Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+16
maria mihalache
Geta
Vicky P.
Nicuvar
mari
husni
martagabriela
iuli
Sidy
Mom_of_3
Daniela
stoi_mimi
alina 42
delia
anena
silvi0ara
20 participanți

Pagina 4 din 29 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Urmatorul

In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Vin Mar 13, 2015 7:54 am

Bună dimineața!
Am venit cu cafeluța!
Vicky eu am primit mesajul. Te sun mai târziu sau ne-ntâlnim la Domino mai pe seară? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 X3677l
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  delia Vin Mar 13, 2015 10:35 am

Buna dimineata prietene si prieteni dragi. Nu intru asa des dar ma gandesc mereu la voi.
Mare bucurie cu aceasta noua intalnire. Pentru mine va fi o gura de oxigen dupa toata perioada asta mai stresanta. Deci contati pe mine. De data asta o sa vin singura, sa stau si eu linistita macar cateva ore. Cred ca Fernando va profita si va iesi cu Mihai, asa ca intre baieti, cum ii place lui sa spuna.
Mai este putin pana va strang din nou in brate. Vicky abia astept sa te cunosc.
Va doresc o zi frumoasa.
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Vin Mar 13, 2015 11:32 am

Buna dimineata lume gustoasa!
Va imbratisez cu mult drag pe toate si toti si va doresc un weekend cat mai frumos!
Si pentru mine va fi o gura de oxigen intalnirea de maine, cum bine zice Delia. Nu am mai iesit din casa de...nu mai stiu de cand. Si as avea unde sa ma duc - numai cate probleme am de rezolvat - dar nu am nici un chef, nici o tragere de inima. NOROC CU ALINA, care a propus aceasta intalnire. Abia astept. Vicky, mielutul numai in poze - dragii de ei! Nu-ti face probleme, ca ne recunosti la fata locului! Mari, m-am uitat pe net si am gasit: a17-a librarie din conceptul Carturesti, s-a deschis pe 12 februarie 2015, pe Lipscani nr 55. Este in caldirea familiei de bancheri Chrissoveloni care o detineau din 1903. In anii '50 le-a fost confiscata de comunisti pentru ca dupa anul 1990, mostenitorii sa o revendice. A durat peste 20 de ani pana cand au intrat din nou in posesia ei. A fost consolidata si refacuta cu peste 1 milion de euro si a fost data cu chirie pentru 10 ani, brandului Carturesti. Din ce am vazut in poze, este superb. E o idee cam nebuneasca sa investesti in carti in zilele noastre. Dar eu zic ca a meritat.
Fetelor, abia astept sa ne vedem. Gabi, sunt cu gandul la tine. Am vazut ieri, pe TV5, la francezi, la meteo, 41 grade la voi!!! Cum rezistati?
Hai, pe maine!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Vin Mar 13, 2015 4:57 pm

buna fetelor
seara buna la toata lumea.
Noi sintem pe fuga,trebuie sa plecam sa luam torturile, falafil si chiftele la gratar,alta amica aduce restul.
Cadourile sint si ele in masina si asteptate de fete. Au un mic "chichit" sint negre la inceput(toate vor bombani,negre? ) dar cind pui cald se fac albe si apare ghiocelul si urarile. Bineinteles au martisoare si felicitari.
Miine dragele mele bucurestence +finuta merg la intilnire, considerati ca sintem si noi acolo......
Pup toata gasca gustoasa si tineti-mi pumnii azi
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Vin Mar 13, 2015 10:03 pm

Găbiță mult succes! Sau s-a și terminat?
Noapte bună!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Sam Mar 14, 2015 10:30 am

Buna dimineata.
Azi sunt invidioasa pe fetele care se intalnesc ,si din pacate eu nu sunt cu ele.Dar am vorbit cu Mari si i-am explicat de ce nu pot.
Oricum sunt cu gandul si sufletul alaturi de ele.
Gabi,cum a iesit petrecerea?
Sidy,tu esti in pregatiri sa inteleg.
Eu va doresc tuturor un weeknd cat mai frumos.
Pup toata gasca gustoasa. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Mar 14, 2015 5:13 pm

Buna ziua dragi gustoase!
Tot pe tablets sunt deoarece nu am avut timp sa ma ocup de calculator.In ultima perioada tot prin spitale umblu.Tata a facut o criza de bila so a ajuns de urgenta LA spital.Mama a cost internata 4 zile in spital pentru o coronarografie so multumesc Bunului Dumnezeu ca a iesit nine.Dar ea tot nu se simte nine ASA can acuma is I face niste investigation LA tiroida.
Acum doua zile George a ajuns so el LA spital cu dureri mari de cap so ameteala.Computerul tomograf a iesit nine acuma urmeaza sa.so faca o encefalograma.Can ASA state situatia LA mine.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Mar 14, 2015 5:18 pm

Din pacate Nick astazi nu am ajuns LA intalnirea cu fetele deoarece au venit nasii IAR Maine trebuie sa.I ducem LA aeroport can pleaca LA fata in Franta.
Dragelor va doresc intalnire frumoasa!
Va pup pe toate so va doresc numai nine!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  delia Sam Mar 14, 2015 7:53 pm

Hai noroc si la mai multe intalniri. Iata ca am spart gheata pe anul acesta. Si nu oricum, ci cu un nou membru al "gustoaselor si gustosilor". Bun venit draga Vicky in clubul nostru. Sper ca te-ai simtit bine alaturi de noi. Dar sa-i multumim si lui Sidy, cea care a descoperit-o si a convins-o sa ni se alature.
Surpriza cea mare insa ne-a facut-o draga noastra Gabi, care ne-a sunat si a vorbit cu fiecare in parte. Va pupam dragii nostrii prieteni si abia va asteptam sa veniti "acasa" in Romania.
Ne-a parut rau pentru Silvia si Medy ca n-au reusit sa vina. Sanatate multa Medy pentru ai tai si sa ne dai vesti bune cat mai curand.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 DSC_5946_1
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Dum Mar 15, 2015 6:47 am

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 2irrrli

Ce mult ma bucur fetelor ,ca ati reusit sa va intilniti ! Pacat ca Silvye si Medi nu au putut fi prezente....dar ma bucur enorm ca grupul nostru a intinerit Exclamation A venit Vicky proaspata si tinerica ! Un nou trandafir in Gasca Gustoasa ! Exclamation
Medi multa, multa sanatate alor tai ! Draga de tine, ma gandesc prin ce ai trecut zilele astea Exclamation Dar Doamne ajuta sa fie bine si sa se insanatoseasca toti cat de curand Exclamation
Gabi ma bucur ca sunteti bine si problemele sunt legate doar de net.....astept sa-mi povestesti despre...8 Martie al vostru.... Razz
Silvye asa este...nu-mi vad capul de cate trebuie sa rezolv in saptamana ce vine....si apoi sa fac bunatati pe care sa le duc cu mine.....
Delia...m-ai dezamagit Exclamation Doar o singura poza Question TU Question Question Question
Va imbratisez si va doresc :

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Vdmyhc
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Dum Mar 15, 2015 8:50 am

buna dimineata fete dragi.
Medi multa,multa sanatate bolnaviorilor. Cum se mai simt toti trei?
Bucurestencilor dragi care ati mers la intilnire,am fost tot timpul cu gindul la voi si mi-am amintit de intilnirile noastre,
Sidy eu am probleme(si pe tableta si pe telefon)doar la trimis e-mailuri, primitul merge, facebookul merge,trimis felicitari si intrat pe gustos. Nu stie nimeni sa imi explice, dar cum si-a revenit data trecuta poate ii vine mintea la cap si de data asta.
Iulica ti-am trimis mesajul cum ti-am promis,pe forum.
asteptam poze in continuare
sarutam toata lumea
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Dum Mar 15, 2015 10:00 am

Multam de cafeluta,Sidy-Delia a facut mai multe poze dar nu cred ca a avut timpul necesar la le si posteze.
sarut mina nasa Gabita-ieri cind ai sunat la telefon eream in cautarea unei Pizze Hut ...dar nu am gasit locuri ...la Pizzaria din colt in colt cu Cercul militar,,,,si eram in cautare de alta locatie..in zgomotul de pe stada nu am realizat ce voce era...dar apoi am dedus....ce bucurie si de o parte si de cealata Very Happy I love you -va pup si va imbratisez ,aveti grija de matale si de nas Mone...sa ne ajute Dumnezeu sa ne revedem la Bran.
Va iubesc pe toti ,sanatate si o sa revin-acum sunt la Alina-si o asteptam pe mari.S la intilneala de dumineca-Doinita nu poate veni -au venit copii de la valeni -asa ca asta e viata.
sa aveti o dumineca superba ,cu sanatate si la nasa Gabita -distractie maxima -ca am inteles ca sarbatoriti si acolo -sanatate si tie Medi si la toti ai tai-tare as fii dorit sa vii si tu si Silvioara dar asta este... Exclamation
Am sa pun si eu poze dar ceva mai tirziu ...ca am casa cu susul in jos ca zugravesc sufrageria Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes What a Face What a Face sper sa termin pina joi.
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Dum Mar 15, 2015 10:02 am

Am primit si mesajul nasa gabita multam-pupa pe nas Mone si toat familia din partea mea Exclamation I love you flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Dum Mar 15, 2015 11:29 am

Buna dimineata.
Medi,multa sanatate celor dragi tie,te asteptam cu vesti bune.Ai grija si de tine.Te pup.
Dragelor ce ma bucur ca v-ati simtit bine,si ce rau imi pare ca nu am fost cu voi,dar lasa,or sa mai fie intalniri.
Sidy,spor la treburi si la facut bunatati.
Gabi,tot nu ai spus cum a fost petrecerea.
Eu azi un pic de pauza,incerc sa ma odihnesc.
Tuturor o duminica cat mai placuta.
Pup toata gasca gustoasa. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Dum Mar 15, 2015 11:49 am

Nu pot zice Buna dimineata,dar,va imbratisez,cu drag si va doresc o DUMINICA FRUMOASA!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Feq4c4
Acum,nu am timp,dar,revin mai tirziu.
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Dum Mar 15, 2015 1:52 pm

buna Ziua
Silvioara petrecerea a iesit foarte frumoasa.Am inpartit martisoare, felicitari si canite"magic"la toate doamnele, am avut un cintaret cu lauta,am avut mincare usoara dar din plin, trei torturi,unul primit cadou. Torturile noastre au fostPadurea Neagra,unul l-ai taiat cei nascuti in martie iar celalalt pentru femei Copiii fericiti de dulciuri! Am ajuns acasa pe la doua noaptea dar am mai lasat pe citiva acolo.
Deci,in mare am muncit dar a iesit bine( sa vezi ce felicitari )
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Dum Mar 15, 2015 11:29 pm

Bună seara!
Astăzi m-am întâlnit iar cu Alina și Iuliana și într-un final am sărbătorit-o în avans pe Iuliana a cărei zi de naștere este pe 21 dar ea pleacă mâine acasă. Surpriza a pregătit-o Alina. A fost o surpriză și pentru mine. Un grătar cîteva prajiturele și un frumos tort.
La petrecere trebuia să participe și Doina, dar i-au venit fetele și a ratat.
Asta este prietena mea Alina! O fată de milioane!
La mulți ani Iuliana!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 34pe78i

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 10rjz7s

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  alina 42 Lun Mar 16, 2015 12:28 am

Șiiii , după cum spuneam , am dat startul la întâlniri pentru anul 2015 !!!! lol!

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 2eao6dl
fotograful era Mari !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 15cjy3k
Atât aici ! Continuarea la rubrica întâlnirilor !!! lol!
Vă doresc o săptămână minunată !!!
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty La o altfel de cafea 2

Mesaj  Vicky P. Lun Mar 16, 2015 3:01 am

Bună dimineața, dragele mele fete gustoase,  Very Happy
Să aveți o zi de luni excelentă, iar săptămâna să vă fie frumoasă, ușoară și așa cum v-o doriți Exclamation

După ce vă savurați cafeluța, poate citiți în tihnă și cele câteva impresii ale mele, nou venită în grupul vostru, despre prima mea întâlnire cu o parte dintre voi...

Dragelor, sunteți la superlativ! Very Happy  Mi-ați făcut ziua de sâmbătă mai frumoasă (asta în ciuda răpăielii de ploaie care ne-a surprins) și m-am simțit extraordinar cu voi! Ați fost ca un balsam...sau ”gura de oxigen” (vorba Deliei) în iureșul acesta nebun în care trăim, în agitația aceasta cotidiană.
M-ați primit în rândul vostru cu brațele și inimile deschise, cu veselie, căldură...Sunteți de nota 10 toate: Delia, Mari, Alina, Iuliana, Doina...Evident că ordinea este aleatorie, da? Very Happy  Wink
Nu știu ce impresie v-am făcut eu, dar voi sunteți deosebite:
Mari, vecina mea dragă, ești veselă, directă, amuzantă, spirituală și mi-ai părut liantul dintre fete...Ești o doamnă tare, tare simpatică. Mă bucur că te-ai distrat și duminică la Alina...Te pup, te îmbrățișez și aștept să ne mai întâlnim la o plimbare, sau de ce nu la o cafeluță pe la noi prin cartier... Smile
Delia, mereu cu zâmbetul pe buze, bucurându-te sincer de momentul tău de relaxare și de această întâlnire, cu privirea clară albastră și frumoasă, cu sensibilitate și talent, cu minunatele tale goblenuri (Doamne, câtă pricepere și răbdare Exclamation ) și apreciatele și mult așteptatele tale fotografii...Apropo, mulțumesc pentru primire și cuvintele frumoase pe care le-ai scris...Aștept să ne mai întâlnim, când mai ieși cu Mihăiță la o plimbare, ceva...Abia aștept să fac cunoștință cu un băiat așa frumos și deștept ca al tău...Te pup și să ai grijă și de tine...
Alina, deosebită, blândă, frumoasă, cu un zâmbet la fel de cald și atrăgător, o doamnă inimoasă care mi-a plăcut mult...o bună organizatoare și o gospodină desăvârșită...am văzut câte bunătăți ai pregătit tu, acolo duminică...Te îmbrățișez și pe tine și...cu mare drag, când mai ai timp putem să ne mai întâlnim, doar un semn să dai...PS: Mulțumim pentru pozele frumoase!
Iuliana, cea mai haioasă și drăguță doamnă, cu ochii verzi pătrunzători, cu glumele mereu la ea, cu ținută, cu efervescență, pusă mereu pe ”șotii”, cu foarte multă energie și tinerețe, o doamnă rafinată și frumoasă...O olteancă adevărată, sufletistă, aprigă și săritoare...M-ai impresionat în mod deosebit... Nu degeaba Mari și Doina mi-au spus cu drag ”Stai să o cunoști pe Iuli”...PS: Urările le las pentru data de 21, chiar dacă fetele te-au ”surprizat” cu o mică petrecere. Bravo lor! Pup și îmbrățișez cu drag o olteancă frumoasă, nașa mea de la Craiova! Spor la zugrăvit! Sper să termini până joi și să nu ne văduvești mai mult cu absența ta de aici! Wink
Nu în ultimul rând delicata mea Doina, simpatică foc, cu o privire ghidușă, o doamnă delicată, spirituală, copilăroasă în același timp, dar foarte rațională...Nu știu de ce, dar mi te închipuisem altfel de pe forum...cred că puțin mai dură...Mi-ai rămas în suflet...Să te bucuri de fata ta zilele acestea, multă sănătate și...abia aștept să te revăd... Very Happy

Cam acestea sunt impresiile mele după prima mea întâlnire cu voi, dragele mele...Am avut sentimentul ca formați un tot unitar, închegat și de nedespărțit... M-ați impresionat prin frumusețea spiritului vostru, pasiunea pe care o aveați în priviri când vă vorbeați, când vă priveați...Frumos grup... Frumoasă prietenie mai aveți! Felicitări! Mie una mi-a fost foarte greu să cred că se pot lega așa prietenii de durată doar prin intermediul internetului (parcă tu, Alina mi-ai spus asta).
Iar surpriza cea mare, mi-ai facut-o tu Gaby, care deși nu mă cunoști, ai dorit să vorbești la telefon și cu mine...Asta îmi spune multe despre sufletul și inima ta generoasă...Mă bucur enorm că și voi acolo ați avut o petrecere reușită, cu cadouri frumoase, cu multe dulciuri, cu voie bună...Sănătate multă în continuare îți doresc atât ție dar și deja ”faimosului” tau soț ”Mone”...fetele mi-au povestit și au vorbit la superlativ de amandoi...Sa va dea Dumnezeu sănătate, viață lungă în liniște, armonie cu multe, multe bucurii! Abia aștept să vă cunosc!

Vă mulțumesc fetelor că m-ați primit în familia voastră frumoasă și deosebită!
Mi-a fugit gândul la tine Sidy, imediat, pentru că tu mi-ai creat această oportunitate, să îmi lărgesc sfera de prieteni cu oameni atât de frumoși și buni... Să ai mult spor în tot ce dorești să faci în această perioadă, să-ți iasă totul exact așa cum îți dorești, draga mea Exclamation
Medy, îmi pare rău că nu ai venit și astfel nu te-am cunoscut personal, dar vor mai fi și alte ocazii cu siguranță. Sănătate multă alor tăi, să ai multă putere să treci peste această perioadă mai dificilă și încărcată...
În rest, gânduri bune, salutări și îmbrățișări la toată lumea!
Multă sănătate tuturor!
Doamne-ajută!

Vă pupăcesc!

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 16jldma
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Lun Mar 16, 2015 10:40 am

Bună dimineața!
Sunt pe fugă. Pentru mine nu s-au terminat întâlnirile. Astăzi merg cu Scarlat în oraș  la cumpărături și Zău dacă știu ce o să cumpărăm? Mâine mergem la cununia lui Ștefan, fiul Leontinei și neapărat trebuie să-i facem un cadou. Dar ce? Că Leontina are de toate, aparate electrocasnice, mici și mari, pahare, glastre de cristal, frumoase, Farfurii de porțelan, multe și deosebite iar Ștefan stă cu ea și e singurul copil, deci toate sunt ale lui. Mă găndeam la un tablou, ceva, dar toate pornesc de la 5000 de lei și noi suntem doi amărîți de pensionari.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Vedem noi ce și cum?
Să mergeți și aici:
Prima întâlnire din anul 2015!!!!
A pus Alina poze.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Lun Mar 16, 2015 1:54 pm

NINGE CU ROZ


norii rodați de
vreme
se

încet
de smalțul boltei
doar fulgii cad
neobosiți
rochii tipărite
cu flori roz

cu volănașe
purtînd de cașmir
albastru
malote cercei
din simburi de
lungi
la glezne
ajung pe luciul parchetului
de stele
dansînd cadril
doar carul
scîrțîie
încet pe drumul
moale de pulbere.

BUNA ZIUA,ma bucur ca v-ati intalnit la Bucuresti sunt sigura ca Vicky s-a dimtit bine impreuna cu fetele ,Iuliana draguta iti doresc doar sanatate si multe bucurii de ziua ta .

Sidonia esti in febra pregatirilor sunt sigura ca ai emotii si ca astepti cu nerbdare sa ti strangi copii in brate si mai ales pe generalul frumos si blond,eu nu stiu cand plec sau daca plec,deocamdata ai mei sunt inca in vacanta in Egipt unde Alex a facut enterocolita si a fost la medic Sad te tzuc !

Gabi si Mone voi cand ajungeti in tara? va doresc numai bine Smile

M.M. ce fac ai tai dar George,sanatate maxima ,va puuup Smile

Va doresc o saptamana frumoasa tuturor si va imbratisez Smile


Ultima editare efectuata de catre Geta in Mar Mar 17, 2015 1:34 am, editata de 1 ori
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Mar 16, 2015 6:24 pm

Ziua buna dragi fete si baieti!
Tocmai ce ne-am "leganat" de vreo 5 grade! Inca ma doare capul de la sperietura.
Acum vreo jumatate de ora a prins si Simona microbuzul spre Valeni. A venit cu microbuzul ca i-a fost frica sa vina pana aici cu sarmanul ei Tico, care mai are putin si depune armele! Cea mai uriasa veste buna am primit-o cu totii azi, de la doamna doctor Preotescu de la "Matei Bals": i-a spus Simonei sa-si pregateasca dosarul pentru a incepe o terapie noua, mult mai eficienta ca prima si ca tripla terapie (aia scumpa rau) si care se va face gratuit. Pana in luna mai i se va aproba dosarul. Doamne ajuta, da Doamne sa se vindece!
Fetelor, va multumesc pentru clipele minunate pe care le-am petrecut sambata impreuna. As fi vrut sa stam mai mult, dar...poate data viitoare.
Vicky, multumesc pentru vorbele frumoase! Ma bucur foarte mult ca te-ai alaturat familiei "gustoase". Sa stii ca asta m-a atras si pe mine, aceast prietenie sincera intre niste oameni care, practic, nu se vad decat o data pe an sau poate chiar nici atat. O prietenie consolidata, sincera, de care nu prea ai parte in general (la serviciu sau in alte imprejurari). Este ceva deosebit, care numai aici, in aceasta comunitate gasesti.
Gabi, te pup si vreau sa fii sigura ca gandul meu e tot timpul alaturi de voi.
Nu va mai numesc acum pe fiecare in parte, dar va pupacesc mult pe toti si va doresc SANATATE maxima la toti si in deosebi acolo unde sunt ceva probleme (fam. Medi, Alex - Geta)
P.S.
Geta, imi place mult "Ninge roz".
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Lun Mar 16, 2015 9:45 pm

Doina Ghidu a scris:Ziua buna dragi fete si baieti!
Tocmai ce ne-am "leganat" de vreo 5 grade! Inca ma doare capul de la sperietura.
Acum vreo jumatate de ora a prins si Simona microbuzul spre Valeni. A venit cu microbuzul ca i-a fost frica sa vina pana aici cu sarmanul ei Tico, care mai are putin si depune armele! Cea mai uriasa veste buna am primit-o cu totii azi, de la doamna doctor Preotescu de la "Matei Bals": i-a spus Simonei sa-si pregateasca dosarul pentru a incepe o terapie noua, mult mai eficienta ca prima si ca tripla terapie (aia scumpa rau) si care se va face gratuit. Pana in luna mai i se va aproba dosarul. Doamne ajuta, da Doamne sa se vindece!
Fetelor, va multumesc pentru clipele minunate pe care le-am petrecut sambata impreuna. As fi vrut sa stam mai mult, dar...poate data viitoare.
Vicky, multumesc pentru vorbele frumoase! Ma bucur foarte mult ca te-ai alaturat familiei "gustoase". Sa stii ca asta m-a atras si pe mine, aceast prietenie sincera intre niste oameni care, practic, nu se vad decat o data pe an sau poate chiar nici atat. O prietenie consolidata, sincera, de care nu prea ai parte in general (la serviciu sau in alte imprejurari). Este ceva deosebit, care numai aici, in aceasta comunitate gasesti.
Gabi, te pup si vreau sa fii sigura ca gandul meu e tot timpul alaturi de voi.
Nu va mai numesc acum pe fiecare in parte, dar va pupacesc mult pe toti si va doresc SANATATE maxima la toti si in deosebi acolo unde sunt ceva probleme (fam. Medi, Alex - Geta)
P.S.
Geta, imi place mult "Ninge roz".

Te imbratisez draga mea Doina si multumesc frumos Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Mar 17, 2015 12:49 am


Buna seara!
Ieri,am venit,aici,citeva minute.Voiam sa mai vin,dar n-am apucat.Azi,de dimineata,iar,n-am apucat.Trebuie,de azi incolo,sa intru,prima data aici,apoi pe fb.In fiecare zi,incep cu facebookul.Imi zic(zilnic),intru,doar putin,la ferma mea,apoi,mai fac si altceva.Dar,de vreme ce intru pe fb,gata,nu maim erg,nicaieri.Ma pierd “ici-colo”.

Adi,multumim pt urari sip t.poza-surpriza.Dar,cum zice si Sidy,pacat ca nu toata lumea,din poza,e active.

Mari,ai 30 de ai,cu Barbu al tau?Sa traiti,fericiti,impreuna,cel putin inco data pe atit!
Imi imaginez ce placut ai fost surprinsa,cind te-a sunat Alex.
Ce-ati cumparat ,in cele din urma,fiului Leontinei?

Geta
,imi plac poeziile tale
Pe vremuri,am fost,de citeva ori,la cofetaria Flora.Aveau niste prajituri super.
Cind se intoarce fiica ta cu familia ei,din Egipt,spune-mi,ce parere i-a  lasat Egiptul?Ca fiul meu,cu sotia,nu s-au intors de acolo,cu o parere f.buna.Eu n-am vazut Egiptul.Saracutul Alex.Cine stie ce-a mincaat si nu i-a cazut bine.
In ultima poezie postata,nu am inteles,niste lucruri.In primul rind,titlul: NINGE CU ROZ.Asa e titlul?Sau “Ninge roz”,cum a zis Doinita?
Apoi:” norii rodați de
vreme
se

încet”

Norii rodati de vreme se CE  incet?
As mai avea si alte nelamuriri.
Te rog,draga Geta,nu ma intelege gresit!Nu te critic;nu sint in masura s-o fac.Dar,imi place cum scrii si as vrea sa inteleg totul.Poate stilul in care scrii,ma depaseste.Sau nu stiu.In ofrice caz,imi place cum scrii.

Iuliana
,imi place,ca participi la intilnirile bucurestencelor.Esti nemaipomenita!

Alina,ce frumusei sint cei doi baietei.Sper sa fie cuminti,sa nu ai multa bataie de cap cu ei.
Ma bucur pt.voi,ca ati reusit s ava intilniti.

Sidy
,nora mea va avea fetita.Si noi,sintem f.bucurosi(dela mic la mare) ca va fi fetita.In familia noastra,nu prea sint fetite.
Cind pleci la copii?Cit vei sta?Cred ca abia astepti.

Vicky
,dupa frumoasele cuvinte,pe care le-ai scris despre fetele pe care le-ai intilnit,sper ca ai “picat” I ntr-un grup vessel,de treaba,cara iubeste neconditionat.Eu,nu cunodc,personal,pe niciuna,dar,parca le-as cunoaste pe toate.Iti va place,aici.Si,cred ca cee ace e frumos,e faptul ca sintem,in general,fara complexe.Vorbim liber,cee ace ne trece prin minte,in momentul respectiv.
Cu timpul,te vei familiza cu noi,cu numele noastre,etc.Da,eu sint Camy(Camelia).La avatar,sint Husni.Husni il cheama pe fiuul meu,mic.Nici eu nu stiu de ce nu am scris numele meu.Si acum,nu pot sa schimb.De fapt nu stiu.
Traiesc din 1981 in Iordania(prin casatorie),deaia fiu meu are nume arab.
Si eu am venit aici,pe forum,tot „impinsa”de Sidy.
Vianina?Ce nume frumos si deosebit are fiica ta.Prima data-l aud.Sa-ti traiasca,sanatoasa si sa-ti aduca multe bucurii!

Silvia,
cum zboara timpul.Nathalie are deja un an?De fapt,de ce ma mir?Fufu,va implini 3 anisori,in iunie.Cred ca a inceput sa mearga(tinuta sau nu,depinde),sa mai adauge cite-un cuvint la vocabularul ei.Sint asa de draguti.

Gabi
,ma bucur ca te-ai distrat la serbarea data de Asociatie si Ambasada,de 8 Martie.
Aveti obiceiuri frumoase..Si aici,se fac,fel si fel,dare u,in ultimul timp,merg rar.Aici,fiind f.multe romance(in jur de 3000),e greu sa le multumesti pe toate.

Dniela,numai bine si mult spor la munca de primavera!

Delia,e adevarat,ne intilnim(virtual),destul de rar,dar tu,cu familia ta,esti,ca toate gustoasele,in inima  mea.

Doinita
,in Sudan sint 41 de grade?Doamne,ce caldura.Si aici,e cald,vara,dar acum,e bine.Inca incalzim in casa.De citeva zile e mai cald.Sint in jur de 18 grade.
Ma bucur mult pt.Simona.Sa dea domnul sa fie un tratament eficace,sa aiba parte de o imbunatatire perfecta!

Doamne,Medi,prin cite ai trecut in ultimul timp.
Doresc parintilor tai si lui George,multa sanatate si insanatosire grabnica!

Aici,in 26,se va shimba ora.
In 21 martie(simbata),sotul meu va merge in Bahrain,pt o delegatie de trei zile.
Aici,in 21 martie,se sarbatoreste ziua mamei.
Nici nu-mi vine sa cred,cit am scris.
Gata,nu mai scriu nimic.Va pup ai va doresc o noapte li istita,cu multe vise placute!Sper ca nu am greseli.Nu mai recitesc(am scris pe word)
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 W8lto7
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mar Mar 17, 2015 1:43 am

Geta a scris:NINGE CU ROZ


norii rodați de
vreme
se destrama

încet
de smalțul boltei
doar fulgii cad
neobosiți
rochii tipărite
cu flori roz

cu volănașe
purtînd de cașmir
albastru
malote cercei
din simburi de
lungi
la glezne
ajung pe luciul parchetului
de stele
dansînd cadril
doar carul
scîrțîie
încet pe drumul
moale de pulbere.

BUNA ZIUA,ma bucur ca v-ati intalnit la Bucuresti sunt sigura ca Vicky s-a dimtit bine impreuna cu fetele ,Iuliana draguta iti doresc doar sanatate si multe bucurii de ziua ta .

Sidonia esti in febra pregatirilor sunt sigura ca ai emotii si ca astepti cu nerbdare sa ti strangi copii in brate si mai ales pe generalul frumos si blond,eu nu stiu cand plec sau daca plec,deocamdata ai mei sunt inca in vacanta in Egipt unde Alex a facut enterocolita si a fost la medic Sad te tzuc !

Gabi si Mone voi cand ajungeti in tara? va doresc numai bine Smile

M.M. ce fac ai tai dar George,sanatate maxima ,va puuup Smile

Va doresc o saptamana frumoasa tuturor si va imbratisez Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 4 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 29 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum