Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 25 din 43 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 34 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Oct 07, 2014 1:30 pm

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 2nw0553

Bine v-am gasit dragele mele gustoase Exclamation

Olanestiul meu drag , mai trebuie sa astepte dupa noi.... Exclamation
Din pacate, maicutei mele i s-a facut rau de tot , sambata dimineata si nu am mai putut pleca.Imi era frica sa nu o pierd Exclamation Mad Sad
Tensiunea era mare, avea stari de voma cu frisoane , tremura de frig , dar ea ardea toata, era amerita de cap , nu putea sta in picioare, etc, etc....
Noroc ca avem o vecina asistenta medicala , care a tratat-o.Eu ii spuneam ca dau telefon dupa ambulanta si mami meu ma intreba daca vreau sa moara Question
Are oroare de spitale Exclamation I-a facut perfuzie cu vitamine+ medicamentele ei ...era slabita si deshidratata, ca nu mananca si nu bea aproape nimic.
Doamne fereste sa ai un asemenea " copil" din asta mare, de tratat !!! Exclamation
Multumesc lui Dumnezeu ca si-a mai revenit putin, dar, nu mananca, decat  ca o pisicuta. Si aia tot cu scandal....
Asa ca va rog sa va rugati si voi pentru maicuta mea sa se faca bine si sa mai prinda puteri Exclamation
Eu nu mai am putere sa va vorbesc fiecareia in parte dar de abia astept sa va intilniti cu Gabi si cu Mone sa faceti multe poze....
Stiu ca doua mamici-bunici ( Silvye si Geta ) sunt tare fericite in aceste momente...au copiii si nepotii linga ele ! Doamne ajuta Exclamation

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 6440nb
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mar Oct 07, 2014 5:23 pm

Buna seara dragi gustoase!
Este ora 5 si deja este intuneric afara.
Iuliana, nu este rochie ,este bluza (pe care am cumparat-o de aici de la un magazin) si pantalon(pe care l-am cumparat acum cativa ani din Barcelona).Si uite asa am facut eu un costum.Cu pantalonii am venit si la Alba-Iulia acum cativa ani.Si mie imi plac tare mult,au o croiala deosebita,am zis ca ma duc la croitoreasa si sa scot tipar dupa ei.
Uffffffffffffffffffff..................mai Sidonia,tare rau imi pare pentru maicuta ta.Acuma este sper mai bine,da?Poate niste vitamine i-ar face pofta de mancare,zic si eu sa incerci.Multa sanatate si toate cele bune la intreaga familie!
Va pup pe toate si va doresc o seara cat mai placuta!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Munteanu Eugenia Doina Mar Oct 07, 2014 8:24 pm

Buna seara... sa-mi fie rusine ca n-am mai intrat de mult, asa ca azi am avut de citit vreo 6 pagini de mesaje de la voi...nici nu stiu cum trece vremea. Toata ziua fug alerg, dar de slabit vezi de treaba ca nu slabesc.. seara cand ajung la calculator nu ma mai misc de langa el... ma mai joc pe Fb si vremea trece ca fulgerul... de o saptamana avem strada sparta dintr-un capat in altul si cum este foarte ingusta am facut salturi mortale si a fost o adevarata aventura sa iesim de acasa sau sa ne intoarcem... Au bagat o multime de cabluri di tevi, cica pentru curent, telefoane si cablu... S-ar parea ca o sa  desfiinteze stalpii de pe strazi si toate cablurile vor fi introduse pe sub pamant... Astazi in sfarsit au astupat santul, dar cine stie cat o sa mai dureze pana o sa refaca la los asfaltul... M-a intristat ce a scris Mimi ... sa stii Mimisor ca si eu am patit, aproape, acelasi lucru cu fiul meu... eu am crescut-o pe Alexandra de la un an jumate si cand era prin clasa a treia mi-a zis fiul meu sa nu mai fac lectiile cu ea ca nu stiu sa-i explic. Eu faceam acest lucru sa-i ajut pe ei si pe fata ca ei terminau serviciile la 16,30 si 17 si cand veneau acasa nu mai aveau chef de lectii  si apoi ce lectii sa mai faca un copil dupa ora cinci seara? Dar daca asa au vrut, eu asa am facut si dupa vreo doi ani mi-a zis si fata sa nu ma mai duc la ea ca se descurca singura(asta i-a tot cantat-o ma-sa, ca ea a umblat cu cheia de gat) si asa mi-am luat eu alt servici si acum le multumesc ca asa mai fac si eu un ban si ma duc prin lume, ca altfel n-ajungeam, ca nu ma lasau banii.Asa ca in tot raul este un bine....dar fata oricum pe mine ma iubeste mai mult (in comparatie cu cuscra)pentru ca noi ne-am mancat amandoua "cojile"....Acum suntem numai noi , eu si mosul meu Vasile si este foarte bine.. Sidy tu si Daniela sunteti  harnicia intruchipata , cu pusul pe iarna... eu am facut numai zacusca, zacusca cu fasole si gem de gutui si am pus mai devreme vreo cateva borcane de castraveti si vinete la congelator....Poze nu va pot pune ca n-am aparat de fotografiat,ca l-a pierdut ... "baba" Asta-s eu si alta mama nu mai face... Va pup cu drag pe toate ca v-am impuiat capul JANA
Munteanu Eugenia Doina
Munteanu Eugenia Doina

Mesaje : 14
Data de inscriere : 21/06/2014
Varsta : 74
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Oct 07, 2014 9:46 pm

Sidy,sanatate si iar sanatate mamei tale.........asta e viata noastra fizica........Doamne ajuta sa fim sanatosi noi,parintii,copii ,nepotii nostri si toata lumea......asta e fericireaecea mai mare,sanatatea...sper ca intilnirea de miine seara a Gustoselor sa fie de bun augur si sa va distrati si pentru cei care nu ajung.....
Jana te pup si sper sa se astupe strada pina nu pica zapada.
Medi sa scoti tipar si sa-mi faci o pereche de pantaloni'BARCELONA"-pupici:lol!:
O noapte linistita tuturor flower flower flower flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Oct 08, 2014 9:59 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 1rpQNVR
Buna dimineata ,am venit cu o cafeluta si v-astept sa o gustati Embarassed I love you
Toata lumea e foarte ocupata asa ca sanatate si o zi asa cum va doriti flower
s-auzim de bine flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Oct 08, 2014 8:29 pm

Seara buna fete si baieti!
Spun si eu ca Jana, SA-MI FIE RUSINE ca nu am mai intrat de atata timp. Eu sunt tot la Valeni, nu am ajuns inca in Bucuresti. Dupa ce s-a facut bine Dora, am racit eu, cobza de raceala. Am stat afara sa fac zacusca si era un frig (de pe la ora 7 dimineata). Degeaba m-am imbracat eu bine, dar aerul ala rece gheata, m-a terminat. Asa ca nu stiu cand ma intorc, nu pot sa plec asa la drum. Bine ca am reusit sa fac zacusca! Laughing
Din pacate, nici maine nu o sa pot veni la intalnirea cu Gabi si Mone...Nu-mi ramane decat sa va imbratisez virtual si sa va urez un drum bun si usor spre casa. Din pacate anul asta a fost foarte urat si greu. Sper ca poate la anul va fi altfel.
Sidy, o pup si o imbratisez pe maicuta ta si ii doresc muuuuuuulta sanatate. Bine ca va are pe voi acolo, aproape.
Pe de alta parte, despre intratul pe forum, am ajuns sa-mi fie chiar rusine ca vin la voi numai cu vesti triste si smiorcaieli...(chiar acum doua zile am mai primit un "par in cap" - un mare prieten, un om deosebit, singurul pe care il mai aveam in Belgia, s-a stins si el, in urma unui cancer la plamani)
Nu stiu ce sa va mai zic altceva. Sper sa ma intelegeti daca nu intru asa des. Nu vreau sa va mai incarc si pe voi cu necazurile mele, ca si voi aveti, ca fiecare, destule...
Ma gandesc in fiecare zi la fiecare din voi, fara exagerare. Va pup si va imbratisez mult. Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Oct 10, 2014 10:33 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 LpOmDwY
Buna dimineata lume "GUSTOASA"-cafeluta e buna si v-astept -s-aveti o zi frumoasa si un placut sfirsit de saptamina Embarassed I love you flower flower flower flower flower flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Vin Oct 10, 2014 11:20 am

Buna dimineata!
In sfirsit,vad pozele puse de voi.Ieri,am primi cadou,un pc,nou.Mi l-au facut cadou,sotul si fiul meu,mic(de aici,din Iordania).E un laptop Toshiba,Windos 8.E putin diferit,de cel care l-am avut,dar,ma voi obisnui cu el.
Alaltaieri,am iesit la o inghetata.Era  cald si bine.Am stat la o terasa.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 142fxfs

Dar,dintr-o data,a inceput sa ploua.Toti cei care consumau,s-au ascuns,innauntru.Si toti cei,care munceau acolo(inclusiv proprietarul),au  adunat scaunele de pe terasa.Ca erau tapitate.A plouat cca15 minute,dar,ca lumea.Si azi,e cald(cca 28 de grade),dar,azi-noapte a plouat putin.Gata.am intrat in perioada ploilor....
Draga Sidy,multa sanatate mamei tale!Si eeu,ma gindesc cu groaza,daca mama mea se va simti rau.Nu are,in afara de fratele meu,lume in jurul ei.Tata,fie iertat,o avea pe mama,linga el.Dar,ea,saraca.....Doamne freest.
Doinita,condoleante,pt.prietenul vostru,din Belgia!
Nu mai amintesc pe nimeni.Merg sa mai fac niste "descoperiri",in noul meu pc.
Pupici,sa aveti un weeend placut!La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 2laeydj
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Oct 11, 2014 7:59 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 20gd1g2

Buna dimineata gasca "gustoasa" !!!

Am asteptat asa de mult sa veniti sa ne povestiti despre intilnirea voastra cu Gabi si cu Mone si cand colo...nimeni nimic Exclamation
Am inteles ca Medi nu poate folosi PC-ul pina miercuri, din cauza lucrarilor de pe strada, ca Alina a avut o petrecere si ieri o inmormantare, ca Nico nu a facut poze....deci Mari tu ai mai ramas Exclamation O singura poza am vazut pe FB....nici nu stiu care fete ati fost..... Exclamation Macar povestiti-ne cate ceva, va rog Exclamation Embarassed
Gabi si Mone stiu ca au dormit azi noapte in Quatar si ca de dimineata pleaa spre casa. Pe la 11.30 trebuie sa intre in casuta lor din Sudan Rolling Eyes Very Happy Embarassed
Camy fericit-o Exclamation Exclamation Exclamation Sa folosesti noul PC sanatoasa si sa te bucuri de el...Lasa ca la voi inca e cald, daca poti manca inghetata afara pe terasa.....
La noi azi si maine sunt ultimele zile ale Toamnei oradene si azi avem un concert de fanfare militare , in parc si tare ma rog sa nu ploua Exclamation Chiar daca nu e soare, dar macar sa nu ploua.... Rolling Eyes Embarassed
Iuly hai la cafeluta, ca tu esti cea care a finut sufletul treaz Forumului, in zilele acestea !!!Unde mai mergi cu fetele tale, in weekend ? Distractie maxima Exclamation
Doina G sanatate multa iti doresc si ai grija de tine ! Tu esti cel mai bun doctor al tau Exclamation Condoleante pentru prietenul drag...Dumnezeu sa-l odihneasca in pace Exclamation
Geta stiu ca azi e super ocupata, are botezul si nunta...Sigur ca totul va fi la cote maxime !!! Si organizarea si distractia....Petrecere frumoasa si sa fiti fericiri Exclamation
Silvye e si ea bucuroasa cu Natalie si fiicuta ei....asteptam poze si sa aveti parte de timp frumos Exclamation Sa va simtiti minunat Exclamation
Medi precis mergi la Raducu in weekendul acesta, te rog fai poze sa vedem cat i-a mai crescut parutzul ...copilul acesta cere poze multe Exclamation Very Happy Laughing
Maicuta mea e oleaca mai bine , dar - marea mea problema- nu poate manca. Degeaba ii dau vitamine si alte pastile ca nu isi fac efectul. Acuma mananca in fiecare dimineata cate o lingura cu polen , pe stomacul gol, pt intarirea imunitatii si vad ca-i face bine....
Va las cafeluta si va imbratisez su mare drag :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 21dq6uq

Va doresc tuturor :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 30ii0pw
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Sam Oct 11, 2014 11:11 am

Buna dimineata!
Deocamdata,numai eu,iti tin companie,la cafea,Sidy!
Cred ca povestile intilnirii,de la Bucuresti,apar poimiine.Azi si mine,e weekend si poate,toata lumea aree program.
Si eu am vazut poza de pe fb,cu intilnirea de la Bucuresti.Dar,sper,ca veti pune si aici.
Multumessc Sidy/Voi incerca,sa fiu atenta,cu noul aparat.Sa nu primesc virusi.Dar,virusii astia,uneori,sint de neocolit.Eu,in general,iau virusii de la siteurile,unde vad filme.Asa cred;chiar daca am un anti-virus,f.bun.Dar,nu ma pot abtine.Filmele,imi place sa le vad.Nu stiu ce sa fac.
Acum,va las.Sa aveti o simbata frumoasa si relaxanta!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 2m6qyrq
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Oct 11, 2014 12:59 pm

Bună ziua dragilor!
Sidy, din poza de pe fb lipsesc eu și Medi. Eu altă poză n-am.
Am fost doar noi la întâlnire și din diverse motive am ajuns și târziu( nu din cauza mea). Întâlnirea a fost scurtă, dar plăcută.
Ieri am zăcut toată ziua. M-a durut un genunchi foarte rău, nici nu puteam să merg de durere. Mi-a cummpărat Barbu niște voltaren de la farmacie și astăzi nu mă mai doare, în schimb mă doare mijlocul când stau mai mult în picioare. Babă.... ce mai! Nu știu cum o să mă descurc să fac ceva de mâncare și câte ceva prin casă?
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 302p0qv
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Buna seara

Mesaj  Admin Dum Oct 12, 2014 12:46 am

Buna seara,

In aceasta seara am descoperit pe blogul nostru http://gustoasele.blogspot.com, asociat forumului, o postare care m-a intrigat mai mult decat m-a suparat.
Personal consider spatiul virtual un loc unde gasim lucruri si fapte diverse, si care pot avea la un moment dat o anumita "culoare".
Am descoperit cu ceva uimire, recunosc, pe blogul de mai sus, o postare de o anume factura.

Ce am facut, gasiti in mesajul reprodus mai jos.

Buna seara,

Mesaj adresat editorilor acestui blog:

Daca doriti sa postati orice materiale vreti dvs, altceva decat cele legate de bucatarie va rog sa o faceti in alta parte, chiar daca acele materiale sunt agreate de dvs.
Sper ca pe viitor sa tineti cont de acest lucru.

Am fost nevoit sa elimin o postare din acest blog si sa sterg dreptul de editor pentru autorul postarii.

Va multumesc pentru intelegere.

Mesajul il puteti citi aici: http://gustoasele.blogspot.com



Imi cer scuze ca nu am mai scris nimic aici cam demult, dar citesc ce scrieti dvs, cel putin o data pe zi, ca sa evitam evenimente precum cel de mai sus.


Noapte buna si o duminica placuta alaturi de cei dragi !
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 201
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 68
Localizare : bucuresti

http://blogdesignstudio.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Dum Oct 12, 2014 6:49 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 29esth3

BUNA DIMINEATA gasca Gustoasa Exclamation

Am intrat sa va spun ca Mone si Gabi au ajuns cu bine acasa, chiar mai repede cu o ora decat se asteptau.
Acasa totul era in ordine, au avut si o surpriza placuta : familia cateilor le-a facut cadou doi puiuti dragalasi.
Dupa ce isi rezolva problema netului si a cartelelor, va intra si Gabi sa va spuna mai multe.....Bine ca au ajubs cu bine si ei si bagajele.
S-au odihnit si sunt pregatiti sa o ia de la inceput Exclamation
Dragul meu Adi- admin - nu stiu ce spunea acel domn sau doamna in mesaj, am citit doar ce ne-ai scris tu, dar daca a trebuit sa stergi....inseamna ca erau si oarece cuvinte urate. Multumim Exclamation

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 4t51cp

Hai Romania - la gimnastica, pentru ca la fotbal suntem....praf ! Exclamation Exclamation
Hai Larisa Iordache Exclamation Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Dum Oct 12, 2014 8:57 am

Buna dimineata fete si baieti
Tare buna ar fi o cafeluta, una reala, ca virtuala, are grija draga de Sidy sa ne-o ofere! Ce placut era la munca sa deschid calculatorul si sa gasesc cafeluta de la tine, Sidy!
Nu spun ca acasa nu e si mai placut, dar diferenta este ca acolo, calculatorul meu mergea brici. Asta de acasa nu stiu ce are ca adormi langa el pana se deschide.
Imi pare bine ca Gabi si Mone au ajuns cu bine acasa. Ce surpriza au avut din partea catelusilor!
Cami, sa stapanesti sanatoasa laptop-ul cel nou. Nu cred ca iei virusi de pe site-urile cu filme. Mai degraba de la jocuri vin virusii.
Mari, si pe mine ma dor toate oasele si toate incheieturile. Nu stiu ce sa mai fac. Ieri am aterizat si eu de la Valeni, cu chiu cu vai, ca imi era o frica sa nu am probleme pe drum (am avut un virus si la stomac...Cred ca am luat de la Dora, ce a avut ea) Si durerile de oase tot de acolo mi se trag, ca e mare umezeala acolo, si frig, mai frig ca in Bucuresti.
Geta si Silvioara, sa petreceti zile minunate alaturi de copiii vostri. Cred ca sunteti in al noualea cer!
Alina, Iuliana, mi-e foarte dor de voi.
Medi, trecand prin Otopeni ieri, din nou ti-am admirat orasul. Imi place foarte mult, e curat si cochet. Felicitari primarului dar si cetatenilor care au inteles sa-si pastreze orasul curat. Cel putin asa se vede de pe DN1!
Adrian, si eu am vazut cu uimire, de cand a aparut, acea postare (cam de asta vara), dar vreau sa-ti spun ca nu cred nici o clipa ca autorul este cel care era scris acolo. Eu cred ca altcineva, o persoana straina de blogul nostru, a spart blogul si a postat clipul ala. Bine ca l-ai scos de acolo.
Fete si baieti, va las acum, va imbratisez cu mult drag si va doresc o duminica frumoasa si un inceput de saptamana cat mai bun. Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Oct 12, 2014 12:12 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Asa este ,am avut probleme cu calculatorul dar aseara cand am intrat am vazut ca merge.
Fetelor la intalnirea cu Gabi si Mone am fost eu,Nico, Mar si Alina.A mai fost si o familie prietena cu ei.Am baut o cafea impreuna si m-am bucurat nespus de mult ca i-am imbratisat pe Mone si pe Gabi.Eu am facut cateva poze insa din pacate nereusite asa ca nu am ce sa atasez.
Jana, ma bucur sa te vad la cafea!Te pupic cu drag!
Iuliana, cu siguranta cand am sa scot tipar dupa pantaloni am sa-ti dau si tie.
Doina, sincere condoleante pentru cunostiinta ta!Iti doresc insanatosire grabnica!Cum te mai simti?Intradevar Otopeniul arata foarte frumos atat in centru cat si la periferie.
Cami, sa stapanesti sanatoasa noul laptop si sa-ti fie de bine inghetata!
Sidonia, ma bucur ca mama ta este mai bine.
Mari, cu schimbarile astea de vreme nici nu ma mira sa nu ne doara oasele.......uffffffffffff.Pup si sanatate!
Astazi am vrut sa iesim cu Raducu dar este umezeala si urat afara asa ca am renuntat.
Astazi zi de leneveala.
Va pup si va doresc o duminica frumoasa!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  irina Dum Oct 12, 2014 1:59 pm

Buna fetele gustoasele,chiar daca nu am intrat,sau nu am scris de 100 de ani nu inseamna ca v-am uitat.
Unele fete stiu,altele poate nu,dar dupa Noa mai am un baitel minunat de 6 luni,pe care il cheama Lukas,e o dulceata de copil,asa ca timpul meu e limitat.Va pup pe toate si vreau sa va amintesc ca nu v-am uitat si ma gindesc mereu la voi.
Sidy multa multa sanatate mamei tale.
irina
irina

Mesaje : 38
Data de inscriere : 19/09/2011
Varsta : 46
Localizare : Israel

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Lun Oct 13, 2014 7:58 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 2l9jwcp

NEATA BUNA gasca "gustoasa" !

Va trimit o cafeluta cu urari crocante, alaturi de o lingurita cu suflete dulci si o felie de praji ,unsa cu succes... !
O zi frumoasa si o saptamana plina cu bucurii Exclamation

Ce surpriza placuta IRINA draga Exclamation Stiam ca ai un BB "nou" dar nu am apucat sa vad nici o poza cu el....Sa creasca mare sanatos si sa va aduca multe bucurii !Si crede-ma ca ti-am motivat toate absentele, asa ca poti sa vi linistita, de acum incolo. Te asteptam cu drag Exclamation
MEDI cat de rau imi pare de pozele tale Sad Sunt miscate si neclare ???Of Doamne.....La noi a fost soare si 25 de grade, zilele astea, asa ca utu trimit o raza si tie sa poti iesi cu Radu cel Frumos la plimbarica ! Pupici pufosi ! Razz
DOINA G ai grija de sanatatea ta, ti-am spus ca tu esti cel mai bun dr al tau !
Cand merge PC meu asa de incet, incep sa sterg tot ce e la Descarcari(Downloads ) si nu mai am nevoie si sterg poze si alte minuni ce sunt in plus. Si iar merge calculatorul mai repede.....Incearca si tu..... Rolling Eyes Smile
Aseara s-au terminat zilele orasului Oradea si tare fain a mai fost.Normal ca pe mine m-a impresionat cel mai mult Festivalul muzicilor militare si Drill Team-ul Regimentului de garda :

View My Video

Daca vreti sa vedeti mai multe filmulete, le gasiti pe pagina mea de Facebook :

https://www.facebook.com/SidoniaToncean
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Lun Oct 13, 2014 10:41 am

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Oooooooooo.......ma bucur sa te vad la cafea Irina!Sa-ti traiasca noul bebe sa fie sanatos,sa te bucuri de el.Ceilalti copii ce fac?Sunt convinsa ca nu ne-ai uitat si sunt convinsa ca nu ai timp sa mai intri pe aici.
Sidonia, m-a mancat undeva....hihihi....si in eara aia am umblat in setarile lui si nu stiu ce am facut pe acolo ca numai poze nu a iesit.....hahaha.Cu ce urare frumoasa ne-ai intampinat, imi place si iti multumesc!
Chiar daca este frumos astazi afara nu o sa ies cu Raducu pentru ca imediat fug la curte sa fac o pasta de ardei iuti dar maine fiind sarbatoare merg la biserica si il iau si pe el.
Tuturor va doresc o zi si o saptamana minunata!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Oct 13, 2014 11:17 am

Buna dimineata!
Vai Doinita,daca iau virusi de la jocuri,am o problema.Jocul de pe fb,imi place.Alt joc,nu joc pe net.
Dar,acum,sa las virusii;doamne da,sa ma ocoleasca,altceva,ce pot spune.......
Ma bucur si eu,ca Gabi si Mone,au ajuns cu bine.Acum,urmeaza o noua tura de Sudan.C-asa e viata.Una calda,una rece.In cazul meu,cea rece,e veeeeeeche si nu stiu cind se va termina.Doamne-ajuta.
Ai grija,Doinita!Vremea umeda,ploioasa,face dureri de incheieturi.
Mari,ce bine ca ai putut ajunge,totusi,sa te intilnesti cu Gabi&Mone.
Fii atenta cu voltarenul!Daca sint pastille sau injectii,trebuie sa maninci,neaparat.Sa nu-ti "loveasca" stomacul.Asa am auzit.Unguentul e mult mai "blind",dar,nici nu e asa rapid,ca injectiile.
O data cu trecerea anilor,se simt tot mai mult,durerile de articulatii,mai ales toamna si iarna.Imbraca-te gros!
Barbu e in Bucuresti?Sta cu tine?
Medi,de-acum incolo,cred ca nu prea putetiiesi cu Raducu.In cazul lui Fufu,e invers.Acum,in Abu dhabi,se poate iesi,afara.Vara,e f.cald.
Pacat ca numai patru,ati fost la intilnire cu Gabi si Mone.
Adi,sint convinsa ca faci ceea ce trebuie,in caz ca apar,astfel de mesaje.
Sidy,ai dreptate,fotbalistii,ne-au cam facut de rusine,in ultimul timp.Sper ca gimnastica,sa ne poarte,pe cele mai inalte podiunuri.Si,de ce nu,tenisul?
Ce fericire,Irina.Fericire,pt.noi,ca ai venit la cafea(sper s-o faci mai des) si fericire pt.tine,pt.noul membru al familiei!Citi ai,acum(am pierdut sirul),6 sau 7?Sa te bucuri de copii si sa creasc mari,sanatosi si cuminti!

Sa aeti o saptamina frumoas,cu multe realizari!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 2mywz7a
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mar Oct 14, 2014 9:50 am

Buna de dimineata!
Astazi este sarbatoare.
La multi ani tuturor sarbatoritilor!
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 X0sk8i[/img]
Ma pregatesc sa plec la biserica cu Raducu!
Va doresc o zi minunata!

maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Oct 14, 2014 1:33 pm

Va salut si zic si eu,LA MULTI ANI,pt.cei care isi serbeaza,azi,onomastica!
Medi,cum s-a comportat Raducu la biserica?
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mier Oct 15, 2014 7:29 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 BDMierc_zps7ba0d617

Am venit sa va las o gura de cafea buna de tot....eu nu o pot bea cu voi, pentru ca am facut ieri o criza de fiere....mama, mama !Sper ca azi sa fiu mai bine , ca trebuie sa fac si mancare si am si de spalat.....
Va imbratisez cu drag si va tzuc Exclamation
Cafeluta.....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 1004544_748754978472495_701019600_n_zps558aa02f
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mier Oct 15, 2014 2:42 pm

Imi pare rau pt.tine,Sidy.Sper ca te-ai simtit mai bine si ai putut gati si spala!
De cafea,fii fara grija,Am venit s-o beau.Dar,cum e tirziu,o las pe mine.
Imbratisari,tie si tuturor celor ce dau pe aici.
O zi buna,in continuare!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 F0n4hj
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Oct 15, 2014 7:28 pm

Seara buna fete si baieti
Am renuntat sa mai urmaresc discursul de acum al presedintelui, la tv. Orice ar zice, lumea tot nu-l crede, din pacate. Vai de noi toti daca iese Victor Viorel presedinte. O sa cantam iar, precum parintii nostri acum 60 de ani "Stalin si poporul rus, libertate ne-au adus"! Daca intelegeti ce vreau sa spun... Pot sa spun un singur lucru: a propos de subiectul fiebinte discutat de 2 zile incoace, tot ce spune presedintele, este adevarat. Eu stiam de mult, direct de la sursa (Dan, saracul...)
Ei, dar "sa o lasam moarta" cum se spune in popor, ca nu e locul pentru subiecte din astea.
Eu tot alerg cu pensia mea, ba pe la Casa de pensii, ba pe la tribunal. Noi am lucrat la institut, pana in anul 2000, in acord. Ei bine, chiar daca toti care am adus adeverinta la dosarele de pensionare, cu veniturile obtinute in acord, nu ne-au fost luate in calcul. Din cauza unui viciu de procedura din lege sau nu stiu de ce. Dar aceasta situatie se rezolva in instanta, daca dai in judecata casa de pensii. Toti colegii mei au facut asa si au castigat. In jur de 200 de lei, nu mai mult, dar tot e ceva, e dreptul nostru, ca doar ni s-au oprit in perioada aceea si impozit si CAS si tot, pe aceste venituri. Dar stiti cum e: de ce sa fie simplu, cand poate sa fie complicat!
Sidy, bine ca nu ai baut cafeaua azi, daca zici ca ai avut probleme cu bila. Eu azi - am baut cafea (real - nu virtual!) A venit pe la mine o fosta colega sa ma ajute cu birocratia asta pentru pensie (ea deja obtinand in instanta recalcularea pensiei) si am servit-o cu o cafea. M-a pus aghiuta (cu litera mica, intentionat! Laughing ) sa beau si eu una. Eu nu am mai baut de foarte mult timp cafea, din cauza problemelor cu tensiunea. Ei bine, vreau sa spun ca si la ora asta tremur toata, am palpitatii si tensiunea e iar in pod. E clar - nu am voie cafea (sau pepsi, Cola si alte asemenea)
Ieri, de Sf. Parascieva, a fost si ziua de nastere a fetei mele. A implinit 36 de ani. Nici nu-mi vine sa cred, ce au trecut anii...
Hai ca va las acum. Va doresc o seara si o noapte buna si linistita. Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Oct 16, 2014 12:05 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Cami, lui Raducu ii place la biserica si sta tare cuminte.Dupa ce se impartaseste stam un pic si la slujba iar cand il intreb unde este Doamne Doamne el ridica manuta in sus.Si niciodata nu a refuzat sfanta impartasanie.Vezi d'asta am zis eu ca il fac preot.....hahaha.Am vazut poze cu Fufu pe fb.......este dulce ,este frumos si ce am admirat inca de cand era micut este felul frumos cum il imbraca parintii.
Sidonia, cum te mai simti?Multa sanatate iti doresc!
Doina, ai grija si de-acum inainte sa nu mai bei cafea.La multi ani cu sanatate si toate cele bune fetitei tale.
Eu va pup si va doresc sa aveti o zi frumoasa!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 25 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 43 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 34 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum