Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Septembrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 16 din 43 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 29 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Sam Iul 26, 2014 12:52 pm

Un weekend cat mai frumos tuturor!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Dum Iul 27, 2014 6:43 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Ekni9u

Cam asa arata curtea noastra ieri pe la 15.30...a plouat foarte tare , cu grindina, cam 40 de minute.S-au intilnit doi nori deasupra si a inceput vijelia....Florile care erau inspre curte s-au rupt si cel mai rau imi pare dupa p muscata care avea florile in buchetele. Apucasem sa-i fac o poza chiar cu o zi inainte :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Ei5krb

Dupa ploaia aia mare, in care curgea apa din curte spre strada , pentru ca in canal nu mai apuca, a iesit....soarele. Si ce soare.... Exclamation Oricum vremea asta ne nenoroceste.Cand stau si ma gandesc ce o fi facut cu culturile de pe linga oras si cu gradinile bietilor oameni....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Xgmao2

Acum va las ca ma pregatesc cu mama sa mergem la biserica.
Asa se pare ca ma asteapta o ....surpriza neplacuta. Dar nu numai pe mine.....Revin. Rolling Eyes 
Va las cafeluta si va doresc o duminica linistita !

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 71qn1s
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Iul 28, 2014 9:27 am

Buna dimineata si bine v-am regasit lumea draga "Gustoasa"-am petrecut impreuna citeva ore minunate -zic asa pentru ca timpul este foarte scurt- si iar nu am reusit sa vorbim mai mult cu cei dragi din grupul nostru....Anena si familia ei au fost cei care au organizat si ne-au intimpinat cu dragoste si o mare prietenie-ea si Adrian au sarbatorit un eveniment frumos din viata lor-pentru care eu am inchinat un martini si niste halbi de bere(Doinita nu  a mai avut gustul si bruma ca aia de am baut-o noi prima data-SIC!!!!!!!-dar a fost bine venita- am inchinat si pentru toti cei care nu ati reusit sa venit cu noi)
Jeni si Vasile ,la intoarcerea de la "Mama Luta" ne-au invitat pe la casuta lor unde am chefuit in continuare cu un wischy si o cafeluta si o atmosfera superba-eu Alina si Mary S.-multumim tuturor pentru asa ospetie si prietenie!
Sunt multe de povesit ...dar timpul e unde e.....am petrecut cu Alina noastra citeva zile mirifice de vacanta plina..am avut si ploaie si mici surprize ''AUTO"-pe drumurile de munte pe care DACIA NOVA  a Alinei si normal PILOTUL (ALINA)si EU copilotul le-am strabatut cu succes...si Dumnezeu ne-a fost alaturi ca in timpul comprimat sa vedem cit mai multe minunatii ale tarii noastre si sa ne reintilnim cu gazdele nostre minunate de la CARBUNARI-cu care am ramas prieteni si pot spune si rude de suflet -ca asa ceva nu am mai vazut Shocked -ne primesc ca si cum am fii copiii lor.
Dupa vacanta mica zic eu petrecuta cu Alina-ea a mers direct la sevici in ture de ''FOC AUTOMAT"iar eu am plecat la mama la Caracal care e bolnava si Doamne ajuta ca si-a mai revenit putin.Am venit aseara in Craiova pe la 22 si 30 ca am ocolit nitel datorita unui accident pe soseaua dinspre Caracal -Craiova.
De azi la lucru ca nu se mai poate..
O sa va mai povestesc ...multe ca sa va bucurati si voi ca si cind ati fi fost cu noi.Va doresc o zi buna si o sapatamina frumoasa ,sanatate tuturor oriunde va aflati Exclamation"

LA MULTI ANI CU SANATATE  Exclamation mamei tale Mari S.-ai grija de tine vezi mai redu din tensiune  Exclamation 
Medi sanatate si ti-am dus dorul si tie si lui Doinita si la toti cei care din varii motive nu ati reusit sa veniti cu noi.


Ultima editare efectuata de catre iuli in Mar Iul 29, 2014 10:04 am, editata de 2 ori
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Iul 28, 2014 9:30 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Cofee
Nu stiu ce am facut pe aci ca disparuse cafeluta ,dar am venit repede cu ea Razz
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iul 28, 2014 2:22 pm

Ziua buna fete si baieti
Sunt tot pe fuga, dar acum am facut o pauza ca nu mai puteam respira din cauza prafului. Imi strang lucrurile si hartoagele si e un praf peste tot! Mai am 3 zile si gata! stau acasa. Cu ce bani, Dumnezeu stie...
Iuliana, bine ai revenit din superba excursie cu Alina. Curajoasele lu' mama! Ce-mi place cum plecati voi cu masinuta peste tot!
Sidy, si la noi a plouat ieri de am crezut ca intra si in casa la etajul 4! Plopii din fata geamului ziceai ca se rup, asa batea vantul. Ce vant, ca era o vijelie in toata regula. Nu stiu la ce sa ne mai asteptam cu ciudatele astea de schimbari ale vremii...
Mari, nu am cartela reincarcata si nu pot sa te sun. Am ajuns tarziu la telefon cand l-am auzit, cand ai sunat!
Doina V, la voi ce au mai facut muncitorii? Mai au mult de lucru?
Gabi si Mone, ati ajuns la Bacau?
Delia, voi ce mai faceti, sunteti bine?
Medi, eram sigura ca atat va dura reparatia masinii. Noi am avut-o aproape 3 saptamani la mecanic. Tot timpul, chiar si dupa ce cumparasem piesele, spunea ca nu are timp.
Cami, ce mai faci? Ma termini cu pozele alea ale lui Fares de pe FB, e o minune!
Lulu, cum e acasa? Te-ai reacomodat?
Geta, voi ce mai faceti?
Anena, mai e la voi sora ta si familia, sau au plecat?
Menuca, m-am bucurat tare mult cand te-am vazut in poze, bine ca ati reusit sa ajungeti si voi.
Maria Elena, la fel m-am bucurat cand am vazut ca ai mai intrat si tu pe forum. Te pup.
Silvioara, tu ce mai faci? Nu ai mai dat nici un semn.
Jana, ce frumos e la voi la casuta!
Fete si baeiti, nu va mai numesc, ca trebuie sa ma intorc la strans catrafusele. O sa vina Adi cu masina sa ma ajute sa le car. Am gasit poze din tinerete. O sa le scanez si o sa va arat si voua cum aratam cand nu aveam gatul taiat!  Laughing 
Va doresc tuturor o saptamana cat mai buna, cu sanatate si mai ales cu PACE (nu-mi place de loc ce sa tot aude in privinta asta...)
Pupici.

Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Iul 29, 2014 6:26 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 2hdb9sp

Buna dimineata gasca "Gustoasa " Exclamation

De ce te temi mai mult , de aia cu scapi Exclamation Ieri trebuia sa-mi strang in brate iubirea mea cea draga - Alex , dar.... rorul se amana cu cel putin o saptamana.Chiar in prima zi de vacanta , dragul meu puiutz a facut varicela  Exclamation Si nu au mai putut sa vina.Toata lunea afost tare necajita, dar...asta e.
Eu i-am spalat toate jucarelele si l-am asteptat cu mare drag....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 11vmtf6

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 14y2u5g

Iuliana de abia astept sa ne mai arati din pozele din scurta voastra vacanta...am vazut ca ati fost cu vaporasul pe Dunare....avem o tzara minunata , superba  Exclamation 
Doinita G  ai vorbit cu seful tau sa-ti dea tie calculatorul pe care ai lucrat ???
Spor la impachetat ! Are sa-ti fie greu, sunt comvinsa, pina vine pensia....dar...traim in Ro  Exclamation Evil or Very Mad 
Silvye totusi ce e cu tine ? Ce s-a intimplat, unde ai disparut de tot ???
Va imbratisez cu mare drag si va tzuc.....va las cafeluta :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 6zx5xy

Merg sa pregatesc hainele pentru vineri...mergem la Breaza PH la intilnirea a 40 de ani de cand a terminat Valy, liceul militar  Exclamation
La mine pe blog gasiti povestea de la Alba Iulia :

[url=IMG]https://2img.net/h/oi61.tinypic.com/2hdb9sp.jpg[/IMG]]IMG]https://2img.net/h/oi61.tinypic.com/2hdb9sp.jpg[/IMG][/url]

ADRIAN acum daca vrei, poti sa schimbi poza de sus cu alta mai noua.....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Iul 29, 2014 10:26 am

Buna dimineata si sa avem sanatate si o zi buna oriunde ne aflam Embarassed I love you 
Sidy te inteleg cit de mult duceti dorul copiilor si in mod special pe cel al lui Alex.....eu dumineca seara cind am plecat din Caracal nepotul al mai mic Marinica a inceput sa plinga si sa ma stringa in brate ca sa "nu plec sa mai stau"-dar asta e viata...asa ca sa fim toti sanatosi ca dumnezeu rinduieste El cum trebuie sa fie Like a Star @ heaven 
Doinita G ce sa mai zic ...e greu cind se termina o actiune mare din viata ta si incepe alta,dar sa-ti ajute Dumnezeu sa mergi mai departe ,prima oara cind revin in Bucuresti o sa dau strigatura la toti pretenii GUSTOSI si care cum puteti sa ne intilnim macar la "UN PAHAR DE VORBA"
Eu ieri am bintuit la birou la firma si am ajuns acasa pe o ploaie torentiala facuta zob ca nu mi-a mai trebuit nimic.La noi e innourat si azi si pamintul balteste de atita umezeala Shocked 
Doinita V si Nicu ,dragii de voi ma rog celui de SUS sa va ajute sa terminati si voi lucrul inceput la casuta ca zau tare e greu si stresant ...cu oamenii nostri de pe aci in care ''URLA CONSTIINTA "muncii de a face lucrul asa cum trebuie Sad 
Silvioara scumapa ce e cu tine Question Question Question Question Question Question Question Rolling Eyes  sper sa fii sanatoasa scumpa noastra.
Adrian admin.,Elena,Mariana B,Angela,Iuliana Mica,Medi si toti prietenii de aici ,Lulu mai treceti cind aveti timp si mai lasati cite o idee ca sa stim ca sunteti bine Embarassed I love you 
O zi frumoasa si buna tuturor si o cafeluta pentru cei care au ajuns mai tirziu  Embarassed 
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 0027


Ultima editare efectuata de catre iuli in Mar Iul 29, 2014 1:32 pm, editata de 1 ori
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mar Iul 29, 2014 10:35 am

Buna dimineata dragi gustoase!
La noi este innorat.
Vai Sidonia ce muscata frumoasa,nici nu am mai vazut pana acuma asa minunatie.Ufffffffffff...........asa este cu copii astia, fac boli ale copilariei.
Doina, in sfarsit astazi ma duc sa-mi iau masina.
Iuliana,inteleg ca si la voi a plouat de nu mai are unde sa se duca apa in pamant.Nu stiu ce o fi cu culturile din camp anul asta dar bine nu este.
Plec ca astazi am drumuri.
Eu va pup si va doresc o zi buna!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mar Iul 29, 2014 11:33 am

Buna dimineata lume gustoasa
Azi am ajuns mai tarziu, deoarece dimineata am fost la usa, la casa de pensii, sa depun decizia de incetare a contractului de munca, sa ma bage la plata cu data de 1 august. Deschideau la 8,30, ca boierii! Lumea statea la usa lor...Offf, numai o MARE BATAIE DE JOC. Nu mai zic nimic, ca si asa ma doare capul de-mi pocneste. De nervi. Ieri, in autobuz, cand ma intorceam acasa, un cetatean m-a facut "Nesimtito!", pentru ca mi-am asezat o sacosa foarte grea (aveam de la munca tot felul: dictionare, carti..hirtoage - Adi nu a mai putut sa vina sa ma ia) Da, si l-a deranjat foarte tare ca am pus si eu sacosa jos, paralel cu scaunul pe care statea cetateanul! Si zice: "acum ar trebui sa calc pe bagajul tau!"...Am ajuns acasa plangand si tremurand. In loc sa-mi dea locul, nu? Ca eram si cu 2 bagaje enorm de grele si cu gatul taiat, ca se vede, nu-i asa, el m-a facut nesimtita...Ce sa va mai spun...Suntem tara in care tiganii circula cu RATB-ul gratis, pentru ca nici un controlor nu se ia de ei. In schimb se iau de un batran venit si el de la tara, care si-a luat cartela, dar nu a stiut cum s-o vizeze!!! Mai nou, aici nu mai sunt bilete la transportul in comun. Sunt niste cartele pe care trebuie sa le vizezi la niste aparate montate in autobuze, dar care de cele mai multe ori nu functioneaza, sau iti vizeaza toate calatoriile odata, si ramai cu cartela goala din prima! Deci...
Sidy, mi-au dat lacrimile la pozele tale spaland jucariile...Lasa ca vine el, generalul. Si Dora a avut varicela acum, de curand, chiar putin inainte sa ia vacanta. Si de la ea a luat si Flori, prietena lui fiiu-meu, care era acolo la Valeni! Dora a fost cum a fost, dar Flori....nu va spun! Am crezut ca moare! Nu, directorul nu vrea sa dea calculatoarele la nici un salariat care pleaca. Mai sunt colegi care au vrut sa faca figura asta. Si cu bani, nu gratis. Iar aceste calculatoare sunt si foarte depasite. Mai mult de 250 lei de lei/buc nu merita. Dar nu vrea el, si gata!!!
Iuliana, am vazut la stiri in fiecare zi ce dezastru e in Oltenia, din cauza ploilor. Of, e cumplit, nici nu mai pot sa vad atata jale.
Medi, sper ca mecanicul si-a facut treaba ca lumea si sa poti sa-ti iei masina azi.
Hai ca va las, ca am mult de lucru iar. Uite de cand ma chinui sa scriu si eu doua vorbe si ma tot intrerup astia!
Va doresc o zi cat mai buna si cu multa sanatate si realizari.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Iul 29, 2014 1:40 pm

Doinita G.-of Doamne .......ce sa zic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????-este haos peste tot-legea junglei -ce am ajuns noi si aceasta tara-din pacate  Sad -unde mai nimic nu se respecta.....ce pretentii sa ai ca cineva sa-ti cedeze locu?????!!!!! sau sa-ti intinda o mina de ajutor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????????-au luat exempluL "pozitiv" de la ''CAPUL PESTELUI"-mergem pe mina lui DUMNEZEU si ATIT-este greu dar o sa razbim ca nu avem incotro lol! 
Iar cu biletele asa e cum zici-am patit-o eu anul trecut -cred ca v-am povestit Rolling Eyes 
RABDARE si iar RBDARE si sanatate ,asa ca sa putem rezista.
O zi buna scumpa mea si sa te ajute Dumnezeu sa fii si tu ceva mai linistita Exclamation 
Medi ,bine ca ai rezolvat si tu cu masina,sanatate si numai bine Exclamation
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iul 30, 2014 9:04 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Picture246
Buna dimineata,v-astept la o cafeluta-pe aici vad ca rar mai treceti -vacanta sau problemele de fel si fel ne preocupa tot timpul.
Sa fim sanatosi  si o zi mai buna tuturor oriunde va aflati Exclamation Like a Star @ heaven
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  alina 42 Mier Iul 30, 2014 9:26 am

Sunt extrem de suparata !!!! Sad Sad Sad Sad Sad Sad 
Prietena mea cea mai buna, Ofelia, este in aceste momente pe masa de operatie si ii extirpa sanul !!!!!
sunt pulversata !!!! Sad Sad Sad Sad 
Va rog sa va rugați pentru ea ! Are doua fetite acasa !
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iul 30, 2014 10:20 am

Dumnezeu s-o ajute draga Alina sa treaca peste aceasta grea incercare-necazurile vin pe neasteptate-eu o cunosc pe Feli -si sunt sigura ca va trece si peste asta Rolling Eyes Am si eo o verisoara care a trecut prin asa ceva-este greu ...dar numai cu putre Dumnezeiasca mergi mai departe Sad Mad Like a Star @ heaven 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iul 30, 2014 10:21 am

Am incercat sa te sun si sa-ti trimit mesaj pe vodafone dar la tine zice ca numai apeluri de urgenta si nici mesajul nu pot sa-ti trimit Sad 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iul 30, 2014 10:23 am

Cred ca esti acolo la spitalul unde are loc interventia lui Feli-DUMNEZEU CU EA Exclamation I love you Embarassed Like a Star @ heaven 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Iul 30, 2014 10:24 am

alina 42 a scris:Sunt extrem de suparata !!!! Sad Sad Sad Sad Sad Sad 
Prietena mea cea mai buna, Ofelia, este in aceste momente pe masa de operatie si ii extirpa sanul !!!!!
sunt bulversata !!!! Sad Sad Sad Sad 
Va rog sa va rugați pentru ea ! Are doua fetite acasa !
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Iul 30, 2014 11:07 am

Ziua buna fete si baieti

Alina, ma rog pentru prietena ta, sa treaca cu bine peste aceasta grea incercare, sunt alaturi de ea cu gandul si sufletul. Stiu cum e sa afli asa o veste. Sa-i dea Dumnezeu putere si sanatate.
Iuliana, pup!

Nu stiu, dar anul asta, care speram ca va fi mai bun ca cel care a trecut, se dovedeste a fi, din contra, mai rau, mai greu...

Hai, va imbratisez pe toate si toti cu mult, mult drag. Sa aveti o zi cat mai buna cu multa sanatate. Vad ca nu trebuie sa ne mai dorim altceva, doar sanatate!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mier Iul 30, 2014 12:59 pm

Bună ziua dragilor!
Drumurile și căldura mă omoară!
Am picioarele ca niște butuci și nu știu ce să fac să se desumfle? Iau zilnic tertensif, astăzi chiar l-am înlocuit cu un furosemid, sărat nu mănânc de fel, apă beau....
Scarlat e tot în spital ți când mă gândesc să stau iar câte 1/2 oră în stația de tramvai mă apucă nervii.
Și eu m-am întrebat ce o fi cu Silvy? N-a mai intrat de mult pe forum. Nici poze de la botez nu a pus.
Doina G ai dreptate, să fim sănătoși, asta e tot ce trebuie să ne dorim.
Sidy mai ai pușintică răbdare că vine el generalul să se joace cu jucăriile pe care i le-ai pregătit.
Medi ce bine că o să ai iar mașină! Cred că ți-a fost tare greu fără ea.
Alinuța, mă rog pentru prietena ta. Să fie totul bine!
Iuliana, gata cu plimbarea. La treabă cu tine!
Am înțeles că Lulu a venit acasă. Poate ne mai spune și nouă care mai e viața ei?
Abia aștept să treacă 2 săptămâni să-mi strâng și eu copii la piept.
Vă pupic și mă duc să văd dacă au dat drumul la gaze să pregătesc ceva pentru Scarlat și să mă duc mai pe seară să i le duc.La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 21np9jl
Tot nu pot să pun poze cu IMAGESHACK iar cum am pus-o pe asta e tare complicat.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Iul 30, 2014 3:11 pm

DRAPERIE ILUZORIE


văd sub pleoape şi în frunze
gîndul tău care iese pe ascuns din
zidurile crăpate ale tăcerii
a venit şi suferinţa ei
cînd gura se usucă
şi buzele se lipesc pe cer.

privirea mi-e dusă după o pădure de tei
din care picură cald căutarea
dincolo de bine şi de rău
eşti tu, tată
absenţa ta nu e blîndă
tăcerea e iubire amară
tîrziu am găsit însemnările tale
pe inima suspendată din camera mea.

să nu scoţi nici un suspin


buna ziua dragaele mele,

in octombrie vin copii sa faca cununia religioasa si sa l boteze pe Alex ,am intrat in cautari de biserica de fapt se ocupa cuscra mea ca ea stie cel mai bine cum e la catolici si vor ca Diana si Arnie sa se cunune la biserica unde s-au cununat ea si cuscru in cel mai frumos cartier din oras,dar is probleme cu ceva acte doveditoare ca Diana a fost mireasa mica etc... apoi invitatii ,vom fi vreo 50 dar tot ea vrea sa se ocupe de sala si de altele...noi ne am oferit sa ii ajutam dar ne am izbit de refuz,asta e ,sper sa nu existe reprosuri si vorbe Sad

https://www.google.ro/search?q=biserica+catolica+din+balcescu

https://www.google.ro/search?q=biserica+catolica+din+balcescu+poze+panorama&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7ujYU6vHGsmm4gSMkoGADQ&ved=0CDEQsAQ&biw=1024&bih=667

in acest cartier imediat langa biserica am copilarit eu,e superba si deosebita Smile

ma bucur ca ati fost impreuna cateva zile iar apoi Iuliana si Alina o minivacanta superba           ,m-am gandi la Alina si la Gilort ce s-a infuriat si ce pagube a facut,saracii oameni cum au fost surprinsi de apele dezlantuite ,m-am bucurat ca autoritatile in frunte cu Arafat au actionat rapid nu ca in 2005 sau la inzapeziri,Doamne ce necaz pe bietii oameni si inca nu s-a terminat,ce defrisari au fost (doamna blonda a fost ministru mediului si au  facut prapad in toate regiunile ),sper ca acest guvern sa impadureasca zonele distruse ,vai si amar Sad


Chiar unde e Silvia ? ce face ? sper ca e bine:)

Sidonia draga mea mai un pic si vine Alexutul tau frumos si blond,sava bucurati de el dragul nostru blond :)te tzuc:)

Mimi am vazut o pe scumpa ta e tare frumoasa ,va imbratisez Smile

Iuliana plina de viata ai fost totala cu palaria ta ,apoi mi a placut impreuna cu Eugenia mascate si ea e vesela,te pup draga mea:)

Alina sa stii ca prietena mea cea mai buna a fost operata la san i l-a extirpat de tot ,ea e asistenta pe smurd deci stia exact ce i se intimpla ,am fost alaturi de ea zi si noapte acum sapte ani cand a paralizat si soacra mea,amandoua sun bine acum iar Geta prietena mea a fost la toate controalele ca sa vedem daca nu recidiveaza altundeva si e bine,acum o mai dor genunchii sar asta e alta poveste,deci ii doresc sanatate prietenei tale sa se intoarca la fetitele ei,te imbratisez si pe prietena ta ca stiu ca eu aduc noroc oamenilor si nu o spun decat in cazuri exceptionale ,nu stiu de ce dar asta e adevarul . Very Happy 

Mari cred ca abia astepti sa ajungi la copii si sa i strangi in brate,sanatate sotului tau Smile

Doina draga intr-adevar faza cu "pestele" ce sa zic decat ca din moment ce te incurci cu tiganii si tu esti sef de stat e nasol a lasat sa devasteze  tara asta ( ALRO)si cea mai ramas din ea,blonda a facut cea vrut muschii ei cu atatia bani trebuia  sa faca indiguiri ,impaduriri ,scoli in loc  de piscine ,partii ,gondole terenuri de sport in panta  iar ungurii au defrisat tot in Ardeal ,vai si amar,nu ma mira ca nesimtitii de la casa de pensii se comporta asa ca si la noi e la fel!te pup si ai grija de tine Smile

Cami tu cum esti,ma mai uit noaptea la filme va pup si pe Fares Smile

Doina si Nicu mai aveti mult? stiu cum e cu renovatu dar deocamdata ma mai abtin ,va pup Smile

Gabi si Mone sper ca sunteti bine va doresc sanatate Smile


Lulu unde esti draga mea mi-e dor de bunatatile tale te puuuuuuuup Smile


Va doresc o zi mai frumoasa tuturor :)si Alex Smile))

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 10525999_1445252645751327_2559466707459568007_n

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Photo_1_24

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Photo_1_22" />" />
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  stoi_mimi Mier Iul 30, 2014 6:13 pm

Buna ziua dragutelor am si eu iar PC , aceeasi rabla dar care sper sa mai mearga ceva timp acum ...

incep prin a ma ruga ptr prietena Alinei, este un subiect arzator , sa-i dea Dumnezeu sanatate sa depaseasca momentul cu bine .Doamne ajuta  !

ACUM INTRU IN SUBIECTUL ALBA :
In primul rind multumesc Anenei care impreuna cu Delia m-au intimpinat la gara in Alba , eu si secundul meu Melissa care doar cu ceva minute inainte de sosire ma intreba : mamaia cind vine Alba la noi ? ne-am urcat bine in trenul care trebuia , a fost lung drumul de 10 h , dar am avut companie placuta doua doamne minunate din Deva , care totodata m-au facut sa stau pasiva ca mai avem pina ajungem .,si pe  cind trenul stationa in Alba eu stam ca o mireasa vinduta agitata in  launtrul meu , cautam cu privirea controlorul sa-mi spuna cu ceva min inainte sa ma pregatesc  sa trec la usa  , ca Anena  sa ma recupereze mai repede , si iata ce vad ca vine controlorul si -mi zice aici trebuie sa , coboriti ? o vad si pe Anena saracuta agitata la geam facind semn sa cobor , am inhatat bagajul si buluc spre usa moment in care mi-am adus aminte de copil si pe care l-am zarit cu coada ochiului ca este linga mine , ,cred ca in secunda 2 eram jos , nu am auzit decit bagajul  jos si mi-am cautat iar fata care deja era parca la Delia nu ????
eram atit de speriata si de rusinata ca nu am fost in stare sa fiu atenta ...problema mare nu era ca daca ramineam in tren mergeam direct Arad la baiat .. ,  ratam intilnirea cu oamenii dragi deosebiti ,pe care ii stiam virtual de atita timp ,si iata ca  Dumnezeu inca oadta mi-a trimis ingerul pazitor sa ma ajute sa cobor la statia ptr care plecasem de acasa  , intilnire pe care nimeni si nimic nu mai m-a oprit sa o ratez ..
multumesc Anenei ptr vigilenta de care a dat dovada ...
intoarcerea spre casa a fost tot atit de grea ..trezirea la 3 dimineata , taxi promt ,felicitari ! ajuns in gara cu Melisuca mea , si alt shok trenul avea intirziere 50 min , a mai tras fata un somn de stul de bun , mamaia a baut o cafea si iata ca a venit trenul care acumulase mai multa intirziere , a spre rusinea CFR care  ne-a incasat pret de IC si am venit cu mers de pers , din timpul intirzierii au recup vreo 15 min , in gara de nord a ajuns la linia 2 la jumatatea peronului si nu ziceam decit atit : hai Meli , hai pui ca poti sa fugi trebuia sa ajung la linia 10 ...am reusit !!!!!!! ei acum alta viata tren cu mers de IC am ajuns in CErnavoda l exact la ora care trebuia ...toata aceasta tarasenie am uitat-o pina in seara ,ptr ca impresia buna de al intilnire a luat locul primordial in mintea mea ...
parcursul celor 3 zile a fost povestit de fete in multe din comentariile facute . mie din punctual meu de vedere nu-mi ramine decit sa concluzionez : in viata mea nu am intilnit un grup atit de compact , de primitor , de iubitor , de atent facindu-ma sa ma simt atit de bine , era ca si cum participasem la intilnire in fiecare an ..
Va multumesc, Gasca Gustoasa  !!!!!!!!! sa aveti sanatate si multa fericire ..Va iubesc si va respect !!
PS: daca am lasat o impresie buna sper sa ma mai invitati si la Bran daca nu mai sunt invitata ,  Shocked o sa inteleg ... Shocked  Shocked  Embarassed 
Multumesc si copiilor mei de la Arad ca duminica mi-au oferit plimbarea in alte locuri am plecat catre Turda ,imi facuse intinerariu inca de acasa ca ma vor duce sa  vad Salina de al Turda ...minunat ..ei oriunde merg eu in excursii  in tara imi fac surpriza sa vina dupa mine ...ii iubesc !
Fina Medi , sper sa ne intilnim la Bucuresti ca abia ce am invatat drumul spre Gara de Nord  Very Happy 
Doina ce tare mi-ar fi placut sa te intimpin la Alba ... Embarassed  dar poate te mai intimpin la mine , mi-ar face mare placere  ..
Iuliana ce ai mai facut cu marea , ce ai hotarit ? sa-mi spui vb la tel .
Delia de la 5 august sunt mult mai libera ...mai am tura de Z/N  si apoi pina pe 31 .08 CO Very Happy VA ASTEPT !    Very Happy 
Cam astea au fost PERIPETIILE LUI MIMI
Va pupaaaam MIMI & SEFA !
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 66
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Joi Iul 31, 2014 7:17 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 2gxp3tc

Ce mai face gasca mea preferata, bunteti bine ?
MARI ai grija ce facu cu medicamentele...Tertensif este pentru tensiune, iar Furosemid pentru elilimarea apoi , asa ca nu poti sa iei unul in locul celuilalt, cum ai scris !!! Cred ca deja nu mai ai tabdare si de abia astepti sa-ri imbratisezi copiii ! Dar cu Scarlat ai rezolvat ? Cu cine il lasi, unde ? Si cu pisicile ce faci ?
Tu spui ca te chinui sa pui poze cu Imageshak si nu poti.De ce nu folosesti Tinypic de aici de pe pagina, pe care ni-l-a pus Adi ? E asa simplu....
ALINA ma alatur si eu fetelor gustoase si sunt alaturi de tine si prietena ta .Sa dea DD sa se faca bine si sa scape cat mai repede de necazul asta ! Sanatate maxima, Doamne ajuta !
MIMI ma bucur nespus de mult, ca in sfarsit, am reusit sa ne cunoastem si sa o strang in brate si sa o tzuc pe draga de Melissa  Exclamation Cum iti trece prin cap, ca am putea face sa nu te mai primim in mijlocul nostru  Question Dar doar cu...cireasca de pe tort : Melissa , sa fie clar Exclamation E o dulce si o scumpa de numa, numa.... Exclamation 
GETA nici nu stiu ce sfat sa-ti dau !!!Orice mama de mireasc, vrea sa aiba si ea contributia ei la nunta fetei....dar decat sa ai discutii cu cuscrii , mai bine lasa-i pe ei sa organizeze totul. Ar trebui ca miri sa o convinga sa asculte si de voi, macar putin....Ce bine ca vor face si botezul lui Alex  Exclamation Exclamation Are sa fie cam maricel , dar de abia astept sa-l vad in cristelnitza  Exclamation Exclamation Very Happy Laughing
Si pentru ca vorbim de botez, sa stiti ca SILVYE e bine, dar are inca copiii la ea pina pe 17 august....asa ca eu una o inteleg perfect. Mi-a promis ca va intra sa va spuna cateva cuvinte ! Rolling Eyes Smile 
IULIAna cum se mai simte mami-tau ? Si-a mai revenit ? Dar ce a facut ? Vre-un puseu de tensiune ? Sanatate multa ii doresc, dar poate nici dansa bu isi ia medicamentele in fiecare zi, si uite ce se intimpla....Doamne ajuta  Exclamation 
DELIA voi unde sunteti ? V-ati reintors de la Herculane ?Nu prea cred ca inca nu am vazut nici o poza de pe acolo....Nu ati auzit cum v-am strigat, mai ales pe Mihaita, cand eram in Arsenal Park ??? Cu siguranta ca ar fi fost incantat de tot ce era acolo....
JANA sa pui poze de la Prislop si aici sa vada fetele pe unde ai fost si tu  Exclamation Ai apucat sa cobori si la Pestera Sf Ioan  Question Noi am ajuns acolo dupa ploaie si alunecam de numa-numa.
DOINA si NICU cum mai merg lucrarile ? Am vazut ca si Andi si Andreea au fost sa va ajute  Exclamation Bravo lor  Exclamation Meseriasi care lucreaza din suflet nu pe bani ca si ceilalti....mai aveti mult  Question 
GABI si MONE pe voi ca tzuc cu mare drag si va doresc plimbare placuta ! Cum a fost intilnirea cu fosta colega ?Subr sigura ca iar ati avut clipe de neuitat...
ANENA cred ca tu esti inca impreuna cu surioara ta  Exclamation Nu te detanjez cu prea multe intrebari, ca stiu ca esti ocupata. Va tzuc cu drag si pe voi ,pe toti  Exclamation 
MEDI cred ca tu nu mai ai rabcare si astepti cu nerabdare luna septembrie sa mergeti in Sicilia. Tip frumos sa aveti, dar mai vorbim pina atunci  Exclamation Esti multumita de masina, cum merge dupa reparatii ?
DOINA draga....nici nu mai am cuvinte ce sa spun de sefi aia ai tai,de nesimtiti ce sunt ! Acum ausa se imbogateasca cu calcutatoarele acelea....au sa faca avere cu ele ! Uru doresc sa fii sanatoasa , sa te odihnesti in primele zile si sa nu ne uiti !Nici nu ma gandesc cand vei primi pensia......ca in tzara astam totul e posibil...Doamne ajuta-ti !
Dragele mele gustoase, ieri am facut placinte cu branza Focsani !!!O nebunieeeeee...le-am facut cau gandul la placintele sarate de la Mama Luta, dar credeti-ma ca au fost muuuult mai bune !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 E9c4z5

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 34q1wfm

Asa calde au fost mortaleeeeeeee.... Exclamation 
Hai ca trebuie sa ma pregatesc de drum, mergem dimineata la prima ora la Breaza si avem drum lung.
Cand ajungem inapoi soseste si Alexutzul meu, asa ca nu stiu cand apuc sa va mai scriu.....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 3145j0k
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Iul 31, 2014 8:10 am

Buna dimineata lume gustoasa
Azi e ultima zi cand va scriu de la birou. Am niste sentimente foarte ciudate. Nici nu stiu cum sa reactionez. Ma gandesc ce o sa fac eu cu atata timp liber. Daca as avea si bani, as sti eu ce sa fac! Laughing  Laughing 

Mimi, imi pare bine ca intr-un final, ai ajuns cu bine la Cernavoda! Dar crede-ma, eu doar citind prin cate aventuri ai trecut, ma cam lua cu lesin! Mi-e foarte dor de tine, de Meli, de Cernavoda. Imi place foarte mult oraselul acesta cochet si curat. Si le multumesc si acum fetelor, Alina, Mari, Iuli, ca m-au luat si pe mine cu ele.
Geta, inteleg ca daca cuscra ta e acolo, la Tm, ginerele e si el roman. Eu nu stiu de ce, aveam impresia ca e englez. Da, e pacat ca se poarta asa. Nu e frumos, nu tine cont de sentimentele voastre. Ei, las-o in pace, ce sa-i faci, asa sunt cate unii, vor sa iasa ei in fata cu orice chip!
Sidy, drum bun spre Breaza si distractie placuta! Multumesc mult pentru urari! De maine sunt tanara pensionara si o sa va scriu de acasa!
Alina, cum se simte prietena ta? Cum a suportat operatia? O sa aiba imperios nevoie de asistenta psihologica. E groaznic sa te trezesti dintr-o data asa...
Mari, cand ai biletul de avion? Ce fericita esti ca pleci. Si ce bine imi pare ca reusesti sa faci drumul asta!
Iuliana, vrei sa mergi la mare? Cand? ca si eu vreau sa ajung cateva zile.

Fete si baieti, nu mai numesc pe nimeni acum, ma duc ca am de umblat azi, pe la colegi mai apropiati, sa-mi iau ramas bun de la ei, numere de telefon etc.

Va doresc o zi cat mai buna si linistita. Mai vorbim maine!

Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  stoi_mimi Joi Iul 31, 2014 10:03 am

buna dimineata , aproape de prinz si de la mine !
ANENA momente frumoase in continuare alaturi de cei dragi si sanatate multa Andeiutei !
Doinaaha azi este ultima zi de munca si apoi Pensionarea !!!!!!!!!! de care sa te bucuri tot atitia ani cit ai si muncit , ptr ca meriti ...in primul rind fiecare clipa de miine in colo sa o petreci dupa bunul plac , si cind te mai hotarasti facem pretul biletului de trin pe pe jumate si via Cernavoda ...la ora 14 de la linia 10 din Bucuresti asa ca te astept cu mare drag la Pensiunea MIMI &COCO ...CAZARE CU ALL INCLUSIV ,cadou din partea firmei ptr tinara pensionara ...... Very Happy 
Sidy drum bun in vacanta!!!!!!!!!
apropo, am o colega si prietena foarte buna , a venit duminica la mine , si mereu imi zice ca ma invata sa ma port ca o d-na si eu tot asa ramin , intrebarea ei : cum te-ai purtat ? ai avut atitudine de d-na ? si tot ea a zis :vad eu daca la anul te mai invita lumea acolo s-au nu si trag concluzia daca m-ai facut de ris si pe acolo ... Very Happy de aici a pornit afirmatia mea ..
Alina sanatate multa prietenei tale  Exclamation 
MariS, sanatate d-lui Scarlat si drum bun si tie , sa-ti vezi puiutii si sa-i stringi la piept . Cool 
Geta draga, lasa-i sa faca cum vor , daca nu vor sprijin si de la tine pa si pusi ! ...
Delia ce faceti prieteni dragi , tot in Bucuresti s-au explorati si alte zone ?abia astept sa ajungeti si la pensiunea mea ...
Gabi & Mone, pe cind in Dobrogea ?
Fam Varga , imi sunteti tare dragi , o fam minunata ca toti ceilalti ..multa stima ...spor la renovare  Exclamation 
IULIANA sanatate si mamei tale ,si astept sa mai vb ...
Jana multi pupici ! si voi o familie minunata si plina de viata .Very Happy
Mediiiiiiii , esti happy ca ai masinuta , wau in Sicilia concediu ...ce bine .. Very Happy 
Gata ca vine Coco si eu nu am facut nimic , m-am trezit la 9 si stau la PC se cunoaste ca imi era dor de el , o tai sa pun coliva la fiert ptr simbata ca mine sunt de munca , sa pregatesc pachetul ptr drum mijlociului Cosmin , disera pleaca la feciormiu Ionut la Arad ...
vA PUP O ZI MINUNATAAAAAAA !
  



stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 66
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  stoi_mimi Vin Aug 01, 2014 8:09 am

Buna dimineata ,poftiti la cafeluta  proaspata .ca tare de mult nu v-am mai oferit ...mai dar la ce ora va treziti voi ? e o liniste apasatoare ! dar stiu ce o sa fac introduc condica de prezenta si daca pina la 9 nu a-ti semnat o ridic .si la 3 absente nemotivate o sa va fa pedeapsa ca timp de o saptamina sa ne asteptati cu ,cafelutele aburinde si mult caimac..(.aoleo nu m-am gindit ca eu am cele mai multe absente) dar ramine in vigoare totusi .
Doina, ce faci nani mai mult ? meriti dupa atita munca ...La multi ani ! tinara pensionara sa te bucuri mult timp de ea cu sanatate ....te pup !

ptr toata lumea ginduri bune si zi linistita ! va pup !
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 66
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Aug 01, 2014 9:10 am

Buna dimineata ''Gustoasele"-nasa Mimi pe aici cam bate poaia dar asta e ,prietenii nostri sunt ori la munca ori in vacante-Doinita sa fii sanatoasa scumpa mea si daca megem incolo la mare o sa-ti zic-eu il iau si pe Marinica -de la Caracal ca de la 3 ani imi tot zice "Matusa cind mergem la mare"-ne-o ajuta Dumnezeu sa vedem si marea-pe care eu am vazut-o prima data cind aveam 30 de ani-TINARA SPERANTA Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz 
Sidy sa fiti sanatosi-o intilnire mai mult decit emotionanta-s-aveti timp bun si distractie maxima-mama e ceva mai bine-e pe tratament -i-am zis sa o aduc la Craiova sa-i mai fac ceva analize dar nu a vrut-zice ca la mine la bloc nu are aer asa cum este la curte-adevarul e ca daca o viata intreaga ai coabitat  la curte cam asa este-ma bucur ca este mai bine multumesc lui Dumnezeu Exclamation  Embarassed  I love you 
Nasa MIMI ce sa zic -esti bine venita in grup oride cit ori se face INTILNIREA-noi te-am astepata de cind ai intrat in acest grup minunat cu oameni UNUL SI UNUL-si pe tine si pe toti ce-i care au trecut inclusiv pe aici Rolling Eyes -ca nu au reusit sa vina toti -DUMNEZEU stie Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Question  Question  Question  Question  Question  Question 
Oricum daca ne ajuta cel de sUS sa venim la mare chiar si citeva zile iti dam de stire imediat Very Happy 

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Ghhhhhhh

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 DSCF0288

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Sug_kb0YZxXoQUrc

Am vorbit ieri cu Feli, mama nepoatelor lui Alina ,dupa operatie -mi-a placut ca este puternica si optimista dupa o interventie foarte delicata-sa-i dea Dumnezeu sanatate si putere ca are cele 2 fetite sa le creasca si o familie frumoasa-Alina a trecut pe la ea -am vorbit in jurul orei 11.00
Medi am inteles ca va luati zborul pe alte plaiuri frumoase -sa aveti o vacanta minunata -va astrptam cu imagini si noutati la intoarcere Embarassed  I love you 
Pentru toti cei de aici sanatate maxima si un Week frumos oriunde va aflati Exclamation  I love you
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 43 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 29 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum