Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+16
maria mihalache
Geta
Vicky P.
Nicuvar
mari
husni
martagabriela
iuli
Sidy
Mom_of_3
Daniela
stoi_mimi
alina 42
delia
anena
silvi0ara
20 participanți

Pagina 12 din 29 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Urmatorul

In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Apr 20, 2015 1:50 pm

CRISTOS A INVIAT Exclamation


CRISTOS A INVIAT SI LUMEA A LUMINAT SI A IMBUNAT flower  flower

FIE CA ZILELE INVIERII SI BINEFACERII SA DAINUIE IN FIECARE CLIPA IN INIMILE SI SUFELUL FIECARUIA DIN NOI-SA NE INTAREASCA -SA TRECEM PESTE TOATE DURERILE SI SUFERINTELE IN ACEASTA LUME SI SA-I AJUTAM SI PE CEI CARE AU PLECAT DE LINGA NOI-ASA CUM SI EI NE AJUTA DIN ALTA LUME-AMIN flower


A tot fost in deplasari si cu foarte multe treburi in ultima vreme-nu am posibilitatea sa intru mai des pe aici-am petrecut Sfintele Pasti la Caracal-am plecat de miercuri si m-am intors marti-pomeni incepind cu Joia mare si pina a 2a zi de Paste-mama nu prea a
fost Ok-asa ca am preluat tot ce era de facut cu ritualul de Paste-marti am revenit acasa in Craiova-joi dup amiaza am plecat din nou -Izvorul Tamaduirii l-am facut la Manastirile:Bistrita,Horezu si biserica Viersani-in zona frumoasa a Gorjului si Rimnicului -Vilcii-am vizitat si casa memoriala a lui Tudor Vladimirescu asa ca am tot colindat.
Vineri plecam cu VETERAN MONT in tinutul MALAIA-3 zile-intre Brezoi si Voineasa.
INVIEREA-am facut-o la MANASTIREA BRACOVENI(20km de Caracal)si -la BisericaST.ILIE din cimitirul unde odihneste tata si buncii care ne-au crescut-am dus lumina la toti ,imediat dupa ora 24.00 -in noaptea de INVIERE Like a Star @ heaven
cami sa-ti traiasa si sa infloreasca scumpa nepotica Emily flower -o viata superba sa aive flower si toti copii si nepotii nostri flower
Sidy,bine ai revenit pe plaiurile romanesti flower
Sanatate si sa ne mearga bine tuturor oriunde ne aflam-DOAMNE(ALLAH)-iti multumim flower AMIN flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Apr 21, 2015 11:06 am

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 DeF82iV

flower
Buna dimineata -daca nu ati servit inca o cafeluta -v-astept sa o bem impreuna flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Apr 21, 2015 12:11 pm

Salutari!
Cu ceva intirziere,am aparut si eu.Am baut cafea cu Iuliana,asa ca va duc alta.Mari,bea si acum,asa ca sper sa fie binevenita.Nu-i asa,Mari?
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Kakz6q
Sa aveti o zi frumoasa,cu multe placer!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Jb714h
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mier Apr 22, 2015 12:49 am

buna seara
Finuto,scuze pentru intirziere, multumim mult pentru mesajul tau
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mier Apr 22, 2015 8:22 am

BUNA DIMINEATA gasca GUSTOASA !

Inca nu m-am desprins de tot de Anglia si nu m-am acomodat cu Romanica.....mai dureaza oleaca !
Dar am intrat sa vad daca va pot lasa cafeluta si sa vad ce mai faceti, cum sunteti...

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Rhsu95

DANIELA de cate ori vad ridichi tot la branza Focsani ma gandesc. Un colt moale de paine proaspat scoasa din cuptor cu oleaca de branza si cu ridichi...nu vrei altceva mai bun !Sau niste placinte cu branza su marar....
Of Doamne, mai ai un pic si intri si tu in randul bunicutelor ! Doamne ajuta...te asteptam cu vestea cea mare ! Exclamation
CAMY cea mai fericita bunicuta Exclamation Doar are si nepot si nepotica...poate ti se molipsesc si ceilalti copii... Exclamation Sa fie sanatoasa si sa creasca mare si voinica Emily Exclamation
Cum se simte sotul tau fara tigari ?Sper sa nu faca vreo prostie sa se reapuce...Tu cum mai esti, cum te sedcurci cu menajera ?
IULIANA plimbareata noastra, bine ai revenit.Bravo tie pentru tot ceea ce faci si vei mai face Exclamation Cum se mai simte maicuta ta ? Hai ca noi doua mai avem o luna si ne vedem....
DOINA cat am fost in UK doar doua zile am avut cu ploaie si vant, in rest a fost cald si am umblat in maneca scurta, au fost 24 de grade si nu a suflat vantul de loc. Uite si ieri, dupa ca a venit Alex de la scoala, s-au dus toti trei la mare....
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 2j4ssq1
Simona ta cum se mai simte ? A intrat in programul de tratament ?Tu esti bine ?Adi al tau tot pe drum e ? Ma gandesc ca e bine pt el, ca atunci il platesc mai bine, nu ?
MIMI ce faci soro, cum mai stai cu tricotatul ? Asa e cu florile in UK....strazile gem de ele si nu le rupe nimeni....Am niste pupici de transmis din strainataturi pentru frumoasa noastra Melissa Exclamation Vine in august in tara Question
SILVYE Doamne cat e de frumusica Nathalye a ta ! Cum sa nu o mananci toata, ca e asa de scumpa si de dulce ! Dar cine e ca tine ?Vei fi fericita bunica de nepoata si...nepotel ! Exclamation Felicitari Exclamation Doar Camy e asa de bucuroasa...
Poze din UK gasesti pe cealalta pagina de la cafea (18) sau pe pagina mea de Facebook....
Nu MARI am mai povestit oleaca pe FB...si ei ii e dor de copii ei, dar...poate la vara o sa ai si tu o surpriza si vin si ei in tara , putin....
Am raspuns doar fetelor care au scris ceva pe Forum...cu draga mea surioara GABI corespondam zilnic, pe cat posibil.....Cu MEDI , LULU si cu VICKY am participat la o provocare...dar despre asta vi-am mai scris.
Va imbratisez cu drag pe toate si pe toti si va tzuc cu drag !
Mai aveti cafeluta ?
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Apr 22, 2015 9:46 am

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 ZqVmm4K

Buna dimineata si va mai adusei o cafeluta Razz
Sidy draga este greu sa te desprinzi de o civilizatie si o evolutie superioara noua cei din Romania-eu cred ca la NOI nu se vrea a se ajunge undeva mai sus ca sa zic asa -nici de cei din interior si cu atit mai mult din exterior-parerea mea.
Se poate trai aici foarte bine frumos si civilizat....sper sa se ajunga acolo -cel putin macar pentru copii si nepotii nostri-eu iubesc locul in care Dumnezeu m-a adus pe aceasta planeta si cred ca va fi mult mai bine si pentru NOI ROMANII daca ne dorim si ne zbatem pentru asta Like a Star @ heaven
mama la 80 de ani nu pot sa zic ca este bine ,ca nu este....o zi buna 10 grele......dar asta e viata fizica....nu vrea sa stea la mine iar eu ...ce sa fac .....aici e casa mea.....si vorba ta cu buletinul,asa ca numai bunul Dumnezeu ne stie si ne lumineaza drumul Like a Star @ heaven
Ma bucur si eu pentru nepotii si nepoatele venite in aceasta lume a prietenilor mei gustosi si sa avem sanatate si putere sa ii ajutam ,sa ne bucuram impreuna cu ei oriune ne aflam si se afla Embarassed  I love you
O zi frumoasa si sa ne mearga bine oriunde ne aflam flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mier Apr 22, 2015 11:43 am

Bună dimineața!
Am intrat doar să vă salut, să beau o cafea cu voi și o șterg la treabă, că m-a pus Twisted Evil să-l rog pe Scarlat să desfacem hota, să o curățăm, să-i punem becuri noi, că alea vechi s-au ars și s-au rupt în fasung și ca să schimbăm becurile a trebuit să desfacem toată hota. Cu 2 ventilatoare și tot s-a adunat o mulțime de mizerie.
Așa că o luam de la capăt cu curățenia în bucătărie.
O zi bună vă doresc!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Joi Apr 23, 2015 10:30 am

Bunaa dimineata! La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 5kpojs
Pina la ora asta,fara cafea?
Va aduc,repede una,si dupa aceea citesc ce ati scris.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 2rptrav
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Joi Apr 23, 2015 10:58 am

Buna,din nou!
Am citit ce ati scris,dupa ultima mea postare.
Dar,inainte de orice,doresc numai bine,tuturor celor care-si sarbatoresc onomastica,azi!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 2ldw29e

Gabi,ce mai faceiCum e Mone,in ultimul timp,dupa tragedia cu fratele lui?

Sidy,sa-ti fie gura aurita!Si eu as vrea,ca celalat fiu al meu,sa fie gelos pe fratele lui,cu doi copii.
Sotul meu,zice ca e f.hotarit,in privinta fumatului.Sper sa nu se razgindeasca.Cred ca ce-a fost greu,a trecut.In primele 4-5 zile,avea dureri in tot corpul(miini,picioare...),ca,tutunul,e si el,un fel de drog.Slab,dar,este.Miine are o luna,de cind s-a lasat.
Sint convinsa ca jumate din inima ta,a rams in Anglia,dar,important e sa le fie copiilor bine.Oriunde ar fi.Si eu,simt,la fel,Sidy.

Iuliana,ma bucur ca te-ai intors din "perelinaj"( Wink ).
Ce lacrimioare frumoase.Sint din gradina ta?

Mari,ai terminat,ieri,curatenia-n bucatarie?Hota e OK,acum?

Acum va las.Sa aveti o zi buna,cu mult soare si voie-buna!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 34eclsj
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Joi Apr 23, 2015 12:14 pm

[i]La mulți ani de „Sfântul Gheorghe” tuturor care serbează astăzi ziua onomastică!/i]
Camy, am făcut curat, am spălat hota, dar de asamblat o asamblează mâine Scarlat, că azi e sărbătoare și el nu se abate de la reguli. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Numai de n-o uita care pe unde a fost ca să nu fim nevoiți să luăm una nouă.Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Fiindcă astăzi e sărbătoare, merg iar în vizită la doamna Lăzăreanu, ca să-i duc o croșetă și o sticluță de bitter suedez pe care i-am cumpărat-o ieri de la plafar.
Mă duc să mă pregătesc de drum, că până în Drumul Taberei mănânci o pâine.
Vă doresc o zi frumoasă și să petreceți cu sărbătoriții vostrii!

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 34qtzch
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty La o altfel de cafea 2

Mesaj  Vicky P. Joi Apr 23, 2015 3:24 pm

La mulți ani cu sănătate, bucurii, liniște și belșug tuturor sărbătoriților zilei! Să trăiți, să vă trăiască toți cei care își serbează astăzi sfânta onomastică a numelui ”Gheorghe”!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 2ujjakm
Am intrat doar să vă salut, să văd dacă a mai rămas puțină cafeluță (chiar rece) si pentru mine, așa ca pentru după amiază...Sau poate ar trebuis să îmi fac un ceai la ora aceasta? Wink
Dragele mele, am avut o perioadă (offf, ca de obicei) cu alergătură. Sărbătorile le-am petrecut acasă cu trei randuri de musafiri și cu casa plină de copii. Dar a fost frumos așa pentru că, parcă am mai umplut golul lăsat de absența Vaninei, copila mea, care nu a putut veni acasă. Este primul an, de fapt prima sărbătoare când nu este lângă noi și ne-a fost extrem de greu tuturor. Dar bineânțeles că i-am făcut pachet cu două zile înainte de Paști cu de toate (ouă roșii, prăjituri, drob, sarmale, pască, cozonac, ceva aperitive) și i le-am trimis printr-un autocar (am fost fericită că mi-a pus totul la frigider) astfel încât exact înainte de Înviere, copilul avea tot ce îi trebuie să se simtă ca acasă. După ce am treminat pregătirile pentru ea, m-am apucat de seria a doua, pentru noi, acasă și...am luat-o de la capăt...
Apoi nici nu m-am dezmeticit bine din iureșul bucătăriei că au apărut câteva provocări și iarăși bucătărit pentru blog...La firmă nu am putut să ne luăm liber pentru că toți clienții au vrut parcă să-și rezolve problemele în această perioadă...Abia am apucat să dam o fugă în Teleorman, la Turnu Magurele, acolo de unde sunt eu și unde este îngropat tata, să îi aprindem și lui o lumânare.
În rest...aceleași probleme cu spatele pe care nu m-am învrednicit sa mi le rezolv...
Mă bucur așa de mult că Sidy a revenit în țară... Chiar dacă nu s-a acomodat, am văzut că a intrat din plin ”în pâine” cel puțin cu blogul și FB...Chiar nu știu de unde atâta putere...

Sidy dragă, se pare că te-ai si distrat acolo si se vede pe chipul tău ce fericită ai fost alaturi de puiul tău, sau puii tăi, așa cum am observat că îți place să spui. Chiar mă bucur pentru tine. Nu vreau să mă gândesc cum a fost despărțirea, dar important este că ai fost acolo, ai stat langa el/ei, i-ai bucurat și ajutat cu prezența ta, ți-au umplut inima de fericire și împlinire alăturarea lor. Tot ce este frumos se termina repede. Dar sper, că tu ți-ai încărcat bateriile sufletului și a dorului de mama, cel puțin, măcar până la urmatoarea revedere. PS: Ce îți face degețelul ars, că tare rău mai arăta?

Cu mare, mare întârziere (și scuzele de rigoare) vă transmit dragă Gaby și Mone, condoleanțe, sincerele mele regrete pentru pierderea bruscă suferită...Dumnezeu/ Allah să-l odihnească în cele veșnice! Iar vouă, dragilor, vă transmit gândurile mele bune și multă sănătate și putere să depășiți acest moment atât de brutal apărut în viețile voastre!

Mary, să mă ierți draga mea ca nu am vazut apelul de la tine...Habar nu am ce făceam în acel moment, am vorbit apoi la telefon, m-am luat cu altele și am uitat să te sun...Spor la treabă cu hota! zi frumoasa azi in vizita! Distractie placuta!

Iuli, frumoasa și tânăra noastră excursionistă, mă bucur pentru tine, mi-aș dori să am agerimea ta de mișcare, buna ta dispoziție și această libertate de a mă plimba. Stiu, ai sa zambesti, ai sa spui ca sunt mai tanara...Dar ”te invidiez” pentru optimismul, voia buna și puterea pe care le ai mereu. Bravo ție și la cât mai multe excursii! Sănătate multă mamei!

Camy, bunicuța noastră cea mai fericită acum! Ptiiii, ce frumușică este minunea asta mică a voastră! Să-ți traiască dulceața mică Emily, să crească mare și sănătoasă alături de Fufu și să-ți fericească toate zilele de bunică împlinită. Mulțumesc pentru toate cafeluțele! Sunt deosebite și aromate cu fericirea ta!

Daniela, eu nu știu cum este ”crema de Focșani”, pe care văd că atât o laudă și Sidy. Dar îmi închipui că este foarte bună...Este brânză de burduf? În familia mea, deși mari amatori, suntem destul de conservatori cu brânzeturile, iar pe aceasta nu cred că am încercat-o vreodată (mea culpa! Wink ) Mult succes la pregătit, dragă, pentru că este de muncă, nu glumă!

Doina, esti bine? Că după atâta relaxare la Văleni, îmi închipui că și ție ți-a fost mai dificilă acomodarea acasă. Ce face Simona? I s-a aprobat dosarul de tratament? Doamne- ajuta, să se rezolve cu bine și cum vă doriți! Sănătate multă vă doresc la amândouă!  

Silvy, ce scumpică și drăgălașă este nepoțica ta! Și ce guriță dulce are! Are ochișorii albaștrii? Mă gândeam că o rochiță așa roșie și frumoasă în carouri se potrivea doar la niște ochișori albaștri! Ador fetițele în general, iar pe cele cu ochi albaștri, în special. Wink Vorba lui Sidy: să o mănânci nu alta! O altă bunică fericită! Bravo! Dar să știi că îmi place și grădina! Cred că ai avut explozie de culori de primăvară acolo! Bravo și pentru asta!

Alina, te înteleg,”Muncăăă, muncăăă și iar muncăăăăăă”… Wink
Mi s-a părut mie, sau ești puțin dezamăgită de locația aleasă pentru întâlnire, sau mai bine zis, cred că nostalgică după vechea locație… Eu, ca nou venită nu pot să mă pronunț, doar pot să spun că îți înțeleg nostalgia…Cred că ai concluzionat bine tot tu: important este cu cine te întâlnești, ce simți și cum te simți lângă ei, nu locul de întâlnire…Apropo, cum se face, cum ne plătim acolo și când? Vorbim noi, fiecare pentru rezervare, sau rezervările sunt făcute deja?Te pup și poate ne întâlnim la începutul lunii mai, într-un parc, undeva. Eu cred că pe 9 sau 10 mai ar fi bine…Poate iei tu legătura și cu alte fete din București să stabiliți o dată și o locație anume… Ar fi frumos, mai ales că a venit primăvara și ne putem bucura împreună de ea…Despre bunătăți, am povestit mai sus...Te pup! Wink

La mulți ani Geta! Bucurie, inspirație, soare, fericire, plinătatea sufletului, sănătate și tot ce îți dorești ție și celor dragi, în zi de sfântă onomastică! Poate ne înviorezi și cu o poezie de primăvara...

Mimi, dar ce talentată ești la croșetat...De mine nu s-a prins nimic cu arta aceasta, deși mama mea este și ea foarte talentată...Este superbă jachețica și cred că va fi o adevărată ”domnișorică” nepoțica ta cu o astfel de podoabă pe ea!

Vaai, cât am scris iarăși! Fiindcă intru mai rar, scriu mult...Dar mă suportați voi, nu? Wink

Vă pup pe toate/toți  fetelor/ băieților fara sa va mai numesc... și așa cum v-am obișnuit de la început, voi încheia ca de obicei prealungul ”foileton”. Laughing
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Zufhn5
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Joi Apr 23, 2015 4:44 pm

MULTUMIM MULT VICHY?
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Joi Apr 23, 2015 4:45 pm

LA MULTI ANI GETA
LA MULTI ANI GEORGE
numai fericire,sanatate si bucurii
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Apr 23, 2015 7:41 pm

La multi ani cu sanatate,bucurii ,impliniri tuturor celor care astazi sarbatoresc ziua numelui!
[img] La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 21jrtsm[/img]
Multumesc tuturor pentru urari!
Va pup si va imbratisez cu mare drag!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Apr 23, 2015 7:47 pm

Vicky,rezervarile pentru cei care stau la vila Pinul sunt deja facute de mine.A ramas sa mai vorbesc acolo pe la sfarsitul lunii mai sa le spun daca sunt modificari.Probabil o sa.mi spuna atunci daca vor un aconto...nu stiu,zic si eu.Dar oricum eu va tin la curent.
Seara frumoasa!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Apr 24, 2015 6:47 am

BUNA DIMINEATA gasca GUSTOASA Exclamation

Vin cu cafeluta fierbinte, aveti grija sa nu va ardeti :

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 339lieo

Sper sa ajunga pentru toata lumea....
VICKY draga ia citeste tu aici, cum poti sa faci si tu minunatia asta de Crema Focsani:
http://danielabucatariemoldo-ardeleneasca.blogspot.ro/2014/05/crema-focsani-pentru-cunoscatori-sau.html
Sigur are sa va placa , daca sunteti fani branzeturi .
Si sa sti ca noua ne place daca cineva scrie mult Exclamation Iti multumesc pentru frumoasele tale cuvinte si stiu ce ai avut in suflet la sarbatori, cand ati fost fara puiul vostru !Dar de acum vei incepe o...era noua : era pachetelor si nu esti singura de aici care face asa ceva !Sa-ti mai spun ceva ?Eu cand merg la copii burdusesc geamantanul cu toate bunatatile romanesti si hainele mele si ce ramane...vin la pachet.De fiecare data asa am facut....
Si te mai rog ceva : ai grija de spatele tau, tu esti cel mai bun Dr al tau, daca tu nu ai grija, nimeni nu va avea !Si gandeste-te ca nu mai ai 20 de ani, nu ma vrezi ? Ia uita-te in CI Exclamation Degetul meu e ok acum, s-a vindecat, dar a ramas deocamdata, mai rozaliu decat celelalte....
GABI draga mea surioara zau ca nu inteleg Exclamation Exclamation Mesajele de pe Forum le poti citi, dar ce iti scriu la mesagerie, NU Exclamation Cum mama lu'proces-verbal vine asta Question Dar eu am rabdare si citesc ce-mi scri tu, ca mesajele vin, doar tu nu le primesti pe ale mele...Dar oare daca iti scriu pe adresa de yahoo ?Si tu sa ai grija de tine si sa respecti repausul cu umarul, ma auzi Question Ogoaiete oleaca, ca pentru binele tau e Exclamation Va tzuc cu drag pe amandoi.
Si inca o data le urez sarbatoritilor de ieri ( Sf Gheorghe) la multi ani cu multa sanatate, ca restul...se rezolva !
Azi am in plan sa-mi duc maicuta si pe Valy la o portie de peste. Nu va speriati, ca io NU Exclamation Sper sa aiba si altceva de mancare, ca daca nu...mananc paine unsa Exclamation Very Happy Laughing

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 8wxumr
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  stoi_mimi Vin Apr 24, 2015 7:23 am

Buna dimineata si multumesc fetelor ptr cafea :#b: ,bine venita sunt iar la munca ...scriu repejor sa nu vina sef .astazi cred ca o sa ma impuste ,ptr ca deunazi m-a rugat sa predau niste acte la contabilitate si nu am vrut sa ascult ,aveam nervi pe viata si asa ca azi consecintele dar o sa ma predau cum intra si zic si eu : nu trageti domn Semaca "...mai am 10 min si gata cu Mimi Very Happy Very Happy va pup fara deosebire de zona , sa aveti mult spor ...sanatate multa...mai trec dupa ora 16 daca ma cruta seful ...ceau !
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Vin Apr 24, 2015 11:11 am

Buna dimineata fete si baieti
In primul rand urez si eu celor care ieri si-au sarbatorit ziua numelui LA MULTI ANI si tot ceea ce isi doresc ei!
Ieri am avut o zi foarte agitata si nu am reusit sa deschid calculatorul nici macar seara, caci imi picau ochii in gura de oboseala!
Am fost plecata aproape toata ziua. In afara de ce imi propusesem eu sa fac (mici cumparaturi la Carrefour si apoi inapoi la bucatarie ca nu mai aveam nimic de maincare) au mai intervenit si alte probleme, pe neasteptate, si care au trebuit rezolvate.
Asa ca iata de ce vin cu urarile de Sf Gheorghe cu intarziere!
Si azi s-a anuntat o zi mai plina, sa vad ce pot face. In mare, ca sa nu par asa secretoasa, este vorba despre procesul cu casa de pensii cu care am infatisare miercuri, pe 29.04. Trebuie sa ma intalnesc cu niste foste colege care au trecut si ele prin acest proces, si ma vor pune in garda cu anumite probleme.
Va doresc o zi cat mai frumoasa si un weekend pe masura. Multi pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Apr 24, 2015 3:17 pm

luna adunată cu
grebla
încă mai respiră
o lipesc
în podul cerului
floare rece
o dor
încheieturile
picioarele pășesc
elastic
un pui de înger
cu aripile lui
o unge cu mir
ca o iertare.


pătrarul îi ghicește-n
palmă
drumul e nesigur
și linile se încrucișează
are o cumpănă
se sprijină-n
baston
cu degetele lungi
și reci
unghii sidefate
ies din
părul
plin de stele
adoarme
în buzunarul
sfînt.

Buna ziua dragele mele,au trecut si zilele mele de nastere si nume,va multumesc din suflet pentru mesaje,telefoane si urari sunteti dragute Smile
Am primit flori si un bonsai ficus tare fain de la Roxi si o alta  floricica tare draguta

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 11008595_1582963095313614_354584558451333109_n


 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 11182103_1583385518604705_3907935013186830120_n

nu sunt prea vesela ca ma doare spatele ,mi-a iesit un fel de ganglion si imi da o stare de disconfort ,am fost ieri la medic si mi-a spus ca e un lipom si sa ma ung cu un antiinflamator dar eu asta fac de o saptamana si tot degeaba Sad
Mi e dor de Alex si de Diana dar cu tehnicile astea moderne vorbim zilnic si ne vedem pe telefon pe aplicatia "face time" si ne bucuram .

Sidonia draga mea atat de bine te inteleg cat de greu iti este fara familia"engleza" dar macar o data sau de doua ori pe an va intalniti,te tzuc Smile

Vichy iti multiumesc de urari si pe tine te inteleg stiu cat e de greu mai ales de sarbatori,am trimis si eu impreuna cu cuscru pachet de pastele catolic cu de toate mai ales salam de Sibiu,cas proaspat,carnati,fasole boabe,eurocrem,conserve de peste si pateu,halva,rahat,fructe confiate,boia si tot ce e romanesc ,de la Sidonia stiu firma si am facut jumate jumate cheltuielile de transport cu cucscrii mei ,Doamne ajuta-ne pe toti !te imbratisez Smile

M.M. ce m-am bucurat ca m-ati sunat tu si Sidonia ,va multumesc din inima,Raducu seamana perfect cu tine sa te bucuri de el iar lui George ii doresc un LA MULTI ANI calduros chiar si tardiv ,te pup om bun si drag Smile

Lulu draga mea ce faci?iar manastiri si alte bunatati ?te pup cu mare drag:)

Mimi draga mea cum mai stai cu optimismul ahahahaha? vesnic plina de viata si de aceea lumea te iubeste cu toata sinceritatea ,te pup draga prietena Smile

Doina draga mea te inteleg perfect ce greu iti e cu banii,facturile sunt mari si esti singura,cand vine curentul gazul si intretinerea se duc vreo 800 lei in perioada iernii,eu mai tin noaptea centrala ca ai mei sunt frigurosi rau ,ai grija de tine si te puuup Smile

Camelia draga ai mai vazut vreun film ?sau acum de cand a venit papusica nu ai timp de nimic ahahah e tare scumpa ai doi nepoti superbi te puuuup Smile

Gabi si Mone voi ce faceti?cand veniti va doresc doar sanatate si bucurii va puuuup Smile

Iuliana vesela ce faci scumpo?

Mari cum se numesc florile acestea  La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 11150219_1579623112314279_707595416572637618_n
stiu ca ai si tu alea mov ca trifoiul stiu de la Veronica ca se numesc OXALIS ,iti multumesc de urari ,Alex luxcreaza? off Doamne de ce or fi plecat copii astia Sad
te pup Smile

Fetelor va las acum si va salut pe toate din toate colturile tarii Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  stoi_mimi Vin Apr 24, 2015 8:29 pm

Buna seara , am ajuns acasa si fac turul de seara pe aici apoi la andrele ca sunt presata de timp sa termin ceea ce am inceput .
Vichy , nu sunt specialist in tricotat /crosetat dar , ma iau de pe internet cu sfaturi si imi umplu timpul liber pe care inainte il ocupam cu iubirea vietii mele, cu soarele meu, nepotica mea Melissa  Embarassed  Sad  Sad
Doina ,toate realizarile din lume pe o cale cit mai facila t-I le doresc , ai grija de tine !!!!
Geta acea floare cu inflorescenta portocalie se numeste : https://www.google.ro/search?q=kalanchoe&client=opera&biw=1280&bih=888&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=RHg6VZfyIcmlsgHp8YCACg&sqi=2&ved=0CCsQ7Ak
dar sunt "N"soiuri
Sidy ce bine ca poti merge sa vezi copii de cite ori vrei , noi mai avem pina la vizite , dar au promis ei ca daca se vor introduce   zboruri ..Londra - Kogalniceanu  ,vor fi prezenti macar un weekend ...dar  Question Question  Question  Question
Ptr voi toate fetele, va transmit gindurile mele bune , si multi pupici de seara
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 33wl9wx  La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 33wl9wx  La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 33wl9wx  Very Happy
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Sam Apr 25, 2015 1:53 am

nu stiu cum sa spun,buna dimineata?ca e 1,45 noaptea. Miine inca e vacanta asa ca vom lenevi ceva mai mult.
Azi dupa multe zile triste am avut o zi frumoasa. Ambasada a organizat cu JTI o seara culturala romaneasca cu proiectarea unui film"Nunta in Basarabia",il vazusem dar daca tot treaba mea si a lui Mone a fost mobilizarea. .S-a facut la Hotel Rotana(au sala de proiectie) ,JTI-ul care a fost cu sponsorizarea a avut grija de un bufet rece simpatic. Romance putine dar sudanezi care au invatat in Ro.Destui.
Amuzant a fost ca toti au fost tare incintati si cind la un moment dar a fost un cintec maramuresean sala murmura cintecul. Au venit si mi-au spus ca mai vor.
Mone si cu mine acum le facem curte la astia,poate ne ajuta sa il aducem vreodata pe Zamfir (visul cel mare a asoc.)
daca v-am inebunit scuze, dar trebuia sa va povestesc.
sarutamTOATA gasca gustoasa
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Admin Sam Apr 25, 2015 10:18 am

Week-end placut alaturi de cei dragi !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Cup_Of_Coffee
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 201
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 68
Localizare : bucuresti

http://blogdesignstudio.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Sam Apr 25, 2015 10:31 am

Multumim la fel Adi
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Sam Apr 25, 2015 12:57 pm

Ziua buna dragi Gustoase si Gustosi!
Eu tot pe fuga, tot pe fuga! Tocmai am venit de la primul concurs de dans al nepotelei mele Dora. Am fost foarte emotionata. Dar sunt si franta de oboseala. Am stat acolo de la 7,30, pana la 11,45! Si in capatul celalat al Bucurestiului - Sala Apollo - la Primaria sect 3, pe Energeticienilor, la iesirea din Bucuresti! Imi e si foame ca nu am mancat nimic dimineata la 6 cand m-am trezit! In fine, copiii au plecat direct la Valeni, nu au vrut sa mai treaca pe acasa, sa plece si ei mancati. Le era frica sa nu le moara puisorii de foame. Ieri au luat de la Agroland pui de o zi si i-au lasat singuri in casa, intr-o ladita. Bineinteles, cu apa, cu mancare, dar totusi...
Cam asta a fost si azi!
Gabi, ce bine imi pare ca ati putut organiza acea intalnire. Cu Gheorghe Zamfir...nu stiu ce sa zic, cred ca va cere ala si pielea de pe voi!!!
Mimi, multam fain de urare! Inteleg din ce spui ca Melissa si parintii ei au plecat afara? Nu stiam. Offf, ce greu e! Te cred. Eu azi am plans cand am vazut-o pe Dora dansand in ringul ala mare, la concurs! Si s-a descurcat super!
Fetelor, nu va mai numesc pe fiecare, ca ma grabesc, cum spuneam mai sus! Dar va iubesc pe toate si va imbratisez cu mult drag si dor pe fiecare in parte. Pupici multi!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  stoi_mimi Dum Apr 26, 2015 7:06 am


Buna ! Ptr ca sunt matinala azi v-am pregatit cafelutele imaginare ca pe e aici cam nesemnificative smille -urile .
acum ma retrag in liniste ,asteptind sa -mi vina schimbul si repejor catre casa in patuc . Sleep
Va las cu bine si sa aveti o duminica insorita sunny placuta alaturi de cei dragi...sanatate si pupici ! Very Happy
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 12 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 29 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum