Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 13 din 43 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 28 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Iul 08, 2014 11:00 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Buna-si-frumoasa-dimineata-va-astept-la-cafeluta_fe9ba9bba6dca9

Buna dimineata Smile Sidy daca la voi acolo e asa de cald si ai adus ceva racoritor ,eu vin cu o cafeluta pentru cine doreste si normal si ceva inedit

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 IMG_9277

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 IMG_9271

asa ca sa nu mai ziceti ca am mincat eu toata placinata cu prune a la Jeni.
Sa fim sanatosi si sa auzim de bine care pe unde ne aflam Embarassed I love you 
Doinita sa-ti revi rapid ca avem de lucru la butoiasul cu bere la tanti Viorica pai cum alfel Exclamation Question
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Iul 08, 2014 11:06 am

Si ca sa ne racorim si mai bine ,eu zica ca sa mincam si o corcodusa!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 IMG_9401
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mier Iul 09, 2014 6:50 am

URAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaa....toate rezultatele lui GABI sunt bune  Exclamation Exclamation Exclamation 




Doamne Dumnezeul meu, iti multumesc pentru toata mila Ta,  pentru grija cu care ne aperi de relele vrasmasilor si pentru bucuriile vietii.
Toate rugaciunile trimise de prietenii ei si de GABI ,au avut implinire si pentru aceasta multumesc Bunului Dumnezeu si Fiului.
Iti MULTUMESC pentru tot ajutorul primit de la Tine ,in clipele grele de suferinta.
Pe Tine Te rog sa departezi de la mine orice rau pierzator de suflet si sa-mi ajuti sa birui toate ispitele ce ma invaluie - ca Tu esti intarirea, scaparea si izbavitorul meu, Hristoase Dumnezeule, si Tie slava inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. AMIN.


La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 I1f8zp

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Xnfblt
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mier Iul 09, 2014 7:52 am

Bună dimineața gustoasele mele dragi!
Prea îmi doream mult să vă văd dar acum nu știu dacă o să mai pot veni la Alba Iulia. Am alte griji mai mari.
Barbu a căzut și și-a fracturat bazinul Acum e în spital cu dureri cumplite, nu se poate mișca de durere. Mâine îl operează și abia după aceea o să vedem cât și cum se mai poate mișca.
Vă rog să mă motivati dacă o să lipsesc mai mult de pe forum.
Trecuse prea mult timp decând nu i se mai întâmplase nimic și chiar vă spun cu mâna pe inimă că nu merită să fie atât de încercat de soartă. Are el defectele lui, ca orice om, dar este un om bun. Soarta e nedreaptă cu el.
Încă odată se adverește că „socoteala de acasă nu se potrivește cu cea din târg”.
Mă bucur pentru Gaby că a scăpat de stres și acum o să se liniștească, să-i priască șederea în România.
Vă pupic și o să vă țin la curent cu evoluția situației.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Iul 09, 2014 8:46 am

Buna dimineata fete si baieti
Vroiam sa topai un pic de fericire si bucurie cand am citit vestea ca Gabi a primit rezultatele BUNE de la analize. Si cand m-am logat, am vazut mesajul lui Mari. Eu nici nu mai am cuvinte, daca ma credeti. Sunt revoltata dincolo de orice limite pe cat de nedreapta e viata asta. De ce trebuie mereu sa vina cate un necaz, si tocmai peste niste oameni care nu merita lucrul asta? Iar altii, care stim cu totii ca ar merita cele mai mari pedepse, o duc bine-merci, nu au nici pe dracu' si nici nu-i pedepseste nimeni...Si isi mai bat si joc de noi (vezi politicieni, interlopi, si altii ca ei)
Mari, inca o data iti spun, imi pare foarte rau pentru ce i s-a intamplat sotului tau si, implicit tie, ca acum, vei avea si tu de tras. OOOOFFFF!

GABI, sunt atat de fericita pentru tine! Din pacate, iata, ca nu ma pot bucura pe deplin, cand vad ca Mari are asemenea necaz.
Va pup pe toate si aveti grija de voi.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mier Iul 09, 2014 11:49 am

Buna dimineata!

Vestea ta,Mari,m-a intristat.Saracu' Barbu tau,ce are de suferit.Si,indirect,tu.Bazinul fracturat,e f.dureros.Acum vreo 15 ani,tatal meu,fie iertat,a alunecat si si-a fracturat bazinul.L-au operat.Si-a revenit,dupa aceea,dar,stiti ca intotdeauna,un lucru spart,reparat,nu mai e ca nou.
Asa ca,draga Mari,ii doresc sotului tau,dureri putine si suportabile si sa se faca bine cit mai repede.Ii vor face operatie,sau ce-i vor face?

Am venit sa impartasesc,cu voi,bucuria mea.Aseara,Germania a cistigat(la fotbal),in meciul cu Brazilia.A fost un scor,ca la baschet Laughing (7-1).

Gabi,ma bucura,mult,rezultatele tale,medicale.Te vei putea simti bine,fara ginduri negre,la Alba,cu fetele!

Iuliana,prima data ma bucur ca nu vad pozele puse de voi.Cu atitea bunatati(mai ales placinta cu prune),numai rau imi faceam.Asa,cel putin,nu vad.

Medi,l-am vazut pe Raducu,pe ponei,pe fb.Cred ca sinteti la ferma,de care ne zici.E minunat.Un copil,care,va umple sufletul de bucurii,nu?
Copiii astia mici,ne scgimba,parca.Ne fac mai sensibili,parca.

Sidy,si aici e cald.Dar,aici,e,ceva obisnuit.Vai de voi.La 34 de grade,e groaznic.Mai ales cu umiditatea din Romania.Aici,cel putin,nu este umiditate.De loc.
Si aici,azi,se anunta 34 de grade.Iar miine 35.Ieri,a fost binisor.Au fost cca 32.
Mincati,cit mai multe fructe,mai ales pepene rosu(este pe piata,sau inca nu?) si beti multa apa(dar,nu rece)!Sa nu va deshidratati!

Doinita
,sanatate si zile frumoase!
Poate si politicienii,interlopii.....,au necazuri,dar,nu le stie nimeni.Ar fi culmea,sa aiba numai clipe frumoase.

Va pup,numai bine!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iul 09, 2014 6:35 pm

Viata asta e mereu cu lucruri neprevazute ...... Rolling Eyes .....nu te poti bucura pe deplin de una ca auzi alta de iti trece ......Ieri m-a sunat MarY S. sa-mi zica despre intimplarea pacatoasa a lui Barbu Sad -greu foarte greu)-sa-l ajute bunul Dumnezeu sa treaca peste aceasta grea interventie........Mary abia astepta intilnirea de la Alba Iulia si apoi pe aceea cu copii......erea prea frumos.....NO COMENT
Dimineata m-a sunat nasa Gabita sa anunte ca totul este bine  cu rezultatele de la Cluj-normal ca m-am bucurat si multumesc lui Dumnezeu ca mi-a ascultat gindurile Like a Star @ heaven I love you 
ce sa mai zic Question Question Question Question  sa avem sanatate si domnul sa fie cu noi toti Exclamation Like a Star @ heaven 
O dupa amiaza linistita Exclamation
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Iul 09, 2014 10:03 pm

Seara buna dragi gustoase!
M-a bucurat tare mult vestea lui Gaby dar cand am citit ca Mari are probleme cu Barbu m-am intristat..............ufffffffff.
Mari,iti doresc putere iar lui Barbu ii doresc multa,multa sanatate!
Da,Cami este o ferma cu animalute,cu locuri de joaca pentru copii,este tare frumos acolo.Raducu este bucuria noastra ,ne umple sufletele de bucurie, stii si tu asta de la Fufu.
Va doresc o seara minunata!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Joi Iul 10, 2014 12:57 am


ce pot sa va spun? Doar ca va multumesc mult ca ati fost toata aceasta perioada alaturi de mine si asta a contat mult pentru noi
va sarut si va multumesc
SI ABIA ASTEPT SA NE REVEDEM
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Joi Iul 10, 2014 6:08 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Okxt06

Neata buna gasca "gustoasa" !

Doamne....de ce trebuie sa se intimple cate ceva, atunci cand toate par ca sunt OK ??
Biata MARI de abia astepta reintilnirea cu noi, ca apoi sa plece cu nerabdare , la copii, in Anglia  Exclamation Exclamation Si trebuia sa se intimple necazul ??? Shocked  Rolling Eyes  Sad
Of bietul Barbu ce trebuie sa indure....Astazi il opereaza, da  Question Haideti fetelor sa ne rugam pentru reusita lui  Exclamation  Sa-i dea DD multa sanatate, sa reuseasca operatia si sa se refaca cat mai curand Exclamation 
Da Doamne sa fie bine, Doamne ajuta ! Amin

Aseara am reusit sa schimb Windows-ul si l-am pus pe W7...nu va spun ce mare diferenta este intre el si XP ce l-am avut inainte ! Totul merge mult mai rapid, mai clar, atata doar ca inca trebuie sa facem cunostinta si sa stiu toate cele....nici nu stiu inca, care pe unde sunt !Dar incet, incet le invat eu..... Wink Laughing Very Happy 
In sfarsit a ploua oleaca si pe la noi si s-a mai racorit ....dar astazi iar spune ca va fi cald !
Va las cafeluta ( sper sa o gasesc) va imbratisez si va tzuc cu drag  flower Exclamation Exclamation 

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Wsmfdw
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Iul 10, 2014 1:28 pm

Fetelor va rog sa intrati la topicul cu Intalniri si sa va spuneti fiecare parerea de ce vreti sa facem ca sa stie si Anena ce are de facut.
Va multumesc!
Am vorbit cu Mari, la operat pe sotul ei si acuma se ducea acasa sa-i faca ceai si ceva de mancare si apoi se intoarce la spital.Haideti sa ne rugam pentru Barbu!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Joi Iul 10, 2014 3:06 pm

Bună ziua!
Ziua asta a început să fie bună și pentru mine. Barbu a trecut cu bine peste operație, n-are nici gips, acum așteptăm să vedem ce o să se-ntâmple. O să poată merge din nou? O să se descurce singur? O să pot să vin la Alba Iulia? Pot să-l las singur 3 zile? Săgur până la plecarea în Anglia o să știm mai multe.
Vă mulțumesc pentru gândurile voastre bune!
Vă multumesc pentru mesaje și telefoane!
Mă pregătesc să plec înapoi la spital.
Vă pupic!

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Joi Iul 10, 2014 5:45 pm

Doamne ajuta pentru vestile bune de la Gabi, Doamne ajuta sa fie bine si pentru Barbu.
Noi, tot cu treaba la casa, nu se mai termina odata, si iarasi se anunta ploi, cod galben de vijelie, ne cam incurca la casa. Dar asta e, n-avem ce face.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Iul 11, 2014 6:36 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 28jdyyp

Buna dimineata gasca "gustoasa" !

Sa-i Doamne multa sanatate lui Barbu si insanatosire grabnica ! Ajuta-i Doamne sa-i fie bine si sa poata sa se descurce singur !
In sfarsit picura si pe la noi ! Se tot anuntau ploi mari si furtuni pe la noi dar nici macat nu a picurat....
Doina V draga te cred ca ti-e groaza de ploaie ca nu se pot termina lucrarile , dar cine stie, poate nu au sa fie ploi mari nici la voi...Daca ploua, mesterii pot lucra in interior, nu Question  Cand are sa fie gata casa , va fi ca in Nekerman, faina de tot ! Exclamation 
Doinita G tezista ca doar suntem pe ultima suta de metri...mai e un pic si ne vom relaxa  Exclamation 
Camy hai capul sus si nu mai fi suparata !Ai sa-l vezi pe Fufu pe Skype sau pe Hangouts si are sa-ri mai treaca din dor  Exclamation 
Ieri am fost la piata si am cumparat castveti de pus la murat la soare dar am uitat sa iau hrean, asa ca iar trebuie sa merg. Am mai pus si niste visine si am facut sirop de zmeura...
Fetelor va las cafeluta fierbinte :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 2uyt54n
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Iul 12, 2014 12:30 pm

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Images-15
Buna dimineata si buna ziua Exclamation 
Cum e vremea asa si omul......se vede nu-i asa Rolling Eyes Exclamation Question 
sanatate celor cu probleme mai mari -lui Barbu-sa il ajute Dumnezeu sa poata sa mearga Exclamation 
M-am bucurat enorm cind am auzit ca si la nasa Gabita au iesit bune rezultatele Embarassed 
Sa avem sanatate si timp bun sa ne putem revedea Exclamation 
Doinita V-spor la treaba dragii mei,munca voastra va va bucura pe deplin cin d totul o sa fie terminat-casuta arat foarte frumos-bravooo!-sa fiti sanatosi si sa va bucurati de tot ce ati realizat flower 
Pentru ca am dat START la intilnirea cu surprize,daca aveti timp si mai intrati pe aci sa treceti s pe acolo... lol! 
Sanatate si un WEEK bun oriunde va aflati flower Embarassed I love you 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Dum Iul 13, 2014 10:08 am

Bună dimineața!
Am un pic de „respiro” și am trecut să vă salut.
Slavă Domnului că Scarlat e bine, doar că trebuie să stea în pat. N-are nici un nerv afectat și asta e nemaipomenit. După ce se sudează oasele o să fie ca nou. Astăzi o să-l viziteze un văr de-al lui, un vlăjgan și o să-l dea jos din pat să vadă dacă poate merge, sigur cu bastonul ca să nu solicite piciorul beteag. Nu știu cât mai stă în spital dar cred că zilele următoare îl externează.
Voi ce mai faceți? Sunteți în concediu?
Vă doresc o duminică plăcută! Eu cu drumurile la spital!
Vă pupic!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 3mi53

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Dum Iul 13, 2014 11:36 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 E1585cd545be9173d35eb3e65d94c01a
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 853e2c1705c80765c840bfd0261f6ac5
Buna dimineata dragelor flower 
Ma bucur sa aud ca s-a rezolvat foarte bine interventia lui Barbu,ce bine sa ai un doctor in familie-norocul lui.
Azi nu prea am un program special ,asa ca va doresc sanatate si numai bine,o zi frumoasa oriunde va aflati flower 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Dum Iul 13, 2014 11:51 am

Buna dimineata!
M-a bucurat faptul ca Sotul tau Mari,a avut noroc si operatia lui,a reusit.Doamne ajuta,in continuare.Sa se refaca repede si planurile tale,sa nu fie afectate!

Sa aveti o saptamina cu impliniri!
 I love you Very Happy 
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Dum Iul 13, 2014 5:21 pm

Buna ziua spre seara, dragi prietene. Nicu la tastatura.  Very Happy 
Mare meci mare deseara, Germania cu Argentina.
Ne-am bucurat de vestile mai bune din ultimul timp si abia astept sa ne intalnim la Alba Iulia. Va scriu eu, pentru ca Doina este epuizata. Pe bune, zau. Cu renovarea la casa noastra. Tot timpul trebuie sa fie cu ochii pe muncitori, ca altfel numai prostii fac. Am lasat-o sa se odihneasca si am preluat comanda. Telecomanda o preiau deseara, la meci.
Dar sa vedem si partea buna, nu? Asta cu muncitorii. Aveam un ciolan de vitel, care era cam mare si nu incapea in oala. L-au taiat baietii cu flexul. Am facut si poze.  Very Happy 
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 24d29hg
Asa-i ca e bine sa fie o echipa de constructori in casa unei gospodine? Master-chefi, ce mai.  Very Happy 
Sa stiti ca vitelul a fost super fain.

Vai, cat mi-e de dor sa va reintalnesc, nu mai pot!!!!!
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iul 14, 2014 9:01 am

Buna dimineata fete si baieti.
Iata o noua zi de luni si o noua saptamana la orizont! Va doresc sa fiti sanatoase si sa aveti o saptamana cat mai buna. Si stiu ca asa va fi. Vineri va fi marea intalneala. Cu lacrimi in ochi si in suflet, trebuie sa va spun ca nici eu nu mai pot veni. Au intervenit niste probleme si chiar orice as face, nu am cum sa vin. Aceasta intalnire era bucuria mea, dupa atatea necazuri. Din pacate, situatia este de asa natura ca nu mai pot veni. Dar voi fi cu voi cu gandul si cu sufletul.
Va pup pe toate si toti si astept poze de la intalnire. Macar asa sa va vad pe toate!
Va pup mult.

Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Iul 14, 2014 9:06 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Morning2521252DRiseAndShineFunny
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Coffe-ani
Buna dimineata scumpilor  flower 
O saptamina frumoasa ,sanatate si realizari tuturor oriunde va aflati flower 
Nicu si Doina V.ma bucur pentru voi si eu astept sa va revad si sa va imbratisez cu drag ca si pe ceilalti prieteni dragi din acest grup -as fi tare fericita daca la intilnirea noastra ar putea sa participe cit mai multi.Acum Dumnezeu sa ne aive in grija lui si sa ne ajute oriunde ne-am afla-asta-i viata aici pe pamint cu multe lucruri neprevazute -s-a modificat si clima si oamenii sunt la rindul lor influentati si de aceste schimbari bruste.
Va astept la o cafeluta care cum intrati pe aici iar pe ceilati prin telepatie.
S-auzim de bine scumpii mei(ele si ei) flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Iul 14, 2014 9:12 am

Doinita m-am ciocnit cu tine........vorba e cu cine beau eu halba de bere daca nu poti veni la intilnire??????????........trebuie sa aduc berea de la tanti Viorica la Bucuresti Shocked Doinita scumpa poate ca Dumnezeu o intoarce lucrurile ca sa ajungi si tu........nu se stie niciodata Like a Star @ heaven Rolling Eyes ........indiferent ce si cum va fi ,tu ramii alaturi de noi ca nu ai cum altfel.Eu iti doresc sa fii sanatoasa ca vorba aceea cum zice romanul de rind''Belelele se tin sir"-dar fiecare dintre noi avem fel si fel ...sa ne ajute bunul Dumnezeu sa mergem mai departe-te imbratisez cu drag si astept sa ne reintilnim cit mai repede  Embarassed I love you 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuliana_28 Lun Iul 14, 2014 10:59 am

Buna dimineata , am sosit si eu cu o cafeluta. O saptamana cat mai frumoasa sa aveti.La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Greek_frappe
iuliana_28
iuliana_28

Mesaje : 36
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Lun Iul 14, 2014 12:53 pm

Bună ziua și de la mine!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Rhjdz


mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mar Iul 15, 2014 8:00 am

Buna dimineata fete si baieti
O zi cat mai senina va doresc, cu sanatate maxima si impliniri! Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 13 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 43 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 28 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum