Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Cind ne intinim la Alba Iulia?

+12
Munteanu Eugenia
silvi0ara
iuliana_28
iuli
Doinavar
mari
Doina Ghidu
alina 42
martagabriela
Sidy
maria mihalache
anena
16 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  martagabriela Lun Mai 20, 2013 6:30 pm

Si noi doua locuri si doua beri tot reci ,odata cu Sidy si Valy
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Sidy Mar Mai 21, 2013 7:06 am

Ce parere aveti daca am face Intilneala la Bran unde a fost Anena de Pasti ???
O propunere....
Gabita....daca stam toti 4 la o masa, nu cred ca ne ajung doar 4 beri, la cat avem de povestit....Eu zic sa luam si platoul Alinei cu gratare si carnati....ce zici ???
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  alina 42 Mar Mai 21, 2013 8:02 am

Sidy a scris:Ce parere aveti daca am face Intilneala la Bran unde a fost Anena de Pasti ???
O propunere....
Gabita....daca stam toti 4 la o masa, nu cred ca ne ajung doar 4 beri, la cat avem de povestit....Eu zic sa luam si platoul Alinei cu gratare si carnati....ce zici ???

Sidy, din partea noastra nu cred ca ar fi nici o problema, ar fi frumos, dar totul depinde doar de posibilitatile Anenei de a se deplasa cu Andreuta ! Asta ar insemna ca Adrian sa-si ia cateva zile de concediu !
Anena, tu ce spui , draga noastra ! ?

Aaaaaaaa, Sidy, nu ti se pare ca esti cam egoista !!!!!!??????????? Razz Cum sa stati doar voi 4 la masa ????????????????????Eu spar sa stam cel putin la o masa de 30 de persoane !!!!!!!!! lol! cheers Razz
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  martagabriela Mar Mai 21, 2013 10:43 am

Mie mi-a placut mult la Bran. Ar fi frumos daca bineinteles fetele si in special Anena sint de acord
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  martagabriela Mar Mai 21, 2013 10:46 am

Scuze ca intru iar.
Alina bineinteles ca la masa de 30de persoane vom sta....
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  iuliana_28 Mar Mai 21, 2013 10:54 am

Buna ziua tuturor , vreau sa confirm si eu prezenta la intalnire impreuna cu prietenul meu Smile . Cat despre Bran , mie mi-ar placea foarte mult sa se faca intalnirea acolo , pentru ca ar fi mult mai accesibil de ajuns decat la Alba Iulia , cel putin pentru noi , cei din Bucuresti. Dar oriunde se va tine intalnirea , important e sa fim impreuna si sa ne simtim bine. Noi vom fi acolo. Va pup !
iuliana_28
iuliana_28

Mesaje : 36
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  anena Mar Mai 21, 2013 12:51 pm

Din pacate la Vila Ama nu sunt decit 12 locuri, doar daca nu vreti in alta locatie.Eu nu cred ca voi putea veni, pt ca Adrian in aceea perioada are cel mai mult de lucru la serviciu si fara el nu plec cu Andreea niciunde, pt ca imi este foarte greu. Daca voi vreti, eu pot vorbi cu d-na Ioana, gazda noastra si va va gasi ea o cazare buna , in functie de numarul de persoane.Si chiar daca eu nu voi putea veni, eu chiar va rog sa nu va mai cramponati atita de mine, ca doar nu e intilnirea mea cu voi, e intilnirea noastra, a tuturor.
Va asigur ca eu nu ma supar citusi de putin , daca voi veti hotari sa va intilniti in alta parte, chiar daca eu nu pot veni. Haideti mai fetelor, ce Doamne, ca doar suntem oameni de inteles.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Doina Ghidu Mar Mai 21, 2013 1:15 pm

Mie mi-ar parea foarte rau sa nu ne intalnim si cu tine, Anena. La Bran si in alte parti putem merge oricand, in concediu sau mai stiu eu cu ce ocazii. Dar la Alba, doar o data! Nu stiu ce sa zic, acum cum zice majoritatea. Nu e vorba ca se cramponeaza cineva de Alba, dar mie imi place sa cred ca aceasta intalnire care are loc doar o data pe an, a devenit deja emblema Gustoaselor si isi are deja locul ei: la Alba. Desigur, nu e batut in cuie, Doamne fereste, dar parca n-ar mai avea acelasi farmec. Nu stiu, zic si eu. Habar n-am! Majoritatea hotaraste! Pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Sidy Mar Mai 21, 2013 3:25 pm

Nici nu se pune problema Anena....daca TU nu poti veni, fii sigura ca nici noi nu mergem Exclamation
Asa ca ne vom intilni tot la Alba Iulia......
Ai mai avut timp sa te interesezi de o vizita la fabrica de portelanuri ???
Ca la schimbarea garzii...cred ca nu mai vrea nimeni.... Exclamation
Deci pica Branul....asa cum au picat si cele doua variante ce vi-le-am mai oferit in Apuseni.... Exclamation



Ultima editare efectuata de catre Sidy in Joi Mai 23, 2013 6:06 am, editata de 2 ori
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  alina 42 Mier Mai 22, 2013 8:47 am

Fara Anena, nu exista intalnire !
Dar Sidy, poate intr-un week ne dam intalnire la Bran, sau in alta parte, in perioada in care Gabi cu Mone stau in tara ! si cine poate ,poate sa vina ! Bine ar fi sa gasiti o locatie in centrul tarii pentru a fi mai aproape pentru toata lumea, pentru ca un drum lung te stoarce si de bani, dar este si obositor, si te intorci acasa cu sufletul plin de bucurie, dar fizic esti stors de vlaga !
Sunt sigura ca Anena ne va propune locuri minnunate pe care sa le vizitam ! Dar cel mai important este sa fim impreuna !
Abia astept ! lol!
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  anena Mier Mai 22, 2013 9:52 am

Sidy, imi pare rau ca sesizez o mica unda de rautate la tine.Repet...NU TREBUIE SA VA MAI CRAMPONATI DE MINE cu intilnirile astea, ce Dumnezeu....
Faptul ca eu nu pot sa merg oriunde cu Andreea este o problema cu adevarat serioasa si nu cred ca intelegi ce inseamna asta. Dar nu stiu de ce intotdeauna trebuie sa ma justific. Va rog eu, mergeti unde doriti voi, eu nu ma supar...suntem oameni in toata firea.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Sidy Joi Mai 23, 2013 6:06 am

Sidy a scris:Nici nu se pune problema Anena....daca TU nu poti veni, fii sigura ca nici noi nu mergem Exclamation
Asa ca ne vom intilni tot la Alba Iulia......
Ai mai avut timp sa te interesezi de o vizita la fabrica de portelanuri ???
Ca la schimbarea garzii...cred ca nu mai vrea nimeni.... Exclamation
Deci pica Branul....asa cum au picat si cele doua variante ce vi-le-am mai oferit in Apuseni.... Exclamation


Zau ca regret Anena !!! Ceea ce am spus am spus din suflet !!!Si crede-ma ca nu a fost nici un fel de rautate !!!Dar absolut deloc....
Dar nu are nici un rost sa ma justific.....pentru ce ???
Ne intilnim la Alba si cu asta basta !!!
Oricum noi vom merge cu Gabi si cu Mone, dupa Alba Iulia , la munte, la pensiunea pe care am inchiriat-o si anul trecut.... Very Happy Laughing
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  iuli Joi Mai 23, 2013 10:36 am

Anena pentru ca prima intilnire a fost la Alba Iulia-parerea mea-asa sa ramina mereu-daca Gasca mai doreste si alt punct turistic-cine poate si vrea -se poate stabili si o a2a intilnire in alta zona.
Daca venirea e de vineri-programul care v-a fi stabilit e ok.
Simbata daca se poate ar trebui sa facemm un popas la obiective turistice superbe asa cum am facut anul trecut la Conacul Secuiesc........
Acum puteti face propupuneri privind ziua de simbata si supunem la vot-ce hotaraste majoritatea acolo mergem......CE ZICETI Question Rolling Eyes Rolling Eyes
iar de stat mie una mi-a placut unde am fost anul trecut,a fost un ambient placut si masa festiva si bereaaaaaaaaaa si oamenii de acolo au fost super......
Oricum eu o sa vin cu Alina si cu ea voi sta si in camera.
Va pup,o zi frumoasa la toata lumea I love you flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  anena Joi Mai 23, 2013 4:42 pm

iuli a scris:Anena pentru ca prima intilnire a fost la Alba Iulia-parerea mea-asa sa ramina mereu-daca Gasca mai doreste si alt punct turistic-cine poate si vrea -se poate stabili si o a2a intilnire in alta zona.
I love you flower
Iuliana, nu mie trebuie sa imi spui asta...
Sidonia ma face sa ma simt prost si sa ma simt vinovata de faptul ca fetele nu vor sa mearga in alta parte dac nu merg si eu...eu nu am fost decit initiatoarea acestor intilniri, nu trebuie sa fie nimic legat de mine si de aceste intilniri...SUNT ALE TUTUROR GUSTOASELOR.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Doina Ghidu Vin Mai 24, 2013 7:58 am

Iuliana, in totalitate de acord cu ceea ce ai spus tu. Si mie mi-a placut unde am stat anul trecut, iar in Alba sunt sigura ca nu am vazut nici pe sfert din ce am putea vedea. Ideea e sa fim impreuna si cat mai multe daca se poate. Ar fi super sa ne putem intalni mai des (ooofff, banii astia!) si ar fi si mai super (acum mi-a bubuit ideea! Laughing ) daca am putea sa ne intalnim cat de cat aproape de zonele fiecareia dintre noi. In felul asta am vizita cat mai mult din tara asta superba. Dar bineinteles ca asta e doar o idee, un vis chiar. Totul (la mine cel putin) se invarte in jururl "finantelor", din pacate. Eu inca nu stiu daca vine si baiatul meu (iar e plecat!) Dar in acest weekend, gata, il chestionez!
Va pup pe toate!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  iuli Vin Mai 24, 2013 9:49 am

Anena nu trebuie sa te simiti deloc "prost" .Eu m-am adresat tie ca ma rog asa mi-a venit pe moment ...dar catre toata lumea din acest site.."Gasca Gustoasa " parerea mea e sa ramina de baza intilnirea de la Alba Iulia si ca sa fie treaba obla eu zic sa supunem la vot si daca ies mai multe PRO asa sa fie ...daca NU.sa se vina cu o alta propunere........ca la PARLAMENT......... Smile
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  mari Lun Mai 27, 2013 11:45 am

Offf! Iar discutii?
Parca intalnirea si data erau stabilite. Noi ne-am facut si planuri ce si cum.
Anena sa fie clar, vrei nu vrei, noi la Alba venim! Vezi ca vrea sa se implice si Eugenia impreuna cu tine pentru organizare. Poate reuseste ea ceva cu fabrica de portelanuri care e o idee fff buna, numai sa ne lase noii patroni s-o vizitam.
Cu mare placere ne intalnim si la Bran alta data, daca avem finante vorba Doinei, dar Intalnirea de la Alba trebuie sa ramana de baza din multe considerente si mai ales pentru draga de Anena si familia ei minunata, care au fost mereu supergazde!
Cred ca v-am mai spus, dar daca ma tin „balamalele” anul asta vreau sa ma plimb. Si o sa incep cu Cernavoda!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Doina Ghidu Lun Mai 27, 2013 12:07 pm

Hai, mai fetelor, ca eu abia astept sa vin la Alba! Alta ocazie eu nu am sa vin in zona aia. Vreti, nu vreti, va treziti cu mine acolo!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  alina 42 Lun Mai 27, 2013 12:17 pm

Intalnirea noastra va avea loc in fiecare an la Alba !!! Eu una daca asi putea m-as muta de tot acolo !!!!
Cine vrea si are posibilitati, ne putem intalni in diferite alte ocazii, oriunde in tarisoara noastra ! Dar bineinteles ca totul se invarte in jurul finantelor !!!!!! din nefericire ! Crying or Very sad
Vorba cuiva, degeaba este vointa daca este neputinta !!! Evil or Very Mad


Ultima editare efectuata de catre alina 42 in Mar Mai 28, 2013 11:46 am, editata de 1 ori
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Doina Ghidu Mar Mai 28, 2013 8:43 am

Alina, asa e! Sa stii ca si eu m-as muta de tot la Alba. M-a cucerit cu totul, pur si simplu. Abia astept sa ne intalnim cat mai multe, sa fim din nou impreuna, macar si atat de putin, adica un weekend! Ca sa facem, asta e! E scurt timpul. Dar lasa ca si atat si tot e bine! Sanatosi sa fim!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  anena Mier Mai 29, 2013 9:55 am

Va rog mult sa scrieti fiecare, cam cite persoane sunteti, ca sa pot face o estimare, cit de cit, sa stiu pt cite persoane solicit cazare.
Va mai dau o adresa ,un link , sa vedeti inca o posibiliatate de cazare...nu am fost inca acolo, o sa mergem duminica.Patroni sunt niste vechi cunostinte de-ale noastre.nu am stiut ca ei au aceea pensiune. Vreau sa vad care sunt conditiile de cazare, preturile si cum se gateste. Si cit pot negocia la pret...asta in cazul in care va intereseaza sa stati acolo.Sau, pur si simplu putem merge sa luam o masa acolo, poate sa ne faca niste gratare, sau ceva mincare cu specific ardelenesc, placinte, etc...

http://www.terramythica.ro/

Astept parerile voastre.

refac lista pentru cazare
1. Mari
2. DoinaG
3. Medi
4. Silvioara
5. Iuliana
6. Alina
7. Iuliana mica
8. Gabi si Mone
9. Sidy
10.Doina si Nicu V.

Nu stiu daca am trecut pe toata lumea, daca nu , va rog , face copy/paste la tabel si completati...
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Doinavar Mier Mai 29, 2013 11:34 am

Noi poate venim 4, in cateva zile iti dam raspunsul. Smile
Mie imi place si Terra Mitica.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  alina 42 Mier Mai 29, 2013 11:44 am

Anena, draga noastra, multumim pentru efortul si grija ta penru organizarea intalnirii !
Nu stiu de ce dar nu ma lasa sa deschid decat pagina home a site.
Cazare, restaurant, tabere, rezervari, la mine nu se deschide ! scratch
Dar sincer , dupa fotografiile pe care le-am vazut pe prima pagina, eu cred ca este mult prea scump pentru buzunarele majoritatii, din pacate , pentru a ne caza acolo ! Crying or Very sad Este adevarat, arata superb !
Nu vreau sa va suparati pe mine, dar asta este parerea mea, de care nu trebuie sa tineti cont !
Si eu cred ca este greu si pt Anena, daca nu ne cazam in oras ! Putem merge acolo duminica sau sambata, sau vineri dupamasa pentru a lua masa ! !! cum hotarati voi.
oricum eu ma supun majoritatii.
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Doina Ghidu Mier Mai 29, 2013 12:33 pm

Anena, si eu vin cu multumiri pentru grija ta si efortul depus pentru organizarea intalnirii. Eu am organizat pe vremuri, prin 1994, o excurise prin Europa, si de atunci nu m-am mai bagat la asa un efort. Nu e de loc usor!
Am vizitat site-ul terramythica. E adevarat ca e superb. Si ce de facilitati are, piscina si cate si mai cate. Dar sunt de aceeasi parere cu Alina. Ar trebui in primul rand sa avem toti masina ca sa ne putem misca de colo - colo. Si cred ca e si cam scumpic. Parca mai scump ca la d-na Viorica. Aici e si aproape de gara (autogara) si de oras. Foarte accesibil din toate punctele de vedere. Dar cum spunea si Alina, ma supun si eu majoritatii. Baiatul meu inca nu s-a hotarat sa-mi dea un raspuns ferm, daca vine si el. Dar zilele astea o sa aflu.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  anena Mier Mai 29, 2013 3:55 pm

Va fi asa cum hotariti voi...unde va place acolo voi aranja...ca intotdeauna.
De mincat, putem minca si o pizza pe undeva prin oras, sau putem merge la mall, aranjam o masa si mincam cu totii la Bucatarul meu...e mincare proaspata, bine gatita si ieftina.
Putem organiza o iesire la gratare , simbata, de dimineata, iar seara sa o facem lata din nou la Viorica , la pensiune, sau cum vreti voi. Mai vedem pina atunci, mai este ceva timp.Sa fim sanatosi ....
Acum mi-a cazut fisa ca putem merge simbata la Oasa...este un peisaj de vis si ne putem opri pe drum pt un picnic si pentru a admira peisajul.Unde mai pui ca e drum mult prin padure si cum in Iulie se anunta canicula, ar fi o idee.
Cautati si voi imagini cu Barajul Oasa, Manastirea Oasa, cu Sugag,https://www.youtube.com/watch?v=KhemOdlnaDI
Sau putem merge la Pianu de jos, la terenurile de golf Paul Tomita, sa vizitam zona, care este foarte frumoasa.
http://www.turistinfo.ro/pianu_de_jos/cazare-pianu_de_jos/complex_turistic_sapte_cetati/poze-complex_turistic_sapte_cetati-c50752.html
http://www.golfhotelpianu.ro/


Ultima editare efectuata de catre anena in Mier Mai 29, 2013 5:18 pm, editata de 1 ori
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Cind ne intinim la Alba Iulia? - Pagina 4 Empty Re: Cind ne intinim la Alba Iulia?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum