Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Alta intilnire la Alba Iulia.

+16
Armeana
delia
maria elena
alina 42
Lulu
Nicuvar
Daniela
iuliana_28
iuli
Sidy
silvi0ara
Doina Ghidu
martagabriela
mari
maria mihalache
anena
20 participanți

Pagina 6 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Joi Iun 28, 2012 3:54 pm

Sidonia draga, si cine sta pe caldura asta linga ceaun trei ore? Vrei sa te capiezi...fii cuminte. Ca doar nu murim de foame. Gasim noi ceva la pret bun. Ati vazut ca intotdeauna am mincat bine pe unde am fost si nu a fost iesit din comun de scump.Cum sa stai atita timp, pe caldura asta linga foc?

Iuliana vine cu Alina, fie cu masina Alinei, fie cu trenul. Acum este tren direct Bucuresti-Cluj, prin Craiova. A fost suspendat acum multi ani, dar, din fericre, a fost bagat din nou, de ceva vreme.

Iar Daniela(Lacutara), nu m-a cautat, inca.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  maria mihalache Joi Iun 28, 2012 6:49 pm

Fetelor chiar daca mancam sau nu la Conacul Secuiesc eu zic ca o plimbare pana acolo merita sa facem,ar fi pacat sa ratam o asa frumusete.Si am vazut ca preturile la mancare sunt pentru toate buzunarele..........si mai mari dar si mai mici,dar asta ramane sa hotaram cu toatele.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  mari Joi Iun 28, 2012 7:10 pm

Eu n-am zis sa nu mergem la conac, dar sa ne ducem cu burta plina ca sa nu fim tentate....hahahaha
E buna si varianta cu vineri dupa amiaza.
Vorba Anenei, ne orientam la fata locului.
E a doua oara cand editez. M-a cuprins asa o frenezie si niste emotii grozave. Imi place ca a inceput vanzoleala! Abia astept sa treaca saptamana asta! Maine ma duc sa iau bilete si o sa mi se para o vesnicie pana o sa le folosesc. Pupici!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Sidy Vin Iun 29, 2012 6:16 am

anena a scris:Sidonia draga, si cine sta pe caldura asta linga ceaun trei ore? Vrei sa te capiezi...fii cuminte.

Daca vi-am propus asa ceva, normal ca voi sta eu si cu Valy....doar alta data cand mergeam la iarba verde crezi ca a facut gulyas altcibeva ???
E atat de bun ca zau merita....
Iar daca vreti vineri seara sa mergeti la Conac ar fi bine sa stim ca voi daca venim pe Cluj nu are rost sa mergem pina la Alba si apoi sa ne reintoarcem la conac...facem 100 km degeaba... Exclamation
Spuneti-mi si atunci ne intilnim acolo la ce ora ziceti voi.... Rolling Eyes
Sau mai bine mergem in alta zi la conac si ne intilnim cu totii vineri la pensiune ???Cum hotarati voi.... Shocked

Ultima prognoza:
Alba Iulia

Friday
Jul 6 Clear z29° n21°
Saturday
Jul 7 Clear z32° n21°
Sunday
Jul 8 Clear z34° n22° sunny lol! ne vom topi duminica...
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Nicuvar Sam Iun 30, 2012 1:42 pm

Noi avem biletele de tren. Si pentru dus si pentru intors. La dus vom apela la bunavointa voastra. De la agentie nu ne-au dat bilete pentru trenul de 13.16, pentru ca timpul este prea scurt intre cele doua trenuri. Initial m-am suparat, dar mi-a explicat ca, fiind bilete gratuite, asa este programat calculatorul pentru trenurile cu legaturi. Pentru orice eventualitate, ne-a dat bilete pentru trenul urmator, care este la 15.43. Daca poate sa vina cineva la Vintu de Jos, la ora 13.00, va multumim mult. Mai vorbim.
Despre conac, mi-ar placea si mie sa ma duc. Am studiat si eu lista de preturi si am gasit ceva ce mi s-ar potrivi la fix: tocanita de ficatei. Nu pentru ca ar fi 15 lei, dar pentru ca este o mancare numai buna pentru mine, presupun ca ficateii vor fi moi.
Cat despre gulyas, as sta si eu cateva ore langa Sidy si Valy. Imi face placere sa vad cum se gateste mancarea. Putem sa facem poze, poate fac si un filmulet si vom pune reteta pe blogul intalnirii: Gulas a la Alba Iulia. Very Happy
Ce va fi, cum va fi, vom stabili, dar sunt convins ca va fi minunat. AMR putin de tot. Very Happy
Nicuvar
Nicuvar

Mesaje : 199
Data de inscriere : 14/03/2012
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nichipercea.wordpress.com/

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  mari Dum Iul 01, 2012 10:33 am

Pana la urma gasim ce sa mancam si la Conacul secuiesc. Si nici gulasul nu e foarte scump. N-am vazut daca nu fac si mici. Un mic, doi si o bere e ideal! N-o sa ma pun tocmai eu dendoaselea. Nu-mi sta in fire. Aici in Bucuresti preturile sunt si mai piperate. Pe Doina au speriat-o si eu m-am luat dupa ea, fara sa ma documentez mai bine. Mie mi-ajunge si-o salata. Very Happy E ideal sa mergem vineri la conac.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Sidy Dum Iul 01, 2012 1:32 pm

Mari multa lume vine cu masina vineri...vor fi obositi !Mai ales Medi si Alina care au drum lung de facut si nu se stie cand ajung. Noi trebuie sa va steptam ca Conac, indiferent pe unde venim....si sa stam nu stiu cate ore pina ajunge si ultima gustoasa..... Mad No Nu cred ca e OK.
Ar trebui sa mergem in alta zi la Conacul secuiesc nu chiar vineri cand ne adunam toate....Parerea mea !
Vineri seara ar fi bine sa fim mai...pe linga casa ! La o pizza la Erol de exemplu....zic eu ! Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Dum Iul 01, 2012 6:11 pm

Nicu , nu iti face griji ca o sa va iau eu de la Vint.Vb la telefon si va astept in gara,ok?

Sidy draga.Eu am zis sa mergem vinerea dupa masa, pt ca fiind si foarte cald, dupa masa e mai placut, pt ca acolo nu e foarte multa umbra. Este un loc mai deschis.
Iar a doua zi, unele dintre fete vor sa vada si schimbarea garzii si am zis sa vedem si Manastirea Rimet. Acolo putem merge pe la ora doua, pt ca sunt doar 30 km pina acolo, o jumatate de ora de mers cu masina, tinind cont ca sunt multe satulete pina acolo. Daca vreti, vorbim la pensiune, sa va faca niste sandwichuri pt drum si nu mai mincam decit seara , la Erol. Asa ca ne alegem si cu ceva frumos, de vazut si suntem impreuna si nici nu cheltuim prea mult pe mincare. Iar duminica, nu stiu care la ce ore pleaca, asa ca , nu mai suntem toti, ca sa zic asa. Si atunci, ne intilnim cu Angela si cu Lenuta, simbata, la Rimeti, nu mai vin pina in Alba. Si asa ele nu pot sta mult.
Iar simbata seara, daca vreti, vedem ce s-a mai facut prin cetate si rezervam o masa la Erol, la o pizza buna si stam si ne hahaim cit vor muschii nostrii.Dupa care, putem merge toti , la pensiune in filigorie sau pe terasa la un pahar de vin rosu, rece, cu gheata...pe care il voi da eu.Un pinot noir, de la mama lui.
Ei, ce ziceti? Eu cam asa vad, intilnirea.
Iar cu gulasul, nu putem face asa ceva la pensiune. Pt asta iti trebuie foc nu gluma si nu e indicat pe caldura asta, sa faci foc deschis afara. Lasa ca facem anul viitor ,undeva , unde vrei tu. Daca suntem sanatosi, iti promit ca vin si eu , macar de pe o zi pe alta. Imi rezolv eu cumva cu Andreea, chiar daca ramine Adrian acasa si vin doar eu, dar iti promit ca vom minca gulas facut de tine.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  maria mihalache Dum Iul 01, 2012 6:20 pm

heeeeeeeeeeeeeeeeeei, nu ati fi de acord ca o data sa luam masa acolo sus la Cetate unde am papat si anul trecut?..................stii tu Sidonia atunci cand am mancat noi putin.............hihihi.
iar duminica ne vom invarti putin prin jurul casei (cum se zice) si apoi vom decola unul cate unul pentru ca avem ceva de mers si eu una nu vreau sa ma apuce noaptea pe drum mai ales ca voi veni cu o masina pe care nu am mai mers niciodata.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  mari Lun Iul 02, 2012 7:24 am

In linii mari, programul e cam facut. Eu zic ca cel mai important este sa fim impreuna, ca doar de-aia facem drumul asta! Daca si vizitam ceva e ok! Si eu vreau sa vad schimbarea garzii, dar Doina , Iuly si prietena mea n-au vazut-o niciodata si nici cetatea. Poate de data asta e si Nicu in forma, s-o viziteze si el , atat cat poate. Ce zici Nicu? Te antrenezi?
AMR trei zile daca nu o socotim si pe cea de azi.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Sidy Lun Iul 02, 2012 8:20 am

Deci toata lumea e hotarata sa cinam la Conacul secuiesc....
OK..spuneti-mi va rog la ce ora o fi asta ca nu am de gand sa stau acolo in nestire in cazul in care o masina ce vine la drumul lung se strica si ajunge in Alba pe la 20.00 !!!
ANENA eu nu am sa mai organizez o alta intilnire nicicum, niciodata...dragoste cu de-a sila nu se poate....nu pot forta pe nimeni sa vina pina aici.
Oricum, pina acum suntem deja 3 familill ( gustoase)ce ne vom intilni aici in Apuseni sa petrecem impreuna cateva zile minunate.....
Deci....la ce ora sa va asteptam la Conac ???
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iul 02, 2012 8:53 am

Shocked Shocked
Ce s-a intamplat? Imi scapa ceva? Nu inteleg, imi pare rau...
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Lun Iul 02, 2012 9:29 am

Doina, la fel spun si eu.
Nici eu nu inteleg de ce reactionez asa Sidonia.
Nimeni nu a hotarit nimic.Eu am facut niste propuneri, dar se va hotari totul acolo, pe loc. Si de ce ma rog sa nu organizezi tu o alta intilnire, in anul viitor? Nu e vorba ca nu vor, e vorba ca nu sunt bani, bata-i sa-i bata.Si asa , si pina la Alba e mult si costisitor.Ce ai patit de reactionezi asa? S-a intimplat ceva? Te-am suparat cu ceva, am spus ceva si nu a fost la locul lui, sau ce e? Dar eu , sincer, nu am vrut decit sa fac ca lucrurile sa fie bune si sa sa avem activitati frumoase, sa ne si distram, sa si vedem ceva si sa mai ales, sa stam cit mai mult impreuna. Pentru ca , chiar tu ai zis anul trecut, ca v-ati saturat de acelasi lucru in fiecare an, cetatea, schimbarea garzii si cam atit. Ai adreptare si eu atunci, am cautata sa fie si altceva in program, decit schimbarea garzii si luat masa , pe ici , pe colo.
Eu sper din suflet ca nu esti suparata.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Nicuvar Lun Iul 02, 2012 1:01 pm

Cred ca ar fi cel mai bine sa stim fiecare cum ajunge. Este doar luni, deci putem sa centralizam informatiile. Noi ajungem vineri la 13.00 in Vintu. Am inteles ca fetele din Bucuresti ajung cu autocarul 14.00. Sa spuna fiecare cam cand crede ca ajunge la Alba Iulia, apoi, daca ne hotaram sa mergem la conac, sa stabilim ora de plecare. Ca sa stie si cei care vin direct la conac cum sa-si aproximeze mai bine timpul.
Nicuvar
Nicuvar

Mesaje : 199
Data de inscriere : 14/03/2012
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nichipercea.wordpress.com/

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  maria mihalache Lun Iul 02, 2012 5:44 pm

Deci......daca e cineva suparat eu ii tai nasul.......hahaha.
Noi (adica eu ,Camelia si Bunica) vom pleca din Bucuresti in jurul orei 7 dimineata si speram ca in jurul orei 13 cel mult 14 sa ajungem in Alba.Referitor la masina...............doamne fereste sa se intample ceva cu cineva,sa ramana in pana ..............dar asta nu depinde de noi ca doar vrem sa ajungem cu bine,atat cele care vin cu masina cat si cele care vin cu autocarul.Nu trebuyie insa sa gandim ca se poate intampla ceva rau. Si daca cineva v-a intarzia (sa zicem) din motive obiective asta nu inseamna sa-i luam capul..................eu zic ca important este sa ajungem cu bine.Eu una pot veni direct la Conac .Uffffffffffffffff..................hai ca vreau sa fim vesele si sa ne simtim bine si eu cred ca asa o sa fie.
Va pup pe toti si Doamne ajuta sa calatorim cu bine1
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Sidy Lun Iul 02, 2012 6:11 pm

anena a scris:Te-am suparat cu ceva, am spus ceva si nu a fost la locul lui, sau ce e?
Eu sper din suflet ca nu esti suparata.

Anena scumpa nu am cum si de ce sa fiu suparata pe tine !!! Nici daca vrei nu am sa fiu suparata...
Iar de ce nu vreau sa mai organizez vreo intilnire undeva candva, stiti foarte bine cele care ati fost anul trecut la intilnire si TOATE ati fost de acord sa ne intilnim anul acesta undeva la munte in Apuseni, unde as fi organizat eu....
Nicu are dreptate...eu de aceea am intrebay cam pe la ce ora ajung fetele in Alba, sa le las sa faca un dus si apoi sa plecati spre conac sa stiu si eu la ce ora sa fim acolo.
Ca nu voiam sa stam pina seara sa asteptam sa vina toata lumea de pe drum.
Dar dupa cate vad cam pe la 14.00 ajunge lumea in Alba si eu zic ca pe la 16.00 am putea sa ne intilnim la conac...e bine ???
Sau e prea devreme sau prea tarziu ? Question
Voi hotarati si noi executam....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  maria elena Lun Iul 02, 2012 7:08 pm

Dragele mele, am intrat si aici sa va spun cu lacrimi in ochi ca nu vom ajunge anul asta la Alba. Va pup si va doresc pregatire cu rabdare.
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Doina Ghidu Mar Iul 03, 2012 8:49 am

Lenuta, imi pare foarte rau ca s-a intamplat asa si ca nu poti sa vii. Abia asteptam sa te vad. Poate lucrurile se vor aranja intr-un fel. Trebuie sa speri intotdeauna, ca altfel...Zii asa: "Sunt puternica si o sa trec si peste asta!"
Eu cu Iuliana, Mari si prietena ei, plecam vineri dimineata la ora 7,30 si conform orarului de la autogara, ar trebui sa ajungem la Alba in jur de 13,30 - 14.
Ieri am reusit si eu sa ma tund. Azi o sa ma uit in dulap sa vad cu ce o sa ma imbrac. Nu ca as avea prea multe! Dar totusi!
Va pup, pa!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  maria elena Mar Iul 03, 2012 9:32 am

Doina multumesc pt incurajari, spor la pregatiri si sa ajungeti cu bine in Ardeal, va pup pe toate.
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  mari Mar Iul 03, 2012 10:17 pm

Stand asa ca prostul si gandindu-ma mi-a trecut prin cap o idee(se zice ca oamenii cu idei sunt idioti). Fetelor care vreti sa o vedem pe Maria Elena, ati fi de acord sa punem mana de la mana si sa-i dam noi banii de benzina ca sa vina la Rameti? Daca voi sunteti de acord, ramane sa o si convingem. Sunt sigura ca nu va fi usor. De la Tarnaveni la Rameti sunt 81 de km, in total 162km . Ce ziceti?
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  maria elena Mier Iul 04, 2012 7:55 am

Mari stai cuminte, nu sunt de acord. Nu sunt eu un personaj asa important fara de care nu se poate intampla intalnirea. Tocmai vrem sa mai verificam o data masina, sa vedem daca ne suporta la drum, ca fara ea suntem neputinciosi, e veche asa cum se stie, dar toata primavara a bibilit-o Nelu, insa de fiecare data aparea tot altceva dupa ultima reparatie. Ultima decizie luata ieri a fost sa venim la intalnire, isa ramane sa vedem daca ne poate cara Bertuta (a se citi Dacia noastra veche). Diseara da verdictul doctorul mecanic.
Anena, care este programul intalnirii, nu l-ai conturat?
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Sidy Mier Iul 04, 2012 12:01 pm

mari a scris:Stand asa ca prostul si gandindu-ma mi-a trecut prin cap o idee(se zice ca oamenii cu idei sunt idioti). Fetelor care vreti sa o vedem pe Maria Elena, ati fi de acord sa punem mana de la mana si sa-i dam noi banii de benzina ca sa vina la Rameti? Daca voi sunteti de acord, ramane sa o si convingem. Sunt sigura ca nu va fi usor. De la Tarnaveni la Rameti sunt 81 de km, in total 162km . Ce ziceti?

Eu una zic ca DA Exclamation Exclamation Exclamation
Doar Bertuta sa fie in stare sa-i aduca....

Acum doi ani am dus-o si pe mama la Manastire la Rameti unde sper sa ne intilnim duminica cu Lenuta si Angela....
Este foarte frumos peisajul......

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Img0176vy

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Img0171fe

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Img0179ot

Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  maria mihalache Mier Iul 04, 2012 2:54 pm

Si eu zic DA!
Superba zona...............vreau si eu!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Mier Iul 04, 2012 4:05 pm

Am ceva restante la a raspunde la acest topic.Am avut ceva probleme cu catelusa, care a fata in spatele blocului.A muscat pe cineva ieri noapte si am stat cu sufletul la gura , in ideea ca aceea persoana a facut reclamatie la politie si vor veni sa o prinda si sa o duca direct la exterminare, unde stiti voi cum se omoara ciinii.Asa ca, ama scuns-o pe unde am putut si astazi o ducem la casa surorii mele.
in fine.
Sidonia, nu stiou sa iti spun exact cind vom plecar de la pensiune vineri dupa masa, pt ca ,ultimii carevor ajun ge vor fi Gabi si Mone, care pleaca din Poiana Brasov, doar vineri pe al ora 12.Am vb cu Gabi. mai repede de ora 16 nu cred ca ajung.Asa ca, pina se cazeaza, crede-ma sincer ca nu stiu.Astachiar nu mai depinde de mine.
Dar eu zic sa facem altfel.Pt cei care vin cu masina si pot lua si alte persoane in masina lor, sa se faca colecta de bani, pentru distanta de la Alba la Coltesti, la conac ,si retur si atunci nu e nici o problema.veniti si voi, va cazati, adunam toata trupa si purcedem in alai , frumos, cu totii spre conac.
Va fac o mica socoteala, cam cit ar fi copstul si consumul estimat, pe care il iau de aici http://distanta.ro/rimetea/alba-iulia
La 110 km dus-intors, la un consum de 8,5l/km, ar fi cam 9 litrii de combustibil, ceea ce inseamna cca. 45-50 ron, impartit la cinci persoane , cite intra intr-o masina, ar costa de persoana, 10 ron. Zic bine?
asa ca, Sidy, eu zic sa veniti si voi sa va cazati, pt ca mai repede de 5-5,30 nu cred ca plecam. Pt ca trebuie sa asteptam si pe Gabi.

Seara, putem veni inapoi , pe terasa pensiunii si sa stam la un pahar de vorba pina noaptea tirziu, ca doar a doua zi nu avem de munca.
Simbata, am zis sa mergem la schimnbarea garzii pina pe la ora 13,30, dupa care plecam la Rimeti, unde vom faca aceeasi treaba cu combustibilul si cu contributia fiecaruia. llLa 80 km dus-intors, ar fi cam 7-8 litrii de motorina/benzina, inmultit cu 45-50ron, in jur de 9 ron de persoana.socotelile mele sunt groso-modo, doar ca sa ne facem o idee. Ajungem in jur de ora 14,15, unde ne intilnim cu Lenuta si cu Nelu si bineinteles cu Angela.Ei , dupa cum stiti, nu pot sta decit citeva ore.
Seara venim la Alba si mincam fie la pensiune, fie in oras, undeva.daca vreti la pensiune, putem spune sa ne prepare orice ne dorim, voi hotariti,astfel , si barbatii nostrii pot bea un pahar de vinsor rece, de la gheata sau obere, pe care o putem cumpara de la supermaketul din gara.
Dar, repet, totul este la latitudinea voastra, voi hotariti.Eu va propun , voi hotariti.
Ceea ce stiu precis, este faptul ca duminica dimineata , dupa ce luati micul dejun, cu toii sunteti invitati pe terasa la casa cea noua, la o cafea buna, pe care v-o ofer cu toata dragostea.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Mier Iul 04, 2012 4:09 pm

Apropo de vizita la Manastirea Ramet, sa va luati cite o sticla doua cu voi, ca sa luati apa din Izvorul Tamaduirii, de care probabil ca ati auzit .
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 6 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum