Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 37 din 43 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mar Ian 20, 2015 8:23 pm

Buna seara,,

Silvia da cum zice Gabi pune pozele si eu intru aici ,te pup:)

Gabi te pup ,guta e o boala ingrozitor de dureroasa cand e in puseu nici macar un servetel nu poti sa tii pe laba piciorului la montul de la degetul mare,acidul uric se mareste si datorita consumului de vanat,viscere (organe ) carne rosie in general de la mancare buna cum zici regala ,il pup si pe Mone Smile

O seara minunata tuturor Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mar Ian 20, 2015 10:51 pm

buna Geta
stiu cum e caci amindoi avem,eu de prin'80 si Mone din cauza unui medicament pentru inima. .
Doamne Ajuta, nici unul nu am mai avut crize de ceva timp caci luam regulat Milurit.
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Ian 21, 2015 1:28 am

martagabriela a scris:buna Geta
stiu cum e caci amindoi avem,eu de prin'80 si Mone din cauza unui medicament pentru inima. .
Doamne  Ajuta,  nici unul nu am mai avut crize de ceva timp caci luam regulat  Milurit.

Foarte bine Gabi ,dar si regimul conteaza va imbratisez ,Miluritul ajuta mult dar inainte de puseuri ,va pup:)
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Ian 21, 2015 9:10 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 ZJlhtJ8

Buna dimineata lume draga si gustoasa Embarassed I love you
Azi am adus un ceai......asta beau in ultimul timp Rolling Eyes -sunt data peste cap cu fierea sau asa ceva Shocked What a Face Question -am niste stari foarte aiurea.....nu am mers la medic inca ......mi-e groaza de asa ceva .....
In rest nimic nou pe frontul de sud.
Sanatate maxima si sa va mearga bine oriunde va aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Ian 21, 2015 9:23 am

Nasa gaba si nas 'Mone ......eu mai trec pe aici si ma bucur sa aud de bine......in ultima vreme am fost si eu plesnita de ceva crize de fiere -ALIAS BILA- cred......am ajuns la concluzia ca trebuie sa fii in mare nesimtire si nepasare ca sa poti merge mai departe in tara asta atit de frumoasa ...dar pradata si mintita FOR EVER.....
Te inteleg draga Doinita G.,dar cine sa rezolve ceva apropos de tribunal ,daca nimeni nu stie pe ce lege sa actioneze?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-nu raspunde nimeni de nimic....in HAOS e cel mai simplu sa lucrezi cu HOTI pentru HOTI....
Sunt multe de spus....atita timp cit dormim cu C.....l pe camasa......noi aci- citi mai suntem.......asa vor sta si vietile noastre Shocked
Ocolim sau nu ne convine adevarul....suportam consecintele...
Va imbratisez cu drag si sa avem sanatate maxima flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mier Ian 21, 2015 9:53 am

LA MULTI ANIdin partea noastra pentru Valy Toncean
SA FITI FERICITI
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mier Ian 21, 2015 9:55 am

finuta Iulica multa dreptate ai
te sarutam
si sarutam toata gasca gustoasa
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Ian 21, 2015 12:38 pm

martagabriela a scris:LA MULTI ANIdin partea noastra pentru Valy Toncean
SA FITI FERICITI

LA MULTI ANI VALI ! sunny flower flower flower
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Mier Ian 21, 2015 6:06 pm

Seara buna tuturor.
Gabi,Geta,o sa incerc sa pun cateva poze,dar imi pare rau sa vad ca atat de putina lume mai intra pe aici.
Azi am fost plecata inca de dimineata pe la cumparaturi,liber prin magazine,a mers repede.
Iuliana,ai grija de tine,sanatate multa.
Tuturor va doresc o seara cat mai frumoasa. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Ian 21, 2015 7:50 pm

Seara buna lume gustoasa!
Azi am trecut pe la serviciu, aveam nevoie de o adeverinta ca sa pot sa depun actele pentru permisele gratuite pe CFR, ca doar am lucrat o vesnicie in CFR! Dar...ghinion! Nu era nici tipa de la Personal nici cea de la Financiar. Nu stiu care din ele trebuie sa-mi faca adeverinta aia, dar nu era niciuna. Asa ca mai fac un drum si saptamana viitoare. Dar ce credeti ca am facut? Am fost la bufetelul ala de unde imi luam dimineata cafeluta: o Lavazza cum numai acolo am baut. Doamne, imi ploua in gura de pofta si nici nu-mi ridica tensiunea. Nu stiu cum o face tanti aia, dar tare buna mai e. S-a bucurat mult cand m-a vazut si mi-a spus ca mereu intreaba de mine cand mai trece pe acolo colega mea cu care mai luam cafele.
Pe de alta parte, luni am fost la tribunal sa rezolv cu hartia aia ciudata de-am primit-o prin posta. Fetelor, nici nu mai pot sa povestesc de nervi. A tipat o functionara de la Registratura la mine cand am intrebat-o ce acte mai trebuie sa aduc, ca nu se intelege nimic din ce mi-au scris ei acolo, iar eu am depus tot ce aveam! A zis ca sunt avocati pe sala si sa-mi iau un avocat sa ma lamureasca!!! Bine, eu nu va mai spun acum cum s-au desfasurat ostilitatile (ca m-am enervat si am "tipat" si eu la ea - atat cat pot, si i-am zis de dulce!) Treaba e ca a trebuit sa ma las "agatata" de o avocata (sunt zeci care misuna de pe strada inca, din fata tribunalului, oferindu-se sa te ajute. Daca spui "Da" vine si replica - "Dar sa stiti ca e contra cost!") In fine, a trebuit sa-i dat 50 de lei (atat mi-a cerut - bineinteles fara chitanta!) si mi-a scris ea hartia pe care trebuia s-o mai depun la dosar. Dar vreau sa va spun ca am tremurat de nervi si ieri! Mai aveam 100 de lei toti banii si am ramas cu 50 acum!
Vedeti si voi in fiecare zi la Tv ca ii ia pe capete la DNA si la inchisoare, procurori, fosti ministri, avocat etc, si putin le pasa. Continua sa-si bata joc de noi, amaratii si sa fura pana nu mai pot. Iar una ca mine, trebuie din pensia aia mare de 700 lei, sa mai plateasca si avocat pentru un drept care e al meu, pe care trebuia sa mi-l dea de la bun inceput.
Hai ca v-am facut capul calendar!
Gabi, Iuliana, Silvioara, Sidy, Medi, Geta si toata gasca gustoasa, va pup si va imbratisez cu mult drag pe toate! O seara cat mai frumoasa!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mier Ian 21, 2015 10:20 pm

Si tie o seara frumoasa Doinita si sa Dea Dumnezeu sa ti se rezolva cit mai repede problemele
Sarutari la toate fetele
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Joi Ian 22, 2015 11:52 am

Buna dimineata.
Doinita,sper sa ai noroc si sa reusesti sa treci peste toate problemele.
Cum a cam trecut ora de cafea ,va las un ceai,mai ales ca Iuliana asta bea in ultimul timp .
O zi cat mai buna tuturor,
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Jpd37d
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Ian 23, 2015 7:20 am

BUNA DIMINEATA dragele mele "Gustoase" Exclamation

Uite ca iar a venit weekendul...nici nu sti cum zboara saptamana asta !La noi se prevede ca vin iar ninsorile....si eu care , dupa cele 13-14 grade care le-am avut, imi pregateam hainele de primavara.
Asa cum Doinita noastra si-a facut nervi, mergamd la institutiile publice, asa mi-am facut si eu ieri.A trecut un an decand aveam depusi la o banca , niste banuti si am zis hai sa vad cati am ,dupa dobanda de un an... affraid la o anumita suma, sa-i zicem o suta de milioane, stiti cata dobanda am..."strins" intr-un an ? 38 Ron Exclamation affraid
Da ati citit bine...pai nu-i bataie de joc asta ? Ce garantie si beneficii mai ai ,sa tii bani la banci, pentru zile negre ???Of Doamne Exclamation
Hai sa va las cafeluta sa nu va mai supar si pe voi....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2yxn1ua

Ce va doresc Question Scrie sub cafea.....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Sam Ian 24, 2015 10:38 am

Buna dimineata fete si baieti!
Am venit sa va urez un weekend cat mai placut, chiar daca vremea de afara nu e asa cum ne dorim. Aici ploua de aseara si bate un vaaaant...Plopii din fata geamului imi bat cu crengile in geam!
Eu am bagat la spalat cateva rufe, nu mult - sa nu ma obosesc prea tare! Laughing Si in continuare incerc sa-mi fac curaj sa bag putin si aspiratorul. Dar vad ca nu prea imi vine cheful! Mad Constat cu groaza ca de cand stau acasa m-am lenevit rau! Ce-o fi asta?
Sidy, nu ma mai mir de nimic in tara asta. Tu nu vezi ce au patit si cei cu credite in franci elvetieni? Cine se gandea acum cativa ani, cand aceasta moneda era cea mai slaba, ca va creste in asemenea hal? Vai de ei, saracii, cei care au asemenea credite. La treaba cu dobanda, stiu ca asta difera de la o banca la alta. Dar dobanda la depozite in lei, a fost intotdeauna foarte mica, la toate bancile. Oricum, eu nu sunt de acord cu tinutul economiilor in casa. In niciun caz! E prea riscant si periculos. Tu nu vezi ca intra hotii si peste batrane cu pensia de 100 de lei, dar cand afla de bani mai multi...
Fetelor, va imbratisez cu mult drag si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai frumos, oriunde va aflati. Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Ian 24, 2015 11:17 am

Buna dimineata dragi gustoase!
Pffff...............urata vreme.....asa cum a spus si Doina, bate vantul, ploua.....parca este toamna tarzie!
Eu am bagat o masina la spalat si vreau sa intru la bucatarie sa fac ceva de mancare dar nu prea stiu ce......sunt in lipsa de inspiratie......voi ce pregatiti, poate imi dati si mie o idee.
Va pup si va doresc zile frumoase si bune la acest sfarsit de saptamana!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Sam Ian 24, 2015 5:11 pm

Ziua buna lume gustoasa.
Sidy,asa este la noi,ce sa faci,macar iti mai dau ceva acolo,dar sa vezi afara,nu iei nimic,cica iti fac un servici ca iti tin banii la ei.
Doina,lasa ca este bine sa te mai odihnesti,stai sa vina primava si o sa vezi ca te schimbi.Eu cred ca vremea este de vina.
Medi,eu maine o sa fac iepure la cuptor,pentru azi este somon la gratar cu cartofi natur si salata verde.
Dar doar azi peste,ca deja e mult pentru mine. Laughing
O seara frumoasa tuturor. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Dum Ian 25, 2015 7:01 pm

Seara buna fete si baieti!
Ca sa ma mai misc putin, m-am ridicat de pe canapea si am venit la calculator! What a Face
Fetelor, cred ca in curand o sa pocnesc de atata stat degeaba! E rau asa, nu sunt obisnuita cu lenea asta!
Medi, ieri nu am intrat in calculator, abia acum am vazut ca nu aveai idei pentru bucatarit! Poate data viitoare, te ajuta ideea mea! Eu am facut ieri doua feluri din cartea Principesei Margareta: supa vieneza de cartofi si somon cu sos de mango si rodie. Stiu, stiu, suna foarte pompos, dar nu e nimic complicat. E o supa crema de cartofi, in care se pune 1 kg de cartofi, un fir de praz, 3 morcovi, putina telina si la urma cateva ciuperci (de pricare) putin calite si 250 gr smantana. Zarzavaturile se fierb in supa de pui (daca aveti, daca nu - nu) si cand s-au mai racit se fac crema cu blenderul. E foarte simpla si buna. Iar somonul - din toata saracia mi-am luat si eu o feliuta de 200 gr si am facut-o. Stiam ce bun e ca am mai facut o data, mai demult, cand traia Dan. Pestele dat printr-un amestec de usturoi, zeama de lamaie, coriandru pisat, se da la cuptor pentru 11 minute, iar sosul trebuie facut cu o zi inainte. De fapt nu e sos ci mai degraba o salata: mango taiat cubulete, o lingura seminte de rodie, o lingura coacaze uscate, codita verde de la o ceapa verde, coriandru pisat, sare, piper. E o nebunie. V-am mai popvestit eu mai demult de cartea asta. Aproape toate retetele sunt simple si accesibile ca pret. Doar titlurile retetelor sunt pompoase!
Silvioara, si mie imi place mult iepurele. Dar Adi, baiatul meu, se strepezeste tot daca aude de iepure! Asa ca nu pot sa fac numai pentru mine, nu prea am cum. Doar sa-l bucatesc si sa bag la congelator, iar cand mi-e pofta sa fac repede o bucatica, numai pentru mine.
Fetelor, la mine in cartier, in Dr Taberei, ploua non-stop de ieri. Vantul s-a mai potolit. Dar e tare urat. Mi-a fost urat sa ies sa iau si paine, asa ca am bagat masina de facut paine la munca. Noroc ca am faina si drojdie in casa.
Cam asta e viata mea pe aici, prin capitala! Astept si eu sa vina vremea frumoasa, sa pot sa ies la plimbare, ca altfel cred ca ma fac cat China, in ritmul asta!
V-am pupat, noapte buna si o noua saptamana cat mai buna si frumoasa pentru toata suflarea gustoasa de pe toate continentele!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Dum Ian 25, 2015 9:56 pm

în pămîntul inimii
înfloresc teii
cu rădăcinile răbdării
lacrimile din potir
i-au udat
să nu încerci să inoţi
în gîndurile mele
cu faţă ta suptă ca un plic sigilat
mi-e frică de tine
semn de întrebare
agăţat în copacul vinovăţiei.

e timpul ploii din camera pleoapelor
peste seminţele şi muşcăturile
de măr
atunci va fi înţeleasă candela aprinsă
care nu vrea să strălucească
ci să facă doar lumină.


Buna seara,

la noi e un timp nasol si ma indispune doar ca ma pot mandri cu o umbrela in stil englezesc ca o cupola ,transparenta si din cand in cand imagini cu Londra.Mi-a cumparat-o Roxi de Craciun cand eu sunt cea mai trista de cand a plecat Diana Sad

Sidonia cred ca ma intelegi draga mea,il pup si pe Vali ,ce face ALEX? dar cuscra a venit??pup Smile

Mimi tu ce mai faci ?AI MAI TRICOTAT CEVA FRUMOS ,TE TZUC Smile

Gabi si Mone voi cum sunteti? si sotul meu ia milurit ,poate am mai spus :)va imbratisez Smile

Silvioara nu ai pus poze cu vacanta ta :)te pup Smile

Iuliana tu ce faci dara mea oltencuta vesela te pup Smile

Doina draga mea cand am zis ca statul acasa nu e bun adica la pensie nu m-ati crezut,eu una urasc asta din toata inima,in primul rand ca te plafonezi,kg in plus si parca nu ai nici o noima eu ma refer la mine,pe mine m-a terminat faza asta ,astept sa plec la Diana de aceea nu pot sa ma angajez in nici un serviciu ,te pup Smile

Lulu unde esti ??pup

M.M. RADUCU E ADORABIL PUUUUP Smile




Va doresc o seara minunata tuturor !si celor care si-au luat tara inapoi !
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Lun Ian 26, 2015 10:48 am

Buna dimineata.
Doina,suna delicios felul tau de mancare,o sa-l incerc pentru al meu sot,eu am mancat peste in weekent,gata pentru o luna. Laughing
Geta,imi fac timp sa descarc pozele si pun in curand.
Sidy,cum mai esti cu spatele?
Medi,tu ce faci?pana la urma ce ai facut bun?
Iuliana,unde esti?hai la cafea.
Hai ca nu va mai enumar,ca nu stiu cine intra si cine nu pe aici.
Asa ca va doresc tuturor un inceput de saptamana cat mai bun si frumos. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Lun Ian 26, 2015 11:21 am

Multumim pentru urari Silvioara
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Ian 27, 2015 6:41 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2rmqyb8

Buna dimineata gasca "gustoasa " Exclamation

Am venit cu cafeluta fierbinte, dragele mele fete....si sa vad ce mai faceti si cum sunteti .
Astept si eu pozele Silvye draga, mai ales cu printesa ta draga si scumpa Natalie...
Doina sa speram ca va veni si timpul frumos si vei mai iesi si tu pe afara cu fetele din capitala...Pe la noi ploua de cateva zile intr-un hal fara de hal.Prin Timis pe undeva s-a si rupt un dig si apa s-a reversat peste o ferma.

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/un-dig-de-pe-raul-barzava-a-cedat-iar-apele-au-acoperit-terenuri-agricole-zona-afectata-de-codul-portocaliu-de-inundatii.html

Bietii oameni Exclamation Si pe urmatoarele 3 luni, previziunile sunt sumbre : PLOUA mereu. Oare ce ne asteapta ? Doamne ajuta Exclamation
Geta poate ne spui tu mai multe ca pe la voi a fost....Ai mai vorbit cu minunea aia mica Question E un smecheras....cred ca ii invarte pe toti pe degete Exclamation
Gabi ai gasit carton Question Cum stai cu pregatirile ? Va tzuc cu drag pe amandoi Exclamation
Pe celelalte fete nu va mai pomenesc, pentru ca noi ne bem cafeluta pe FB Exclamation
Hai ca v-am ametit destul, va las si va doresc :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Afh6c2
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Ian 28, 2015 11:33 am

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Sidonia,multumesc de cafea!
Doina, multumesc de idei......putine sunt(zic eu....hahaha)mancarurile care nu imi plac iar cu supa crema nu sunt deloc prietena indiferent din ce este.In schimb pestele,stiti bine ca este preferatul meu iar cum l-ai preparat tu cred ca este un adevarat deliciu.
Geta, l-am vazut pe Alex.....a crescut si este tare frumusel.Cand pleci la el?Cred ca de-abia astepti.
Silvioara,pana la urma am facut o ciorba de legume dreasa cu ou , o friptura din ceafa de porc si un chec sarat aperitiv.
La noi ninge cu fulgi mici ,este o vreme umeda.
Astazi am program de dus sa iau medicamentele compensate ale parintilor.
Va doresc o zi frumoasa si cu mult spor in tot ceea ce faceti!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mier Ian 28, 2015 11:39 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Mkg6li
Buna dimineata!
Nici nu stiu,de cind n-am mai trecut pe aici.Nu ca n-as avea timp,dar,viata mea,e f.,f.monotona.Nu prea am ce spune,nou.Si nu vreau sa va plictisesc cu problema mea vesnica,boala.Si ce e mai important,e faptul,ca nu am de loc,talent la scris.
Eu sint bine,ca un om bolnav de SM.Acum o saptamina,am fost la medic.Imi amorteste,in ultimul timp buricul inelarului de la mina stinga.Stiu,ca este de la boala,dar,poate sint niste medicamente pt.asta.Deocamdata nu mi-a dat medicamente,dar,mi-a dat trimitere,sa fac o viteza de conducere nervoasa(parca asa-i zice in romana).Dupa ce vede rezultatul,poate hotari.Acum vreo 2 luni,mi-a facut analiza singelui.Totul e-n regula,in afara de vitamin D.Pt.ca nu prea ies,afara,am mare deficienta.Bineinteles,mi-a dat pastille si cind e timp frumos,trebuie sa stau,cu usa deschisa,la soare,aer.Am inceput,sa fac asta,in fiecare dimineata.La noi,e timp frumos.Acum vreo 4 zile,au fost cca 20 de grade.Azi,vor fi,vreo 14.Mi-e teama de un februarie capricios.
Prezenta lui Fufu,ne bucura f.mult.E un smecher.................Sa-l vedeti cum danseaza.E asa de scump.
Acum citeva zile,cind a fost la noi,sotul meu a vrut sa-l pozeze.I-a spus sa rida.Uitat-va,cum a ris!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Kd5ufb
Poimiine,va veni fiul meu,din Abu Dhabi;tata lui Fufu.Nora mea,pt.ca naste,aici,n-are rost sa mearga si sa se intoarca,din nou.Asa ca vine fiul meu.De data va sta vreo saptamina,iar restul concediului,cind va naste sotia lui(in aprilie).

Am citit f.putin,din urma.Am vazut,in mare,ce mai faceti.Ma bucur ca-n mare,totul e bine.
La un moment dat,Sidy,zicea:"Am venit pe aici sa-mi beau cafeluta si sa citesc noutatile. Dar ...nimic ca de obicei !
Citind,mi-am amintit de proverbul englezesc,care zice:"Not news,good news."(spe c-am scris bine)
Deci,Sidy,inseamna ca totul,in mare,merge bine.Cind nu merge,impingem. Laughing

Acum,dragele mele,va las.Merg in bucatarie,sa vad,ce fac,azi,pt.prinz.Dar,inainte,merg sa ud plantele si sa hranesc animalutele,de la jocul de pe fb.
Va imbatisez,virtual si va pup(tot virtual)!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2q204t3
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Ian 28, 2015 12:17 pm

Buna dimineata fetelor! Dimineata nu prea mai e ca e 12 ceasul!
M-am ridicat foarte greu din pat, ma doare rau capul iar aseara am avut 18/11 tensiunea. Acum 15/9. Nu s-a mai intamplat demult, nu stiu de la ce. Asa ca azi am inceput iar sa beau suc de sfecla rosie. De medicamente nici nu poate fi vorba. A intrat pensia pe 14 si acum mai am 1,50 lei!
Cami, cat ma bucur sa te vad iar! Nu mai zice ca ne bati la cap cu boala si alea, alea! Pai de ce intram pe aici si ne vorbim? Doar ca sa zicem "vaai, e minunat, e super fericire!" Hai sa fim seriosi. Prietenii sunt cei pe umarul carora poti sa pui capul cand nu mai ai putere... Mi-ai facut o mare bucurie si cu noua poza a lui Fufu. Nici nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut, cum a trecut timpul. E o frumusete de baiat! As veni si eu la tine, la 20 de grade, sa stam impreuna afara! Laughing Aici cand ploua, cand ninge, de aseara. Nu e asa frig, dar vad ca iar a inceput vantul. In restul tarii e mai greu. Uitati-va si voi pe mobotix.ro, pe camere live, sa vedeti cum e la munte. E o ceataaaa!
Medi, buna mancare ai facut! Eu ieri, iar am gatit. Sper sa nu trebuiasca sa arunc mancarea. Spun asta pentruca sunt mai mult singura. Fiul meu sta mai mult pe la noua lui prietena. Ieri am facut o ciorba de porc a la grec, o nebunie! Iar felul doi, cotlete muresene cu galusti. E o reteta a lui Horia Varlan, am vazut-o acum cateva zile la televizor, pe Prima Tv la emisiunea Click Pofta buna. Sunt dementiale! Pacat ca nu pot sa mananc atat cat as vrea!
Silvioara, chiar asa, mai pune si tu vreo poza cu miuta printesa Nathalie. Cred ca deja si ea e mare si super frumoasa.
Sidy, am vazut si eu la tv povestea aia urata din Timis, unde s-a rupt barajul ala si a inundat o ferma de oi. Sper ca nu a murit nici un animal.
De ce oare, nici acum in secolul XXI, oamenii nu realizeaza ca sursa tuturor relelor e prostia, lenea si rautatea lor? Ma uitam si in alte "ocazii" cu inundatiile (de exemplu, ca tot veni vorba) cum intr-un sat toti barbatii stateau in carciuma si se uitau cum soldatii se luptau sa faca diguri, sa le salveze lor gospodariile... Shocked
Iuliana, ce faci, cum te mai simti? Hai ca iti simt lipsa de pe forum!
La fel si Alinei, lui Mari S, Anenei, lui Gabi si tuturor celorlalte fete. Ce faceti, unde sunteti? Mai lasati facebookul ala, ca nu e mare lucru de capul lui. De fapt am aflat si eu ceva de pe FB, am vazut ca Nico pleaca in Costa Rica. Acum cateva zile s-a dus ultima oara la serviciu si a dat o masa de plecare. O felicit pentru ambitia pe care a avut-o in a-si urma visul si iata, ca s-a implinit: plecarea in Costa Rica. Sa fie cu succes si cu noroc!
Hai ca va las acum, ma duc pe cautare de feluri de mancare pentru parastas. Pe 21 februarie trebuie sa fac de un an pentru Dan si nu prea stiu ce as putea face sa ies mai ieftin, ca va fi ceva lume, cam 20 de persoane. Sa ma inscriu in cele 700 de lei pensie.
Va pup si va doresc o zi de miercuri cat mai frumoasa!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Joi Ian 29, 2015 11:01 am

Buna dimineta!
Ce bine imi pare ca te-am inveselit cu poza lui Fufu,ieri,Doinita.Esti o dulce,iti multumesc ca ma imbarbatezi.Dar,intr-adevar,nu vreau sa va mai spun si problemele mele.Ca sigur,si voi aveti.Voi incerca sa vin,sa va spun lucruri mai "senine".
Doinita,daca n-ai vazut,pe FB am postat un filmulet cu Fufu.E adevarat ca se vorbeste in araba,dar,filmuletul asta nu prea are nevoie de vorbit.In filmulet e Fufu cu baiatul meu,mic.
E o dimineata frumoasa,parca-r fi primavera.Ce fain ar fi,Doinita,sa ne bem cafeaua,afara,la caldurica.
Cind ma uit la tv si vad cum e vremea in Romania,zic:brrrrrrrrrrrrrrr.E frig si urit.
Sa aveti o zi frumoasa,cu multe zimbete!(saracele blonde)

O blonda intra in farmacie
si intreaba:
«Aveti  ochelari?
«Pentru soare? »
«Nu, pentru mine!
…………………………
De ce o blonda e in culmea fericirii cand rezolva un puzzle in 6 luni?
Deoarece pe cutie scrie: ‘dela 2 la 4 ani'.
......................
………O bruneta si o blonda impodobesc bradul de Craciun.
Bruneta ia o ghirlanda de beculete, o baga in priza si o intraba pe blonda:
«Functioneaza? »
Blonda ii raspunde:
«Da, nu, da, nu, da, nu...»
……………………………….
Unie blonde aflate la volan ii suna mobilul; raspunde si aude vocea ingrijorata a sotului.
«Iubito, fii foarte atenta. Am ascultat la radio ca un dement merge pe contrasens pe autostrada soarelui! »
« Emile, poti sa fii sigur ca aia de la radio au dat-o in bara. Nu e doar unul, ci SUTE! »

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2vns02h
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 37 din 43 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum