Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 28 din 43 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Noi 07, 2014 12:34 pm

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 8s7YwwJ
Iubirile mele de aici si de peste tot ...va imbratisez lume ''GUSTOASA"-o cafeluta pentru sfirsitul acesta superb de saptamina de noiembrie
''LA MULTI ANI CU SANATATE"-celor cu nume de ST.Mihaiil si Gavriipentru miine )08.11.12-sa va mearga bine oriunde va aflati :oops: I love you Embarassed I love you flower flower flower flower flower flower
eu cu treburi ,alergaturi s.m.d-Caracal-Craiova intre familia de baza si Zepter,sedinte ,prezentari,tratamente cu biopoptron,la cei cu Excursii-Veteran mont-ieri la un gratar cu fetele smd
Timpul trece rapid ca habar nu am ce si cum Exclamation  Question  What a Face
Ma bucur pe tru toate si toti ,sa fiti sanatosi si s-auzum de bine-o simbata si o dumineca pe placul fiecaruia si pupici si imbratisari -O GRAMADA lol!
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Noi 08, 2014 7:13 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 A4s8ox

Pentru toti cei ce poarta aceste sfinte nume : Mihai, Mihaela, Gavril, Gabriel, Gabriela va urez “La mulți ani” pentru că purtați acest nume, iar Sfinții Mihail și Gavril,  să-și coboare ochii asupra voastra și să va dăruiască fericirea dorită , numai bucurii și liniște interioară.
La mulți ani !


La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 14tt0y9
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Noi 08, 2014 8:04 am

La mulți ani le spun astăzi Găbiței, scumpa, draga și minunata mea prietenă și lui Mihăiță pe care aș fi vrut să-l văd dar Delia nu mai are timp și de mine. La mulți ani dragilor! Vă doresc multă sănătate și tot ce e mai frumos de la viată!!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 211j7s8
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Noi 08, 2014 9:47 am

La multi ani Gabi multa sanatate si fericire alaturi de Mone,va pup !
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Sam Noi 08, 2014 11:58 am

Buna dimineata!
In primul rind,tuturor celor ce poarta numele Sfintilor Mihail si Gavril,si derivate,le doresc sanatate,bucurii si fericire!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 2eyhsoy
Sa ne traiesti Gabita,in liniste si pace,tot timpul sanatoasa,iubita si respectata!La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 15i20l1

Am lipsit f.mult de pe forum.Probleme.....
Alaltaieri,a venit fiul nostru,din Germania.N-a stat decit 5 zile,la mama si fratele meu,dar,i-a vazut pe toti si s-au bucurat unii de ceialti.Si,caorice mama,ne-a trimis cadouri.
Ultima data,l-am vazut pe Fufu,miercuri.E un dulce de copil.Nu-l vad f.des,ca asta vara,deoarece,aici e rece,pt.el.Nu e obisnuit cu clima de aici.Si vrem,incetul cu incetul,sa se obisnuiasca.Iar,mama lui,inca nu e prea bine.Acum doua zile,a vomat,iar.Daca maninca ceva,cu pofta,vomita.A inceput sa-i creasca burta;inca nu stim,daca vom avea nepotel sau nepotica.
Va pup pe toate(ti) si sa aveti un weekend frumos!
Si,era sa uit,asta e,pt.oltencuta noastr,draga,Iuliana.La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 8ytlp2
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Sam Noi 08, 2014 12:20 pm

Si,ca sa nu se supere ardelencele si moldovencele.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Sobepj
La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 2el6trm
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Noi 08, 2014 11:15 pm

La multi ani cu toate cele bune tuturor sarbatoritilor de astazi!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Dum Noi 09, 2014 2:03 pm

Bună ziua!
Astăzi e ziua Irinucăi. Sper să ne povestească cum au sărbătorit-o copii ei care mereu pregătesc ceva deosebit.
EU ÎI DORESC DIN TOATĂ INIMA SĂ FIE FERICITĂ ȘI IUBITĂ și dacă așa vrea ea, să mai facă și doi gemeni! Very Happy Very Happy Very Happy bounce bounce
Găbiță nu ne spui cum te-a sărbătorit Mone ieri?
Eu duc muncă de convingere cu Scarlat să se ducă la doctor să-și rezolve problemele. Cred că îi este teamă și de aceea tot găsește o mie de motive să nu se ducă.
Cert e că nici eu nu am ajuns la doctor dar am programare și aștept până atunci.
Vă doresc toate cele bune și o duminică frumoasă în continuare!


mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  irina Dum Noi 09, 2014 10:49 pm

Buna fetele frumoasele!

In primul rind vreau sa va multumesc ca nu ma-ti uitat,pentru urarile frumoase care mi le-ati transmis.
Noi suntem bine multumim lui Dumnezeu,ocupata toata ziua cu puiutii mei.Astazi mi-au serbat ziua asa de frumos ca am plins,au plecat toti la cumparaturi,mi-au luat o pereche de pantofi,2 fuste si o bluza,bineinteles ca Sara a fost cu ideea.
De la sotul meu am primit telefon nou.
Va pupacesc,merg linga Noa care nu vrea sa faca nani
irina
irina

Mesaje : 38
Data de inscriere : 19/09/2011
Varsta : 46
Localizare : Israel

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Noi 09, 2014 10:59 pm

Seara buna/noapte buna dragi gustosi!
Irina, cred ca ai avut o aniversare foarte frumoasa.La multi ani cu toate cele bune!
Fetelor ,pe aici prin zona nu am nici un magazin Lidil,este unul deschis in Pipera prin vara unde am fost acum vreo 2 saptamani si am fost tare incantata......preturi convenabile si marfa buna.Ieri am fost la Domnesti la un gratar si cand am plecat am intrat la un Lidal de pe Prelungirea Ghencea.Asta este mult mai mare decat cel din Pipera si mult mai bine aprovizionat.
Astazi am avut zi de odihna.
Aaaaaaaaaaaaa....era sa uit, dar ati vazut pe fb......vineri m-am intalnit cu Nico.
Va pup!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Noi 10, 2014 11:30 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 GpyMB0A
Buna dimineata ,LA MULTI ANI CU SANATATE pentru cei care au sarbatorit evenimente deosebite in aceste zile Embarassed I love you
O zi si o saptamina frumoasa,cu sanatate si impliniri oriunde va aflati Like a Star @ heaven flower
si versuri specile pentru VOI....


din colectia personala


''IN TOAMNA...."


Te-astept la o cafea
In tomna asta desfrunzita....
Un trandafir isi da petala,
Sa te-nsoteasca pentru-o clipa
Si in feeria de culori...
Eu te astept cu nerabdare,
Sa bem cafeaua impreuna
Si sa privim ,cum frunza bruna
Si aurie ,chiar verzuie,

S-asterne lin pe masa noastra
Si o privim de la fereastra...,
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Noi 11, 2014 7:46 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 1z3rkvt

BUNA dimineata gasca GUSTOASA ! Exclamation

Ce mai face gasca mea preferata ?Cum mai sunteti ?Vad ca unele intra chiar rad de tot pe aici, dar....nu poti obliga pr nimeni... Exclamation Daca doar atat simt fetele, nu ai ce le face . Dar eu zic ca macat o data pe saptamana se poate intra si sa scrii doar doua randuri , sa spui ca esti bine sanatoasa , sa nu. Eu asa zic ,,,acum alegerea este a fiecareia Exclamation Dragoste cu de-a sila nu este.....
MEDI asa cum spui, noroc cu FB ca macat acolo mai este un pic de activitate....am vazut ca ai luato la picior cu Nico impreuna, sa dati o stea Michellin vreunui restaurant din Bucuresti. Bravo voua fetelor, va admir....Ieri te-ai odihnit ? Ce fac parintii taim cum se mai simt ? Dar George ?Si cum zici ca face maimutica ? Very Happy Laughing
IRINA cum sa te uitam fata draga ? Noi asteptam sa-ti mai vedem frumusetile de copilasi....or fi crescut mari, deja....Sa ne mai arati poze, te rugam.....
MARI cand ai programare la medic Question Pai daca pe tine te doare piciorul azi, cum sa mergi la medic peste...3 saptamani ??? Pai, ce, urgente nu mai sunt ?Ai reusit sa gaci dulceata de gutui pe cand a precat Alex ? A apucat sa se uite la calculatorul tau, sa-i faca oleaca de ordine ? Dar pe Barbu l-ai convins sa mearga la medic ?
DOINITZA G daca nu intri sa ne spui noua necazurile tale, care suntem familia ta, cui vrei sa le spui, sa -ti mai usurezi sufletul ???Din pacate sunt multi oameni in tzarisoara asta , care sunt in situatia ta...si din pacate, nici dupa alegerile de duminica nu prea vad o perspectiva mai roz....Nu ai reusut sa stergi din memoria calculatoruluim toate minunile descarcate , care le ai in plus si ingreuneaza calculatorul ? Toaga-l pe Alex al tau sa te ajure, ca nu e asa de mult de lucru. Ii da calculatorului de lucru si....merge el singur,stie Alex Exclamation
CAMY ce mai faci tu fata dragutza Question Cum esti cu sanatatea ?Nu ne-ai scris ce ai primit de la mami tau din Germania.....Doamne cat de fericita o fi fost, sa-si stranga nepotul in brate ! Dar....cum s-au inteles, in ce limba Question
Multumim frumos pentru diplomele ce ni-le-ai trimis , ce faine-s !Cum te mai impaci cu menajera ? A mai dat-o pe brazda ? Nu a fost Fufu in vizita la voi ?Sa ne spui si noua cand afli, daca e fetita sau baiat, bine ?
Va las cafeluta dragele mele, sa o beti cat cititi pe aici :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Dcro5h

IULY ce mai faci Diamantule albastru Question Question Question Pe unde te mai plimbi....ca mie una mi-ai facut pofta de gratare si cred ca duminica dupa ce venim de la vot , il pun pe Valy sa faca foc in curte sa frigem niste gratare....Ce faci cu avansul soro, ca nu te vazui pe lista? Hai grabeste-te !
GETA cred ca tu esti in perioada cand suferi in tacere, dupa copii....pina cand sta cuscra la ei ?Cand mergi tu, de sarbatorile de iarna ?
Eu o las pe cuscra mea de sarbatorile de iarna si merg de Paste, facem schimb....
Saptamana asta sunt in vajaiala ca trebuie sa fac pachet copiilor , Alex implineste 6 ani saptamana viitoare si efectiv nu stiu ce sa-i cumpar, asa ca bat magazinele. Speram sa se desghifa JUMBO pina acum, dar vad ca n-am noroc, cred ca vor deschide doar in decembrie....
Fetele mele dragi va imbratisez si va tzuc cu mult drag, nu inainte de a va ura :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 2ir90xu
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Noi 11, 2014 9:07 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 WtuflSc
Buna dimineata lume "GUSTOASA".mai veni si eu cu o cafeluta draga Sidy Embarassed I love you
am dat avansul de 100 lei ptr. INTINEALA-IASI,dar nu stiu de ce nu apar in tabelul ala de zici tu...o s-o sun pe Dorina Topala s-o intreb-m-am inscris cu 3 nopti la Eden si o sa vin cu Gabrielea Hintea cred,din Bucuresti spre Iasi-ca asa am vorbit la telefon-cind o va fi sa vin-ori cu trenul ,ori cu autocarul din Bucuresti spre Iasi-si o sa dorm la ea o noapte cind vin Exclamation
Gustoselor si dragelor ,va citesc si pe Facebook -am vazut intrati mai des acolo.... Rolling Eyes
Alina nu si-a gasit inca servici-acum isi face si ea un set de analize,a tras si de o raceala de asta uricioasa-nu a avut starea necesara sa intre si pe aici dar si eu si ea suntem cu spritul si gindul bun alaturi de voi toate Embarassed I love you
S-aveti o zi sanatate si o zi frumoasa oriunde va aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Noi 11, 2014 11:24 am

Buna dimineata!
Da,noroc cu facebookul.Acolo,ne vedem,aproape zilnic,cele cu cont.La mine,si acum,e deschis fb.Ca am o obtiune,la comp,sa se deschida acolo.
Azi,iar,nu prea am timp de computer.Eventual,dupa amiaza.
Dar,inainte de a dori,tuturor,cea mai placuta zi,raspund citeva cuvinte Sidoniei.
Sint bine,draga mea.Cu sanatatea,nu ma laud,dar,merge.Si daca nu merge,o imping  Laughing  Laughing  Laughing
Mama si fratele,ne-au trimis multe.Pt.mine,un parfum,lenjerie de corp,o bluza,un pantalon,o pereche de papuci de casa(cu "git"),imblaniti,telina uscata si proaspata(aici nu este),mac(nici de asta nu este), fel si fel de condiment pt mincare,ciocolate si alte maruntisuri.
Dar,cel mai important si de valoare cadou,l-am primit de la mama.A trimis nurorilor mele si mie,cite un inel de aur.
Normal,ca nici pe Fufu sau pe sotul meu,nu l-au uitat.

Mama si fratele meu(cu familia).s-au inteles cu fiul meu in romana.Nu stie f. bine romana,dar atit,stie.Poate sa se inteleaga,bine.A uitat mult,deoarece in ultima perioada nu vorbeste romana,dar,se descurca.

Peste vreo ora,vine Fufu,asa ca va las si va doresc toate cele bune!
Aici,azi,e cald.Parca nu-i noiembrie.Vor fi vreo 30 de grade.
Daca,in Romania ploua,va trimit o umbrela!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 2rvynx5
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mar Noi 11, 2014 3:31 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Sunt super nervoasa......am scris un mesaj luuuuuuuuung si pana sa-l salvez l-am pierdut.
La noi este o vreme de toamna tarzie.
Da,Sidonia m-am intalnit saptamana trecuta cu Nico si am mers la un restaurant medieval.Mi-am adus aminte de acel restaurant din Cetate unde noi am mancat usssssssssor.....hihihi.Si aici portiile erau tare generoase si apetisante.Iar preturile sunt accesibile.Si mi-a placut si felul in care erau imbracati ospatarii(in stil medieval) si muzica folk live.
Parintii mei sunt bine.Astazi am fost si le-am dus si lor niste varza cu afumatura si ciorba de curcan pentru ca dimineata am gatit.Am cumparat de la cineva un curcan de 11,8 kg pe care l-am transat si l-am pus in pungulite la congelator.I-am dat si Roxanei jumatate di piept sa-i pregateasca cate ceva lui Radu.Mai tarziu ma duc la Raducu si am sa-i duc si lui o portie de ciorbica, ii place tare mult ciorba.Noi acrim cu bors facut de mama in casa.
George este bine ,astazi este la Domnesti ca are de spart niste lemne.
Cami, ce de cadouri si ce frumos gest ca mama ta sa le ofere nurorilor tale cate un inel.Ce fericita trebuie sa fii astazi avandu-l pe Fufu alaturi de tine.Este un copil tare gingasi si tare frumos.
Iuliana, sa inteleg ca armata se intalneste la Iasi/Si sa inteleg ca iar iti dai intalnire cu Sidonia?Cand se intampla asta?
Fetelor ,Nico m-a rugat sa va transmit toate cele bune si sa va pup.
Am vorbitde dimineata si cu Lenutica la telefon.Stiti problemele ei cu mama,ii pare tare rau ca nu mai are timp sa intre pe aici dar si ea va saluta si va pupa.
Cam asta pe ziua de astazi.......va doresc sa aveti incontinuare o zi buna si frumoasa!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Noi 12, 2014 9:11 am

Buna dimineata fete si baieti
Am reusit sa citesc si eu din urma ce ati scris voi si ma bucur ca, in general, sunteti bine toate. Imi pare tare rau pentru Alina, cu serviciul, dar adevarul este ca prea era exploatata. Nu se poate sa nu se iveasca ceva bun si pentru ea, ca doar este o profesionista.
Eu am fost toata saptamana trecuta la Valeni. Dora a avut o saptamana de vacanta si nu avea cu cine sa stea. Ce ciudat, vacanta in noiembrie! Au facut astia praf tot invatamantul romanesc...Acolo am avut o vreme de septembrie nu de noiembrie! Soare, cald, frumos...Of, de s-ar vinde mai repede apartamentul asta, sa ma mut odata la curte. E minunat sa iesi dimineata in curte, sa bei o cafeluta in aer curat, in linistea aia patriarhala! Sa uiti de toate belelele, cu ajutorul tuturor vietatilor din curte, de la albinute (erau cateva "nebune" care de caldura au iesit din stupi!) pana la catei si pisici, gaini, bibilici si alte oratanii! Dar din pacate, nici pana acum nu a sunat nimeni pentru apartament.
Fete si baieti, acum va las, ma duc sa vad daca mai am ceva prin congelator, ca trebuie sa fac ceva de mancare. Sau sa astept sa intre pensia pe card. Au la Lidl saptamana asta gaste la oferta cu 14,99 lei. Va dati seama! Pomana cu lumanare. Sunt cam la 4 kg si ceva. Astept banii si daca mai gasesc iau si eu una. De ani de zile caut gasca si nu gasesc! Nici macar la Valeni, de la vreo vecina!
Va pup si va imbratisez cu mult drag pe toate.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Noi 12, 2014 11:00 am

Buna dimineata!
Doina, e un pret bun,chiar ca merita.Da oare cum este,ai mai luat vreodata?Eu nu imi aduc aminte sa fi mancat carne de gasca.
Va pup si va doresc o zi binecuvantata!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Joi Noi 13, 2014 6:25 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 UmWKfPg
Buna dimineata lume''GUSTOASA"
Doinita ma bucur ca ai reusit sa mai dai un semn si noua,si sa-ti ajute cel de sus sa faci ceea ce este bine pentru tine Embarassed I love you
Va las cafeluta si va doresc sanatate si o zi frumoasa tuturor oriunde va aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Noi 13, 2014 10:52 am

Buna dimineata!
Multumesc de cafea ,Iuliana draga!
Va doresc o zi frumoasa si buna dragii mei gustosi!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Joi Noi 13, 2014 2:15 pm

Bine v-am gasit gasca Gustoasa !

Multumim frumos pentru cafea Iuly !Buna, buna.....
Medi ai dreptate ! Fetele din armata se intilnesc iar.La anul la sfarsitul lui mai la IASI !!!
Am fost si eu azi la LIDL sa vad...gastele !Reclama maaaaaaare, gaste IOC !!!
Doina G si Medi voi ati luat ?
Drept urmare, am plecat in piata si am cumparat doi pui frumosi galbeni, de casa.si niste " legume" din alea bune, de care imi plac mie : ceafa Exclamation Asa ca duminica punem gratarul in functiune...... Razz
Va tzuc cu drag pe toate !
Sa vedem daca avem si deseara "circ" la Antena 3, cu cei doi clovni ....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 N2jq1g

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 6r3oqq
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Joi Noi 13, 2014 4:16 pm

Bine v-am regasit gasca gustoasa.
Nu am reusit inca sa citoesc tot din urma,dar o sa recuperez .
Eu sunt bine,copii au plecat si acum sunt mai libera.
Sidy,eu am cumparat o gasca luni,cand o gatesc o sa va spun cum a fost.
Medi,daca vrei are gaste la Lidlul din Pipera-Baneasa,adica ieri inca aveau.
Doina,nu te necajii cu apartamentul,o sa se vanda el .Eu am asteptat cu al meu un an de zile sa-l vand,si stateam in Aviatiei,o zona foarte cautata .Nu stiu unde locuiesti tu ca si zona,dar trebuie rabdare.Te pup si sanatate.
Iuliana,ce faci oltencuto?
Hai ca va las ca fug la treaba.De maine o sa intru mult mai des.
Pup toata gasca gustoasa . Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Noi 13, 2014 4:48 pm

Seara buna fete si baieti
Am deschis calculatorul ca sa intru pe Bancking Home, sa vad daca mi-a intrat pensia, dar...zero lei, zero bani. Trebuia de ieri sa intre, poate maine...
Si nu puteam sa inchid calculatorul fara sa dau o fuga si aici!
Medi, am gatit mai demult gasca, demult de tot! Mai cumparam de la o vecina de la Valeni. Dar vecina aia a murit acum vreo 6 - 7 ani, iar sotul ei nu mai creste gaste ca nu poate sa se ocupe de ele. Era singura din zona care avea. In magazine nu am vazut.
Sidy, eram sigura ca s-au terminat! Cand au cate un produs din asta la asa un pret, trebuie sa te duci lunea la prima ora, ca sa apuci. Acum sunt sigura ca nu mai au.
Silvioara, bine ca macar tu ai gasit! Sa ne spui si noua cand o prepari, ce feluri faci din ea! Eu stau in Drumul Taberei, intr-o zona foarte buna, chiar langa parcul Moghioros. Da, ai dreptate, cred ca si la mine va dura spre un an pana va cumpara cineva...
Iuliana, ce bine ca te duci la intalnirile voastre cu colegii din armata! Am vazut si pe FB poze din excursiile tale la munte cu clubul de seniori din Craiova. Foarte bine si frumos, te mai relaxezi si tu.
Cami, am vazut o poza pe FB cu Fufu. Doamne ce s-a inaltat! O sa fie un baiat inalt, va rupe inimile fetelor!
Mari, Alina, va pup! Dupa ce intra pensia, poate reusesc sa ies si eu din casa si sa ne vedem!
Medi, revin la tine. Am vazut tot pe FB parca, poza de la o intalnire de a ta cu Nico, la "Piatra Alba". Ei, acolo stau eu, vis-a-vis de acel restaurant, in Dr. Taberei. Cum stai in fata lui si te uiti pe trotuarul de vis-a-vis, vezi un bloc de 4 etaje la strada, iar in spatele lui, alte 3 blocuri, perpendicular pe cel de 4, dar de 10 etaje. Eu stau in cel din mijloc, care e reabilitat. Are o culoare...brrr, tare urata. Al treilea e si el reabilitat, si i-au pus o culoare mai de Doamne ajuta, vernil, dar la mine e un maro urat! Laughing
Hai ca va las acum, fetelor. Va imbratisez cu mult drag pe toate si numite si nenumite. Pe curand. Pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Noi 13, 2014 10:34 pm

Seara buna dragi gustoase!
Nu fetelor nu am fost la Lidal,m-am gandit eu ca se termina repede.Intr-o zi a fost la Metro promotie la pulpe de pui si ma duc si eu dupa-amiaza,pe la ora 5.Vad reclama cu promotia dar pulpele ,vorba Sidoniei.....ioc.Intreb o vanzatoare si imi spune ca s-au vandut dimineata la prima ora.O intreb ce inseamna prima ora si imi spune.....ora 8!!!Poate ajung sambata la Lidal, eu nu am magazin aici in Otopeni,merg in Pipera .Dar nu cred ca am sa mai gasesc ,eu cred ca au avut doar luni.
Felicitari Armatei Romane pentru tot ceea ce face1Bravo fetelor!
Silvioara,ce face Nathali?Acum ca esti mai libera poate ne vedam si noi intr-o zi.
Doina,este pentru prima data cand am fost la Piatra Alba.Am fost cu Nico si Bunica ca ele stau in zona.Daca stiam ca stai pe acolo iti bateam in geam:))
Va pup si va doresc o noapte buna!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Noi 13, 2014 11:33 pm

la ora cînd se închid magazinele
pe străzi circulă un zvon că vine noaptea
bucăţi de cer negru anunţă ca intră in casa
din arbori
unde dormi tu care visezi
ca ai solzi si dansezi cu stelele.


eu ştiu că iubirea nu are nevoie de adresă
plec spre tine să-ţi aduc ochelarii
de iarnă
şi un fular ce păstrează căldura.

Buna seara ,la noi e o toamna absolut superba,in oras e un furnicar,lume agitata mergand la servici,tineri la facultati ,bunici si copii doar centrul istoric e distrus iar lucrarile merg incet,tramvaie ocolind zona ,o intreaga nebunie ,poate ca asa cu tot disconfortul  sunt asigurate locuri de munca dar vad strazi distruse copaci scosi si sunt dezolata iar primarul are timp de demonstratii si de excursii ,din pacate orasul meu nu mai e cea fost,flacara victoriei in fata comunismului,doar ura ,venin nu ai curaj sa spui ceva sau sa vorbesti la telefon (nici macar prietenii nu mai sunt ce au fost cu opinii diferite ,cateodata mi-e dor de viata dinainte de 89 cand aveam atatia ) ca poate te trezesti cu vreo scatoalca in plina fata,vai si amar! Ieri cuscra mea a implinit 60 de ani si e fericita alaturi de Alexutul si copii ei,a primit flori ,telefoane si multe felicitari de la toata lumea ce o iubeste si de la noi.
Alex a facut ieri primii pasi si e mare figura spune mama si tata cand ajung la ei il invat sa spuna ,Geta,Ioji,Roxi,Caty,Zoli,Omi si Jani e mama Smile))

Sidonia sper sa gasesti la Jumbo ceva fain pentru Alex,sunt lucruri faine si ieftine,ce face mami dar Vali? am vazut ce bunatati ai facut m-ai omorat cu tiramisu mmm,te tzuc,o sa vina si doamna Cati la Iasi una dintre colegele voastre a plecat sarmana cred ca Rita dar nu s sigura Sad

Silvia fericito cu fetele tale ce fain de tine asa ne e soarta de acum incolo pe drum copiii ,noi dar sa fim sanatoase si sa ne bucuram de ei si nepoti ,te pup Smile

Iuliana draga mea voioasa mai mergi in excursii? ce imi e de dor de niste paine in tzast cu slaninuta din aceea subtire de la oltenii mei dragi,te pup Smile

Cami ,ce frumos din partea mamei tale si ce cadouri v a trimis,mai cauta vreun film care merita vazut ca am incredere in gusturile tale,il pup si pe Fares:)

Irina La multi ani si sanatate alaturi de familia ta frumoasa:)

Mimi unde mai esti fata buna ? esti bine ce face scumpa ? a plecat ? te puuup Smile

M.M. ai niste fini adorabili si ma bucur ca unul e mai frumos ca altul,sunt convinsa ca te adora ca si toata lumea care te cunoaste ,George am inteles ca e ok si parintii tai,doar bine va doresc Smile

Gabi si Mone voi ce mai faceti,sunteti bine ?sanatate si va imbratisez Smile

Lulu ce faci draga mea? te puuuuuuup in 25 merg si eu la ochi sa mi tii pumnii pls:)

Doina draga ,ai sa vezi ca o sa fie bine ,acum nu se cumpara sau vinde nimic,te pup Smile

Va doresc noapte buna tuturor si va imbratisez Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Noi 15, 2014 6:29 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 5eg39x

BUNA dimineata gasca GUSTOASA Exclamation

Am sosit cu cafeluta proaspatam aveti grija ca e fierbinte .
Stiu ca azi aveti program la "birou" , asa ca va doresc sa faceti multe bunatati si sa ni le aratati si noua.....
Si ce va mai doresc ? Uite asta :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Dg2wwg

Am primit ceva foarte frumos de la Gabi...vreau sa vad daca va pot arata si voua :

View My Video

CU SONOR !!!
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 28 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 43 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum