaaaaaaaaaaaaaaana, sa inteleg ca vii la Bucuresti ,da?....................hai ca te astept cu bratele deschise.Pup1
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Vizitato Mier Aug 22, 2012 11:34 am

Medi, eu la noul loc de munca al Alinei nu am fost niciodata, dar cu siguranta ne luam dupa miros de papa bun si gasim locatia Razz Abia astept! Silvioara, vii si tu de aceasta data? Ar fi super! Abia astept!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  maria mihalache Mier Aug 22, 2012 11:59 am

Daaaaaaaaaaaaaaaaaa,dupa miros Ducess.............hahaha.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  silvi0ara Mier Aug 22, 2012 12:39 pm

Vad ca Medi a facut strigarea pentru intalnirea de la Bucuresti.
De data asta spun si eu PREZENT.
Cristina,acum sigur nu mai lipsesc,abia astept sa va vad pe toate.
Locatia poate sa fie unde vreti,eu una nu am preferinte,daca suntem impreuna este bine oriunde.
Medi,am sosit dupa mirossssssssss,ha,ha,ha,ha. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Sidy Mier Aug 22, 2012 2:33 pm

maria mihalache a scris:Sidonia ,stii ceva?...............mai suparat foarte tare..........hahaha.................si ca sa-mi treaca supararea te rog sa-l iei pe Vali ,sa va urcati voi binisor in masina si sa veniti la intalnirea de la Bucuresti.

Cu cea mai mare placere am veni dar doar daca puteti face intilneala pe 10 sau 11 septembrie....doar atunci putem si am veni cu mare drag !!!!
Sa vedem ce spun celelalte fete.... Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  mari Mier Aug 22, 2012 3:08 pm

Sidy, cu parere de rau cred ca fetele nu pot. Delia vine de la munte cam pe 12 septembrie, Cristina chiar daca vine se ocupa de cimitir, cruce, parastas. Gaby se duce la Petrosani.
Eu cu cea mai mare placere ma intalnesc cu voi cand vreti la Bucuresti.
Fetele locatia o sa fie pentru inceput tot apartamentul inchiriat de Gaby. E placerea lor si trebuie sa o onoram. Pe urma mai vedem. Chiar asa au inceput intalnirile de la Bucuresti, la invitatia lui Gaby si Mone la ei la apartament! Am vorbit astazi cu Gaby si si-a exprimat dorinta asta. Asa ca ramane sa hotaram ziua intre 16 si 19 cand puteti toate. Ce frumos o sa fie daca veniti toate! Adrian invitatia ramane valabila! Da-ne un raspuns.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  maria mihalache Mier Aug 22, 2012 3:29 pm

Bineinteles ca sunt de acord sa mergem la Gaby si Mone ,cum asi putea refuza si asa cum spui tu Mari ei au fost inca de la inceput cu aceasta initiativa.Stiti ceva ...............eu sunt de acord cu voi ,important este sa ne vedem si sa petrecem cateva ore impreuna.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  martagabriela Mier Aug 22, 2012 6:16 pm

Intrat pe forum
Abia astept sa ne revedem
Cred ca ar fi grozav sa facem o masa la Alina la restaurant. De acord cu totul
Si il rugam si noi pe Adi sa vina la intilnire.
Va sarutam
A, Cristina Ivan anul asta e plecata
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  mari Mier Aug 22, 2012 9:55 pm

Daca vin toate fetele care au zis da nu o sa prea avem loc la Gaby in apartamentul inchiriat. Asa ca probabil o sa plecam in grup la restaurantul unde lucreaza Alina. Ce ar fi sa facem o lista:
1-Gaby
2-Mone
3-Medy care s-ar putea sa vina cu George?
4-Delia
5-Silvioara
6-Doina
7-Iuly
8-Cristinuca
9-Mary
Si probabil Lumi. Mai insistam pe langa Adrian.Iar daca vine si Anena cu Ady suntem o gasca faina!!!!!!!!!!
Nico nu poate sa vina ca pleaca in Turcia pe 12 si se intoarce pe 23.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Sidy Joi Aug 23, 2012 6:58 am

mari a scris:Sidy, cu parere de rau cred ca fetele nu pot.

Doamne rau imi pare....dar noi doar atunci putem( 09 sau 10 sept)
Asa ca va doresc distractie placuta si sa faceti poze multe sa va vedem si noi....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Doina Ghidu Joi Aug 23, 2012 8:09 am

Cam mare gasca pentru a incapea in apartament la Gabi si Mone. Le luam tot aerul! Mai bine afara, undeva.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  iuli Joi Aug 23, 2012 9:19 am

Sidy,regret ca nu puteti veni la Intilneala din Bucuresti Evil or Very Mad
Eu nu stiu fix ce program o sa am in septembrie dar imi doresc sa ajung la aceasta intilnire.As dori sa vina cit mai multi din aceasta comunitate si de ce nu Sidy sa lipsesti chiar tu intemeietoarea comunitatii?se poate asa ceva?
Trebuie sa numesti un interimar ca altfel nu se poate Mad Smile
Cine stie? daca nu e ceva fix de rezolvat poate reusesti sa vi si tu cu Val...
Sa fim sanatosi si sa mergem mai departe...
Va pup si pe curind Exclamation
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  mari Joi Aug 23, 2012 9:53 am

Sidy, daca e Delia cu noi sigur vor fi multe poze!!!!!!! Doinita acolo la Gaby si Mone e punctul de intalnire. Pe urma .........mai vedem!!!!!!!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Vizitato Joi Aug 23, 2012 11:56 am

Mari, poate afla si muritorii de rand unde e locatia, scumpa mea. Eu, una, nu am fost nicicand acolo I love you

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Doina Ghidu Joi Aug 23, 2012 2:21 pm

Cristina, anul trecut,imediat ce m-am inscris si eu pe gustos.ro, ne-am intalnit cu Gabi si Mone la Biserica Cretulescu (Sala Palatului). Nu stiu daca si anul asta e tot acolo.
Intre timp, fiind putin mai lejer azi, am cautat si gasit niste restaurante unde am putea sa mergem. Cu preturi acceptabile, bineinteles.
Iata:
Restaurant Casa (www.restaurantcasa.ro) - langa Bd. Carol I
Restaurant Louisenhof (www.louisenhof.ro) - str. St Mihaileanu si str. Barbu Vacarescu - atmosfera bavareza
Restaurantul La Piciorul Porcului (wwwlapiciorulporcului.ro) - foarte laudat si apreciat pe forumuri - pe langa Mihai Bravu
Bistro Philippe (www.philippe.ro) - atmosfera fratuzeasca - cu muzica asisderea, pe C.A. Rosetti
Restaurant Vatra (www.vatra.ro) - la fel, laudat pe forumuri, specific romanesc vechi, pe Brezoianu
Bistro HB (www.bistrohb.ro) - langa PRO TV, pe Matasari. Cel mai laudat pe forumuri, mancare foarte buna, preturi excelente (mici)
Vilacrosse Cafe Bistro - Pasajul Macca - Calea Victoriei. Specific unguresc. Laudat, deasemeni.

Ar mai fi: La Cocosatu' - in Baneasa, Casa Tulceana (www.casatulceana.ro) - specific pescaresc - Batistei cu I.L.Caragiale. Preturi accesibile.
La toate, bauturile sunt scumpe (peste tot e asa) si preparatele din carne de vita - cele mai scumpe.

Evident, sunt doar niste sugestii. Mai sunt si pizeriile, multe foarte bune si cu preturi foarte bune si multe alte locatii. Nu-mi vin acum in minte.






Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti Empty Re: Intalnirea gustoaselor de la Bucuresti

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum