Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 27 din 43 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 35 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Lun Oct 27, 2014 6:49 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Hs9vv8

Potrivit învăţăturii şi credinţei creştine, viaţa omului nu se sfârşeşte o dată cu moartea trupului, iar sufletul îşi continuă existenţa şi dincolo de hotarele vieţii pământeşti. Din acest motiv, nu dăm uitării pe cei adormiţi nici după înmormântarea lor, ci îi pomenim pururi, ne rugăm şi mijlocim pentru odihna şi pentru iertarea păcatelor lor.
Ieri am facut parastasul de 7 ani pentru taicutzul meu, Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace !
Stiu ca fiecare zona are obiceiurile ei.La noi, pentru slujba parastasului se duc la biserica 3 colaci mari rotunzi( parastasii)pusi pe cate un bol ,o prescură,9 cani cu bomboane, in ele si deasupra cate o japoneza cu lumanare, vin , flori şi cine ce mai vrea( fructe, ciocolate, alte dulciuri).
Colacii si prescura sunt de obicei frumos împletite şi poartă pe ele simboluri liturgice (sfânta cruce). Pe acestea (parastasi) se aşază o lumânare aprinsă. Lumânarea este semnul şi chipul trecerii noastre prin viaţă. Aşa cum arde şi se consumă lumânarea, aşa arde şi se consumă viaţa noastră.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Ortaiu

Mi-a placut mult de tot unul dintre diaconi...era imbracat in haine preotesti populare.Mi s-a parut ceva deosebit !

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 2zr47kx

Va imbratisez cu drag si va tzuc. Astazi merg iar cu Chef Mihai la copiii de la Casa Frankfurt , sa facem de mancare , impreuna.....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 2yo20wk
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Oct 28, 2014 6:51 am

Ieri la Casa Frankfurt :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 2jczj9v

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Ibylpv

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Xf3g5y

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 2d94ocg

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Iwnexu

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 148hw1v

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Ju7ozn

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Zo73m0

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 2dcesfl

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 29zof20
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Oct 28, 2014 9:42 am

Buna dimineata,o cafeluta pentru cine doreste

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 JQewEO4
Sidy ,frumoase obiceiuri si la voi -Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau Like a Star @ heaven
Ma bucur sa fii alaturi de copiii pe care ii inveti si ii ajuti sa pregateasca bunatati culinare-e o mare minune pentru ei Embarassed
Cami ,Fufu al vostru e un frumos su un inteligent-il imbratisez cu mult drag de la distanta Embarassed I love you I love you -e o mare bucurie pentru tine si familia ta flower
da,Alina a avut niste altercatii cu conducerea firmei unde lucra-aici nu se respecta mai nimic-sa muncesti pina o dai cotita  -iar bani -nici cit sa-ti cumperi piine......pai cine poate sa traiasca de ex .cu 700lei Rolling Eyes Shocked What a Face What a Face -salariu care il primesc o gramada de oameni -muncind la firme private-numai hoti si banditi ordinari-dar si Dumnezeu o sa le arate acestor ciminali ordinari ai acestei natii cu creieri spalati What a Face
In fine-nu mai vreau sa vorbesc ca cine stie ce mai scriu pe aci-ii inchide justitia -ce sa zic Shocked -dar miliardele de euroi furate nu le mai vede amaritul asta de popor roaman inapoi-jaf la CODRU MARE
Eu va doresc la toti care pe unde sunteti sanatate si armonie,sa auzim de bine flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Oct 28, 2014 10:26 am

Buna dimineata!

Si mie,ca si Iulianei,mi-au placut obiceiurile,Sidy!D-zeu sa-l odihnesca pe tatal tau si pe toti care nu mai sint printer noi!La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 5fgc4z
La Casa de copii,cred ca au  fost si jocuri,nu numai mincare.Ciinele acela,e tot la Casa de copii,sau e o poza ratacita?
Iuliana,imi pare rau ca munca Alinei,se duce fara sens.E talentata si merita mult mai mult.
Ieri,fiul meu,mic,a ajuns la Berlin.De acolo,au plecat la Dresda(acolo au ei treaba).
Sotul meu a plecat azi-dimineata la Aqaba(u oras in sudul Iordaniei,port la M.Rosie).Are delegatie acolo,3 zile.
Deci,sint acasa,doar cu menajera.
Acum,va las.Peste vreo ora,vin la mine,nora mea,cu Fufu si mama ei.
Azi,nu vreau sa gatesc.Maninc,cu menajera,ce-om gasi prin  frigider.
Sa aveti o saptamina frumoasa,in continuare!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Oct 29, 2014 11:11 am

Buna dimineata lume gustoasa!
Cami, vai ce ia trecut prin cap lui Fufu...hahaha...sunt tare inteligenti copii din ziua de astazi.Astazi inteleg ca o sa vina la tine asa ca te rog sa ne spui ce mai face.Raducu are o carte cu animale,le cunoaste pe toate, si daca apesi pe un buton de ex pe maimuta auzi cum face maimuta.Ei bine sa-l auziti pe Radu cum face si el ca maimuta .Am pus un clip pe fb ca aicea nu stiu.
Sidonia, Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau!Mi-a placut tare mult cum ai povestit despre obiceiurile de acolo.La noi sunt altele.Felicitari pentru ceea ce faci acolo la casa de copii.
Iuliana, sa inteleg ca Alina a trebuit sa renunte la acel loc de munca?................uffffffffffffff..............greu ca in ziua de astazi sa gasesti un loc ca lumea de munca si sa fii platit la justa ta valoare si sa fii apreciat.Ne intrebam de ce nu merge nimic in tara asta si de ce pleaca tinerii in starinatate.
Fetelor ieri am stat juna de zi la Urgenta cu Camelia.O durea foarte rau o ureche cu cap cu tot,Ne-am speriat si am plecat cu ea la spital.I-au facut investigatii,i-au facut rmn si pana la urma diagnosticul a fost otita!Deci ,am fost la spitalul de urgenta si am stat acolo aproape 7 ore.....de necrezut dar astia suntem noi.
Va pup dragelor,ma duc la bucatarie sa fac niste paste pentru astazi.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Oct 29, 2014 11:54 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 N0BCxXH
Haideti la o cafeluta ca imi furara astia mesajul,sanatate si numai bine Sad
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Oct 29, 2014 11:59 am

scrisei ceva mai mult dar mozzila mea e cu sorcova......Medi sanatate Cameliei-si la toata lumea-eu bojbicaii prin casa si apoi sa platesc niste facturi si la sed cu ''veteranmont ''dupa amiaza-la noi e frig si innourat-brrrrr
O zi buna tuturor flower flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Oct 29, 2014 2:12 pm

rîndunica trăieşte sub acelaşi acoperiş cu oamenii
se teme de ei şi de Dumnezeu
tot timpul e în zbor şerpuit
ca să-şi şteargă adresa
sub cer e mai puţin statornică şi îi loveşte ochiul
e prinsa între eter si pămînt
nu se zbate ca noi
în lumea prea strîmtă a coliviei pămîntului.

ne uităm în dragoste ca doi bolnavi
ce-şi îmbrăţişează durerile
ce prind aripi.


Buna ziua,sunt ingrijorata ca Alexutzul are febra de 4 zile 39,cu12345,s-au dus la urgente au stat cu el dezbracat in pielea goala 4 ore ,niste idioti sunt acolo,pana Arnie nu ia amenintat ca sparge geamurile nu l-au luat in cabinet,mai zicem ca la noi e ca naiba da macar avem privati iar in disperare poti sa te duci acolo,vai si amar,a doua zi tot febra s-au dus la altul ,aceeasi metota si aceleasi medicamente fara un diagnostic clar,v-am mai spus ca am fost dezolata de ce am vazut la o clinica  cand i-au facut vaccin, saltelutele de copii atat de murdare pe jos praf ,nici farmaciile nu stralucesc ca si la noi de ex Sensy blue,asta e situatia dar am avut un incident in ziua nuntii ,am chemat salvarea si pana nu i-am varat in buzunar 100 lei nu au catadicsit sa faca o perfuzie cu glucoza deci vai si amar si de noi!in disperarea mea eu sper totusi sa se schimbe ceva pana la urma,m-am saturat de ura,incrancenare si hotie.


Sidonia ,Dumnezeu sa l odihneasca pe tatal tau si pe al meu , FELICITARI OM BUN PENTRU CE FACI ,te tizuc si pe Vali si mami Smile

Camelia ai mai vazut vreun film fain,vezi ca e povestea unui caine l-am pus la filme,absolut emotionant,Fares un adorabil,puuup:)

M.M.l-am vazut pe Raducu e un vis ,te imbratisez si pe George Smile

Iuliana tu esti bine???imi pare rau pentru Alina dar asa inteleg unii capitalismul ala cica de dreapta adica exploatarea omului de catre om,unii numai pot de imbuibati iar altii mor de foame,eu nu realizez cum draq unii s-au imbogatit atat de mult ca doar in 89 eram cam in aceeasi formula,nu era asa o discrepanta intre oameni,cat jaf si nedreptate e in aceasta tara,vai si amar ! te puuup si pe Alina !
VA DORESC O ZI BUNA SI MULTUMESC PENTRU FELICITARI!
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mier Oct 29, 2014 5:36 pm

Medi sanatate Cameliei, cum se mai simte?pupici lui Raducu
Geta cum mai e Alex?, Sper ca mai bine, multa sanatate.
Cami scumpul de Fufu ce mai face ? Fiul tau a revenit din Germania?
Iulica, Mari, pupati pe Alina
Sarutari tuturor prietenelor dragi
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Oct 29, 2014 9:28 pm

martagabriela a scris:Medi sanatate Cameliei, cum se mai simte?pupici lui Raducu
Geta cum mai e Alex?, Sper ca mai bine, multa sanatate.
Cami scumpul de Fufu ce mai face ? Fiul tau a revenit din Germania?
Iulica, Mari, pupati pe Alina
Sarutari tuturor prietenelor dragi

Gabi iti multumesc de intrebare,e mai bine ,a accieptat Diana sa i puna soacra ei comprese cu apa ,azi nu a mai facut febra ,am spus ca au luat-o pe cuscra ca incepe de sambata serviciul :)va puuup
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Joi Oct 30, 2014 9:54 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Qyv4zcX
Buna dimineata scumpi si dragi prieteni si prietene Embarassed I love you
Geta nu am retinut unde e Alex (sanatae maxima puiutul scump-sanu fac cumva o forma de pojar-cum facem noi cind eram mici-mare atentie cu el),in tara sau in afara Exclamation Question Rolling Eyes -si ce sa mai zic eu cred ca s-a prostit aceasta lume pe toata planeta Shocked -iar hotii astia de la noi nu sunt romani (cu gena stramosilor nostri)-zau asa de au matrasit pamintul acesta in 25 de ani-INCREDIBIL What a Face
Nasa Gabita si Mone ma bucur ca sunteti bine-am sa transmit Alinei si Marianei tot ce ati zis Embarassed I love you
Eu nu mai sunt ca la 20 de ani e o vorba....... "capul, gitul au maseaua"....asta e viata fizica-mergem pina ne terminam misiunea deaici apoi directia Like a Star @ heaven -bine ca mi-adat bunul Dumnezeu un optimis nativ...ca alfel as exploda in fiecare cilpa..... bounce bom cherry cherry Razz -nu-i asa de m-as face bulion de rosii mimici,mici de tot Razz
Scumpele si scumpii mei sa va dea Dumnezeu sanatate si voua si la familiile voastre cu copii ,nepoti ,parinti,bunci,rude ,prirteni smd oriunde va aflati flower flower
O zi frumoasa de toamna tuturor flower flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Joi Oct 30, 2014 10:32 am

lol! Am pupat si imbratisat pe Alina si Mari S.-misiune indeplinita lol!
Mari il asteapata pe baiat sa vina din anglia asa ca e in amre dirdora(munca sa zic asa)-are un genunghi umflat dar i-am dat EU ordin prin EA sa se desumfle Razz iar la Alina sa nu i se mai intoarca raceala decare trage de o saptamina Embarassed I love you
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Oct 30, 2014 11:08 am

Buna diminetata lume draga!
Multumesc tuturor pentru gandurile bune adresate Cameliei!
Mai fetelor asa cum v-am spus, marti am fost la Spitalul de urgenta cu Camelia si dupa ce am stat acolo o jumatate de zi ia dat un tratament cu niste picaturi si antiinflamator dar ea se simtea din ce in ce mai rau,deci nici o ameliorare.In dimineata asta a fost la Spitalul Coltea si ii spune ca tratamentul nu este bun, ca trebuia sa ia si antibiotic si ca ,cantitatea de picaturi recomandata este prea mica.................mai oameni buni unde traim?ce se intampla cu noi,cu sanatatea noastra ?....vai si amar de cum am ajuns sa traim in tarisoara asta.
Da, vad ca si in alte parti sistemul este ca si la noi......ma refer la ce a spus mai sus Geta.
Sambata sunt Mosii de toamna asa ca noi ne pregatim sa facem coliva, ceva de mancare si sambata sa mergem la biserica si apoi sa impartim.Asa ca eu acuma plec la mama sa ne apucam de treaba.
Gata,am plecat la treaba!
Va pup si va doresc o zi buna!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Oct 30, 2014 12:39 pm

Buna ziua ,Iuliana Alexutzul si parintii lui sunt in Anglia :)va doresc doar bine fetelor si sanatate maxima Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Oct 31, 2014 7:30 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 1zc3keb

BUNA DIMINEATA gasca GUSTOASA !!!

Am adus cafeluta si....mi-e dor de DOINA G pentru ca ea era in fiecare dimineata prezenta la cafeluta mea ...Hai Doinitzo si mai povesteste-ne caum maiesti si ce mai faci ! Nu te enerva cu politica, zau nu are rost! Oricat am vrea noi , ca duminica sa nu iasa Ponta, tot el va castiga !!!Iohannis de gastiga, tot acolo suntem....ca pe Udrea care ca nu o vreti, de nici un fel.Asa ca pe oricine as merge sa pun stampila, se stie deja , cine va castiga.... Crying or Very sad Mad Twisted Evil
GETA multa, multa sanatate Alexutzului si succes la munca Dianei Exclamation I-au retinut locul, acolo unde a muncit inainte Question Sau si-a gasit ea alt loc Question Jouji cum se mai simte, cum sta cu tensiunea ? Ia medicamente Question Ma bucur pentru tine ca analizele tale sunt bune acum Exclamation
Stiti ca LULU s-a reintors in Ro si ieri a avut sarbatoare mare acasa....ati vazut pe Facebook, precis !Deocamdata are niste probleme cu calculatorul, dar va intra si pe aici....Si ea isi asteapta italienii, saptamana viitoare Exclamation
MARI cred ca e in culmea fericirii ca vine Alex acasa...parca azi ajunge Exclamation Cred ca e gata si genul de gutui si a facut si alte bunatati pentru englez....Da'la medic, cu genunchiul, ai fost ??? Sanatate multa ! Exclamation
MEDI pina la urma, poate era mai bine sa incepeti cu leacurile babesti cu Camelia !!! Cateva picaturi de ulei caldut, puse in ureche si cred ca era mai bine ....Dar acum, dupa antibiotice , sigur va fi mai bine.....
Ti-am vazut ieri , un alt finut dragalas !Cred ca tu i-ai ales anume....cei mai frumosi baietei sa fie finutii tai , asa-i Question Very Happy Rolling Eyes Laughing Parintii tai cum sunt draga mea ? Dar George ?
CAMY o parte din sufletul tau, stiu ca este in Germania, alaturi de fiul tau, la maicuta ta....fii fericita ca macar asa poti sa o alini.. flower .Acum sper sa te mai bucuri de prezenta si ....minunile ce le mai face dragul de FUFU, in asteptarea fratiorului sau a surioarei. Stiti ce va fi Question Cum se mai simte norutza Question
IULIANA si ALINA noroc ca am reusit sa vorbesc cu voi , un pic si mai stiu cate ceva de voi....Sanatate multa si SUCCES Exclamation Va imbratisez Razz.Cu Iuly ne pregatim de intilnirea de la sfarsitul lui mai 2015 , de la Iasi...
Cu draga mea GABI vorbim in fiecare dimineata, schimbam macar cateva cuvinte.....
La noi asta seara si maine se merge la cimitir, se duc flori multe si lumanari si se aprind. Este Ziua Mortilor.....pachete sr fac doar la Pastele mortilor- la o saptamana de la Pastile noastre....asa ca noi vom merge azi de dimineata , cand nu va fi chiar asa multa lume. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace, pe toti cei plecati dintre noi Exclamation
Hai ca v-am ametit deja de cap cu atatea povesti. Va las cafeluta si :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 2edrtoh

va doresc un weekend minunat Exclamation flower sunny
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Oct 31, 2014 11:28 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 O0RL3TU




Buna dimineata lume GUSTOASA,am venit sa iau un ceai si cafeluta de ce nu Exclamation Exclamation
Question
la noi miine nu stiu ce se prea face ca noi tinem mai mult de mosii de iarna si de vara Rolling Eyes Rolling Eyes in calendarul Ortodox,scrie ''Pomenirea mortilor''-o sa aprind si eu candela ,ca la cimitir nu am cum sa ajung decit dumineca dupa votare Rolling Eyes
in rest ,azi la sed la Zepter ,miine activitate tot aici si cu treburii pe acasa ca fiecare.
i-am cumparat lui Marinica o pereche de ghete sa fie pregatite de MOS NICULAE...si trebuie sa -i cumpar si mamei o pereche de cismulte mai scurte cu tapla joasa.Nu am gasit inca sa-mi convina ceva .
Sanatate trututor oriunde va aflati Embarassed I love you
De dimineata am fost sa-mi fac si eu un set de analize ca m-am mai uitat in Buletin si m-am vazut frumoasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Pe Doinita G am sunat-o la telefon ,nu mi-a raspuns si nu stiu daca e in Bucuresti sau la valeni Question Question Question Question Question Question Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Noi 01, 2014 7:33 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 2pwnhc2



Buna dimineata lume GUSTOASA,v-am adus cafeluta proaspata si buna.Un sfirsit bun de saptamina si sanatate tuturor oriundeva aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Noi 01, 2014 7:42 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 GjeUxFQ
Si pentru ca ieri a fost sarbatoarea dovlecilor,va daruiesc o pereche frumoasa flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Sam Noi 01, 2014 9:59 am

Buna dimineata fete si baeiti
Am mai deschis si eu calculatorul ca prea l-am lasat sa doarma! Dupa cum v-am mai spus, merge foarte greu, se blocheaza mereu, daca scriu ceva mi-e ca se pierde tot, pana sa apuc sa postez. Dar ce sa fac...nu am nici o posibilitate nici macar sa-i facem o extindere de memorie, dar sa cumparam altul nou...
Iuliana, cand am vazut apelul de la tine, nu am putut sa te sun inapoi. Telefonul era pus la incarcat in bucatarie (unde tin usa inchisa, ca sa nu intre pisoii) si nu l-am auzit cand a sunat. Cand l-am luat de acolo am vazut apelul tau. Din pacate nu pot sa sun deoarece mi-a expirat cartela si nu am mai avut bani s-o incarc. Cu ultimii bani pe care ii mai aveam din pensie am luat varza si am pus-o la butoi. Am gasit la Auchan acum o saptamana, cu 0,60 si am luat si eu 10 bucati. In piata am o femeie de unde mai iau cand am nevoie, dar deja e scumpa (ma refer la cea murata) Acum e 3 lei/kg. Mai la iarna ajunge si la 4 lei/kg. Asa ca am pus la butoi si anul asta, e mult mai ieftin asa. Cu toate ca ma gandeam sa nu mai pun.
Cu casa nu am facut nimic. E deja mai mult de o luna de cand am pus anunturile si nici macar o persoana nu a sunat. Vedeti voi, si de asta nu prea mai intru pe aici. Ce sa va spun? Numai necazuri, saracie lucie...In vecii vecilor nu mi-am imaginat ca voi ajunge in acest hal. Nu stiu cat o sa mai rezist, sunt la pamant...Nu are rost sa va mai incarc cu necazurile mele. Imi spusese Alina acum ceva timp sa merg cu ea la adapostul acela unde se duce si ea, la catei. Cu ce sa vin? Cu mana goala? Macar un sac cu boabe daca as putea sa cumpar dar...cu ce?
Hai ca uite, iar v-am impovarat cu necazurile mele.
Va las si va urez sa aveti multa sanatate si bucurii. Multi pupici la fiecare in parte.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Noi 01, 2014 2:55 pm

văd sub pleoape şi în frunze
gîndul tău care iese pe ascuns din
zidurile crăpate ale tăcerii
a venit şi suferinţa ei
cînd gura se usucă
şi buzele se lipesc pe cer.

privirea mi-e dusă după o pădure de tei
din care picură cald căutarea
dincolo de bine şi de rău
eşti tu, tată
absenţa ta nu e blîndă
tăcerea e iubire amară
tîrziu am găsit însemnările tale
pe inima suspendată din camera mea.

să nu scoţi nici un suspin


Buna ziua,imi pare rau Doina ,  multa lume trece prin momente grele e cumplit,facturi de achitat asta ma ingrozeste gazul si curentul,medicamentele,si gata s-au dus ...sa fii sanatoasa Doina ,poate dupa alegeri incepe treaba cu imobiliarele,nici telefonul meu nu a sunat de doua luni nici macar sa ma intrebe de pret ,vreau sa vand parcela si padurea ca sunt convinsa ca Diana nu se mai intoarce si nu stiu daca nu pleaca si Roxana Sad


Fetelor dupa cum stiti la noi e ziua mortilor asa ca plec la tati meu drag,va pup si o zi frumoasa ,sa mergeti maine la vot!
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Noi 02, 2014 10:46 am

Buna dimineata de duminica!

Zi de odihna astazi!
Va doresc sa aveti o zi buna si binecuvantata!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Lun Noi 03, 2014 6:44 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 2vi5zyb

Buna dimineata GASCA Gustoasa !

Gata si cu votarea...pentru moment.Chiar daca noi am fi vrut sa castige altcineva, a fost ales cel...planificat de altii, mai sus pusi Exclamation Si mai trebuie sa asteptam inca doua saptamani - de ce oare asa mult Question - sa alegem iar ceva ce deja se stie.....
Din rau, in mai rau.....Poate ne meritam soarta Exclamation
Dar hai sa lasam politica si supararile deoparte ca eu vin cu cafeluta fierbinte :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 64qhaq

Va imbratisez cu mare drag pe toate si pe toti si va tzuc, fara sa va mai nominalizez....Si va doresc tuturor :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 2zr2a2o
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mar Noi 04, 2014 3:38 pm

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 35c1vrb
Are dreptate Sidy când zice că tot ce e frumos ține puțin. Atât am așteptat să vină Alex și uite că ieri a și plecat și aproape că nici nu l-am văzut că noaptea petrecea cu prietenii lui iar ziua dormea. Oricum mi-a mai ostoit puțin dorul și sper să o mai facă curând.
N-am poze cu el pentru că v-am mai spus și altă dată că nu se prea lasă pozat.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 16iba6s
V-am pus în schimb o poză cu Maxi care i-a produs o mare surpriză lui Alex că nu l-a băgat în seamă la început. Cu greu a revenit la vechiul lui obicei de a dormi în brațele lui Alex. Acum că a plecat a revenit iar la mine și cine știe cum s-o mai comporta data viitoare.
N-am scăpat de durerea de genunchi, dar parcă nu mai e așa mare.  Asta cred că trece doar cu zeamă de clopot.
Vă pupic și vă doresc o zi bună!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Noi 05, 2014 1:07 pm

Ziua buna dragi gustoase!
Nu mai zic nimic de alegeri ca tot cine e planificat iese.Asta vrem,asta avem!Da sa vedeti dupa aia cum cei care l-au votat pe viitorul presedinte incep sa se vaite.Mai frate da oare ce o fi in capul unora?Hai ca ma opresc aici ca ma enervez !
Mari, deja a plecat Alex?Ce repede trece timpul.Poate ar trebui sa-ti faci o radiografie (daca nu ai facut bineinteles)sa vezi ce este cu ghenunchiul tau.Multa sanatate!
Ei ieri am facut zacusca de fasole.Este pentru prima data cand fac,a iesit o nebunie.
Astazi m-am apucat sa fac ordine in dulapuri,sa schimb rufele de vara cu cele de iarna.
Va pup si va doresc o zi spornica!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Noi 06, 2014 1:54 pm

iarna se ascunde în blana eschimoşilor imaginari
sau în streaşina unei case
unde am mai scris un nume
deşi toate erau ale tale.

viaţa iubirii este scurtă
supusă mereu la diete.

amintirile ei încă verzi
sunt aşezate de vînt

Buna ziua,

satui sa tot aresteze politicieni..azi la Timisoara au ridicat vreo douazeci de prostituate de lux...era asa de trist la sediu fara ele Smile)))
ce mai faceti fetelor? la noi e o atmosfera incarcata si apasatoare ,lumea e nemultumita din multe puncte de vedere sa speram ca o sa fie bine pana la sfarsit ,va doresc o zi buna tuturor ,astept un instalator am probleme la bucatarie ,puuuup !

Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 27 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 43 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 35 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum