Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+16
maria mihalache
Geta
Vicky P.
Nicuvar
mari
husni
martagabriela
iuli
Sidy
Mom_of_3
Daniela
stoi_mimi
alina 42
delia
anena
silvi0ara
20 participanți

Pagina 18 din 29 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Urmatorul

In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Iun 12, 2015 1:46 pm

Buna ziua si buna sa va fie inima gustoase si gustosi-Cami ma bucur pentru tine si nepotii tai -sanatate maxima tuturor si daca ajung in tinuturile Devei -o sa-ti trimit toata bucuria si dragostea locurilor natale Very Happy I love you Embarassed
la craiova e foarte cald-radiatii mari-mai stam la unbra ca afara uneori nu ai aer sa respri What a Face
Asa ca va doresc tuturor oriunde va aflati sanatate si la buna reauzire-cum s-ar zice pe aci!





PS-Doinita G. -nu am ce sa zic -bataie de joc -jaf peste TOT si in TOATE DOMENIILE -in aceasta tara-nu stiu cum e in alta parte dar aci e jaf pentru oamenii de rind aia e-daca suntem adormiti asa se intimpla What a Face lol!
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Vin Iun 12, 2015 9:35 pm

Seara buna dragi gustosi!
In primul rand vreau sa va spun ca am vorbit cu Daniela.Ei sunt bine ,asteapta cu nerabdarea sosirea pe lume a nepoatei.
Haideti sa va spun ce am facut astazi......nu stiu de ce eu am crezut ca Gaby si Mone vin maine.....hahaha.....dar in momentul in care am format numarul sa-i sun saq-i intreb la ce ora soseste avionul  mi-am dat seama ca de fapt 20 este sambata viitoare.Oricum m-am bucurat ca am vorbit cu Gaby.Din pacate noi sambata viitoare nu o sa fim acasa,plecam sa ne relaxam putin la munte dar ne v.om vedea la Bran.
Gaby sa stii ca lui Raducu i.a placut in tramvai, cand acesta oprea in statie zicea ............gaaaaaaaaata.Si ia placut si cand a trecut prin pasajul de la Virtutii.
Dragii nostrii,va doresc sa aveti o calatorie placuta si va pupam cu mare drag!
Silvioara, ce face Nathaly?Demul nu ai mai pus poze cu ea sau nu am mai fost eu pe faza?Cand vii in tara poate reusim si noi sa ne vedem la o cafea!
Sidonia, foarte cald ,sufocat (asa cum spui si tu)este si la noi.Astazi chiar nu m-am simtit bine din cauza caldurii.Acuma dupa-amiaza a dat cateva picaturi iar miercuri a fost furtuna.
Eu ma bucur ca totusi ,chiar daca pentru putin timp ,reusim sa ne vedem, sa ne pupam si sa ne strangem in brate la Bran.
Am rezolvat cu stelutele de pe Gustos.ro.
Iuliana,ma bucur pentru tine ca ai activitate.Eu iti doresc sa ai zile frumoase si sa te bucuri de cat mai multe frumuseti ale acestei tari.
Cami, sunt adorabili nepoteii tai.Daca pana acuma il admiram doar pe Fufu ce frumos il imbraca parintii ,acuma trebuie sa recunosc ca tare mult imi place cum este imbracata si micuta Emily.Parintii au gusturi foarte frumoase.
Aaaaaaaaaaaa.......si era sa uit......tare frumoasa este nora ta.
Ce cumparaturi a facut sotul tau?
Doina,tare rau imi pare pentru Simona pentru ca nu se rezolva problema ei mai repede.Ma bucur insa pentru tine ca o sa fii alaturi de Dora.Te rog sa o pupi din partea mea.
Eu astazi am fost la coafor dar de la caldura in urmatoarele ore ziceai ca am iesit din dus.
Am facut si un blat de tort pentru ca duminica este ziua Cameliei,bunica lui Raducu.L-am facut de astazi ca pana maine sa se raceasca si maine sa-l montez.
Cam atat, eu ma retrag dar nu inainte de a va spune noapte buna/somn lin!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Iun 13, 2015 7:11 am

Bună dimineața, fete și băieți!
V-am zis „bună dimineața!”, acum o să trec să mă răfuiesc cu „distinsa doamnă Maria Mihalache”. Păi era  frumos doamnă, să te duci singură la aeroport? Dacă citeai mai atent din urmă vedeai la ce oră sosește avionul. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Acum o să-mi aranjez eu întâlnirea la scara avionului, că nu știu dacă mai este cineva liber și dispus să meargă cu mine. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Astăzi cred că nu ies din casă decât să iau mâncare la pisici, că altfel cel mai plăcut e în casă, afară îți dai duhul.
Am pățit-o ieri. Vorba lui Medy: faci duș vrei nu vrei.
Nu e chip nici să faci ceva de mâncare. Aragaz aprins îți trebuie și te coci și tu.
Dar mie îmi plac toate anotimpurile, numai că în ultimul timp se grăbesc să vină mai repede și nu ne prea lasă timp să ne pregătim.
Vă las cafeluța și mă duc să văd ce-au mai aranjat fetele cu întâlneala....
Weekend plăcut vă doresc!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 J5fsye
Cam puțină cafea pentru toată gașca.....
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 153l4zd
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Iun 13, 2015 10:03 am

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Am sosit la cafea Mari si hai sa ne impacam.....hahaha.
Eu ma pregatesc sa plec pana in Ikea cu mama si Raducu si apoi sa vin sa montez tortul Cameliei.
Va doresc o zi cat mai frumoasa si daca se poate si .....racoroasa.La noi deja simt ca ma coc.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Daniela Sam Iun 13, 2015 1:15 pm

Ziua buna de la Cluj !
Oameni buni, de ieri, de la 20,17, sunt bunica ! Avem o nepotica , Ana Irina, superba, dodoloata,sange din sangele nostru , suntem fericiti, eu si Ion, am intrat in randul lumii . Va pup , pe toti, fara numire, si, va doresc numai bine !!!
Daniela
Daniela

Mesaje : 54
Data de inscriere : 13/10/2010
Localizare : Cluj

http://danielabucatariemoldo-ardeleneasca.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Iun 13, 2015 4:42 pm

Sa fir intr-un ceas bun,Daniela!
Sa va traiasca,sa fie sanatoasa sa va bucurati de micuta!
Va pup si va imbratisez cu mare drag!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Sam Iun 13, 2015 9:27 pm

SINCERE FELICITARI DANIELA
SA CREASCA MARE SANATOASA FRUMOASA SI CU MULT NOROC IN VIATA
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Dum Iun 14, 2015 7:04 am

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Rhveo7

FELICITARI bunicilor, sa fie in ceas bun Exclamation Exclamation Exclamation
Sa fie sanatoase amandoua , iar Irinuca sa creasca mare si voinica , sa va aduca multe bucurii Exclamation
Dan cred ca este in culmea fericirii cu fetele lui ...Ioana a nascut normal Question Ce greutete are Ana ?
De ce ma intereseazaatatea ? Pai ...daca nu ne considerati prea"batrani", venim la petit !

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 2i0b48y
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Dum Iun 14, 2015 8:20 am

Buna dimineata si buna sa ne fie ziua precum inima-sa va traiasca si infloreasca Ana Irina -draga buni Daniela la cit mai multi nepoti frumosi si sanatosi Very Happy flower flower flower flower flower flower flower
Mary ma bucur ca ati intrat in febra asteptarii lui Gabita si Mone-la intilnire trageti-le pupici si din partea mea Embarassed I love you
Sa va invit la o cafeluta si atentie ca la noi e o calduraaaaaaaaaaa affraid
Sanatatae si numai bine la toti oriunde ne aflam flower

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 PiwekPt
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Dum Iun 14, 2015 10:17 am

Buna dimineata va spun si eu.
Ce bine de mine ca aici nu este canicula. Din contra,este placut,sunt vreo 24 de g.
Medi,ma intorc pe 20 iulie si abia astept sa ne intalnim la o cafea. Nu pot pune poze de aici.pun cand ajung acasa. E mai complicat,vs scriu de pe telefon.
Felicitari Daniela.
Pup toata gasca gustoasa.
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Dum Iun 14, 2015 10:39 am

Am incercat sa pun poze dar nu merge de pe telefon.


Ultima editare efectuata de catre silvi0ara in Dum Iun 14, 2015 4:30 pm, editata de 1 ori
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Iun 14, 2015 12:07 pm

Ziua buna dragi gustosi!
Zi binecuvantata de duminica sa aveti cu totii!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Iun 15, 2015 10:53 am

Buna dimineata!
Am spus-o de mai multe ori,cred ca s-a intors lumea cu fundu-n sus.Am vazut si la tv,stirile despre canicula din Romania.Si aici e cald(afara,mi ales in jurul prinzului),dar nu este umiditate.In casa,e chiar bine.Azi,se anunta cca 29 de grade.In casa,bineinteles mai putin.Fara AC,sau ventilator.

Draga Daniela,multe felicitari bunicilor si parintilor noii venite. La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Jfgsvn
Sa fie o fetita sanatoasa si sa aiba mult noroc!


Ieri,am fost la o invitatie a unei prietene,la un restaurant.A fost in aer liber,dar acoperit,cu un fel de material.
A facut invitatia asta,deoarece fiica ei s-a casatorit,iar nunta a fost in alt oras,nu-n Amman.
Am fost vreo 20.
Eu am stat cel mai putin(vreo 4 ore).
Eu,n-am facut poze,dar,multe fete au facut.Pe fb,Tania Kiswani,a postat aseara,multe poze.Pe Tania Kiswani,multe fete o stiu,virtual,deocamdata.Si,unele poze,sint si pe pagina mea.

Imi pare rau,dar nu mai pot sta.Trec la bucatarie.Azi supa-crema de broccoli si un fel de musaca (araba) din cartofi piure.
http://www.gustos.ro/retete-culinare/musaca-de-cartofi-piure-specific-arabesc.html

Deci,va doresc  o saptamina super,si racoroasa!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 34zlvs6
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 X3zsoy
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iun 15, 2015 4:21 pm

Ziua buna dragi fete si baieti!
Nu mai pot de caaaaald! Chiar si la umbra nucului e jale de caldura. Asa ca am intat in casa si, asteptand sa se trezeasca Dora din simnul de dupa-miaza, am zis sa va salut si eu!
In primul rand, sa nu uit, DANIELA, felicitari! Sa fie sanatoasa si norocoasa nepotica, sa fiti cu totii sanatosi, sa va bucurati de ea!
Sambata am fost la Ploiesti pentru ca Dora a avut serbare la dansuri. A fost foarte frumos, un adevarat spectacol. Iar Dora a dansat foarte bine.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 2e1ssqt
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 3538i2f
Ieri am facut mancare, ca nu mai era nimic. Am facut o ciorba de burta iar la felul doi, o friptura inabusita de vacuta cu sos si garnitura de pilaf sarbesc.
Cam atat deocamdata.
Va imbratisez cu mult drag pe toti si toate.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iun 15, 2015 4:24 pm

Sidy, am uitat sa va spun ca azi, pe la ora 17 e concert Manding la voi, in Oradea! Asa ca baiatul meu este acum in Oradea. Dar leafa tot nu le-a dat-o!...
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Lun Iun 15, 2015 6:31 pm

Ziua buna dragi gustoase!
Cami ce ma bucur de aceste intalniri ale voatre.Sa va fie de bine!
Doina, este o scumpa si o talentata ,Dora.
La noi pana la ora pranzului a fost tare cald ,apoi a inceput sa tune ,sa fulgere si sa ploua.Am deschis toate geamurile sa ne racorim.Dar asta nu a durat prea mult pentru ca acuma este tare sufocant in casa.
Fetele,dragele am si eu o rugaminte la voi,am nevoie de ajutorul vostru la 2 concursuri la care am sa las link-urile mai jos.
Va multumesc anticipat pentru ajutor!
http://chef.fanbranza.ro/?fb_ref=Default#FB00019
https://www.gustos.ro/retete-culinare/placinta-taraneasca-cu-carne-de-porc.html
O zi si o saptamana minunata sa aveti!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  delia Lun Iun 15, 2015 9:27 pm

Bun gasit dragii mei. De multa vreme n-am mai reusit sa intru. Am avut o perioada mai complicata cu Mihai, dar in ultimele zile parca s-a mai linistit. Sper sa fie din ce in ce mai bine.
Sa va traiasca nepotelele si nepoteii, si bun venit celor mici. Sper ca la un moment dat sa am si eu norocul sa fiu bunicuta. Dar cum o vrea Dumnezeu.
Pentru ca sambata a fost ziua lui Mimisor, m-am gandit sa-i fac o surpriza. Asa ca iata-ne in toata splendoarea. Am petrecut o zi superba, timp in care mi-am incarcat bateriile.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 DSC_7775
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 DSC_7843
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 DSC_7880
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 DSC_7894
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 DSC_7897
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 DSC_7840
Obositi dupa o zi de plaja. Am vrut sa luam tot soarele.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 DSC_7914
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 DSC_7920
Va pup pe toti si abia astept sa va strang in brate la Bran. Pacat ca nu-i pot imbratisa pe toti. Noi venim vineri dupa amiaza si plecam duminica. Oricum mai intru zilele urmatoare.
Numai bine tuturor.
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Daniela Mar Iun 16, 2015 7:22 am

Buna dimineata la toata lumea ! Va multumesc pentru urari, este mare bucurie in familia noastra, Ana Irina ne-a facut sa intram si noi in randul bunicilor, ne-a avansat in grad si suntem tare fericiti. Sidy, a avut 4 kilograme la nastere, a fost naturala nasterea si totul este bine. S-a alimentat corect mamica si fetita este dodoloata. Eu tot trimit pachete, si vineri a plecat unul de vreo 40 de kilograme cu carne de pui crescuti de noi si cu crema Focsani, tot de noi facuta. Deci, musai sa manance sanatos copiii, asa ca, numai efort din partea noastra, dar, cu draga inima il facem.
Va pup si va doresc o ziulica minunata !!!
Daniela
Daniela

Mesaje : 54
Data de inscriere : 13/10/2010
Localizare : Cluj

http://danielabucatariemoldo-ardeleneasca.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Iun 16, 2015 10:47 am

Buna dimineata!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Ivzjgo
Am venit repejor cu cafeaua!Am adus multa,ca sper sa vina multa lume.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 24m7w3l
Delia,ce surpriza frumoasa,a fost pt.Mimi.Mi-au placut pozele.In ultima poza(la poarta) e Mimi,sotul ei,ingersul de Melissa.Mai e o persoana(o fata),cine e?
Te-am votat,Medi,pe primul link.Pe gustos,nu stiu ce trebuie sa fac.
Doinita,nepotica ta e f.frumoasa.Si se vede ca e si talentata.La ce fel de dansuri,participa?Sa traiasca,sanatosa si sa v-aduca numai bucurii!

Sa aveti o zi placuta si racoroasa!Cum mai e vremea la voi?
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  delia Mar Iun 16, 2015 11:41 am

Buna dimineata!
Ce buna e cafeluta Camy, o beau cu mare placere alaturi de tine si de cei care ni se alatura. N-am apucat sa-ti spun cat de frumoasa este nepotica ta. Stiu ca esti tare fericita cu asa nepotei.
In poza de care spui, in poarta este nora lui Mimi, adica mama Melissei si Tudor, sotul lui Mimi. A fost si baiatul ei, dar nu stiu de ce n-am reusit sa-i fac macar o poza. Am fost toti la Navodari, iar la intoarcere ne-am oprit la Cernavoda sa mancam ceva si sa ne odihnim putin, ca mai aveam de mers inca aproape 2 ore pana acasa.
Am avut parte de o zi splendida, din toate punctele de vedere. Multumim inca odata dragii nostri prieteni Mimi si Tudor.
Daniela sa va traiasca dodoloata si sa va aduca numai bucurii.
Doina draga, Dora e o domnisoara in toata regula si are o tinuta extrem de eleganta. Foarte bine ca au dat-o la dansuri.
La noi ploua de azi dimineata si s-a mai racorit nitel. Asa va fi si in urmatoarele zile, cum de altfel ar trebui sa fie vara, cu reprize scurte de ploaie.
Va las acum si va doresc o zi cat mai placuta, oriunde v-ati afla. Pupici tuturor.
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Iun 16, 2015 5:22 pm

Va salut si eu-e cald si pe aci pe la noi-extrem de cald affraid affraid -ma bucur sa vad ca va distrati si sunteti OK-la Navodari inca nu am fost..dar cine stie?
-vad ca e frumos si ati prins zile super-ma bucur si eu ca Dora danseaza fain si Melissa e o scumpete-va doresc sanatate si sa ne mearga bine oriunde ne aflam flower
Daniela esti o mama forte-sa le trimiti la copii papa bun crescut si pregatit de tine si sotul tau-e minunat atunci cind ai ajutoare-sa va traiasca nepotii si copii oriunde va aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Iun 17, 2015 9:07 am

Buna dimineata fetelor
Aici ploua de doua zile si s-a mai racorit. Nu stiu daca e bine ca ploua (nu se vede ca ar fi nevoie) dar mie nu-mi place. In primul rand ca nu mai pot sa stau afara (cand ploua tare...chiar nu are rost) si in al doilea rand nu pot sa scot nici pisicile afara. Incerc sa le obisnuiesc si pe ele prin curte, dar e cam greu. Aici este si cainele si inca o pisica pripasita care se crede stapana!
Multumesc fetelor pentru aprecierile pentru Dora. Este, intr-adevar, un copil deosebit. Cami, ea merge la dans sportiv (sau,cum se numea pe vremuri, "de parchet"), dansurile acelea de concurs (cha-cha, vals, vals lent, rumba, samba etc.) Ii place si face progrese visibile. E mai greu ca e in Ploiest (aici, in Valeni nu sunt cursuri) si de doua ori pe saptamana, martea si joia, Simona trebuie sa mearga cu ea pana in Ploiest. Nu e departe, 30 km, dar ...totusi.
Delia, ce bine ca v-ati intalnit iar cu Mimi si familia ei! Si ca a fost frumos afara pentru o excursie la Navodari. Of, imi e asa dor de mare...Pe vremuri mergeam in fiecare an. Acum...ma uit sa vad marea doar la tv sau pe webcam-uri!
Va las acum, trebuie sa ma apuc de treaba. Azi fac o supa de rosii. Si sa vad ce mananca Dora cand se trezeste. Va imbratisez cu drag si dor. Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mier Iun 17, 2015 11:26 am

Bună dimineața, fete și băieți!
Ce de noutăți de când n-am mai fost pe aici!
Felicitări bunicuței Daniela! Să te bucuri de odorul vostu și dacă se poate să vină și un frățior!
Camy, am văzut pe fb pozele cu prietenele tale și tare m-am bucurat pentru tine! Să mai participi la astfel de evenimente. Te încarcă pozitiv!
Doina, Dora e un copil reușit și cred că îi place mult la dansuri! Te sun curând! Sper să stea ploaia și să-ți scoti pisoii afară.
Silvioara cum de nu reușești tu să pui poze că doar ai mesterii lângă tine?
Medi, îți doresc concediu plăcut!
E bine că a plouat și în București și ieri și azi dimineața și s-a mai răcorit un pic.
Delia mi-a plăcut surpriza pe care ne-ai făcut-o, dar mă așteptam să-mi faci și mie o supriză și să pui din pozele alea vechi pe care nu le-ai pus, din Cișmigiu, din Herăstrău... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Gaby și Mone drum bun și să ne vedem cu bine!
Nu mai continui pentru că nu mai am timp. Îl pregătesc pe Scarlat să se ducă la casa de sănătate.
Vă pup și vă las o cafeluță!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 5fgjdz
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mier Iun 17, 2015 11:37 am

Buna dimineata!

Ati terminat,cafeaua,ieri?Daca da,va servesc cu alta,fierbinte si proaspata.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 118m5ur

Multumesc Delia!Intr-adevar,sint fericita ca avem si nepotica.
Aaa,deci,in poarta,era mama Melisei.Melisa ii seaman,mult.Asa vad,eu.
Iuliana,cald?La voi n-a plouat?
Doinita,dansul sportiv,pe care-l face Dora,ii va dezvolta f.frumos corpul!Daca te uiti la tv,cind e concurs de asmenea dansuri,fetele si baietii au corpuri de admirat si de invidiat.Incurajati-o pe Dora,sa faca ci mai mult timp,sportul asta!Poate va devein profesionista.Doamne-ajuta.Corpul si  "alura" ei,o ajuta.

Aici,miine,incepe Ramadanul(luna de post.Se zice ca va fi oo luna calduroasa.Vai de cei care postesc.Aseara am auzit la tv,ca-n Arabia Saudita,in luna asta,vor fi si 50 de grade.Cuptor,nu alta.Si,daca acolo e cald,inseamna ca si aici.Dar,nu chir asa(sper).

Sa aveti zile frumoase,cu timp placut.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 2ymc5ef

Pupici Mari,numai bine!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Iun 17, 2015 1:11 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
In primul rand tin sa va multumesc tuturor celor care ma sustineti la cele 2 concursuri!
Cami,multumesc de cafea!Ce poate fi mai bine si mai frumos decat sa iti bei cafeaua in compania celor dragi?
Cat tine Ramadanul,o luna?Si ce ai voie sa mananci si ce nu in aceasta perioada?Poate ne spui cate ceva despre acest post.
Delia,ce surpriza frumoasa i-ati facut la nasa Mimi.Ma bucur nespus pentru voi.Sa va fie de bine intalneala!
Salutari nasei Mimi si lui nasu Coco!
Sper ca Mihaita este mai bine si de-abia astept sa ne intalnim cu totii la Bran.
Daniela,cum sa nu fii bucuroasa cand vine pe lume o bebelusa scumpa si draga?Sunteti o familie implinita.
Harnicuta ca intotdeauna si cu grija copiilor.
Iuliana,ai terminat de calcat?Hai ca ai prins o zi tocmai buna pentru asa ceva pentru ca este mai racoare astazi.Sa ai spor!
Doina,este si talentata si frumoasa Dora.Sa fie sanatoasa si sa aiba noroc!Tu cat stai la Valeni?Cum mai este vremea acolo?
Mmm.......si mie imi este pofta de o supa de rosii dar astept sa se coaca cele de la mama din gradina.
Fetelor,dragelor noi hotarasem ca ieri sa plecam in vacanta.Cu bagajele gata de start.....hahaha....... si noi la fel.....hihihi dar cand ne-am trezit ieri de dimineata si am vazut ca ploua si cand am mai intrat si pe net si am vazut ca in urmatoarele zile vremea nu este prea prietenoasa cu noi am hotarat sa amanam plecarea.Asa, ca asteptam vreme mai buna pentru ca vrem sa plecam cateva zile la Amara la pescuit si apoi spre Lepsa ,la munte.Daca este frig nu ar fi o problema dar daca ploua ce poti decat sa stai in casa.Speram ca in zilele urmatoare sa se indrepte vremea.
Cam atat.......va doresc sa aveti o zi buna si frumoasa!


maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 18 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 29 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum