Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Sa ne cunoastem intre noi

+22
Geta
maria mihalache
Mom_of_3
Munteanu Eugenia
Nicuvar
Angela-Marinela
mariana_bondoc
Doina Ghidu
Lulu
Daniela
alina 42
martagabriela
iuli
aurora
husni
anena
Sidy
carla27carla
mari
naskwik
Admin
maria elena
26 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  anena Mier Aug 08, 2012 9:29 am

Geta bine ai venit printre noi.
Sunt Mariana sau Anena, cum le place gustoaselor sa imi spuna.
Aici este o a doua familie, pentru noi toate.Sper din suflet sa simti si tu asta si sa te simti ca acasa.
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 195_Bine_ai_venit_in_grupul_nostru_1
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  silvi0ara Mier Aug 08, 2012 10:38 am

Geta,bun venit in familia noastra.Sper sa te simti bine alaturi de noi. Very Happy
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 060tw
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Vizitato Mier Aug 08, 2012 10:42 am

Fetelor, cu siguranta o va face, ca noi toate de altfel! I love you

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Sidy Mar Aug 14, 2012 1:52 pm

Geta a scris:
Am doua fete cea mare 29 de ani e inginer dar a plecat in Anglia si s-a casatorit,cea mica are 24 de ani a terminat dreptul si incearca sa intre in bransa.

GETA

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Welcometogroup

Deci esti a 3-a mamica ce ai copii prin Anglia.Si fiul meu este acolo la 60 km de Londra, impreuna cu sotia si iubirea mea cea draga pe care l-am crescut: Alex de aproape 4 ani si de care mi-e tare, tare dor Sad
Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Img0901ug


Mari are si ea fata in Anglia...asa ca ne inmultim incet, incet....
Geta draga tu mai lucrezi inca sau esti in pensie ???
Sunt convinsa ca i data ce ne vei cunoaste( si te vei intilni cu noi) nu vei mai vrea sa te desparti de gasca noastra Exclamation Exclamation Exclamation
Te tzuc cu drag !
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Geta Joi Aug 16, 2012 11:14 am

Draga Sidy acum nu lucrez,fata mea e la vreo 4 ore de mers cu masina de la Londra,e trista ca nu poate sa lucreze nu stiu ce acte ii mai trebuie,lucreaza doar sotul ei ,mi-e foarte greu si ei la fel face voluntariat la un magazin sa nu stea doar in casa.
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Sidy Joi Aug 16, 2012 5:01 pm

Geta draga vezi ca daca sotul ei are macar Yellow card, atunci si fiica ta are niste avantaje si nu mai trebuie sa-si depuna si ea dosarul.....
Si noi am trecut prin asta si pina nu au aflat de la altii, nu au stiut cum sta treaba.....
In N sau in S Angliei locuiesc ???
Tu esti in pensie ?
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Geta Joi Aug 16, 2012 7:15 pm

Sidy a scris:Geta draga vezi ca daca sotul ei are macar Yellow card, atunci si fiica ta are niste avantaje si nu mai trebuie sa-si depuna si ea dosarul.....
Si noi am trecut prin asta si pina nu au aflat de la altii, nu au stiut cum sta treaba.....
In N sau in S Angliei locuiesc ???
Tu esti in pensie ?

Sunt la pensie din pacate asta ma termina,am lucrat 37 de ani cu grupa a doua Sad
El e acolo de 5 ani are cardul ala cu drept de munca a plecat sa faca masterul acolo,e singur la parinti iti dai seama ca noi nici nu am apucat sa ne cunoastem si parintii lui sunt tot din Timisoara,daca ai stii cum pling in fiecare zi nu stiu daca in Nord sau Sud dar o sa ti las mp.Te imbratisez cu mare drag si ti multumesc:)
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  maria elena Joi Aug 16, 2012 9:11 pm

Sidy cat e de dulce Alex. Geta ce bine ca ati atins acest subiect, poate ca Sidy iti este de folos cu ceva sfaturi. Va pup.
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty SA NE CUNOASTEM INTRE NOI

Mesaj  Vicky P. Dum Feb 01, 2015 2:52 pm

Buna ziua tuturor,
In principal am inteles "gustoase" si "gustosi"...

Ma numesc Victoria Gabriela Pirsan, dar toti cei apropiati imi spun simplu: Vicky...Deci, sunt doar Vicky...Nu prea imi place sa vorbesc despre mine, de fapt nu am mai avut aceasta ocazie pana acum, dar pentru voi, incerc acum o mica descriere-povestioara, in semn de "bine v-am gasit"! Am 47 de ani (in curand) si sunt din Bucuresti. Am o fetita de 23 ani, care in prezent isi face masteratul in Franta, un copil minunat, extrem de frumos la minte, trup si suflet, pe care o iubesc la nebunie si de care acum imi este teribil de dor. Am un sot deosebit, o mama extrem de buna si iubitoare de care am grija si...mai am o catelusa si o pisica birmaneza. Cam aceasta este familia mea, cei cu care locuiesc in prezent.

De mica mi-a placut sa o ajut pe mama in bucatarie, sa fac prajituri...ai mei chiar glumeau pe sema acestei pasiuni si imi spuneau "ca imi vor deschide un laborator de cofetarie, cand voi fi mare"...Viata insa nu fost chiar asa, am terminat liceul in orasul meu natal de pe malul Dunarii, Turnu Magurele, am terminat o facultate in Bucuresti, unde am si ramas (dupa cum se vede), mi-am urmat o cariera in domeniul constructiilor si mediului, cariera si meserie foarte frumoase pe care le-am facut cu daruire si pasiune, cu incapatanarea de a reusi mereu si peste tot pe unde am trecut. Mi-am dovedit ca pot foarte multe, am ajuns pe un post de conducere important (general manager) intr-o multinationala, am muncit pe branci cu multe nopti nedormite, stres, foarte multe delegatii, responsabilitati si probleme cat cuprinde, cu venit acasa doar in vizita, pe fuga mereu, atat cat sa dorm si sa mananc...mi-am neglijat aproape familia, ani de zile am considerat acest job cel mai important lucru din viata mea...Noroc cu mama care locuieste cu mine, care mi-a fost sprijin si a preluat in cea mai mare parte responsabilitatile mele de gospodina...Deci, dragii mei, toate acestea s-au intamplat pana acum cativa ani, cand in viata mea a aparut o incercare, am fost la o mare rascruce de drumuri si a trebuit sa abandonez aceasta lume agitata si fascinanta a multinationalei...M-am retras din tot si toate, mi-am vazut de sanatate, am cumpanit si mi-am dat seama ca cele mai importante lucruri in viata doar acestea sunt: sanatatea si familia...Si atunci mi-am jurat ca toate zilele pe care le voi mai avea pe acest pamant mi le voi dedica doar lor, oamenilor dragi si iubiti care ma inconjoara...Tot sistemul meu de valori s-a rasturnat, a trebuit sa ma reinventez, m-am schimbat aproape fundamental...de la stilul de viata la modul de a ma imbraca...A fost schimbarea mea radicala, trezirea mea la viata adevarata...pentru ca da, dragilor mi-am dat seama atunci ca ajunsesem aproape ca un robot mecanizat, care isi pierduse propria viata in favoarea jobului si a dorintei nebune de a castiga si mai mult, de a face performanta...imi pierdusem aproape identitatea, eram o persoana rece, rationala, extrem de riguroasa, ma miscam si actionam doar dupa proceduri, reguli si regulamente de protocol, devenisem o persoana foarte exigenta in primul rand cu ea si apoi cu cei din jur...doar deformatie profesionala...

Eheee...Acum, povestea mea este alta...Am lasat trecutul in umbra si urma demultisor. Acum sun fericita pentru ca am redevenit eu, cea care eram odata, inainta sa ma imbolnavesc de microbul jobului la multinationala, microbul vesnicei si nesanatoasei competitii, microbul acestui carusel ametitor in care simti ca nu te mai regasesti. Acum sunt eu mai calma, calda, rabdatoare, cu dragoste si timp pentru toti cei dragi mie, pentru toate lucrurile frumoase care ma inconjoara...Am mai mult timp pentru mine, am timp sa admir o floare, sa ma las sedusa de zgomotul ploii sau al vantului...sau de ce nu al unei frunze care cade din copac...M-am regasit si sunt tare fericita si mandra pentru asta...Mi-am regasit si pasiunea adolescentei si anume aceea de a gati...Imi place sa fac asta, imi place sa prajituresc si sa bucataresc pentru cei dragi, imi place sa am casa si masa plina si bogata, imi place sa imi chem prietenii la masa...pentru ca pur si simplu iubesc acest lucru si sunt al naibii de fericita cand ii vad pe cei care imi savureaza mancarurile, ca sunt incantati, multumiti, fericiti...Cum sa nu iti umple inima si sa te invaluie o mare bucurie cand ii vezi pe ei asa? Ca la majoritatea dintre voi, bucataria este acum "casa" mea, locul unde ma simt cel mai bine, acel loc reconfortant si linistit, unde nu au voie sa intre grijile, indoielile, supararile de nici un fel...

Copila mea (Vanina, o cheama) vazand aceasta stralucire si bucurie din ochii mei de cate ori pregatesc ceva in bucatarie, pasiunea cu care vorbesc despre orice fel de mancare, interesul pentru tot felul de retete, mi-a facut cadou de mos Craciun, anul trecut, un nume si o adresa de blog...Si asa a inceput totul...Asa ca acum fac slalom intre activitatea mea de inca inginer, lucrand impreuna cu sotul la firma noastra de consultanta in constructii si acest blog daruit mie de copila mea. Mi-a fost tare greu la inceput, nu stiam nimic despre asta, am luat-o cu pasi marunti, a trebuit sa invat despre bloguri (nu am un administrator, ma ocup singura), inca am o gramada de lacune...de lucruri de invatat...Dar, dupa un an de activitate, mi-am dat seama ca ma simt singura in acest demers al meu...Nu am socializat cu alti bloggeri pasionati ca si mine, imi era jena, rusine, nici eu nu stiu cum sa spun...Ma simteam prea mica fata de cei cu multa experienta, fata de ceilalti bloggeri...Mereu am zis ca este loc de mai bine pentru ceea ce fac...Si sunt mult prea departe de celelalte bloguri...Recunosc, nici nu am stiut cum sa  fac asta, sa intru in legatura cu voi...Pentru ca este tare greu sa te misti intr-o lume unde prietenii nu prea te inteleg, nu stiu de ce ai luat aceasta decizie, de ce te-ai transformat dintr-o data in "bucatareasa", unii se mira, altii se uita ciudat la tine si se intreaba de ce, ce avantaj ai...de fapt ei nu inteleg...Prea putin sunt cei care te sprijina sau te felicita..si atunci cand o fac te intrebi daca oare chiar o fac din suflet, cu sinceritate...

Pana acum cateva saptamani, cand draga Sidy, mi-a intins o mana de ajutor, a intrat pe blogul meu, am mai discutatat de una de alta si...uite asa mi-a recomandat acest forum...Asa v-am descoperit...Nu stiu cat de des voi putea intra, dar mi-as dori sa va stiu aproape, sa stiu ca aici este locul in care pot sa spun uneori ce am pe suflet...

Daca ati avut rabdare sa-mi cititi "foiletonul", va multumesc tuturor ca ma accepati in randurile voastre...
Va imbratisez pe toti!
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty SA NE CUNOASTEM INTRE NOI

Mesaj  Vicky P. Dum Feb 01, 2015 2:54 pm

PS: Am uitat sa va spun ca de ieri de cand mi-am facut acest cont ma tot "invart" pe aici si nu stiu cu ce sa incep... Mi-a luat ceva timp pana mi-am dat seama cu sa postez...Sper ca am facut bine!

Tot eu
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Geta Dum Feb 01, 2015 3:18 pm

Ciao ,daca te-a ajutat Sidonia sa stii ca e o prietena adevarata ,sincera cu un suflet extraordinar rar am intalnit asemenea OM , fetele de pe acest forum sunt de treaba si deosebite deci ai nimerit intr-un loc linistit si fain,bine ai venit ,te imbratisez cu drag Geta Molnar Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  martagabriela Dum Feb 01, 2015 3:31 pm

bun venit Vicky-Gabriela
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  maria elena Dum Feb 01, 2015 4:53 pm

Bun venit Vicky!
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Doina Ghidu Dum Feb 01, 2015 8:30 pm

Bine ai venit, Vicky!
Asa cum a spus si Geta, ai nimerit unde trebuia!
Mi-a placut foarte mult "foiletonul" tau, cum zici tu. Sper sa ai timp si sa intri din cand in cand, sa mai povestim.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty SA NE CUNOASTEM INTRE NOI

Mesaj  Vicky P. Lun Feb 02, 2015 1:13 am

Geta a scris:Ciao ,daca te-a ajutat Sidonia sa stii ca e o prietena adevarata ,sincera cu un suflet extraordinar rar am intalnit asemenea OM , fetele de pe acest forum sunt   de treaba si deosebite deci ai nimerit intr-un loc linistit si fain,bine ai venit ,te imbratisez cu drag Geta Molnar Smile

Multumesc din suflet pentru pentru caldura cu care m-ai intampinat, Geta!
Te imbratisez si eu,
Vicky
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty SA NE CUNOASTEM INTRE NOI

Mesaj  Vicky P. Lun Feb 02, 2015 1:21 am

Doina Ghidu a scris:Bine ai venit, Vicky!
Asa cum a spus si Geta, ai nimerit unde trebuia!
Mi-a placut foarte mult "foiletonul" tau, cum zici tu. Sper sa ai timp si sa intri din cand in cand, sa mai povestim.

Doina si tie iti multumesc pentru primire! Ma bucur ca ti-a placut "prea lunga" mea introducere. Ma descurc deocamdata mai greu cu mesajele...Nici nu sunt sigura ca postez unde trebuie. Dar pana ma invat, apoi...nu mai scapati de mine! Smile

Te imbratisez!
Vicki

PS: Poate ma ajuta si pe mine cineva si imi spune ce trebuie sa fac pentru a-mi pune si eu o fotografie de profil sa ma cunoasteti mai bine. Nu prea ma descurc acum cu toate! Sad Va multumesc anticipat!
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Vicky P. Lun Feb 02, 2015 1:22 am

maria elena a scris:Bun venit Vicky!
Bine te-am gasit, Maria- Elena! Ma bucur sa te cunosc! Multumesc de intampinare!
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Sidy Lun Feb 02, 2015 6:19 am

Bine ai venit in cel mai..."gustos" grup posibil, draga mea Vicky Exclamation Exclamation Exclamation
Vei vedea ca suntem un grup de gasca si aici , pe acest Forum, am facut nuntile copiilor nostri, aici s-au nascut copiii sau nepotii nostri si din pacate, tot aici ne-am petrecut pe ultimul drum, fiinte dragi noua....Deci aici am trait, momentele noastre de viata atat lune cat si mai putin bune.
Si dupa cum ti-am mai povestit, anul acesta sarbatorim al VII-lea an , de cand de intilnim mare parte din gtup.Daca pina acum ne-am intilnit la Alba Iulia, anul acesta ,ne-am hotarat sa ne intilnim in zona Bran-Moeciu....Dar despre aceasta vom mai povesti mai incolo.....
Si iti mai urez un "Bun venit" in clubul mamicilor cu copiii si nepotii ( sau nu) plecati din tara.Pe linga Claudiu al meu, care e cu familia in Anglia, mai este Geta ( Melania Parus pe Facebook) care are fata cu sotul si copilasul, tot in Anglia si Mari care are si fata si baiatul , in Anglia. Dar mai avem si in Belgia , Daniela are feciorul cu nora, Silvye are fata cu sotul si nepotica la Luxemburg, Mimi are baiatul cu sotia si nepotica in Italia, Lulu cu fetele ei, una in Franta si una in Italia( ambele sunt maritate si au copii)....am uitat pe cineva ?
Vicky draga incet, incet ai sa ne cunosti pe toate si pe toti.
Il avem pe Adi Sterian care este "Tatal nostru". El este "vinovat" de acest Forum , pentru ca el l-a infiintat, la rugamintile noastre, el este ADMIN-ul lui si tot el ne-a ajutat, pe marea majoritate a fetelor ,care avem bloguri culinare...
Si acum cateva cuvintele , pentru ce ai intrebat :
- ca sa iti pui o poza mica , vezi ca in banda de sus scrie "Profil", dai clik pe el si are sa-ti apara "Avatar",iar clik si iti incarci poza.
- casa pui link-ul blogului tau la semnatura, tot la profil cauti "Semnatura" si acolo ai sa-ti atasezi link-ul....
Cam atat deocamdata , sa nu fie prea multe si sa te zapacesc de tot.
Noi ne bem cafeluta dimineata  la "La o cafea...." dar am inteles ca tu ajungi aici doar searam asa ca de la tine vom bea ...ceai !
Te tzuc cu drag si inca o data :

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Kc4gp


Ultima editare efectuata de catre Sidy in Lun Feb 02, 2015 2:04 pm, editata de 1 ori
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Doina Ghidu Lun Feb 02, 2015 12:10 pm

Asa e Vicky, Sidy are mare dreptate. Eu una, nu stiu ce m-as fi facut fara acesti prieteni minunati pe care i-am cunoscut aici. Spun asta, pentru ca si eu am avut multe necazuri...Dar aici, cu ajutorul lor, am reusit sa merg mai departe. Si stii care e cea mai grozava treaba? Ca nu ne vedem decat o data pe an si poate nici atat, daca la data marii intalniri unele dintre noi nu pot ajunge. Poate nici intr-o familie nu gasesti atata alinare ca la acesti prieteni minunati.
Sidy, mai e Lulu de la Galati cu ambele fete plecate, una in Italia si cealalta in Franta.
Hai, va pup!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty SA NE CUNOASTEM INTRE NOI

Mesaj  Vicky P. Lun Feb 02, 2015 10:38 pm

Buna fetele mele tare, tare dragute... Sunteti deosebite... ma bucur din suflet sa va cunosc! Very Happy
Multumesc mult Sidy, pentru primirea calduroasa si prezentarea facuta. Dar te rog, sa ma iei incet...Trebuie sa ma obisnuiesc cu voi, sa va cunosc si sa ma cunoasteti mai bine...Abia ma descurc acum cu topicul acestui forum...Nu prea stiu cum se raspunde, mereu stau cu grija daca o fac bine sau nu. dar si cand ma voi familiariza...
S-ar putea sa mai am nevoie de D-nul Adi (Admin.), cum pot sa-l contactez?

Acum am sa incerc sa imi pun si o fotografie si adresa site-ului (multumesc pentru indrumare Sidy Exclamation )

Dragele mele, dupa ce imi pun si fotografia de maine am sa intru la "cafeluta"...Chiar imi pare rau pentru ca nu prea o sa pot sa ma alatur voua de dimineata, dar sa stiti ca eu chiar beau multa cafea si pentru mine, la orice ora este bine venita!
Asa ca eu va doresc o saptamana minunata, cu multa sanatate si liniste.
Va pup si va imbratisez pe toate si...abia astept sa ne cunoastem mai bine:!:
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Sidy Mar Feb 03, 2015 7:08 am

Incet, incet vad ca te descurci draga Vicky !Bravo tie !
Vad ca si poza ai reusit sa o puim ,ai ramane semnatura unde sa pui link-ul blogului tau.
Si daca vrei sa iei legatura cu dragul nostru Adi ADMIN o poti face  scriindu-i pe adresa lui de Email : adisterian@yahoo.com
Despre bloguri sunt sfaturi si pe aici :
https://bloguri-culinare.forumgratuit.ro/t39-discutii-pareri-idei-sfaturi-pentru-forum-si-bloguri
Iar noi ne bem cafeluta si ne spunem ofurile , aici :
https://bloguri-culinare.forumgratuit.ro/t176p930-la-o-altfel-de-cafea-2

Incet-incetisor ai sa descoperi tu Forumul nostru....
Acum merg la cafea cu fetele , tu vii cand ai timp....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  iuli Joi Feb 05, 2015 10:19 pm

Bine ai venit Viky Embarassed I love you flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Vicky P. Mar Mar 03, 2015 1:33 am

iuli a scris:Bine ai venit Viky Embarassed I love you flower

Bine te-am gasit, Iuli! Ma bucur sa te cunosc!   Smile
O primavara frumoasa, alaturi de gandurile mele bune!
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  delia Mar Mar 03, 2015 9:27 am

Bun venit printre noi draga Vicky. Cu siguranta ai ajuns unde trebuie. O casuta primitoare , cu surori si frati  pe care ii indragesc nespus. O sa te convingi la mult asteptata intalnire anuala a "familiei gustoaselor". Te imbratisez si eu cu drag.
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  mari Mar Mar 03, 2015 11:11 am

Bine ai venit printre noi Vicky!
Și-am citit foiletonul cu plăcere!
Încet, încet o să știi de toate despre forum și nu și se mai părea complicat. Nimeni nu s-a născut învățat.
Noi, fetele din București, ne mai întâlnim din când în când. O să te anunțăm și pe tine și dacă îți face plăcere o să ne și cunoaștem.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Sa ne cunoastem intre noi - Pagina 5 Empty Re: Sa ne cunoastem intre noi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum