Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 31 din 43 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Noi 29, 2014 9:09 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 HxcjTZ7


Buna dimineata ,o cafeluta ii prinde bine oricui in aceasta dimineata de week flower
Nasa Gabita si nas Mone va doresc sanatate si iar sanatate -aveti mare grija de voi dragii mei.Mama e mai bine ,suntem impreuna si e Ok-probleme de sanatate sunt cam peste tot dar cu ajutorul lui Dumnezeu si Alah trecem si peste ele.....
Sunt multe probleme de fel si fel traim intr-o lume chiar nebuna delegat la un moment dat:shock: ......in fine......
Hai sa ne mai si bucuram ca luni e o zi mare 1 DECEMBRIE si miine la fel e o zi mare-SFINTUL ANDREI-OCROTITORUL ROMANIEI
CITEVA OBICEIURI DE ACEASTA ZI MINUNATA:

-nu maturati si nu aruncati gunoiul din casa
-ungeti cu usturoi tocaria-sa nu intre spirite negative in interior
-puneti griu la incoltit(cum va fi de frumos asa va fi anul de roditor)
-puneti o crenguta de mar sau prun in apa(daca infloreste pina la SFINTUL VASILE -asa o sa fie de bun si frumos anul ce va sa vina)

V-am zis citeva obiceiuri din ce am aflat si eu ,poate sunt mai multe.....
Va imbratisez cu drag pe toi-sanatate si sa va mearga bine oriunde va aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Dum Noi 30, 2014 7:23 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 H3HOkmB

Buna dimineata -La multi cu sanatate tuturor cu numele Sfintului Andrei-La multi ani Andreea a lui Anena flower
V-astept la cafeluta,sanatate si sa va mearga bine oriunde va aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Dum Noi 30, 2014 10:30 am

Buna dimineata.
La multi ani ! tuturor Andreeilor si Andreelor.
La multi ani ! pentru draga noastra Andreea,fata Anenei.Multa sanatate.
Brrrrrrrrrrrrr,e un fig afara si nu mai spun de polei.Mai ales ca azi vreau sa merg in targul lui Mos Craciun care s-a deschis ieri in Bucuresti,sa ved cu ce se lauda anul asta.
Va pup si va urez o duminica cat mai frumoasa. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Noi 30, 2014 12:05 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
A sosit iarna!
La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi!
Iuliana, parintii mei locuiesc in Otopeni iar retetele compensate nu le pot ridica decat din Ilfov, eu si George care avem medicul de familie in Bucuresti nu putem ridica retetele decat din Bucuresti.Sincera sa fiu niciodata nu am inteles sistemul asta.Frumose si instructive obiceiurile pe care le-ai amintit tu.
Silvioara, mie nu imi vine sa ies din casa pe frigul asta.....brrr......sa ne spui si noua ce ai vazut la Targul de Craciun.......unde este?Ai gatit gasca?
Irina, ma bucur sa te vad pe aici.Multa sanatate copiilor!
Sidonia , eu nu am primit niciodata produse de la Dr.Oetker.Ce face mama ta ,cum se simte?
Gabi, va doresc multa sanatate!Ce s-a intamplat?
Fetelor dupa cum bine stiti miercuri am fost la Conferinta blogurilor culinare.Foarte frumos organizata.Am intalnit blogheri pe care nu ii stiam decat din virtual si mi-a facut mare placere.Conferinta a durat 6 ore cu 2 pauze de jumatate de ora cand s-a servit bufet suedez, biscuiti,prajiturele, fructe, bere, apa, cafea, ceai.Dupa conferinta am fost invitati la cina la un restaurant cu specific turcesc unde s-au servit bineinteles preparate turcesti.A fost un eveniment frumos si reusit din toate punctele de vedere.
Si ieri m-am intalnit cu Nico, Buni si Motan din nou.....hihihi.
Astazi zi de odihna iar maine mergem la mama sa terminam baia.
Va doresc sa aveti zile frumoase!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Dum Noi 30, 2014 6:58 pm

Seara buna dragi gustoase!
Abia acum am deschis si eu calculatorul. Nu ca nu as fi avut timp, ca timp am...de nu stiu ce sa mai fac cu el!
Am vrut sa nu las sa treaca ziua de azi fara sa urez si eu un mare LA MULTI ANI tuturor celor ce poarta numele Andrei/Andreea, si mai ales iubitei noastre cu ochii ca marea, ANDREEA - cea a lui Anena! Sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti numai bucurii si fericire!
Of, ce as fi vrut si eu sa merg la deschiderea targului de Craciun de la Universitate, mai ales ca au fost si spectacole (baiatul meu era si el acolo, cu noii lui colegi de la Mandinga!). Dar asa, singura si fara bani...unde sa ma duc! Am stat in casa si imi venea sa...nu va mai zic ce!
Va las acum si va imbratisez cu mult drag pe toti si toate. Aveti grija de voi, multa sanatate tuturor.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Lun Dec 01, 2014 6:42 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Smrg5z

Alegerea zilei de 1 decembrie a făcut trimitere la Unirea Transilvaniei, Banatului, Crişanei şi Maramureşului cu România, în 1918, respectiv la Proclamaţia de la Alba Iulia. Ziua de 1 Decembrie 1918 încununează lupta românilor transilvaneni pentru Unitate Naţională şi marchează momentul creării României Mari, situându-se în continuarea precedentelor acţiuni unioniste din Basarabia (27 martie 1918) şi Bucovina (15 / 28 noiembrie 1918).
Până la această dată, Ziua Naţională a României era 23 august. Atunci se sărbătorea Ziua Insurecţiei Armate Antifasciste, cu referire la întoarcerea armelor împotriva Germaniei naziste şi arestarea guvernului condus de Ion Antonescu în 1944. Iar înainte de această dată, Ziua Naţională a României se celebra la 10 mai, pentru a marca proclamarea independenţei de stat a României, dar şi transformarea Principatelor Romane Unite în Regatul României.
Peste 2.000 de soldaţi şi angajaţi ai Ministerului de Interne vor defila astăzi, începând cu ora 11.00, de Ziua Națională a României, în faţa Palatului Parlamentului.
La Alba Iulia, în Capitala Marii Uniri, s-a anunțat o paradă cu totul specială care, cu siguranță, le-a lipsit în ultimii ani celor care admiră spiritul cazon.
Președintele ales Klaus Iohannis va merge la Alba Iulia, iar actualul șef al statului va organiza ultima recepție la Cotroceni.


Si cum parada militara se organizeaza aproape in fiecare oras.....haideti la parada Exclamation Exclamation

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Wirktj
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Lun Dec 01, 2014 11:31 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 1decembrie-landscape

LA MULTI ANI ROMANIA!
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Dec 01, 2014 11:38 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 10cmbt4

Si,buna dimineata,dragele si dragii mei!

Sint in urma cu evenimentele(care sper sa fie bune).Inca n-am citit din urma,dar o voi face.
Azi,am trecut,doar sa felicit toti romanii si tara mea,draga.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 2n857a9

Astăzi, 1 Decembrie, Ziua Națională a României, va doresc distracție plăcută și să va bucuri că sinteti ROMÂNI!
LA MULTI ANI,ROMANIA!
LA MULTI ANI ROMANI DE PRETUTINDENI.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 261dzwl
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Lun Dec 01, 2014 6:55 pm

La multi ani Romania!
La multi ani tuturor romanilor!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Dec 02, 2014 6:55 am

Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Dec 02, 2014 11:09 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 GJ0osXe

Buna dimineta -am adus o cafeluta buna flower
ieri am bananait si am ajuns mai tirziu acasa-asa ca aci in site va urez la toti romanii din tara si de oriunde va aflati


"LA MULTI ANI ,SANATATE,MARI BUCURII SI REALIZARI flower "


LA MULTI ANI ROMANIA flower


LA MULTI ANI ROMANI flower



La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 BMgAdMO
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mar Dec 02, 2014 3:15 pm

NINGE CU ROZ

norii rodați de
vreme
se destramă
încet
de smalțul boltei
doar fulgii cad
neobosiți
în rochii tipărite
cu flori roz
și șorțuri
cu volănașe
purtând șaluri de cașmir
albastru
malote și cercei
din sâmburi de sticlă
lungi
până la glezne
ajung pe luciul parchetului
de stele
dansând cadril
doar carul mare
scârțâie
încet pe drumul
moale de pulbere.  


Buna ziua,sunt mahnita de ce se intampla in secuime si cum de nu s-a luat nici o masura pentru arborarea steagului negru in berna institutiilor de ziua Romaniei.

Mama trista m-a sunat "cum sa ne conduca un neamt ca sunt rai ca ea stie cum au fost in razboi etc." nu stiam cum sa o calmez....
Suna soacra mea Omi care evident e nemtoaica -vai ce bine ca a castigat neamtul asa ca am fost intre ciocan si nicovala.
Doamne ajuta -ne si sa fie bine !


Doina draga mea ,ma bucur ca baiatul tau e cu Mandinga vad ca au concerte poate ii da Dumnezeu noroc si isi gaseste o fata sa fie fericit,e foarte greu de tine singura si doar cu atatia banuti ca sa nu zic si de sanatate,offf Doamne poate reusiti daca se calmeaza lucrurile sa vindeti si sa va luati o casuta,au inceput sa sune telefoanele si poate reusesc si eu sa vand ceva sa o ajut pe Roxi sa si deschida ceva al ei .Te puuuuup si ai grija de tine Smile

Iuliana draga,asa e draga mea cu idiotii din sanatate stiu ce am patit cu Omi cand am adus o aici la tratament am platit tot ca dintr un judet in altul nu se pot obtine medic.compensate,niste excroci de la dreapta la stanga ,vai si amar:)

Cami draga mea te rog sa mi pui un film romantic din razboi ahahaha ce face Fares? sper ca esti bine te puuuuuuup:)

Silvia te imbratisez si ma bucur ca fetele tale sunt bine Smile

Sidonia draga mea patriota ca mine am vazut pozele Alex e atat de frumos si fericit te pup si pe Vali Smile

Lulu am vazut ce bunatati ai facut esti o gospodina desavarsita pup Smile

Nasa Mimi ce faci draga sper sa fii fericita cat de cat ,ce face Melissa ? te puup Smile

M.M. ai rezolvat cu cabina de dus?ce face George dar scumpul Raducu?va tzuc Smile

Anena sper ca tata e mai bine ,cu inimioara si tensiunea off Doamne e asa de greu sa le mentii in forma dupa o varsta ,Andreea sper ca e bine,multa sanatate Smile

Gabi si Mone imi pare rau ca nu sunteti bine cu sanatatea dar sigur sarbatorile va vor aduce bucurii si o sa fiti fericiti,oameni deosebiti si buni ,va puuup:)

Va doresc multa sanatate tuturor si Doamne ajuta Sad  flower  flower  flower  flower  flower


Ultima editare efectuata de catre Geta in Mier Dec 03, 2014 1:46 am, editata de 3 ori
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Mar Dec 02, 2014 8:19 pm

Vedeti, de asta nu mai intram noi pe forum. Ca sa nu mai citim asemenea aberatii.
Ce legatura are politica, cine e presedinte, cu forumul nostru?
Noi ne-am cam saturat de tampeniile astea, va multumim mult pentru urarile de ziua lui Nicu si de sf.Andrei.
Toti traim in aceeasi tara, ne confruntam cu aceleasi probleme, ce conteaza cine e presedinte? Nu poti sa gatesti ceva bun, nu poti sa scrii ceva frumos ... pentru ca Iohannis e presedinte?
Totusi, e un forum culinar. Hai sa vorbim despre ale noastre, despre bucatareala.
Va pupam dulce.
PS. Noi ne simtim destul de bine, Nicu a avut ceva probleme acum doua seri, dar au trecut cu bine.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Dec 03, 2014 10:29 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 LJMxBpf

Buna dimineata lume "GUSTOASA"-v-am adus cafeluta fierbinte,sanatate si sa va mearga bine oriunde va aflati Embarassed I love you
Eu azi o sa merg la sed. dupa amiaza la "Veteranmont"-mama impleteste ciorapi la nepotii ai mai mici si un stranepot si la cine o mai avea timp pina vin MOSII -NICULAE SI CRACIUN Very Happy
Mai cu treburi in casa,mai sa fac niste sarmalute de post si tot asa........
Va tuc de nu va vedeti si DOAMNE AJUTA Exclamation sa va Fie bine voua si familiilor voastre si Alina sa-si gaseasca de lucru Embarassed I love you
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Joi Dec 04, 2014 6:35 am

Guten Morgen Bande Tasty

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 2qiv8m1

Bine v-am regasit , dragele mele gustoase  Exclamation A venit iarna prin tzara , dupa cate vad eu, numai pe la noi ploie de nu se mai opreste.Dar de aseara s-a oprit si azi asteptam 10 grade. Voiam sa-mi spal geamurile, dar la asa plaoaie....mai astept cateva zile sa vad ce va fi.....Voi cum stati cu curatenia de Sarbarori ?
SILVYE ai fost la Targul de iarna ?Ce ai gasit frumos pe acolo ?Am inteles ca voi mergeti la copii, de sarbatori, Cand plecati ? Doar voi doi sau merge si surioara ?Drum bun sa avetu  Exclamation
MEDI acum ai primit produsele de la Dr Oetker ?Doar sti ca eu asa fac in fiecare am de sarbatori....Cum stati cu cabina de dus ? E gata ?Cum se mai simt parintii tai cu sanatatea ?Dar George cum este ???
De abia astept sa scri pe blog cum a fost la conferinta bloggerilor.....
DOINA G roafa si tu pe cineva sa-ti mai stearga din memoria calculatorului, lucrurile in plus si ai sa vezi apoi ca merge mult mai usor !!!!
Ma gandesc ca spectacolele care se fac acum de Craciun, afara, sunt de gratis , nu ?Cheama ci tu pe Mari sau pe careva care sta pe linga tine si mergeti la spectacol, nu sta doar in casa ca ...o iei la vale , soro !Poate Adi al tau iti face rost de vreo invitatie la el la concert....Iesi din casa , nu sta singura ca asa e mult mai rau  Exclamation Sanatate maxima !
CAMY ce ebenimente ai mai avut , draga mea, de ai disparut de pe Forum, ce s-a intimplat ? Astept sa ne povestesti.....Pupici multi frumosului Fufu...inca nu stiti daca va avea surioara sau fratior ?
IULY olteanca mea cea patrioata ! Dar cred ca noi doua avem deja in sange , treaba asta....esti minunata cu drapelul in mana, mai ales ca nu am tinut cont de vremea de afara....
Cum se mai simte maicuta ta ? Ai fost cu ea la medic ?Sanatate multa si pupici si Alinei ca vad ca ea nu mai intra pe la noi pe aici, e suparata !
GETA tu ai fost la parada miitara ? Cum mai stai cu amalizele, sunt bune ? Si cu frumosul Alex mai vorbiti ?Orice am zice, acolo in Anglia e alta lume....Uite Claudiu si restul staff-ului de la restaurant , au fost imbatcati de patron intr-un microbus si dusi in Franta , la o cina prelungita , intr-un local de 5 stele.Nu va povestesc cum au fost tratati si serviti de ospatarii francezi  Exclamation Au avut in meniu 9 feluri de mancare - nu te speria ca portiile au fost ca cele de la Masterchef, mici pe farfurii mari!- si la fiecare fel de mancare alt vin, pus sampanie frantuzeasca.Si toate acestea drept multumire pentru cum au lucrat in anul ce se incheie.Dar asta nu a fost cadou de Craciun....asta urmeaza, asa cum a facut si anul trecut....No...ce zici ? E ca la noi ?
DOINA V draga ai zis : "..Vedeti, de asta nu mai intram noi pe forum. Ca sa nu mai citim asemenea aberatii. Ce legatura are politica, cine e presedinte, cu forumul nostru?.."
Eu zic ca nu se face politica la noi pe Forum...dar nici lacat pe gura nu poti sa-ti pui si sa nu spui nici o parere, nu ?Eu NU CRED ca acesta e singutil motiv pentru care nu mai intrati voi pe aici !! Exclamation Multa sanatate ca doresc si voua si copiilor ! Oricat am incercat sa mai schimb o vorba cu voi , la ceea ce ati cimentat pe FB sau pe blog( mai rar) a ramas faca raspuns din partea voastra....Dar daca voi ziceti ca asa va este mai bine....asa sa fie ! Exclamation Sanatate  Exclamation
ANENA e la Cluj astazi cu d-nul Burde, are planificata coronografia. Doamne ajuta-i sa treaca cu bine de ea si sa nu trebuiasca sa-i monteze si sten-uri  Exclamation Haideti sa ne rugam pentru dansul  Exclamation  Exclamation  Exclamation Doamne ajuta ! Exclamation
Cu GABI si MONE vorbesc zilnic,ei maine sarbatoresc Ziua Romaniei, la asociatie. Va doresc tuturor multa sanatate si va tzuc cu drag. Las cafeluta....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 2wmkpza

Auf Wiedersehen
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Dec 04, 2014 9:53 am

Buna dimineata lume gustoasa
Va pup si va doresc sanatate maxima.
Sunt intru totul de acord cu tot ce ai scris, Sidy, mai sus! De aceea, nu mai numesc pe fiecare in parte si ma alatur si eu celor spuse de Sidy. Vreau doar sa spun si eu, in plus, succes Anena, tatalui tau la coronarografie. Sa fie bine. Si Alinei, mula bafta, sa-ti gasesti cat mai repede locul de munca. Nici nu vreau sa ma gandesc in ce situatie esti. Iti tin pumnii si ma rog tot timpul pentru tine. Gabi si mone, sanatate muuuulta!
Fetelor, aici ploua in continuu, azi e a treia zi. Se face polei...pe carosabil se da cu solutii de dezghetat, dar pe trotuare e vai si amar!
Eu astept cu nerabdare sa intre pensia si sa vad cum o impart! Mai ales cu ce raman dupa ce platesc facturile si intretinerea! Poate imi ramane ceva si de un drum la Valeni, de Craciun. Daca nu...nu. Asta e, stau acasa. Adi va fi mai mult plecat de sarbatori. Deja acum, sambata, au un spectacol, pe 12 au unul la Mamaia, iar de sarbatori nu stie deocamdata decat de Poiana Brasov. Macar sa fie bine, adica sa fie drumurile bune, sa poata ajunge peste tot. Ca dupa cum se arata la meteo...nu prea vrea sa iasa din coduri galbene!
Va imbratisez pe toate si toti cu muuuult drag! Pup!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Joi Dec 04, 2014 11:43 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Srrqedx

Buna dimineata draga lume ''GUSTOASA"-sanatate si sa va mearga bine oriunde va aflati flower
Mas bucur sa aude de bine de la voi si despre voi.

Probleme sunt asa cum ziceti fiecare de fel si fel....eu zic sa incercam sa trecem peste ele...nu este nimeni un univers perfect......eu in principiu incerc sa respect pe fiecare si evident parerea fiecaruia chiar daca sunt sau nu de acord ce ea.......si de regula nu-mi place sa oblig ce sa faca sau nu cineva......este alegerea fiecaruia.....si cu asta am incheiat POLOLOGHEALA study
Alina are proleme ,ne avind serviciu ...nu are nici mijloace de existenta ......e in cautare de un loc de munca.......sa-i ajute Dumnezeu sa-l gaseasca pina in sarbatori Embarassed I love you -BUCURESTIUL lol! FAC SI EU O STRIGARE MAI FETELOR......daca auziti sau puteti sa-i dati o mina de ajutor sa-si gaseasac de lucru undeva...v-as fii indatorata ....pentru toteauna........fie si ca bona,ceva legata de bucatarie smd-asta e societatea de azi........ lol!
Parintilor ,bunicilor ,,familiilor noastre dar si priete si cunostinte sa ne dea bunul Dumnezeu sanatate sa mergem mai departe.......
Mama are o medicatie de la doctori asa ca e pe tratament zi de zi......acum este la mine si impleteste ciorapi la 5 cirlige ...pentru cadoul de MOS CRACIUN...la nepoti ,cumnate si cui o mai avea timp sa -i faca.....i-am dat lina de la mine asa ca sa nu se plictiseasca pe aci prin casa....... Rolling Eyes
Ei mai la sedinte ,mai la ZEPTER,mai prin casa,mai ca ma dor niste oase cu schimbarea asta de vreme-merg mai departe...
Sidy-povestea drapelului ala mai mare din mina mea e o poveste adevarata.....am ajuns tirziu in centrul Craiovei...se terminase si defilare si TOT.....incepuse la ora 10 si eu am ajuns la 11 si ceva.... Sad
Oamenii plecasera din locul unde se defilase si cu steaguri tricolore in miini se intorceau la caselele lor.......chiar in dreptul Teatrului "Marin Sorescu"-un baiat mai tinar avea acel drapel-l-am rugat sa-mi-l dea sa fac o poza cu cu drapelul mai mare......si mai la Prefectura am facut si cu drapelul care il luasem de acasa.....asa mi-am exprimat eu trairile si emotiile in ziua SFINTA A MARII UNIRI A ROMANILOR DIN TARA SI DIN AFARA TARII-nu sunt minciuni,nu este teatru-eu asta sunt......si daca cineva vrea sa vaorbeasca cu mine este OK si daca nu este tot OK......
Hai ca vorbiii de nu-i adevarat.......s-aveti o zi frumoasa ...indiferent de timp ,anotimp si sava fie numai bine oriunde va aflati flower Embarassed I love you
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Dec 04, 2014 3:16 pm

Buna ziua ,dragele mele,

Eu imi doresc o lume in care nici o floare nu paleste odata cu venirea frigului, o lume in care tot ce e frumos si pur exista si e palpabil; acolo unde fulgii de zapada nu sunt patati de mizeria cotidiana si mai ales de hotie si minciuna.Coltul de Rai in care stelele sclipesc mereu iar invingatorii sunt pusi la loc de cinste, unde zorii diminetii si razele blande ale Soarelui incalzesc sufletele celor care inteleg si traiesc pentru ARTA si iubire sincera si mai ales dreptate !! Este lumea unde sufletele pure isi gasesc pacea iar Romania nu o sa mai fie scindata si plina de ura si venin ,un mare calvar al meu.
In care luna strange orbii in poala ei si le reda vederea fara sa le ceara nimic in schimb.
In care graul face painea buna din pamantul Romaniei si nu trebuie sa aducem grau incoltit de peste mari si tari ...
Asta e lumea care o vad dincolo de pleoapele inchise... acolo unde in loc de intuneric e lumina... un vis ce poate deveni realitate!
Si mai ales sa se stie ca cioara nu va fi niciodata privighetoare!

Draga mea Sidonia nu am fost la parada ,mi am amintit de tata ce mandru era de soldatii lui si de haina de gala bleumarin cu stiletul,trese si galoane.Cum saluta cu mana la cascheta si cum il indragea toata lumea de la inferiori la superiori.
Am decorat casa scarii cu panglici tricolore si am facut fasole batuta cu carnati prajitI,foarte buna a iesit iar cuscrul meu a fost incantat ca ii trimit in fiecare saptamana mancare ca sa stea Caty linistita.Am facut si supa de pui cu galuste de gris mmm pufoase,tocanita din porc pe pat de ceapa si am adaugat usturoi la sfarsit si un fel de salata orientala dar fara ou am pus ca sa arate cumva ardei din acela mare si rosu.
Saptamana trecuta i-am facut salata de vinete,oua umplute,salata beuf,ardei umpluti cu pasta de branza de vaca si marar , ciorbita din pui si multe legume si snitele din piept de pui cu piure,muraturi !
Alex e tare dragut am pus trei filmulete pe fb ,Cati e acolo dar Diana e in concediu de odihna asa ca stau amandoua cu Alex.
Ma bucur ca mi-au iesit analizele perfect ,hemogoblina glicozilata 5.2 ca si un om fara diabet si m-au trimis la oftalmolog nu am modificari la ochi din cauza bolii doar ca trebuie sa mi fac alti ochelari "faza lunga faza scurta" cu alte dioptrii.In rest ii multumesc lui Dumnezeu pt. tot.
Ce fain de copii tai ca au fost in Franta si ca firma unde lucreaza le faciliteaza atatea bucurii de sarbatori,il pup pe Alexutul tau iar pe tine te imbratisez cu drag.

Doina draga mea ai sa vezi ca o sa fie bine pana la urma o sa te ajute si baiatul dar sa prinda un pic de stabilitate acolo la Mandinga,stiu ca iti este greu sa stai doar in casa dar nu e bine dar mai stiu ca si ca sa faci un pas afara e greu fara bani. Te pup si ai grija de tine Smile

Iuliana ce draguta e mama ta cu tricotatul ciorapilor ,te pup veselia noastra Smile

Cami multumesc pentru film puuuuuuup:)

Va doresc o zi frumoasa tuturor !
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Dec 05, 2014 7:55 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 0ya1SFr

Buna dimineata dragii mei "Gustoase si Gustosi"-in asteptarea nuielusei sau a unei ciocolate v-am adus o cafeluta Smile ,sa fiti sanatosi ,sa va mearga bine si cafeluta si toate ,oriunde va aflati Exclamation
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Vin Dec 05, 2014 2:42 pm

Buna ziua dragi gustoase!
Am intrat sa va spun ca de la inceputul saptamananii o tot tin intr-o raceala .
Eu va doresc sa aveti zile frumoase la acest sfarsit de saptamana si sunt convinsa ca ati fost cuminti si ca Mos Nicolae o sa treaca pe la fiecare in parte!
Imbratisari cu drag!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Vin Dec 05, 2014 5:13 pm

Dragi prietene, va pup si eu cu drag.
Sa va aduca Mos Nicolae tot ce doriti, stiu ca ati fost cuminti. Eu am doi Nicolae in familie, asa ca va fi bine.
Vreau sa imi cer scuze pentru ca nu am mai intrat de mult pe forum.
Nici pe blogul meu nu am mai intrat, de doi ani, cred. Pe facebook intru din cand in cand, doar sa ma joc.
Nu am vazut toate mesajele voastre de pe facebook, de pe blogul meu nici atat.
Atunci cand am intrat, am vazut cat se plangea Geta ca a iesit Iohannis presedinte si de cat de rau ne va fi. De asta am reactionat asa. Noi am votat cu Iohannis, nu am scris aici nimic despre asta si nici nu vom scrie. Cu cine am votat si de ce.
Imi cer inca o data scuze, mi-a spus Nicu ca ati pus multe filmulete si postari pe facebook, a dat like, eu nu stiu nimic, nici nu am timp.
Dar asta nu inseamna ca nu va iubesc si ca nu tin la voi.
Va pup cu drag.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Vin Dec 05, 2014 9:13 pm

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 2ll0vn6
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Dec 06, 2014 7:05 am

Guten Morgen Bande Tasty

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 2lxxcb8

Copiii tuturor tarilor creștine au fost învățați ca, in noaptea de 5 spre 6 decembrie, Sfântul Nicolae vine si le încarcă galoșii sau bocancii cu dulciuri, jucării sau daruri din ce in ce mai costisitoare, dar unii găsesc si cate o nuielușa. In unele zone, copii ii lasă moșului apa si morcovi pentru calul sau.
Daca la Sfântul Andrei se punea la încolțit grâul pentru a vedea cum va fi anul care vine, de Sfântul Nicolae se pun in apa crenguțe de pomi fructiferi, pentru ca acestea sa înflorească, dovada iertării greșelilor, după cum spun tradițiile populare.

Mos Nicolae venea in fiecare an, punctual, cu aromele primelor portocale care inmiresmau zilele de iarna ale copilariei noastre. Ati pregatit cizmele? Mos Nicolae vine si in acest an....
„Sa traiti, sa infloriti,
Si intotdeauna sa fiti cuminti,
Cadouri multe sa primiti,
In papuceii lustruiti!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 24eqgbc

Pentru Nicoleta Sandulache si pentru Nicu Varga si TOTI ceilalti ce poarta acest nume sfant, Mosul Nicolae sa va aduca clipele cele mai frumoase si fericite din Postul Craciunului, sa primiti cele mai frumoase cadouri si sa va bucurati alaturi de cei dragi, de aceste zile minunate, care anunta inceperea Sarbatorilor de Iarna !

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 9uwxme

Auf Wiedersehen
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Dec 06, 2014 8:48 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 B6NVMCC


LA MULTI ANI DRAGII MEI CU NUMELE SFANTULUI NICOLAE,SANATATE ,BUCURIE,IUBIRE SI ARMONIE ALATURI DE CEI DRAGI ORIUNDE VA AFLATI flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Sam Dec 06, 2014 10:42 am

Buna dimineata lume gustoasa
LA MULTI ANI tuturor celor care se sarbatoresc astazi! Sanatate multa si tot ce va doriti!
Asa e, Sf Nicolae anunta inceperea sarbatorilor de iarna. La drept vorbind, copiii sunt cei care se bucura cel mai mult.
Aseara vorbeam cu Simona si spunea ca Dora statea la geam nemiscata si se uita sa vada cand vine Mos Nicolae! Nu se dadea plecata de acolo!
Imi pare rau ca nu pot sa fiu cu ei acolo. Pana nu demult nu am putut sa ma duc la ei pentru ca eram la serviciu. Acum...degeaba sunt acasa daca nu am posibilitati.
V-ati gandit ce bunatati veti gati pentru Craciun si Revelion? Mai povestiti-mi si mie ca tare mult imi place. Am uitat sa va spun, atunic, cu gasca de la Lidl! Eu in Bucuresti nu am mai gasit, dar a gasit Simona in Valeni si a cumparat. Asa ca avem o gasca la congelator, in Valeni. Ce as putea sa fac din ea, asa, ceva mai deosebit? E mare, se pot face mai multe feluri.
Eheiiii!... Va pup si va imbratisez pe toate/toti, si va urez multa sanatate si liniste si pace. Pe curand. Pupici multi, din Bucuresti pana in Sudan!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 31 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 43 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum