Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 26 din 43 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Vin Oct 17, 2014 1:09 am

Buna seara dragi prietene si bine v - am gasit dupa o saptamina de "post" pe net.
Doinita numai bine .Sidy cum te mai simti?
Irina felicitari pt. be be. 
Dragele noastre Medi, Mari, Alina si Nico inca odata va multumim ca ati fost cu noi.
Acum inchei va scriu miine
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Oct 17, 2014 6:32 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Szkac4

Buna dimineata Gasca gustoasa !

Ma bucur mult draga Gabi ca ai rezolvat si pina la urma ai reusit sa intri aici....
Eu sunt tot asa , dar nu am ce face, nu pot sa merg la medic , pentru ca Valy nu este acasa si nu o pot lasa pe mami meu singura...Nici ea nu straluceste !
La mine cred ca se va lasa cu internare, dar asta doar luni, marti....
Va las cafeluta si va doresc un weekend minunat !

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 2qi70qe
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  irina Vin Oct 17, 2014 7:14 am

Buna dimineata fetele frumoasele!

Astazi sunt matinala ca Lukas nu ma lasa sa dorm,de fapt am 2 zile ca nu sunt om,a fost bolnavior micu,cred ca gripa asta e de vina,a facut temperatura,nasucu nu la lasat sa respire si tot asa.Astazi suntem ceva mai bine.Speram ca va fi bine.
Sidy multa sanatate tie si la mama,aveti grija de voi,am vazut ca si in rom e multa gripa,si tatal meu a fost f racit.
Cami am 7 puiuti acum si sunt fffff fericita,si sa-ti spun un secret din inima mea,tare mi-as dori gemeni sunny drunken
Ceilanti copilasi sunt bine,Sara e in clasa 9-a,Luis a 8-a,Ruby a 6-a,Eitan a 3-a,Elias a 1-a,Noa si Lukas acasa.
Va doresc la toate o zi minunata fara gripa daca se poate
irina
irina

Mesaje : 38
Data de inscriere : 19/09/2011
Varsta : 46
Localizare : Israel

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Oct 18, 2014 1:15 am

Doina Ghidu a scris:Seara buna fete si baieti
Am renuntat sa mai urmaresc discursul de acum al presedintelui, la tv. Orice ar zice, lumea tot nu-l crede, din pacate. Vai de noi toti daca iese Victor Viorel presedinte. O sa cantam iar, precum parintii nostri acum 60 de ani "Stalin si poporul rus, libertate ne-au adus"! Daca intelegeti ce vreau sa spun... Pot sa spun un singur lucru: a propos de subiectul fiebinte discutat de 2 zile incoace, tot ce spune presedintele, este adevarat. Eu stiam de mult, direct de la sursa (Dan, saracul...)
Doina draga ,parerea mea despre tot ce au facut in 10 ani nenorocitii in care inclusiv  pensia ta,niste hoti ordinari au fost pedelistii cu seful lor in frunte,vai si amar!

Ce a facut pana acum DNA?Au stat la umbra.I-a pus base la treaba cu cativa ani înainte de alegeri pt ca a avut o strategie bine pusa la punct dar nu de el ca nu e prea destept si le-zis sa ii ia pe Toti care îl deranjează pe el.Asta ca sa arate lumii ca vezi el e corect.Dar el însă a vrut sa ascunda lumii toate nenorocirile si defectele lui si lumea sa nu se axeze pe el.
Daca Ponta intr adevar a fost in SIE,nu orice tampit ajunge acolo de fapt ca si MRU cu vitele lui kobe vai !


Ultima editare efectuata de catre Geta in Sam Oct 18, 2014 2:15 am, editata de 1 ori
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Oct 18, 2014 1:17 am

irina a scris:Buna dimineata fetele frumoasele!

Astazi sunt matinala ca Lukas nu ma lasa sa dorm,de fapt am 2 zile ca nu sunt om,a fost bolnavior micu,cred ca gripa asta e de vina,a facut temperatura,nasucu nu la lasat sa respire si tot asa.Astazi suntem ceva mai bine.Speram ca va fi bine.
Sidy multa sanatate tie si la mama,aveti grija de voi,am vazut ca si in rom e multa gripa,si tatal meu a fost f racit.
Cami am 7 puiuti acum si sunt fffff fericita,si sa-ti spun un secret din inima mea,tare mi-as dori gemeni sunny drunken
Ceilanti copilasi sunt bine,Sara e in clasa 9-a,Luis a 8-a,Ruby a 6-a,Eitan a 3-a,Elias a 1-a,Noa si Lukas acasa.
Va doresc la toate o zi minunata fara gripa daca se poate

Wow ,felicitari Irina te imbratisez cu drag Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Oct 18, 2014 1:24 am

Sidy a scris:La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Szkac4

Buna dimineata Gasca gustoasa !

Ma bucur mult draga Gabi ca ai rezolvat si pina la urma ai reusit sa intri aici....
Eu sunt tot asa , dar nu am ce face, nu pot sa merg la medic , pentru ca Valy nu este acasa si nu o pot lasa pe mami meu singura...Nici ea nu straluceste !
La mine cred ca se va lasa cu internare, dar asta doar luni, marti....
Va las cafeluta si va doresc un weekend minunat !

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 2qi70qe

Offf Sidonia ,povestim saptamana viitoare te pup draga mea Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Oct 18, 2014 6:49 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Fkwr49

Buna dimineata gasca gustoasa !

Nu stiu sigur ce s-a intimplat , dar mi-e mult mai bine. Cred ca bila o fi zis : fata asta nu ma baga in seama, hai sa-i dau pace si sa plec altundeva....Ieri efectiv nu m-a m-ai bazait.... Rolling Eyes Laughing
GETA englezii tai cand pleaca Question Azi sau maine Question De ce tot ce e bine si frumos se termina repede ?? Question Of Doamne.....
Noroc cu pozele puse de Diana , ca am vazut si eu ce fain a fost la cele doua frumoase evenimente....Doamne da sa fie intr-un ceas bun si sa fie sanatosi si fericiti ! Exclamation
IRINA esti fenomenala Exclamation Ai mai vrea doi gemeni ???Te admir fata draga....alti cu doi copii si nu fac fata, spun ca sunt prea multi....Sa fiti cu totii sanatosi , ca doar asta conteaza cel mai mult !Cand apuci, mai pune niste poze cu puiutii tai, te rog...dupa cum spui, au crescut deja tare mari ! Exclamation
DOINA G tu sa fii sanatoasa ca politicienii astia ai nostri "dragi" au ei grija sa ne " minta frumos" Exclamation  Dar toti, absolut toti !Iti fac la promisiuni inainte de alegeri...numai sa le poti duce( inghiti)si apoi uita de tot si se apuca de afacerim de ros osul Exclamation Nici nu sti pe care sa-l votezi, ca toti sunt la fel....si stim asta , deja de atatia ani, si tot nu ne invatam minte Exclamation Exclamation Exclamation
Ai grija de sanatatea ta , sper ca acum sa fii mai bine....
MARI tu pe unde mai ....bantui Question Pe FB ma mai intilnesc cu tine...tu cred ca esti in pregatiri, il astepti pe Alex, la sfarsitul lunii.Ai facut gemul de gutui pentru Vero Question  Cum mai stai cu incheieturile ? Sper ca esti mai bine acum. Dar colegul tau de apartament ,cum se mai simte ?
SILVYE stiu ca tu esti in culmea fericirii si te las acolo sa te simti minunat alaturi de fetele tale dragi. Pina cand mai sta Laura cu Naty Question Asteptam poze....
MEDI noroc cu Facebook ca asa mai vad si eu pe unde esti si ce bunatati mai faci ! Raducu e o minune de omulet, si mi-e drag tare...sper ca nu il mai tund parintii Exclamation Exclamation  George cum se mai simte Question
CAMY ai si tu o scumpete de nepotel frumos tare si tare, tare elegant Exclamation
Cred ca de abia asteapta sa mai aiba o surioara cu care sa se joace....Ii place la gradinita , s-a acomodat cu ceilalti copii Question
Tu cum te descurci cu noua menajera ?
JANA tu mai mergi la "munca " , mai ai grija de fata aia Question Vasilica al tau cum mai este ?Tot pe santiere il trimiti Question Hai la cafeluta....
IULY unde ai disparut fata draga Question Tu care debordezi de energie, ne-ai lasat singure pe aici ?Pe unde esti ? Sau vii iar cu ceva poze sa ne uimesti pe unde umbli.....
ALINA tu tot cu munca....dar liber nu mai ai deloc Question Tot am asteptat pozele de la Otopeni , de atata timp, dar vad ca degeaba te-am rugat....
Ce mai face catelusul tau ? Sta simgur in casa cat esti tu la munca ?
Hai ca am facut un...carnat aici......asa ca va las cafeluta si sa auzim de bine :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 11cfwv8
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Oct 18, 2014 5:07 pm

În fața ochilor
Se revarsă cerul
În cupe de curcubeu.
Viața e crudă
Cu cei ce beau
Din cupa adevărului.
Ce fericită e floarea de colț
Singură,
În împărăția stâncilor!
Ce tulbure curge izvorul
Existenței.
Aduceți-ne îngeri
De dincolo de soare,
Grâul încolțit
Căci poate atunci
va fi pâinea
Mai bună.

Buna ziua,
evenimentul copiilor a trecut cu bine si a fost emotionant ,toata lumea s-a simtit bine atat catolicii cat si ortodocsi ahahaha,a fost o biserica impodobita simplu in liniste ne am asezat in bancute si am asistat la cununie si botez,parintele a vorbit si romaneste ,ambele perechi de nasi fiind romani.Lumanarile le a dus Diana inapoi la biserica dupa doua zile.
La restaurant a fost  mancarea  buna si totul pregatit minutios,dupa parerea mea a fost cam mult tortul minunat reliefa  povestea lor,la inceput ei doi si Hatis catelusa lor,apoi Diana insarcinata sotul ei si Hatis,apoi ei doi Alex si Hatis,la noi se face si la nasi tort,a fost deosebit.
Ieri a fost ziua Dianei 32 de ani,i-am cumparat o geaca din piele simpla si frumoasa iar prietena ei una dintre nase i a cumparat tot din mol o gecuta de iarna asa ca sunt multumita ca am reusit sa o bucuram.
Nu ne venea sa ne despartim,urcam pe scarile rulante,iar coboram ma pufnea plansul dar Alex ma facea sa rad,e un vis acest copil iar Ioji a fost vrajit de el.
Spre seara a venit si Roxi cu ochii umflati de plans dupa despartirea de ei,nici nu pot sa va spun cat suferim cand vedem cate o urma lasata de Alex  si mama lui,ei au dormit la cuscrii de fapt acolo au stat mai mult,pe mine ma ducea Roxi zilnic acolo si m am desfatat cu el eu si celalti bunici,ne prosteam prin gradina lor si ne am jucat,un copil fericit Smile
Au plecat la Venetia stau acolo o zi doua apoi drum lung pana acasa impreuna cu Kati cuscra mea,dupa ce se intoarcea ea plec eu ,Doamne ajuta Smile

Fetelor am sa mai pun poze ,acum va imbratisez pe toate si va puuuuuuuuuup ,una peste alta vorba Sidoniei bine ca s a terminat cu bine :)O seara minunata ! flower flower flower flower flower
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Oct 18, 2014 8:32 pm

Buna seara lume draga!
Vorba Sidoniei , noroc cu facebookul asta !L-am vazut pe Alex, este un adevarat englez,frumusel foc si tare elegant.Sidonia, ma bucur tare mult ca te simti mai bine dar totusi niste analize nu stica sa-ti faci.Mami tau cum se mai simte?
Geta si la tine am vazut poze pe facebook si am admirat mirii.Mireasa a avut o rochie tare frumoasa iar tu erai foarte eleganta.De Alex ,ce sa zic este un scump si un dulce.Casa de piatra si toate cele bune copiilor!La multi ani frumosi,Dianei!
Va doresc tuturor o seara cat mai frumoasa!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Sam Oct 18, 2014 9:29 pm

Buna seara
Sidy cum te mai simti ?
Geta felicitari pentru copii si multumesc pentru poze
Sarutari multe tuturor fetelor dragi, dragi
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Oct 18, 2014 10:34 pm

Va multumesc Maria si Gabi,va puuuuuuuup:) flower flower flower flower flower flower flower flower
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Lun Oct 20, 2014 5:59 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 2lca3ig

BUNA dimineata gasca GUSTOASA !

Am venit cu afeluta fierbinte, sa aveti cu ce va delecta pina cititi pe aici :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 24v1izt

Va imbratisez cu mare drag si va doresc o noua saptamana frumoasa.Eu merg azi la "copiii" mei de la Casa Frankfurt cu niste pantaloni adunati de fostele mele colege de arma, din Bucuresti si am sa le fac vreo doua platouri de gogosi....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 24mc3nm
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Lun Oct 20, 2014 12:49 pm

Esti un om bun Sidonia,felicitari sunt convinsa ca acei copii te iubesc,te imbratisez cu drag Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mar Oct 21, 2014 10:40 pm

Seara buna dragi gustoase!
Felicitari pentru ceea ce faci ,Sidonia!
Aseara m-am intalnit cu Nico a noastra si cu Bunica de pe bucataras.ro la o portie de pastrama!

[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 1gn705[/img]
Va pup si va doresc noapte buna!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Joi Oct 23, 2014 6:38 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 29crnzo

BUNA DIMINEATA gasca Gustoasa !

Am venit sa va las cafeluta si cateva poze de la intilnirea de la Otopeni a fetelor cu Gabi si cu Mone....din Sudan am facut rost de ele ca altfel....nici o nadejde Exclamation Exclamation Exclamation


La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 532ydx

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 2ezi54o

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 9srp75

Dragele mele ,vad ca e cam slaba miscarea pe aici.....MARI nu mai apare deloc, DOINA G are probleme cu calculatorul, CAMY o vad , ca norocul, pe FB mai des, SILVYE e cu fetele ei,IULIANA am vazut ca a fost in excursie, la o manastire, dar nu am avut timp de comment pentru ca duminica facem parastasul de 7 ani pentru tata.
Bravo tie ,fata draga, ca mesgi in asemenea locuri frumoase , cu oameni dragi !
MEDI se mai intilneste la cate o pastrama, cu NICO si Bunica....bravo lor , sa va fie de bine fetelor !
GETA inca isi alina sufletul, dupa plecarea copiilor , iar LULU se intoarce duminica din Franta.....
Asa ca eu va imbratisez cu drag si va doresc o zi de joi deosebita !

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Efiioh

La noi ploua de cateva zile...... Crying or Very sad
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Joi Oct 23, 2014 9:26 am

DE LA MINE LE ARE!!
CA EU NU POT POSTA POZE
MERSI SIDY
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Oct 23, 2014 4:30 pm

@*.*@

mă învelesc în copilărie
creioanele cu mină hb îşi fac loc pe guma
în două culori
caietele îmbrăcate în hîrtie
mi le-a liniat mama
şi-a încruntat sprîncenele
săraca nu mai vede bine
pe dormeză visez ...

cerul e turtă dulce
copiii muşcă
li se încreţesc feţele de plăcere
negustorii de îngheţată se întrec cu cei
care au vată pe băţ
castanele sunt fierbinţi şi bune.

asemenea vis nu am mai avut
doar iarna
-mami,mami ninge cu găini.

Buna ziua dragele mele,dupa un drum lung copiii mei au ajuns cu bine acasa
La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 500.Nu stiu decat ca au stat doua zile la Venetia,in rest cum au calatorit daca cuscra s a simtit ok iar Alexutul daca a fost cuminteMie deja mi-e dor de ei .Voi vad ca sunteti in general bine,astept sa vina si Lulu Maine ma duc sa mi scot rezultatul de la analize si sper sa fie bune.Soacra si mama nu prea se simt bine cu vremea asta atat de urataEvenimentul nostru a fost emotionat doi in unul sper ca lumea s a simtit bine,meniul a fost indestulator cu mancare foarte buna ,tortul a fost o povecste,a lor impreuna cu Hatis catelusaEu am incercat sa fiu draguta si ospitaliera cu invitatii mei,am mers la fiecare masa si am dansat mult Poze sunt la "cutiuta mea"
Va pup si mai povestim ,o seara minunata !







https://2img.net/h/s28.postimg.cc/k2qz0yf99/500.jpg
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Oct 24, 2014 7:56 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Rlwj37E
flower Buna dimineata am venit cu o cafeluta buna.
Timpul trece rapid asa ca pe aici mai rar am trecut.Intre Caracal si Craiova-am fost cu mama la medic-probleme cu sanatatea-nu mai intru in amanunte.
Am fost si in excursie 3 zile -obiective superbe:
Manastirea Namaesti,casa memoriala G.Topirceanu,Cetatea Risnov si pestera Cetatii
cazare la Pirul Rece(cabana Cerbul),Cheile Risnoavei,Traseu Piatra arsa(spatele cabanei),Casacada Urlatoarea(M. Bucegi),Curtea Domneasca(Tirgoviste)-am postat poze in Fb-ca toata lumea bintui pe acolo Rolling Eyes
Ma bucur de intilnirea fetelor cu Gabi si Mone la Bucuresti-sa va fie de bine Embarassed
Sidy sa te faci bine si tu si mama ta Embarassed I love you -felicitari pentru actiunea cu copii Exclamation
Alina are probleme ...isi cauta de lucru... Rolling Eyes
Ma bucur pentru Irina si pentru toti cei care aveti realizari afective sau de alta natura.
eu  cu treburi in casa-pregatiri de conserve ,curat etc.
Sanatate si un sfirsit de saptamina asa cum il doriti flower
PS salutari si imbratisari lui Doinita G,Nasa Mimi,Medi,Gabita si Mone,tuturor care nu v-am nominalizat din acest site-Multumiri Lui Adrian -admin.-sanatate si numai bine flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Sam Oct 25, 2014 1:39 pm

Buna,dragelor(ilor)!
Am venit,aici,acum o saptamina,parca.Am citit tot ce nu citisem,am scris un mesaj,dar,acum,nu e.Mesajul meu,l-am postat,exact,dupa Irina.Geta Molnar a scris ceva,in legatura cu mesajul ei.Acum,nici mesajul ei,nu mai este.Si,in plus,m-am gasit conectata la forum.Sint sigura ca m-am deconectat.Ca asa fac tot timpul si mi-a intrat in singe.

Azi,am intrat,sa va spun ca sint bine.In ultimele zile,n-am prea avut timp de net.Doar,pe fb,am intrat(sa nu-mi moara de foame animalutele Laughing).
Acum doua zile,fiul meu,mare,a venit,din Abu Dhabi.A adus-o pe nora mea si pe Fufu.Nora mea,inca se simte rau,de la sarcina.Saptamin asta va intra in luna a 4-a.Sper,dupa ce va misca bebeul,sa se simta mai bine.A slabit vreo 6 kg;a fost de 3 ori in spital,pt.a i se pune glucoza,deoarece vomita mult.Aici,mama ei,are grija de ea.
Azi,la noapte,fiul meu se intoarce in Abu Dhabi.
Fufu e un scump.Sa-l vedeti cum numara,pina la 10.in romana,arab si engleza.

Si,peste doua zile(luni-27 oct),fiul meu,mic(de aici),pleaca in Germania,intr-o delegatie,4 zile(Berlin...).Dupa aceea,merge inca 4 zile la mama.Nu va imaginati,ce mult s-a bucurat cind i-am spus.
In ultimele zile,sint cu copiii,mei,deci.
De vreo ora,fiul meu(mare),a plecat la cuscra.Va minca prinzul,acolo.
Sa aveti un weekend placut,numai bine!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Oct 25, 2014 4:02 pm

în cartierul meu pe străzile din piatră cubică
un geamgiu îşi duce trupul din sticlă
tanti lulu şi nenea nae aşteaptă pensia
eu mănînc roşcove .

casele îşi pun rochii lungi
pantaloni bufanţi
pantofi brodaţi
unele rîd în hohote
altele se încruntă ferestrele au dioptrii mari
îşi închid obloanele
cele bătrîne nu se tem de moarte
ci de venirea ei
îşi dau cu cremă peste zidurile crăpate de vreme.

îngerii trag draperia din castane înşirate.

Buna ziua ,

draga Cami ce sarcina grea are nora ta,offf,te imbratisez:)

Sidonia ai vazut ce vijelii au fost la copii??bine ca totul e ok,ai mei au scapat si pe drum de ea,te tzuc:)

Silvia sigur e fericita Smile

Doina oare cum se simte?pup:)

Gabi si Mone sunteti bine ?va pup Smile

Alina si Iuliana va imbratisez cu drag:)

Lulu oare a ajuns?
o pup Smile

O ZI BUNA IN CONTINUARE Smile

Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Oct 25, 2014 7:36 pm

Seara buna dragi gustosi!
Gaby si Sidonia multumesc pentru poze!
Geta , ma bucur ca au ajuns copii cu bine!Sunt convinsa ca atat botezul cat si nunta au fost evenimente foarte frumoase si emotionante!Toate cele bune copiilor!
Iuliana, ce frumoase excursii organizati voi.Felicitari!
Cami, sunt convinsa ca dupa ce misca bebelusul nora ta o sa se simta mult mai bine.Sarcina usoara!Ce bucurie pe tine ca Fufu iti este din nou alaturi si ce bucurie pe mama ta sa-si vada nepotul.
La noi ninge,poza de jos este facuta in urma cu circa 2 ore dar acuma zapada s-a asezat si continuua sa ninga.


[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 2z9fjoi[/img]
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Oct 25, 2014 9:09 pm

Multumesc Maria DIN SUFLET,brrrr ce e pe la voi Smile te pup Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Oct 26, 2014 11:30 am

Buna dimineata de duminica!
A nins,bate vantul,e frig......brrrrr.
Astazi este mare sarbatoare........Sfantul Dumitru!Este ziua tatalui meu.
La multi ani tuturor sarbatoritilor!
Sa aveti o zi buna si frumoasa!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Dum Oct 26, 2014 11:52 am

Buna dimineata!
Ieri,Geta,nu ti-am spus felicitari,pt.casatorie si botez!Amitat,ca mesajul inainte s-a dus bye-bye.Am dmirat,cu placer,pozele,fiicei a ginerelui si(in special) ale lui Alex.E un scump.Ti-am mai spus-o.Ochisorii lui,sint ca margelutele.Ochi de copil istet.Vei vedea.
Am scris multe,in mesajul acela.Am uitat,ce.
Vad ca Mari,n-a venit de multa veme,pe forum.i-am spus pe fb,in caz ca intra aici,sa va spuna,de ce lipsesc,dar,vad,c-am sosit inaintea ei(chiar din Iordania Laughing ).
Fiul meu,mare,e in Abu Dhabi,acum.Sa va spun,una din aventurile lui Fufu mai veche,cind inca nu-i prea convenea,ca merge la cresa.Intr-o dmineata,mama lui i-a pus hainutele(un fel de uniforma)pe scaun,in camer lui.Cind a fost gata,i-a sps fiului meu,sa-l imbace.Fiul meu,cu Fufu(bineinteles),a mers in camea sa-l imbrace.Dar,in camera,nu erau haine.Fiul meu l-aintrebat pe Fufu,unde sint hainele,Fufu I-a spus ca au plecat sa doarma.Atunci fiul meu a inceput sa caute.Le-a gasit sub pat.Cin a scos hainele de sub pat,Fufu a-nceput sa plinga.Smecherul de Fufu,a ascuns hainutele,sa nu mearga la cresa.
Dar,in ultimul timp,el,isi trezea parintii,sa plece,chiar in weekend.

Miine,celalalt fiu,al meu,pleaca in Germania.Si eu,abia astept sa se inilneasca cu bunica lui.Si-mi pare f.,f.rau ca buncul lui nu mai e printre noi.Dar,viata,nu e intotdeauna,cum ne-ar place.

Am vazut,Medi(in pozele de pe fb),cum a nins ieri,in Romania.Aici e,inca bine.Inca n-a venit frigul.Aici,frigul e f.urit.Il simti in oase.
Oare,in toate zonele,in Romania,a nins?Ieri n-am vazut sterile,in romana.

Iuliana,Alina si-a lasat fostul serviciu?

Acum,va las,sa aveti o zi buna de duminica!La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 2dtnqko
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Dum Oct 26, 2014 1:19 pm

Cami multumesc din suflet ,te pup Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 26 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 26 din 43 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum