Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+18
Munteanu Eugenia
Daniela
anena
Sidy
alina 42
silvi0ara
iuli
Admin
martagabriela
delia
Lulu
diana
husni
maria mihalache
mari
Doina Ghidu
Geta
Doinavar
22 participanți

Pagina 20 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Sam Feb 22, 2014 4:03 pm

Citeam,ceea ce ati scris,dupa mine,ca sa va raspund.Cind am citit vestea,ce ne-a dat-o Doinita,mi s-a facut pielea de gaina,si m-am razgindit.Pur si simplu,nu mai am cuvinte.
Era bolnav?
Doamne,Doinita,imi imaginez,prin ce treci.Dar,incearca,draga mea,sa fii tare!D-zeu sa te ajute,sa treci,cu bine,peste incercarea asta,grea.Condoleante pt.pierdere si fie-i tarina usoara!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Rx6a
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Daniela Sam Feb 22, 2014 5:07 pm

Ziua buna la toata lumea !
Doina, Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace pe sotul tau !
Si tie si copiilor tai, sa va dea Dumnezeu putere multa sa treceti peste aceasta incercare !
Daniela
Daniela

Mesaje : 54
Data de inscriere : 13/10/2010
Localizare : Cluj

http://danielabucatariemoldo-ardeleneasca.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Feb 22, 2014 8:08 pm

Acum 15 minute am sosit si eu acasa. Slava Domnului, mama e sanatoasa, atat cat poate sa fie la aproape 80 de ani si s-a bucurat ca m-am dus astazi la ea.
Cand ma intorceam, pe drum, am vorbit la telefon cu Doina care avea un moment de respiro.
Va multumeste tuturor pentru mesaje si ii face bine faptul ca va ganditi la ea si-i sunteti alaturi macar cu gandul.
Ce sa va mai spun? Inca nu-i vine sa creada ca e adevarat.
Camy sotul Doinei era bolnav de inima, a mai avut doua infarcturi in trecut, dar el nu prea era un bolnav ascultator. N-a mai fost macar la medicul de familie de aproape un an. Lua el niste medicamente dar probabil nu erau suficiente la stadiu la care era boala lui. Cel putin nu s-a chinuit mai mult timp si a murit repede.
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca.
Ma duc sa aprind o lumanare pentru el.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Ny9t

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Munteanu Eugenia Sam Feb 22, 2014 8:58 pm

Doamne ... nu-mi vine sa cred... Medi mi-a spus si am fugit repede aici... Condoleante Doina draga.... Trebuie sa fi tare , dar tare de tot ca sa poti trece peste toate piedicile pe care le intalnim in viata.... Domnul sa-l odihneasca si sa-l ierte pe sotul tau... Va imbratisez cu draga Eugenia
Munteanu Eugenia
Munteanu Eugenia

Mesaje : 25
Data de inscriere : 14/07/2012
Varsta : 74
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty La o altfel de cafea

Mesaj  Lulu Dum Feb 23, 2014 8:49 am

Nu vroiam sa intru cand am auzit de aceasta mare durere pentru Doinita,pentru ca nu-mi gasesc cuvintele Exclamation Exclamation 
Parca DD se razbyuna pe aceasta fiinta buna si blanda cu atatea necazuri pe capul ei,nu-i era suficienta boala cu care se chinuie acum si moartea sotului Exclamation Exclamation 
Totusi trimit si eu CONDOLEANTE FAMILIEI,DUMNEZEU SA_L ODIHNEASCA iar pentru DOINITA SA TE INTAREASCA BUNUL DUMNEZEU SA POTI TRECE PESTE TOATE ACESTE DURERI Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation 
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 72
Localizare : Galati

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Admin Dum Feb 23, 2014 9:58 am

Sincere condoleante Doina
suntem cu totii alaturi de tine
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 201
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 68
Localizare : bucuresti

http://blogdesignstudio.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Dum Feb 23, 2014 11:44 am

Buna dimineata.
Doamne ce veste trista,nu-mi vine sa cred.
Condoleante Doina,si Dumnezeu sa-l ierte.
Suntem alaturi de tine. Sad 
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Dum Feb 23, 2014 1:46 pm

E geu. Sad ..........si nici nu poti realiza ca se intimpla Sad  din pacate suntem actori in filme de scurt metraj............L-am cunoscut pe Dan,sotul Doinitei anul acesta pentru prima data....din pacate Sad Sad Sad Sad Sad Sad  si pentru ultima ora in aceasta viata Shocked Sad .....nu stim cind venim ...nu stim cind plecam.....Doinita G.ma rog la Dumnezeu sa-ti dea sanatate si putere tie si familiei tale sa treceti pri acesta grea si trista intimplare-Dumnezeu sa odihneasca in pace sufletul si spiritul lui Dan Like a Star @ heaven ......sunt momente in aceasta viata cind cuvintele nu-si au rostul Sad  condolenate intregii tale familii si acum la ceas de grea incercare sufletul si gindul meu este alaturi de tine Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Embarassed I love you 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  anena Dum Feb 23, 2014 2:35 pm

Scumpa mea Doina, toata familia mea iti trimite CONDOLEANTE, tie si intregii familii.Suntem cu mintea si cu sufletul alaturi de tine.Ne rugam pentru voi sa va dea Dumnezeu puterea de  a trece peste aceasta cumplta incercare si de a  merge mai departe.
Iar pentru sotul tau, ne rugam sa ii ierte Dumnezeu toate pactele , si sa il primeasca in imparatia lui.
Dumnezeu sa ii dea odihna vesnica!!!!La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Article_356067_1
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria elena Dum Feb 23, 2014 7:17 pm

Draga Doina, regret nespus tragedia prin care treci. Dumnezeu sa te incarce de putere, sa-ti dea sanatate sa treci peste necazul care s-a abatut asupra ta si a celor din familia voastra. Sincere condoleante, Dumezeu sa-l odihneasca in pace!
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  diana Dum Feb 23, 2014 7:57 pm

Doina draga sincere condoleante!! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa treci peste necazul asta cu bine...uffff ce greu trebuie sa-ti fie, draga de tine!
Dumnezeu sa-l ierte!
diana
diana

Mesaje : 286
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 49

http://dianacakes.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  delia Dum Feb 23, 2014 9:28 pm

Dupa ce ca intru atat de rar pe la voi mai gasesc si asemenea vesti teribile. Am fost atat de trista ca n-am putut scrie nici un cuvintel.
Doamne Doina ce rau imi pare de tine ca trebuie sa treci prin asa ceva. Sincere condoleante si sa te intareasca Dumnezeu in aceasta grea incercare din viata ta. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Nici la mine n-a fost prea bine in ultimele doua luni. Au fost multe suisuri si coborasuri, dar sper sa se incheie totul cu bine. A fost mai greu ca niciodata si de multe ori ma gandesc de ce trebuie sa treaca cineva prin asemenea chinuri. Sunt de multe ori speriata ca nu va mai fi nimic ca inainte. Dar totusi nu mi-am pierdut inca speranta ca intr-o buna zi voi putea si eu sa zambesc si sa ma bucur cu adevarat de tot ce ma inconjoara.
Va las acum ca nu-mi mai gasesc cuvintele. Sufletul meu inca plange si nu-mi gasesc linistea. Insa poate la un moment dat va iesi soarele din nou pe strada mea si voi rade din nou.
Va pup pe toti deopotriva si imi este tare dor de voi. De abia astept sa ne vedem in vara. Cu siguranta daca totul va fi bine vom spune prezent la intalnirea din iulie. Sa dea Dumnezeu sa fie liniste in familiile noastre si sa ne revedem cu bine.
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  stoi_mimi Lun Feb 24, 2014 9:19 am

Condoleante Doina , este groaznic ce ti s-a intimplat ,,,multa putere sa poti depasi momentul ...inca odata Dumnezeu sa-l ierte pe D-l Dan  Sad
DELIA putere si optimism si o sa fie bine
ptr voi din partea nasei ratacite o saptamina minunata si multa sanatate
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 3rsz



Ultima editare efectuata de catre stoi_mimi in Lun Feb 24, 2014 9:28 am, editata de 1 ori
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Lun Feb 24, 2014 9:22 am

buna dimineata
sa avem cu totii o saptamina mai buna

si sintem cu gindul la tine Doinita
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Feb 24, 2014 9:41 am

Buna dimineata!
Delia,cred ca tristetea si problemele tale,sint legate de sanatatea lui Mihai.
Si eu,ca si tine,ma intrebam,de ce unii trebuie sa guste atit amar.Dar,in cele din urma,m-am trezit la realitate si mi-am dat seama,ca nu pot decit sa sper.Speranta moare ultima.
Eu,cu boala mea,intr-un timp,eram ca un cobai.Orice tratament aparea,il incercam.Si-n general,nu erau imbunatatiri a starii mele de sanatate,dar efectele secundare se observau.Asa ca,de un timp,nu fac incercari.Daca e ceva(tratament),eficient 100%100,iau,daca nu,nu.Si,decamdata,boala mea,ca multe alte boli,e incurabila.Totul e,sa fim optimisti si veseli.
Ii scriu Deliei,dar,credeti-ma,gindul meu,e la Doinita.Vorba Sidoniei,speram ca anul asta sa fie mai bun,dar,nu se prea vede,asa.Eu,din prima luna,am fost incercata.Cind,inca,mai eram tristi,de moartea soacrei mele,a murit si tata.Of,of,of,nu mai stiu ce sa zic.
Sa dea D-zeu,sa avem mai multe zile bune,si pe cei cu probleme,sa nu-i paraseasca puterea si speranta!
Doresc,tuturor,o zi buna!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Lun Feb 24, 2014 10:34 am

Buna dimineata fete si baieti!
Dragilor va doresc tuturor o saptamana buna, cu vesti bune si cu impliniri pe toate planurile!
Camy de-asta mi-esti draga! Sa nu imcetezi sa speri!
Nasa Mimi bine ca ai spart gheata! Probabil ca si la Cernavoda a topit-o soarele. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
Sudanezii mei dragi sa aveti o saptamana buna si sa nu mai aud de dureri!
Deliuta eu te-am sunat zilele trecute dar nu erai disponibila.  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
Dragilor viata merge inainte! Cred ca v-am spus dar va mai spun odata ca azi ma duc in Drumul Taberii la doamna Lazareanu, scumpa mea mentorita in ale contabilitatii si ale vietii. Implineste 80 de ani si ca in fiecare an, noi fostele colege si eleve, mergem la ea sa o sarbatorim.
Sa vad cum stau cu timpul si daca am suficient si daca Doinita a venit de la Valeni si e dispusa, poate trec 5 minute pe la ea sa o imbratisez si daca pot sa-i aduc putina alinare.
Va pupic si va doresc o zi buna! Ma duc sa ma pregatesc de plecare ca pana in Drumul Taberii fac o excursie. Very Happy Very Happy Very Happy
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Ypa1

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Lun Feb 24, 2014 11:06 am

Buna dimineata.
Doina,asteptam vesti de la tine,multa putere si sanatate iti doresc.
Mari,distractie placuta si La multi ani ! pentru Leontina.
Delia iubita,multa putere si tie si multa sanatate lui Mihaita.
Cami,esti un exemplu pentru noi toti.
Gabi,Mone,va pup si toate cele bune.
Tuturor un inceput de saptamna cat mai bun.
Pup toata gasca. Very Happy 
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty la o altfel de cafea

Mesaj  lumi Lun Feb 24, 2014 3:15 pm

Va pup, dragele mele!
Am aflat vestea trista si vreau sa o imbratisezi si din partea mea pe Doina, Mary!
Te imbratisez si pe tine Delia si pe ai tai!
Da, noi nu intelegem ce vrea D-zeu de la noi, dar ieri am ascultat o predica( e si un psalm frumos ,,chiar daca-ar fi sa trec prin valea umbrei, nu ma tem de niciun rau!'')in care se explica ca D-zeu ne asaza in vale ca sa ne ridice apoi...
Imi e dor de voi, toate, si cele pe care le-am cunoscut si de cele care va cunosc virtual!
Sa speram ca ne vom intalni, cu voia Lui, in vara aceasta!
Eu sunt acum cu Anna, a inceput scoala, si ma simpt putin mai sigura(mai ales noaptea), dar ma ingrioreaza starea fetei pt case simpte obosita
Abia in martie mai merge la control si sunt mereu cu inima ,,cat un purice'' pt ca doar ea mi-a mai ramas.
Nu vreau sa va intristez si vreau sa avem zile senine si inimi pline de bucurie si pace in suflet!
Va imbratisez pe toate...de la N la S, de la V la E!

lumi

Mesaje : 42
Data de inscriere : 25/10/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Feb 24, 2014 7:53 pm

Buna seara si sa fiti iubite si iubiti azi de DRAGOBETE Embarassed I love you -Cami si voi din gasca sa va dea Dumnezeu sanatate -sunt picnita de o raceala care ma strafulgereaza de sapatmina trecuta dar ii vin eu de hac...nasa Mimi ce bine ca ai mai trecut pe aici-te-am sunat pe vodafone dar mi-a raspuns casuta vocala Sad  asa ca pe alelalte tf .nu am ,ai sunat ca nu stiu cind esti libera de serviciu- salutari la toti de la Cernavoada - si sa ne ajute Dumnezeu sa ne intilnim cit mai repede Rolling Eyes 
Delia sa-ti dea Domnul putere sa treci peste toate durerile si greutatile ,la fel si tie Lumi,lui Anena si la toti care sunt in mari incercari ...sa trecem peste Like a Star @ heaven 
Doinita sa-ti revii cit mai repede scumpa mea ,te iubim si suntem cu tine I love you 
S-aveti o noapte linistita oriunde va aflati Exclamation
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  alina 42 Mar Feb 25, 2014 1:17 am

o noapte linistita va doresc si eu si o saptamana numai cu vesti bune !!!!!
Am vorbit cu Doinita ! Va multumeste din suflet tuturor pentru mesajele trimise . Incearca sa se adune , dupa aceasta grea incercare .  Sad 
Oare de ce trebuie sa trecem prin atatea greutati Question In ultimile sapatamani am avut numai vesti foarte proaste !!! Sad care m-au afectat peste masura !  Crying or Very sad 
Oare de ce trebuie sa muncim ca niste sclavi, toata viata, pentru a umple buzunarele altora, iar cand sa iesim si noi la pensie, nu mai poti sa te bucuri macar cativa ani de liniste, pentru ca esti deja casat si pleci intr-o alta lume !
Dar sper sa iasa soarele si pe strada noastra, pana la urma !!!!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 A7un

alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mar Feb 25, 2014 7:10 am

Buna dimineata fete si baieti!
N-am reusit ieri sa o vad pe Doina pentru ca abia astazi o sa vine de la Valeni. Vad ca v-a transmis deja Alina multumirile ei pentru mesaje si telefoane. Cat de curand o sa ma intalnesc cu ea sa o imbratisez si sa o incurajez.
V-am indus in eroare. Doamna Lazareanu a implinit 79 de ani nu 80 cum credeam eu. Stiam ca are aproape varsta mamei, doar ca e cu cateva luni mai tanara. O sa incerc sa pun poze, daca o sa reusesc.
O zi buna va doresc!
Va invit la cafeluta!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 K8ko


mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Feb 25, 2014 8:53 am

Buna dimineata si ce sa zic Alina de ce?....de ce?....de ce? Shocked intram intr-o intreaga filozofie a vietii si chiar nimeni de pe pamint nu poate sa-ti raspunda Shocked poate o exista o alta "lume"-mai echilibrata,mai armonioasa,mai...mai decit ce percem noi in aceasta lume de pe pamint confused atit timp cit aparem si traim in conditii diferite dpdv.material aceasta lume aici ,nu va evolua suficient in special din punct de vedere spiritual(parerea mea personala).
Ma chinuie mai nou un guturai sper sa-mi revin ca am activitate de "Gala"-pe care trebuie sa o prezint eu asa ca o sa iau un pic din cafeluta lui Mary si sa vazic sanatate si o zi buna oriunde va aflati flower 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mier Feb 26, 2014 7:08 am

Buna dimineata fete si baieti!
Va astept la cafeluta!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Hizl

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Feb 26, 2014 10:19 am

Buna dimineata si buna sa va fie toata zia de astazi oriunde va aflati Rolling Eyes  cam putina suflare pe aici Neutral  treaba e ca inca sunt gijaita sicm ragusita dar ii vin eu de hac la aceasta tevatureala de raceala si uite asa ca sa-i fac si ''SIC Exclamation " o sa servesc din cafeluta lui Mary S care arat apetisant rau de tot Smile 
Ce mai faceti dragelor si dragilor ce vesti frumoase mai aduceti acum in primavara Question flower  mai sunt citeva zile si vine martisorul...ce frumos,sa ne dea bunul Dumnezeu sanatate si tot ce e mai bun si frumos in aceasta lume,noua si celor dragi noua si la toate craturile DIVINITATII flower flower 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Feb 26, 2014 10:35 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 0293f77185dcc479ffa8ba8

Va stept si eu la un ceai si cafeluta flower flower flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 20 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum