Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
2012.Unde ne intilnim? Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
2012.Unde ne intilnim? EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
2012.Unde ne intilnim? EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
2012.Unde ne intilnim? EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
2012.Unde ne intilnim? EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
2012.Unde ne intilnim? EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
2012.Unde ne intilnim? EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
2012.Unde ne intilnim? EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
2012.Unde ne intilnim? EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
2012.Unde ne intilnim? EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
2012.Unde ne intilnim? EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
2012.Unde ne intilnim? EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
2012.Unde ne intilnim? EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
2012.Unde ne intilnim? EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
2012.Unde ne intilnim? EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
2012.Unde ne intilnim? EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
2012.Unde ne intilnim? EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
2012.Unde ne intilnim? EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
2012.Unde ne intilnim? EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
2012.Unde ne intilnim? EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
2012.Unde ne intilnim? EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
2012.Unde ne intilnim? EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
2012.Unde ne intilnim? EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
2012.Unde ne intilnim? EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
2012.Unde ne intilnim? EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
2012.Unde ne intilnim? EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
2012.Unde ne intilnim? EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
2012.Unde ne intilnim? EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
2012.Unde ne intilnim? EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
2012.Unde ne intilnim? EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
2012.Unde ne intilnim? EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


2012.Unde ne intilnim?

+3
Sidy
mari
anena
7 participanți

In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  anena Mar Ian 17, 2012 2:20 pm

Ziua buna gustoaselor dragi.
Vad ca nu se citeste din urma tot ce se scrie, asa ca , m-am gindit ca ar fi oportun sa deschid topic separat pentru intilnirea de anul acesta , ca sa putem vorbi la obiect si sa vedem fiecare ce parere are.
Cum am mai spus si la cafenea, cel mai important este sa ne intilnim , nu conteaza unde si cum , doar sa fim cit mai multe si sa ne bucuram unele de altele. Iar daca unele dintre noi nu pot veni, nu se face gaura in cer, chiar daca este voprba despre mine.Este advarat ca eu am fost initiatoarea acestor intilniri, dar asta nu inseamna ca daca nu pot eu merge la o intilnire, ea sa nu aiba loc. Meritul intilnirilor si felul in care ne simtim atunci cind suntem impreuna , nu este al meu, este al nostru, al tuturor celor care participa. Dar , trebuie sa tinem cont de disponibuilitatea fiecaruia de a ajunge la locul intilnirii.
Si pentru ca ,sunt deja doua varinate, eu va propun o alternativa de compromis , ca sa zic asa. Cele care doresc si pot(pt ca numai Dumnezue stie cit mi-as dori si eu sa pot ajunge la Fintinele si sa stau macar 4-5 zile, sa evadez din cotidian si sa uit pentru citeva zile de toate responsabilitatile) sa se intilneasca cu Sidonia la Belis-Fintinele , dar sa veniti toate la Alba pentru ca ,
Fac strigare de intilnela , la Alba Iulia pentru anul 2012.

Data la care va avea loc, o vom stabili de comun acord, impreuna, in functie de toate cele care doresc sa participe la intilnire.O sa iau legatura cu fetele care isi vor exprima dorinta de a veni la intilnire si in functie de citeva date pe care le agreati si voi, vom stabili ce si cum ...
Si cu asta am raspuns si intrebarilor de la cafenea, daca mai vreau sa ma ocup de organizarea intilnirii.Pentrum mine este o mare bucurie si o onoare sa ma ocup de asta si sa va fac sa va simtiti cit mai bine. Cazarea o putem rezolva si in afara orasului, ca sa avem un loc mai aproape de natura si sa putem face gratare , sau sa mincam in aer curat. Dar astea deja sunt amanunte pe care le vom putea discuta pe parcurs.
Iar daca veti alege doar varianta Siodoniei, va fi la fel de bine.Sunt de acord cu orice veti hotari voi.Vroiam sa stiti doar ca eu sunt dispusa oricind sa fac toate aranjamentele pentru o noua intilnire.Fetelor, vreau parerile voastre.
Sidonia, te rog sa iti spui si tu parerea, in ideea ca fetele de la Bucuretsi nu vor putea veni la Fintinele.Solutia mea este una care va convine?

anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  mari Mier Ian 18, 2012 1:33 am

Anena eu iti raspund de acum ca vin sigur la Alba Iulia daca nu mai am nici o problema anul asta. Deja imi place ideea.
Maine am sa vorbesc cu aproape toata gasca de la Bucuresti si o sa-ti dau si alte amanunte.
Pupici!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  Sidy Mier Ian 18, 2012 7:38 am

Cred ca este foarte buna ideea sa discutam separat aici despre intilnire...
Deci ce va propun eu:
http://pensiunea-mariana.ro/

Pensiunea Mariana este constructie moderna cu 1 etaj + mansarda, ce dispune de 12 camere mobilate rustic, dotate cu paturi simple, baie cu dus creand o atmosfera calda si primitoare.
La parter se afla un living mare si sala de mese. Pensiunea are o capacitate maxima de cca. 25-30 de persoane si ofera meniul zilei, traditional, specific ardelenesc...deci cu balmos cu jintitza de la stana, asta o asigur eu, cu bograci(gulyas) la ceaun, cu mancaruri traditionale de care unele poate nici nu ati auzit....
Anena cele 2-3 scari de la intrare nu vor fi o problema pentru Andreiuta pentru ca eu am sa ma ocup de rampa...
In rest toate conditiile cerute de tine sunt indeplinite....
Si vi-am mai spus ca daca sositi indiferent cu ce la Fuedin, ma ocup eu de transportul vostru la pensiune daca nu vreti sa veniti cu microbuzele locale....
Asta este ceea ce va pot eu oferi la un pret acceptabil( pina nu stiu cate persoane vor fi pina atunci nu va pot spune precis ce pret vom avea).
Si nu va suparati pe mine ca nu mai vreau la Alba Iulia, dar cu "pensiile astea nesimtite" eu nu pot sa-mi permit sa platesc numai cazarea la pensiune 150 RON/noapte....
Si mai credeti-ma ca intilnirea cu voi de 3 ori +de doua ori cand am dus-o pe mama si apoi copiii, zau ca mi-ajunge schumbul garzii si santurile cetatii....
Stati atatea fete in Bucuresti eu vi-am oferit alternativa sa facem intilnirea acolo...dar vad ca nimeni nu se ofera sa organizeze asa ceva, desi Mari spunea ca e floare la ureche....
Asa ca aceasta este oferta mea, voi hotarati, dar la Alba credeti-ma ca nu mai merg ( fara suparare Anena, dar am mai vb cu altcineva si mi-a spus acelasi lucru...ca i-a ajuns Alba Iulia de atatea ori).
Succes la organizare, indiferent cine v-a fi Exclamation Exclamation Exclamation
Eu am initiat organizarea Forumului pe Gustos, dar asta zau ca nu inseamna, ca nu va puteti intilni fara mine si Valy....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  Doina Ghidu Mier Ian 18, 2012 9:49 am

Buna dimineata!
Fetelor, eu ma supun majoritatii! Mi-ar placea si la Alba si la Belis. Am vazut pe link-ul de la Sidy ca sunt conditii (eu cam la doua ore, chiar si mai des uneori, trebuie sa curat canula, ca altfel ma sufoc). Despre organizarea la Bucuresti...chiar daca locuiesc aici, nu v-as sfatui. In primul rand ca e foarte scump. Oriunde chiar si in imprejurimi, si ce sa vedeti? Un oras mare, nebun, unde abia se mai circula, unde poluarea e la cote maxime, unde comerciantii nu stiu cum sa te fure mai mult. Unde vom muri de cald (daca e in iulie) ca se incinge asfaltul si mai contribuie si masinile la asta. De vazut ati avea totusi ce sa vedeti. Dar in trei zile, cam putin. Si chiar si aici ne-ar trebui cateva masini in care sa incapa toata lumea. Ca doar n-o sa ne deplasam cu ITB-ul sau metroul!
Eu nu am fost la Alba niciodata, dar nici la Belis. O singura data am fost la Cluj, intr-o deplasare, acum vreo 30 de ani! Aveam o lucrare la Coslariu, la triaj! Mi-a placut Clujul enorm. Acolo am mancat prima oara varzari (placinti cu varza)!
Asa ca eu astept sa hotarati voi. Asa, departe e oriunde, si in Moldova, si in Bucuresti - pentru cele care vin din coltul opus!
Decat sa fie apropape si sa ne fure niste unii pe care nu-i cunoastem, sa ne para rau, in loc sa ne simtim bine, mai bine undeva unde macar unele dintre noi cunosc sau au pe cineva in care au incredere. Nu? Sa ne gandim si din punctul asta de vedere.
Va las acum. Va pup pe toate.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  anena Mier Ian 18, 2012 11:10 am

Sidonia, ideea este sa ne vedem, nu neaparat sa vedem ceva.Daca vrem sa vedem ceva , mergem special cu familia, in concediu sa vedem , intelegi tu? Daca v-ati saturat de Alba , eu nu am nimic impotriva, dar tineti cont si de celelete fete care nu pot veni pentru ca e departe sau pentru ca nu sunt bani. Pentru ca si despre asta este vorba. Stiou ca si Gabi vrea la Belis, dar , cum am spus , haideti sa o facem intilnirea mare undeva, unde sa ajunga toate si cele care vor si pot sa mearga cu tine la belis, la o data pe care o stabiliti voi, eu asta am spus, dar tu nu ai inteles ideea.
Am vb cu citeva dintre fete si iata raspunsurile.
Mari, Nico, Silvioara, Lenuta si Angela, nu pot merge la Belis.Eu as putea veni o zi de dimineata pina seara.
Sidonia, nu e asa simplu sa plec cu Andreea , numai cine are astfel de probleme stie ce si cum...Nu e vorba numai de accesibilitatea cu caruciorul.

Ar fi pacat sa ne impartim in doua, acum dupa atitia ani sa ne intilnim separat. pentru ce? care ar fii ideea?
Eu ma supun majoritatii, ce hotariti voi aceea este bine.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  silvi0ara Mier Ian 18, 2012 11:37 am

Buna Gustoaselor,
Ce mai faceti, imi este dor de voi, eu nu pot sa intru pe id-ul meu. Acum sunt la Silvy si pot sa intru sa va salut. Am vazut ca se face strigarea pentru intalnirea anuala, sunt de acord si vreau sa particip anul acesta dar cred ca tot la Alba Iulia este ideal pentru noi fetele din Bucuresti. Distranta este oricum mare(si pana la Alba) dar este minunat sa ne intalnim cu voi toate.
a imbratisez cu mare drag,
Nicoleta
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  mari Mier Ian 18, 2012 7:35 pm

Sigur ca pot sa organizez intalnirea la Sibiu asa cum am sugerat, dar pentru ca Anena nu poate veni la Sibiu, noi bucurestencele am hotarat si avem si consimtamantul Alinei, ca vom merge la Alba Iulia. Doina o sa mearga si ea cu noi ca n-a fost niciodata la Alba Iulia. Luna preferata e tot iulie, dar mai aproape de intalnire vom stabili si data exacta. Si mai sunt o multime de detalii de care vom tine seama cand se va apropia data intalnirii( concediul Silviei, concursul lui Nico, eventuala mea plecare in Anglia etc.)
Dar vorba Anenei daca voi vreti altceva, nimeni nu va retine. Asta e hotararea noastra si sunt sigura ca si Maria Elena si Daniela vor fi de acord sa vina la Alba Iulia.
Acum urmeaza sa vedem si alte pareri.
Gaby, tu ce zici?
Nu te supara Sidy, dar costurile noastre se maresc cu fiecare km in plus. Si sigur la pensiunea aia nu vom sta gratis.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  Sidy Joi Ian 19, 2012 7:23 am

mari a scris:
Nu te supara Sidy, dar costurile noastre se maresc cu fiecare km in plus. Si sigur la pensiunea aia nu vom sta gratis.

Dar nici nu va va costa 150 Ron/noapte ,( cu mancare cu tot !!! Exclamation ) , cat a fost doar cazarea la Alba Iulia.....
Imi pare rau ca nu veti fi prezente toate, sa vedeti ce minunatii am sa le ofer celor ce vor veni.....
Eu oricum va astept cu mare drag pe toate carora va face placere sa va intilniti cu mine....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  martagabriela Joi Ian 19, 2012 10:37 am

fetelor ce ne facem?
ce-i drept toate am fost de acord in vara sa organizeze Sidy anul asta si si-a facut sperante (Mari nu era acolo)si sint sigura ca acum e dezamagita .
Cred ca nu ne-am gindit destul la problema Anenei si la faptul ca o iubim mult si vrem sa fim alaturi de ea citeva zile ;
Anena din punctul meu dem vedere este important sa va vad pe toate pentru ca ,va consider de 2 ani familia mea (nu-s vorbe mari..............)
Anena nu se poate organiza undeva afara din Alba ,tu spuneai anul trecut de o locatie la o pensiune prin apropiere ;ar fi avantajos pentru tine?
va ROG MULT nu ma judecati gresit dar sper sa rezolvam problema ;in Alba stiu ca multa lume nu a fost dar poate gasim ceva pe aproape mai atragator;ce spuneti?
avem timp sa discutam ,nu?
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  Doina Ghidu Joi Ian 19, 2012 11:47 am

Aoleu! Sidy, 150 Ron/noapte! Chiar ca a fost cam...piperat! Asta inseamna pentru 3 nopti 450 ron. Pai eu am stat in octombrie la Eforie 7 zile cu mai putin!
Inca o data, eu ma supun majoritatii. Numai sa stiu exact perioada, ca sa pot sa imi iau concediu. Ca aici e cam cu cantec, de cand cu patronii astia. Ne pune sa gasim inlocuitori pe perioada de concediu si abia dupa asta ne semneaza cererea! Si daca se poate sa fie si niste preturi accesibile! Daca e bine (cu banii), ma gandesc sa mai raman, sa fac vreo 7 zile de CO. Eu oricum, nu am fost in zonele alea. Cand eram foarte mica am fost de 2 ori la Baia Mare unde aveam un unchi. Cum am mai scris, la Cluj cu o lucrare acum vreo 30 de ani. A, si la Deva si Arad tot in deplasare, si tot acum vreo 30 de ani!
Ar fi nemaipomenit sa vina cat mai multe fete. Eu vreau sa veniti toate, sa ne intalnim toate!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  silvi0ara Joi Ian 19, 2012 12:24 pm

Eu zic sa o luam incet sa nu ne pripim.
Sidy,normal ca vrem sa ne intalnim si cu tine cum vrem de fapt sa fim toate impreuna,nu se pune problema sa alegem intre voi.
Pentru noi unele din Bucuresti trebuie sa se inteleaga ca este un efort foarte mare din toate punctele de vedere.In primul rad distanta,care este cu vreo 150km in plus fata de Alba,este foarte obositor sa stai6-7 ore in masina,ca sa nu mai spun ca pana la Belis mai sunt km buni in plus.La noi nu va ganditi?Noi facem eforturi de 3 ani(eu 2) sa ajungem la voi.Voi,restul sunteti toate aproape.Mai putin Mone si Gabi care nu spun de la ce distanta vin.
Financiar,anul asta nu stau nici eu prea bine,mai ales ca stiti caanul trecut am avut cheltuieli mari.
La noi o sa se dubleze si costul la transport,ce sa mai zic?haideti sa facem cumva sa fie bine pentru toata lumea.
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  martagabriela Joi Ian 19, 2012 12:26 pm

Doina
si eu asi vrea sa reusim sa ne intilnim toate si care pot si cu sotii
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  martagabriela Joi Ian 19, 2012 5:22 pm

ai dreptate Silvioara ;nu se poate,vom reusi sa ne vedem toate si fara probleme ,asa sper I love you
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  maria elena Joi Ian 19, 2012 5:54 pm

Bun gasit fetelor.
Vad ca se duc tratative pe aici.
Nici eu nu pot veni pe mai multe zile, sa ma bucur daca reusesc iar 1/2 zile. O inteleg si pe Anena ca ii este greu in alta parte, deci eu cred opterz pt Alba. Nu zic ca nu mi-ar place sa merg si cu Sidy, dar deocamdata nu pot.
Nelu de abia asteapta intalnirea. L-a uimit legatura ce s-a crat intre noi. Va pup, mai vb.
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  anena Joi Ian 19, 2012 7:06 pm

Fetelor,problema la mine este urmatoarea: eu pot sa merg pentru o zi , de dimineata pina dupa masa, pt ca seara trebuie sa fiu acasa.Cu Andreea nu pot sa merg ,pt ca ar insemna sa stau , sa ma ocup numai de ea si asa mai departe.Din afara lucrurile se vad altfe, dar gindeste-te Sidy ca eu trebuie sa vin cu olita, cu pampers, cu mincare, cu apa, cu medicamente, cu tot arsenalaul pt ca in ceea ce o priveste pe Andreea , trebuie sa fiu asigurata cu tot ce poate deveni urgenta.Ma intelegi? Si acasa nu pot sa o las atita , pt ca nu are cine sa o mobilizeze, adica sa o ridice din pat sa o pun apa scaun, sa o schimbe si invers...ai mei sunt suferinzi amindoi si femeia are citeva vertebre de la coloana tasate si nu are voie sa ridice, pt ca risca sa paralizeze.Si oricum Andreea este inca o data cit ea. Iar maicuta mea, nu mai poate sa aiba grija de Andreea mai multe zile si nu vreau sa o suprasolicit.

Cit despre pretul cazarii, Sidonia, eu nu cred ca gasesti cazare in buricul tirgului, cu aer conditionat si cit de cit curat, la pret mai mic de 150/pers/noapte, in mijlocul verii.Inca a facut reducere de la 180 la 150, pt ca patroana este o veche cunostiinta de a mea.Astea sunt preturile, mai ales in sezonul estival.Si , de fapt asta a fost dorinta fetelor, sa fie curat si cu aer conditionat.
Dar stiti ce, eu prefer sa nu mai discut despre asta. Unde veti hotari voi, eu acolo voi merge, atit cit voi putea. Dar totusi va rog mult sa nu despartiti intilnirea in doua.Ar fi pacat, doar pentru niste orgolii...Fie ramine aici la Alba , fie la Belis, fie in alta parte, nu are importanta unde, dar faceti-o la un loc. Ar fi pacat dupa atitia ani sa ne separam.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  Sidy Sam Ian 21, 2012 8:15 am

anena a scris: Dar totusi va rog mult sa nu despartiti intilnirea in doua.Ar fi pacat, doar pentru niste orgolii...

Anena draga te inteleg perfect si ai dreptate cand spui ca iti este greu...dar aici nu poate fi vorba despre orgoliu !!!Ce are orgoliul cu intilnirea noastra ???
Si daca eu nu voi merge la Alba Iulia, inseamna ca voi nu va veti putea intilni ???
Ca doar nu eu am pus coada la pruna !!!
Cine va vrea va veni la Fantinele sau aici mai aproape de Oradea , pe Valea Aleului :
http://www.pensiuneavaleaaleului.go.ro/pgid5_site_RO.html
mai ales ca acum s-a deschis si un hotel acolo si vom putea culege plante medicinale de acasa de la mama lor....
Voi alegeti !!!
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2012.Unde ne intilnim? Empty Re: 2012.Unde ne intilnim?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum