Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 20 din 43 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Aug 25, 2014 11:05 am

Buna dimineata fete si baieti
Va doresc o saptamana cat mai buna, cu multa sanatate si impliniri!
Cami, LA MULTI ANI fiului tau, sa fie sanatos si fericit si tu alaturi de el! E de o varsta cu baiatul meu.
Fete si baieti, va imbratisez cu mult drag PE TOTI, oriunde v-ati afla!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Lun Aug 25, 2014 11:34 am

Buna dimineata, noi suntem in gara la Brasov. Ajungem deseara, la 22,39.
A fost minunat, ne-am simtit foarte bine. Va povestesc zilele urmatoare, pun si poze.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Aug 25, 2014 11:36 am

Drum bun, Doina V si astept cu nerabdare sa vad pozele!
ANENA, LA MULTI ANI PENTRU ADRIAN! Sa fiti sanatosi si fericiti! Ieri nu am mai intrat de loc pe calculator...
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Lun Aug 25, 2014 3:43 pm

mi-am împachetat viaţa
zilele îngălbenesc în fiecare toamnă
ca şi amănuntele
i-am smuls ramurile răutăţii
nu a avut nici un os fracturat
ea s-a hrănit cu pîinea vorbei
şi flori presate.

am lipit-o cu fum
am pus-o în cutia cu vise
dinspre geamul tău.

buna ziua ,va doresc o saptamana frumoasa si multa sanatate tuturor,binele sa va inconjoare de mana cu fericirea Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mar Aug 26, 2014 10:45 pm

bătrînul parc doarme
cu picioarele goale
un cîine îl încălzeşte cu blana lui
seamănă cu o vioară captivă de-o viaţă
împreună cu un fluture în plasa lui
a murit de multe ori cînd şi-a vîndut sufletul
ca un lăutar anonim fără bani
trunchiurile cu pielea subţire
se desfac la ultimul nasture
şi se îmbrăţişează .

statuile nu dorm au viaţa lor
ele se plimbă şi poartă în piept
inimile unor vieţuitoare
care au trăit tot felul de relaţii
unele sunt pudice nu se uită la nuduri
bătrînul crede că ele nu au remuşcări
dureri sau suferinţe.


Camelia pentru tine,sper sa ti placa,va doresc vise frumoase si va pup Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Mier Aug 27, 2014 7:26 pm

Dragi prietene, Nicu va scrie. Smile Sa va povestesc despre ce a fost la Brasov.
Este un site unde mai multi, chiar foarte multi, ne intrecem in pronosticuri. Adica la un meci de fotbal incercam sa ghicim cine castiga, care va fi scorul final si cine va da gol. Pentru fiecare ghiceala primesti niste puncte. De obicei sunt doua sezoane pe an, unul de primavara-vara si unul de toamna-iarna. Toate punctele castigate se aduna si se face un clasament. Se dau si premii, fel de fel, bilete la meciuri sau chiar excursii in strainatate pentru castigatori.
Cam despre asa ceva e vorba la yepp.ro. Asa se numeste site-ul. Noi astia, care dam pronosticuri, ne inscriem in grupuri, cam cum e la fotbal cu echipele. Te poti inscrie in maximum 3 grupuri.
In fiecare an se organizeaza o competitie de mini-fotbal intre grupurile care vor sa participe iar castigatorii primesc medalii, diplome si o cupa. Dar de fapt este un prilej sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne simtim bine. Anul acesta, competitia s-a desfasurat la Brasov, a ajuns la a sasea editie. Noi ne-am dus pentru prima data dar ne-am simtit foarte bine si vom mai merge.
Asa cum v-a spus si Doina, am fost in echipe diferite, dar am avut numai de castigat, pentru ca mai tot timpul vedeam cate un meci al uneia dintre echipele noastre. Organizatorii au avut grija sa ne aduca sandvisuri si apa minerala la terenuri, pentru toate echipele, deci nu am suferit de foame sau de sete. Inainte de a pleca, Doina ma tot intreba ce o sa facem acolo, o sa ne oblige sa mergem pe stadion sau ce o sa fie. Nici vorba. Organizatorii au gasit un loc minunat, chiar la iesirea din Brasov, zona de munte, cu doua terenuri alaturate, a fost minunat. Sa o fi vazut pe Doina ce striga si aplauda de pe margine cand jucau echipele noastre! Very Happy
Eu am fost mai ocupat, pentru ca scriam pe forum, de pe tableta, despre toate meciurile, pentru cei care nu au putut veni la campionat si tot intrebau ce fac echipele lor. Au fost destule echipe si am avut mult de lucru. Smile
Fara falsa modestie va spun ca toata lumea voia sa ne cunoasca, mai ales pe mine. Eu am fost ales de doua ori la rand cel mai popular de pe forum, pentru ca la fiecare meci veneam cu o avancronica ampla, cu statistici, cu jucatori accidentati sau suspendati, cu tactica de joc sau alte informatii. Multi mi-au spus ca s-au folosit de informatiile primite de la mine, mi-au multumit si mi-au strans mana in semn de recunostinta.
Sambata seara, dupa o multime de meciuri, ne-am strans toti la o masa mare, organizatorii ne-au oferit gratare si bere si ne-am distrat de minune, am vazut pe un ecran mare si cateva meciuri, distractia ar fi continuat pana dimineata, dar duminica mai erau cateva meciuri si festivitatea de premiere, asa ca dupa miezul noptii gasca s-a spart si ne-am dus cam toti la culcare. Doar cativa au mai ramas, dar la 3 noaptea a inceput o ploaie zdravana si s-au retras si ei.
Duminica dimineata a reaparut soarele si s-au disputat ultimele meciuri. Organizatorii mi-au facut o surpriza placuta si m-au rugat sa dau, onorific, lovitura de incepere la finala competitiei. Bineinteles ca am acceptat, o onoare deosebita, nu? Mi-a prins bine ca am mai slabit si am facut miscare, pentru ca, dupa ce am dat lovitura de incepere, am fugit pana la marginea terenului si am filmat toata finala. Smile
Inca ceva vreau sa va mai povestesc. Organizatorii au pregatit seturi de tricouri in patru culori, dar pentru echipele noastre s-a nimerit sa fie tot negre, dar la sfarsitul competitiei eu am facut schimb de tricouri cu unul bleu, cum se face la un meci de fotbal la sfarsit. Smile
La sfarsit, a urmat festivitatea de premiere iar eu am fost desemnat sa ofer diplomele pentru cei care au castigat competitia. Va spun, ne-am simtit extraordinar si sgur vom mai merge la urmatorele editii. Dupa festivitatea de premiere, toata lumea a plecat, in afara de noi doi. Noi am mai ramas inca o zi, nu am vrut sa calatorim noaptea. Cum s-a golit parcarea, a inceput o ploaie torentiala, cu tunete si fulgere, care a tinut pana luni dimineata. Parca si naturii i-a parut rau ca s-a terminat. Smile
Pe facebook am pus un album, Yepp Cup 6 - Brasov, cu 280 de poze, dar voi pune si aici cateva. Cami nu o sa le vada, dar sunt pe facebook, in album.

Doina, in tren, in drum spre Brasov:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 2ezjt4p
Echipa mea:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 2502dzq
Echipa Doinei:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 96kv2a
Eu in teren asteptand sa dau lovitura de incepere in finala:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 124k9b9
Festivitatea de premiere, dau diplomele capitanului echipei castigatoare:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 144d2d2
Hotelul din Brasov:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 A5hj43
Doina cu o fata care dorea neaparat sa ne cunoasca si sa faca o poza cu Doina:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 2elurzk
Schimbul de tricouri pe care l-am facut la sfarsitul competitiei. Acum am un tricou negru si unul albastru. Smile
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Vmu1bs

Si la final o poza cu Biserica Neagra din Brasov, care a fost imprimata pe toate tricourile:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 245a45g

A fost foarte frumos, o amintire minunata. Smile
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Aug 27, 2014 9:33 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Ne-am intors din vacanta de la Balcik.Contrar asteptarilor am avut vreme frumoasa.
Pe tata il doare rau piciorul care a fost opert in urma cu 7 ani si are proteza iar luni vom merge la Constanta la doctorul la care la operat.Tata a fost operat aici in Bucuresti dar intre timp doctorul s-a mutat in Constanta si am zis sa mergem tot la el ca stie despre ce este vorba.
In rest nimic deosebit.
Va doresc o seara cat mai placuta!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Joi Aug 28, 2014 12:14 pm

Buna ziua gustoase si gustosi-inca nu s-au terminat vacantele Rolling Eyes -ma bucur pentru voi draga Nicu si Doinita V.-minunat -e bine ca faceti ceea ce va place si ca a devenit o pasiune porblema cu fotbalul -e perfect Very Happy
Eu am fost 4 zile intr-o excursie mai mult decit frumoasa-activez la o asociatie superba-"Vetreanmont"-un grup de oameni minunati-cei care iubesc nebuneste muntele-am postat citeva poze pe FB-o sa pun si aici citeva-timpul e scurt -ca mai sunt si alte probleme de rezolvat Rolling Eyes
Ma bucur sa aud de bine...dar asa cum ziceam viata asta e si cu uriciuni.......nasa Gabita se opereaza miine de cataracta la Bacau-Dumnezeu sa fie cu tine si cu nasul Mone-sa reuseasca interventia-sanatate tuturor si lui tatal lui Medi si la toata lumea oriunde va aflati Like a Star @ heaven
Sidy e si ea ocupata si fericita impreuna cu copiii si nepotul Alex-sa aveti o vacanta super frumoasa Exclamation
alina mea este la lucru NONSTOP-vrea sa-si faca si ea citeva zile libere si trage peste puteri...poate plecam si noi sa vedem marea Rolling Eyes Question Exclamation
Va las o cafeluta si s-auzim numai de bine Like a Star @ heaven Embarassed I love you flower

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 ZSPnoAX
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Joi Aug 28, 2014 6:31 pm

Azi am stabilit o intalnire cu executorul judecatoresc. Am sperat ca voi intalni o persoana cu care se poate discuta. M-am inselat amarnic.
In viata mea nu am intalnit un om mai arogant, mai plin de sine, genul de om care le stie pe toate, altii habar n-au de nimic ... Era foarte grabit, trebuia sa se intalneasca cu cineva la Bastion (un cafe-bar si restaurant in Timisoara) peste un sfert de ora, racnea la noi ca un descreierat ca el poate sa ia si pielea de pe noi, ca nu-l intereseaza ce scrie in sentinta, el vrea banii, nu conteaza cati parati sunt, el poate sa ia toti banii de la mine, pentru ca asa vrea muschii lui ...
Un tip mai gretos nu puteam intalni. Degeaba am incercat sa discutam cu el, nu s-a putut. Am reusit sa ii spun ca am formulat si depus o contestatie la executare si l-au luat dracii. Cica am fost prost sfatuiti, ca e o greseala, ca nimeni n-a castigat in instanta, ca el are o experienta de 12 ani de executor judecatoresc, bla, bla, bla ...
Daca inainte ma gandeam sa renunt la contestatia la executare dupa ce discut cu executorul judecatoresc, acum sunt hotarat sa merg pana la capat. Cu un asemenea om nu se poate discuta. El probabil credea ca am scris in contestatia la executare tampeniile obisnuite pe care le scrie un justitiabil care nu stie ce inseamna o instanta, numai ca nu stie cu cine are de a face. Eu sunt un justitiabil care stie cum se formuleaza o contestatie la executare, nu este prima pe care o depun, dar sper sa fie ultima. M-am saturat de toate tampeniile astea.
Cel putin l-am convins sa nu mai faca nicio miscare pana nu ne intoarcem de la Baile Herculane, pana in 10 septembrie. Poate pana atunci vine si citatia la judecatorie.
Tot azi am luat legatura si cu primaria din Recas, care este creditorul. Le-am explicat si lor situatia si poate ocolim procedura cu executorul judecatoresc. Sper sa fie intelegatori, desi nu mai am incredere in nimic.
Acum vreau sa ma linistesc, sa ma duc la Herculane si sa ma relaxez. Ce o fi mai incolo, vedem noi.
Sa auzim numai de bine. Smile
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Vin Aug 29, 2014 8:29 am

Buna dimineata draga familie gustoasa
Inainte de a ma apuca de alte treburi (care vad ca nu se termina niciodata!) zic, hai sa va salut!
Doina si Nicu, am citit cu placere despre cum a fost sederea la Brasov si mi-a placut foarte mult. E interesant ce faceti voi, eu nu m-as pricepe la pariuri. Dar continuand cu lecturarea postarilor, am ajuns si la final, unde am vazut ce probleme aveti cu executorii. Brrr! Mie mi-e groaza de asa ceva. Sper sa aveti castig de cauza (nu mai stiu despre ce e vorba, dar sunt convinsa ca aveti dreptate). Iar aluia ati putea sa-i faceti o reclamatie pentru felul in care intelege sa se poarte cu lumea, in general.
Iuliana, sper din tot sufletul ca tu si Alina sa puteti ajunge lamare, sa o salutati si din partea mea! Laughing Laughing Eu pentru anul asta....mi-am cam luat gandul...
Gabi, iti doresc din inima sa treci usor si bine peste aceasta operatie de cataracta. Offf, daca trebuie - trebuie! Bine ca se poate rezolva si asa. Mult curaj, iti tin pumnii!
Sidy, cred ca esti in al 9-lea cer, cu copiii langa tine. Le urez si eu vacanta placuta si sa stea cu voi cat mai mult.
Cami, zici ca la voi e cald. As vrea si eu sa mai fie si aici putin mai cald. Dar deja s-a racorit bine de tot, mai ales seara (noaptea) si dimineata.
Geta, am uitat cand ai scris ca vin copiii. Sper ca vor veni cat mai curand si va veti simti super impreuna!
Mari, tu ce faci, iubita? Esti tot in Anglia? Nu ai acces la net acolo sau nu ai timp sa mai dai de veste? Imi inchipui cat esti de fericita alaturi de copii!
Anena, cum se mai simte Adrian cu colecistul? Ati fost la medic? Va imbratisez cu mult drag pe tine si pe toti ai tai!
Daniela, Delia, Diana, voi ce mai faceti? Sper ca sunteti bine.
Lulu, cum te mai simti cu ochii? sper ca esti bine. Urmaresc mereu postarile tale de pe FB.
Medi, daca ai sti de cand imi propun si eu sa ajung la Balcik!...poate intr-o zi voi reusi! Ati vizitat si castelul Reginei Maria? Am inteles ca e superb.
Maria Elena, Nico, Silvioara, Iuliana mica, voi ce mai faceti, pe unde mai sunteti?
Ce sa va mai zic? Ca mi-e dor de voi? Cred ca stiti asta, mai ales ca nu am putut sa vin la Alba. Sper ca acum, in septembrie, sa ne vedem la Bucuresti in numar cat mai mare!
Aaaa, am uitat sa va spun ca deja am primit prima pensie, pe 25: 716 lei! Mai mult cu 25 de lei decat in decizie. Acolo scria 691. Probabil ca nu au voie sa dea mai putin de un punct (parca atat e un punct de pensie, 716) Ce nemernici!...In fine, asta e! Sper sa mai apuc anul 2016 luna septembrie, ca sa pot trece la pansia de varsta, care va fi putin mai mare, totusi!
Hai, va las acum, va imbratisez si va doresc sanatate maxima. Aveti grija de voi!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Aug 29, 2014 10:41 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Morning2521252DRiseAndShineFunny
Buna dimineat a flower -asa sa fie cu sanatate si liniste tuturor oriunde ne aflam.
Nu pot nominaliza toti prietenii din familia "GUSTOASA"-care mai intra sau nu pe aici dar va insoteste peste tot gindul meu bun si sa va mearga bine.
Sanatate si reusita pentru operatia de cataracta azi  nasei Gabita-Doamne ajuta!
Doinita v si Doinita G.-traim intr-un sistem al ''HOTILOR si MINCINOSILOR"-care au depasit FURTUL ca in CODRUL-e legea JUNGLEI What a Face lol! -BANDITI ORDINARI -peste tot-asa ca Doinita si Nicu-vacanta placuta si uitati de toate prostiile paminesti acolo la Herculane.
Eu v-astept la o cafeluta proaspata si sa va mearga bine ca incepe si week-ul-ne-am americanizat ce mai lol!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Images-15

















iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Aug 29, 2014 2:01 pm



în pămîntul inimii
înfloresc teii
cu rădăcinile răbdării
lacrimile din potir
i-au udat
să nu încerci să inoţi
în gîndurile mele
cu faţă ta suptă ca un plic sigilat
mi-e frică de tine
semn de întrebare
agăţat în copacul vinovăţiei.

e timpul ploii din camera pleoapelor
peste seminţele şi muşcăturile
de măr
atunci va fi înţeleasă candela aprinsă
care nu vrea să strălucească
ci să facă doar lumină.


Buna ziua,azi e frumos la noi si am sa ma plimb ca e sarbatoare Smile

Sidonia e impreuna cu familia ei frumoasa,va tzuc Smile

Doina si Nicu va doresc concediu placut Smile

Lulu te imbratisez si sa ai grija de tine Smile

M.M ce mai face George ?

Doina copii vin la inceput de oct.cu masina ca o duc pe cuscra mea dupa eveniment si ei ii e teama de avion Smile auzi pensia de urmas nu e mai mare decat a ta cand ai anii de iesit?? vezi ca sunt banditi si nesimtiti !te pup Smile

Gabi sanatate maxima si lui Mone:)

Iuliana ce faci dar Alina ? va pup Smile

Nasa Mimi cred ca s a intors de la bulgari si o sa fie odihnita Smile

Camelia draga mea te rog mai pune un film fain Smile

Va pup pe toate si o zi frumoasa Smile


Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Sam Aug 30, 2014 9:23 am

Buna dimineata fete si baieti
Va doresc un sfarsit de saptamana asa cum il vreti voi, cu sanatate maxima si fericire!
Aici e cam racorica, sunt numai 16 grade la ora asta (9,16h), dar inteleg ca se va incalzi mai tarziu.
Mimi iubita, ieri nu te-am numit, cum a fost in concediu la bulgari? Acum esti iar la munca, sau mai ai concediu?
Jana, tu ce mai faci? Nu ai mai intrat de mult pe forum. Sa nu intelegi ca tin "contabilitatea", dar vreau sa stiu ca esti bine, si tu si toti ai tai.
Gabi, ma gandesc la tine si sper ca operatia a fost o reusita, iar tu te simti bine.
Mai stie cineva ceva despre Irina? Cand vedeam la tv ce se intampla pe acolo, numai la ea si la copiii ei ma gandeam.
Eu ieri am pus mana si am mai gatit cate ceva! Am fost singura toata saptamana, ca baiatul meu a fost plecat in Bulgaria (a expus prietena lui la o bienala de pictura) si s-a intors aseara. Asa ca a trebuit sa fac ceva de mancare: ciorba de vacuta, ardei umpluti si o budinca de paste cu branza, zahar, oua...in fine, cum se face. Asa ca acum stau linistita, am mancare pentru vreo 3 zile.
Fete si baieti, va las acum, dar va imbratisez pe toti, si numiti si nenumiti. Sa aveti o zi cat mai frumoasa!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Aug 30, 2014 9:56 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Cofee
Buna dimineata,v-astept la o cafeluta proaspata ,s-aveti un WEEK placut flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Dum Aug 31, 2014 9:18 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Bongiorno
Buna dimineata,cafeluta este gata ,astept s-o savuram impreuna Smile
sanatate si o zi frumoasa oriunde va aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Lun Sept 01, 2014 8:00 am

BUNA DIMINEATA GASCA GUSTOASA !!!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 34ef7u0

De trei saptamani sunt foarte fericita ca am puiutzul asta drag si scump linga mine si de cava timp si pe Ancuta si Claudiu...Doamne cat de repede poate sa zboare timpul asta !!! Si cand ma gandesc ca exact peste o saptamana trebuie sa-i ducem pe toti trei la aeroport un Budapesta, ma apuca plinsul.....
Am incercat sa avem niste zile tare placute alaturi de cei dragi noua si am fost cu ei pe la Pestera Ursilor din Chiscau, pe la Padis si pe Valea Aleului...atata doar ca timpul nu prea a tinut cu noi si ne-a cam plouat. Dar cand ne-a apucat foamea, ca norocul, ploaia a stat !
GABI si MONEeeeeeee cred ca si voua va transmite ceva traseul acesta nu ??? Sau mai bine sa las pozele sa vorbeasca ( le-am pus si pe FB):

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 25kokn6

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Iz3x2f

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 93c52104-edd1-4df1-bd5c-8f8d885ca690_zps5bf191de

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 2h3r1mq

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 2j1r8ex

Asta a fost la Pestera Ursilor.....dar la sfarsit ne-a apucat foamea, asa ca am stabilit meniul cu Ancuta :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 23s6wso

Oare cine ne vede doar pe noi doua si nu stie despre ce e vorba....ce zice ???

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 2vn5qis

Si un selfie inainte de a ne aseza la masa ca doar e la moda :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 2h51bat

GABI a noastra sa stiti ca se simte bine dupa operatia pe care a trecuto cu succes !
SANATATE MAXIMA draga mea !

Saptamana asta suntem ocupati cu pregatirile pentru nunta fratelui lui Ancuta. Eu am facut deja 6 portii de prajitura care se dau la cei ce vin cu cinste pentru miri, in sat....
Va imbratisez si va tzuc cu drag pe toate si pe toti !
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Sept 01, 2014 8:32 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Goed2520morning
Buna dimineata o toamna si o saptamina frumoasa flower flower
Bucurie mare sa fii alaturi de copii si cu toata familia in peisajul mirifc al Muntilor Apuseni-superb flower -Bravo!
Sanatate maxima lui Gabi ,sa-i treaca si problema cu ochiul Embarassed I love you
Am venit cu o cafeluta buna pentru cine doreste flower
Sanatate si liniste oriunde va aflati flower

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Thcafe121
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Sept 01, 2014 11:04 am

Buna dimineata!
In sfirsit,am ajuns sa scriu pe forum.Aseara(de fapt azi-noapte),am vorbit doua cuvinte cu Medi,pr fb si chiar ii spuneam,ca de mult n-am venit,aici.
Mi-a fost dor de voi,de vestile,despre voi,care ma fac sa ma simt mai aproape de voi,de tara.
Am citit tot,ma bucur ca sinteti bine.Ma bucur,Gabi,ca operatia ta,a reusit.Ai grija de tine,insanatosire grabnica.
Acum,am vazut,draga mea,ca a fost ziua lui Mone.Il felicit,si aici,si-i doresc o viata lunga si frumoasa,alaturi de tine!
Si,multumesc,pt.urarile facute fiului meu.Ii voi transmite.
Doina si Nicu,ce frumoase,cred ca sint intilnirile astea,in care cunosti lume noua.Locul,in care ati fost,e minunat.In general,vara,asa era Brasovul:timp frumos si dintr-o data,o ploicica.
Am vazut pozele pe fb.
Dar,pacat,ca atunci cind v-ati intors,a fost ticalosenia aia,de la judecatorie.
Geta,multumesc de poezie.Tot ceea ce scrii,e frumos.Un gen de poezie,modern,interesant.Asa mi se pare.
In ultimul timp,nu prea am noroc de filme bun.Singurul,care a fost bunicel(nu romantic),mi s-a parut Stone(http://filmehd.net/stone-2010-filme-online.html).
Sidy,ce bine e cu cei dragi linga noi,dar ce repede se termina.Si,din nou,ne intoarcem la rutina.Asta-i viata.Important,sa le fie bine,acolo unde sint.
Doinita,multumesc pt felicitari,pt.fiul meu.
Aici,e inca cald.Ce bine ar fi daca ti-as putea trimite putina caldura si sa iau,in locul ei,racoare.
Ieri,a fost f.cald.In jur de 37-38 de grade.Aseara,cu AC pornit,era cald.Va imaginati?Nu era nici un strop de vint.Azi,e mult mai bine.De dimineata,e racoare,bate vintul,putin.Se anunta cca 32 de grade.32,nu-i putin,dar,nu se compara cu 38.
Aici,inca nu sint semne,ca vine toamna.Clima s-a schimbat f.mult,peste tot,in ultimul timp.In Germania,imi spune mama,anul asta,n-au prea avut vara.A fost cam rece.Acum o saptamina,eu ma topeam,iar mama,ingheta.Erau vreo 15 grade.
Cind am venit in Iordania,acum cca 30 de ani,in septembrie ploua.

Medi,ma bucur,c-ati avut timp frumos la Balcik.Multa sanatate tatalui tau!
Iuliana,numai bine!Ce mai face Marinica?Citi ani are?Merge la scoala?
Am venit,sa beau cafeaua cu tine.

Cred c-am amintit pe toti,care au postat dupa mine.
Doresc tuturor,multa sanatate si o toamna frumoasa si bogata!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Lun Sept 01, 2014 7:45 pm

buna seara prietene dragi
cu Ajutorul Bunului Dumnezeu am trecut cu bine si de hopul asta. Operatia trebuia facuta neaparat acum caci mai aveam10% din vedere.
Ei sa vedeti ce bine e acum! Numai ca am dureri de cap de prea mult vazut.
va multumesc mult pentru urarile voastre dragi
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Lun Sept 01, 2014 9:47 pm

Bună seara dragii mei și bine v-am găsit!!!!
M-am întors cu forțe proaspete și cu un sac de vești bune!
Cea mai mare și cea care mi-a adus cea mai multă bucurie e că de astăzi Alex a început să muncească. bounce bounce bounce bounce bounce bounce lol! lol! lol! lol!
Povestea vizitei mele în Anglia am să o scriu într-o rubrică specială, cu pozele de rigoare.
Camy, te întrebai ce am făcut cu pisoii mei? Au stat acasă, bine merci, cu Scarlat care a ieșit din spital înainte să plec eu în Anglia. flower Am avut atunci două zile de nebunie, că abia mai știam cum mă cheamă dar au trecut și eu am ajuns cu bine la copii.
Am citit din urmă dar nu am văzut nici o poză, că abia când am terminat de citit am observat că nu eram logată. O să recuperez mâine când o să vă scriu și povestea călătoriei mele. Mă bucur că sunteți bine și că problemele voastre de sănatate s-au rezolvat bine !
Vă sărut pe toate și aștept să ne revedem curând.
Am încercat acum să vă pun o poză și nu am reușit. De ce? Sad Sad Sad Sad
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Sept 02, 2014 10:17 am

Buna dimineata!

Mari,e minunat,ca Alex a inceput lucrul.Si bine ca a fost liber,cit timp ai stat in Anglia.
Abia astept sa vina miine,sa ne spui povestea ta,in Anglia.
Aseara,am schimbat citeva cuvinte,cu Mari,pe fb.Dar,n-a stat mult.Era obosita si a mers la culcare.A postat pe fb,niste poze,aici n-a putut,nu stiu de ce.Am vazut-o pe Vero si pe Alex.

Gabi,cu doar 10% din vedere,bine c-ai facut operatia.La ambii ochi?

Va las,sa aveti o zi buna!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Mar Sept 02, 2014 1:25 pm

Buna ziua, noi suntem la Herculane si ne simtim foarte bine. Vremea a tinut cu noi, este frumos si cald. Cei de la pensiune au fost foarte draguti, cred ca au prins drag de noi. Noi am ajuns sambata dimineata la 8,30 atunci am avut tren. Normal, ziua de cazare incepe la ora 16,00, dar noi am primit camera la ora 9,00 dimineata. Am mai castigat o zi de balaceala. Smile Lui Nicu ii face foarte bine terapia in jacuzzi, se misca mult mai usor dupa ce face o "sedinta" in jacuzzi, abia ma pot tine dupa el. Smile
Gabi, am citit ca a mers bine operatia, ma bucur mult pentru tine, n-am stiut ca ai probleme cu vederea, bine ca s-a rezolvat.
SIdy, cred ca esti cea mai fericita din lume acum, ca e toata familia acasa. Sa te bucuri de fiecare clipa alaturi de cei dragi.
Am citit ca Mari s-a intors din Anglia. Cred ca te-ai simtit foarte bine alaturi de copii. Astept cu nerabdare sa vad pozele.
SI pe cele pe care nu le-am numit, sa stiti ca toate sunteti in sufletul nostru, ne gandim mereu cu drag la voi.
Acum ne pregatim sa mergem la masa, apoi odihna si o noua tura de balaceala si jacuzzi. Va pupam cu drag.
Doina si Nicu
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mar Sept 02, 2014 3:15 pm

m-aţi înfăşurat în răutatea ce vă prisoseşte
pupă ce-aşteaptă căldura
unei redeşteptări
departe de frigul ce vă-nconjoară

din vise cleioase
ridic aripi de lumină
ce mă vor scoate din coaja asta seacă

zborul meu scrie curcubeie de cuvinte
rouă pe cerul fără nori
ca o lentilă convex-concavă

poate că într-o altă viaţă
n-o să mă mai ascund în spatele ochelarilor
şi-o să am timp de-un ceai cu lămâie
la o şuetă despre...

Buna ziua,ma bucur ca mai sunt si vesti bune,eu sunt nerabdatoare si numar zilele sa ajunga copii stau cu inima stransa ca vin cu masina si cand pleaca o sa plece cuscra cu  ei iar ea are rau de avion eu voi pleca cand se  intoarce ea ca trebuie sa mearga Diana la serviciu.
Am comandat tortul e doi un unul adica si cununie  si botez are un gust rafinat si tare bun,torturile nasilor sunt mai mici dar la fel ca asa e obiceiul la noi la ortodocsi iar nasii sunt ca mine ortodocsa,ma rog la Dumnezeu sa fie bine si sa imi gasesc niste incaltari care sa mi se potriveasca peste nodurile de la picioare ,nu sunt mari dar dureroase am ceva foarte fain dar nu i plac lui Roxi ahahaha ca au botul tesit dar sunt eleganti din piele intoarsa ,ma rog mai cautam
Cuscra are avantajul ca e slaba,slaba si na o invidiez ahahaha.
Ioji si Zoli se ocupa de tarii ca ,berea,vinul,sucul,cafeaua,apa ,sampania si fructele intra in pret aaaa ospatarii si ornatul salii,vom fi o 60 de persoane iin totali
Cu biserica s a rezolvat ca si catolicii sunt oameni asa ca se fac toate impartasania lui Arnie (prima comuniune),cununia si botezul dar biserica e in alta zona asa ca bineinteles cuscru a comentat....bine ca Ioji nu se baga ahahahaha.eu nici atat


Gabi ma bucur enorm pentru tine si eu merg in noiembrie la ochi ,ma trimite medicul de diabet ca sa mi faca fundul de ochi ca diabeticii sunt predispusi la retinopatie,ultima data am fost ok dar...Sper din suflet sa va fie bine si sa va bucurati de toat zilele petrecute in tara noastra frumoasa si bogata,va imbratisez cu drag Smile

Sidonia iti doresc vacanta placuta cu scumpii tai copii ,fiti fericiti ,va tzuc Smile

Mari ce ma bucur ca Alex a inceput munca,inseamna mult pentru el si Vero,bine ai revenit si sper ca tie ti-a placut acolo,acum sa stii ca ma apuca dorul de locurile acelea dar cred ca Alex e de vina asa ca astept si eu sa plec peste cateva luni.

Cami draga mea e un film dragut "apa pentru elefantitel" e fain apoi am mai vazut cateva dar mie imi plac alea de dragoste in timpul razboiului "L"amore e la guerra" foarte fain si actori super Smile

Iuliana veselia noastra ce mai faci? te pup Smile

Lulu am facut pestele cum ai spus a iesit suuuuper,pup Smile

M.M. tu ce faci?dar George?cum se simte? va imbratisez cu drag Smile

Nasa Mimi nu stiu pe unde e cu scumpa mica ,e fericita ca se fac reactoarele de la Cerna voda ce fain ca se mai misca ceva,va pup:)

Doina tu cum mai esti ?banii astia sunt cea mai mare problema te imbratisez tare.Smile

Nicu si Doina sa va simtiti super in concediu ,va pup:)

Fetelor va pup pe toate ca plec la RK la Roxi  la salon iar fetele ma fac cu placere ele se ajuta una pe alta Roxi cu cosmetica dar ea nu se face acolo la par sau mani pedi nu stiu de ce.O zi faina in continuare tuturor Smile

Doamne ajuta sa fie pace in lume



La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Photo_2_29
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mar Sept 02, 2014 5:24 pm

Bună ziua!
Am început mai dimineață să scriu „Aventura mea în Anglia” și am reușit să pun și poze. Aveți răbdare cu mine că stau rău cu timpul. Am pus poze cu grădina Veronicăi pe fb.
Merg la treabă! Vă pupic!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Sept 03, 2014 8:36 am

Buna dimineata fete si baieti
Mari, bine ai revenit! Ma bucur enorm de mult pentru tine, ca ai reusit sa te duci la copii. Te pup!
Gabi, Doamne ajuta cu operatia, bine ca ai facut-o si a reusit. Nici nu ma indoiam de acest lucru. Incet, incet or sa treaca si durerile.
Iuliana, veselia noastra! Ce frumos ti-a spus Geta!
Doina si Nicu, vacanta placuta la Herculane. Iata inca un loc in care imi doresc de o viata sa ajung!
Alina, drum bun, sa nu te sperie vremea de azi. Pana maine trece, au zis la meteo!
Sidy, asa e, ce repede trece timpul, mai ales cand te simti bine si esti inconjurat de cei dragi. E minunat ca ati fost in asa locuri frumoase.
Mimi, pe unde esti? Hai la cafea!
Jana, duminica am facut faimoasa ta prajitura cu prune. Cu prune din curte, de la Valeni, ca eram acolo. Pana seara nu a mai ramas nici una!
Anena, cum mai sunteti voi? Sper ca sunteti bine cu totii.
Cami, azi si aici e ceva mai racoare. Dar de maine iar se face frumos. Te pup.
Si pe toate celelalte fete nenumite le port in gand si suflet, chiar daca nu va numesc.
Eu nici macar pe FB nu am mai intrat. Calculatorul asta de acasa merge ingrozitor de prost, ma enerveaza de numa'! abia se misca, adorm langa el, se blocheaza...Offf!
La Valeni am stat de sambata pana luni. Acum sunt acasa, si ma chinui sa scot mucegaiul de pe peretii de la baie. Nu pot sa dau inca apartamentul la vanzare, asa cum arata acum. Asta inseamna ca mai dureaza ceva vreme, ca eu singura ma chinui foarte tare cu curatenia asta. Imi intra tot praful ala in canula, tusesc de zici ca acum imi dau duhul...ce sa mai, e greu! Si am auzit ca au scazut preturile foarte rau. Cineva de la mine din bloc de la 3 camere, a vrut sa vanda si au venit unii si i-au oferit 30 - 35.000 euro!!! Deci...in bataie de joc, nu se poate asa ceva. Iar o vecina de la et 1, tot 4 camere ca la mine, i s-au oferit 45.000. In situatia asta, ma gandesc ca nu merita. Mai astept, ca preturile nu sunt cele reale.
Hai ca va las acum si va doresc o zi cat mai frumoasa cu sanatate maxima. Pupici la toata lumea!



Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 43 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum