Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 21 din 43 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Sept 03, 2014 12:48 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
E racoare si bine afara,asa cum imi place mie.
Mari, bine ai revenit!Nu am trecut inca pe la topicul cu povestea ta din Anglia dar o sa trec sa vad cum ti-ai petrecut acolo si ce frumuseti ai vazut.
Doina si Nicu, sa aveti zile frumoase la Herculane !Cum la ora 16 cazarea?Eu stiu ca se face cazarea dupa ora 12 iar daca camera este libera te cazezi cum ai ajuns.Astia au innebunit cu totii.
Iuliana, trbuie sa fie interesant si in acelasi timp frumos in acel club in care activezi.Si ce minunat ca organizeaza si excursii.
Gabi ,cum te simti?Unde te-ai operat la Bacau? Cand veniti in Bucuresti? Mone cum se simte?Hai ca am pus atatea intrebari de zici ca te-am pus la interogatoriu............hihihi.Va pup ,va imbratisez si va doresc toate cele bune!
Sidonia, asa-i ca avem o tara frumoasa?Si ce poate fi mai frumos cand ii ai alaturi de tine pe cei dragi?Am fost si eu la Pestera Ursilor ,asta pe vremea lui Ceausescu, si stiu ca mi-a placut tare mult acolo iar zona este superba.Ce fac copii, cat va mai bucurati de sederea lor in tara?
Geta , cred ca ai intrat in febra pregatirilor pentru nunta si cred ca de-abia iti astepti copii acasa si sunt convinsa ca cel mai mult si mai mult astepti sa-l tii in brate si sa-l pupacesti pe micutul Alex.George este asa si asa .........zilele trecute imi spunea ca iar a avut senzatie de greata si pe deasupra a urcat pe un cazan la el la serviciu si ia venit ameteala, frica etc etc.Noroc ca nu era singur.
Da, Doina am fost cateva zile la Balcik..............lui George ii era dor de mare si cum la noi nu am gasit cazare mi-a venit ideea sa incerc la bulgari si am gasit cazare la Balcik.Balcikul este tare frumos si linistit.Am vizitat castelul,intr-o zi am fost in plimbare la Albena si am mai fost si la Kaliakra.Castelul il mai vizitasem acum cativa ani dar pe fuga ,in schimb acuma m-am delectat cu frumusetile de acolo cateva ore bune.
Vaaaaaaaai, ce preturi de nimica la apartamente.In cazul asta eu zic sa mai stai sa nu te aventurezi sa-l vinzi pe al tau pe un pret de nimica.
Nasa Mimi in ce statiune ,la bulgari, ti-ai petrecut vacanta?A fost si Melissa cu voi?
Cami,ce face Fufu ,cand il mai vin parintii cu el la voi?
Am fost luni la Constanta cu tata, se pare ca problema nu este de la piciorul operat ci de la lombosciatica.Astazi , la ora 18, ma duc sa-l vada un neurochirurg.Sunt tare ingrijorata pentru ca are dureri si nici nu mai poate merge.
Astazi este ziua Roxanei,mama lui Raducu.
Ma duc sa calc un pic pentru ca este mai racoare si apoi ma pregatesc sa ma duc cu tata la doctor.
Va doresc sa aveti o zi buna si frumoasa tuturor gustosilor!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Sept 03, 2014 8:44 pm

Doina Ghidu a scris:Acum sunt acasa, si ma chinui sa scot mucegaiul de pe peretii de la baie. Nu pot sa dau inca apartamentul la vanzare, asa cum arata acum. Asta inseamna ca mai dureaza ceva vreme, ca eu singura ma chinui foarte tare cu curatenia asta. Imi intra tot praful ala in canula, tusesc de zici ca acum imi dau duhul...ce sa mai, e greu! Si am auzit ca au scazut preturile foarte rau. Cineva de la mine din bloc de la 3 camere, a vrut sa vanda si au venit unii si i-au oferit 30 - 35.000 euro!!! Deci...in bataie de joc, nu se poate asa ceva. Iar o vecina de la et 1, tot 4 camere ca la mine, i s-au oferit 45.000. In situatia asta, ma gandesc ca nu merita. Mai astept, ca preturile nu sunt cele reale.
Hai ca va las acum si va doresc o zi cat mai frumoasa cu sanatate maxima. Pupici la toata lumea!




Doina draga si la noi au scazut preturile am inteles ca apartamentul e confort II acum depinde si etaj langa mine e unul de vanzare si blocul e din BCA cu o rhitectura deosebita cu geamuri rotunde cu balcoane tip loja sau terase mari , 92 mp si doua bai ,casa scarii larga luminoasa 12 familii si e linistit ,avem un spatiu mare verde in fata cu gazon ,nuci,magnolii si nu se poate vinde cu 50.000 deci ce sa spun decat ca acum nu se vinde sau cumpara nimic ,poate la anul dupa alegeri cu programul prima casa ,eu zic sa mai astepti,cumparatorii prefera an ap.neimbunatati ca de obicei il amenajeaza cum vor ei adica si-l personalizeazaTe pup si ai grija de Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Sept 04, 2014 10:45 am

Buna dimineata dragi gustosi!
Am fost cu tata ieri la neurochirurg.............are probleme mari cu coloana ,un inceput de coxartroza,iar singura rezolvare la varsta lui(85 de ani) nu sunt decat calmantele pentru ameliorarea durerilor.
Plec la mama sa bag aspiratorul si sa sterg praful.
Va pup si va doresc o zi minunata !
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Sam Sept 06, 2014 9:32 am

Buna dimineata fete si baieti
Va doresc un weekend cat mai placut cu sanatate maxima!
Ma grabesc pentruca vreau sa ajung si eu mai devreme la Carrefour-ul asta nou care s-a deschis acum 2 zile, la fosta fabrica Vulcan. E destul de aproape de mine. Au niste oferte grozave. Sa vad daca mai gasesc ceva!
Va pup pe toate!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Sept 07, 2014 11:10 am

Buna dimineata de duminica!
Am venit sa bem impreuna cafeaua si sa va urez o duminica binecuvantata!
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Rae13c[/img]
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Sept 07, 2014 7:55 pm

Seara buna dragi gustosi!
Va invit la plimbarea de seara!
Pe blogul meu
http://mmihalache.blogspot.ro/2014/09/o-zi-in-provence.html
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Sept 08, 2014 10:25 am

Buna dimineata fete si baieti!

LA MULTI ANI FRUMOSI SI SANATOSI TUTUROR GUSTOASELOR CE POARTA NUMELE MARIA!
Sa aveti tot ce e mai bun pe lume, sa va bucurati alaturi de cei dragi de toate implinirile voastre si sa fiti sanatoase.
Va pup cu drag pe toate!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Sept 08, 2014 12:08 pm

Ieri,draga de tine,Medi,tu ai deschis si tu ai inchis forumul.
Nu stiu de ce,in ultimul timp,prezenta,pe forum,e f.rara,a tuturor membrilor(inclusiv eu).
Doresc tuturor o saptamina minunata,iar,celor ce-si serbeaza,azi,ziua onomastica,multa sanatate,fericire si indeplinirea dorintelor!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 2a6jslw

Am atasat o poza'sper s-o vedeti.Eu,nu vad.
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Mar Sept 09, 2014 10:33 am

Buna dimineata si bine v-am regasit.
Am lipsit mult si nu prea sunt la curent cu ce s-a mai intamplat pe aici,dar incerc sa recuperez.
Copii au plecat si acum sunt putin mai libera.
Anul asta nu am reusit sa plec nicaieri in vacanta,dar sper sa recuperez la iarna.
De azi incep modificar in curte,o sa am santier vreo 10 zile,sper.
Mari,ma bucur mult pentru tine,ce bucurie trebuie sa fi simtit cand ti-ai inbratisat copii.
Sidy,ce bine te simti cu familia ta frumoasa,incarca-ti bateriile cat poti de mult.
Medi,mereu imi place sa te vad in locuri frumoase.Sanatate multa tatalui tau.
Doina,ma bucur pentru tine si Nicu,sa va intoarceti sanatosi.
Geta,numai bine si tie si copiilor tai.
Doina,ce mai faci?Ce au scazut preturile la apartamente,cum spun si fetele mai bine mai asteapta.Te pup.
Alina si Iuliana,timp frumos sa aveti.
Cami,toate bune si tie.
Gabi si Mone,imi este tare dor de voi,sper sa ajungeti si la Bucuresti sa va vad si eu.Sanatate multa va doresc.
Anena,cum se mai simte Adrian? tuturor va doresc sanatate multa.
Si pentru ca am lipsit de la mai toate sarbatorile voastre urez tuturor celor ce au avut ceva de sarbatorit LA MULTI ANI! CU SANATATE SI MULTA FERICIRE.
Va las si va urez o zi cat mai buna. Very Happy
Pup toata gasca gustoasa inclusiv pe cei nenumiti. Very Happy
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 30tq49x
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mar Sept 09, 2014 7:41 pm

Buna seara lume gustoasa
Ce mai faceti, ce mai ziceti?
La mine nimic nou. In fiecare zi imi gasesc cate ceva de facut, astfel ca nu am timp sa ma plictisesc. Si cel mai important, ma odihnesc. Deja simt ca sunt mai odihnita si ne stresta. Tensiunea e normala (12/7) De ani de zile nu am mai avut asa tensiune! Parca mi-e si frica sa ma bucur!...
Astept sa intre pensia pe card (deocamdata vine postasul - mi-au spus si doamnele de la casa de pensii ca in primele luni o aduce postasul, abia apoi intra pe card), ca sa pot sa plec mai des pe la Valeni, sa mai stau si pe acolo. Cu casa nu am facut inca nimic. Astept, cum ziceti si voi. Ca doar nu o sa-mi tai singura craca!
Hai ca va las acum. O seara cat mai frumoasa va doresc. Pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mier Sept 10, 2014 8:48 am

b]Buna dimineata gasca gustoasa ![/b]

Iar am ajuns la concluzia mea....ce e frumos si bun se termina extrem de repede....Exclamation Exclamation Exclamation Au plecat copiii....
I-am dus  la Aeroportul din Budapesta sa poata lua avionul spre Londra si cand colo , in dreptul firmei care facea zborul , o coada mare de vreo doua sute si ceva de persoane .Nervoase si agitate. Nu stiam ce s-a intimplat.....
Apoi am fost informati :Aeroportul Luton din Londra, închis după descoperirea unui pachet suspect.Stare de alertă.Toate zborurile anulare, vreo 50 Exclamation Exclamation Exclamation
http://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-2748144/London-Luton-Airport-evacuated-incoming-flights-suspended-bomb-squad-inspects-suspicious-package-security-search-area.html[
Autorităţile britanice au evacuat, zona după ce au găsit un pachet suspect în aria controlului de securitate al pasagerilor.
Toate zborurile au fost suspendate, iar principalul drum ce deservește aeroportul a fost închis. La fața locului au sosit imediat echipe speciale de geniști și de intervenție. Acestea au izolat pachetul suspect pe care l-au detonat controlat într-o zonă de siguranță.
Era ora 21.00 si firma asigura cazarea pina la zborul urmator , care era...sambata !!! Dar Alex trebuia sa fie la scoala si copiii la servici, asa ca nu era bine !Au gasit zbor spre Londra la alta firma pentru ieri la pranz dar la un pret.....Ei au platit 180 de lire pentru toti 3 pentru acel zbor , iar pe biletele cu care ai zburat au achitat aproape 700 de lire. Plus ca la aeroport ii astepta un coleg de-a lui Claudiu sa-i duca cu masina acasa( la primul zbor) si nu a mai putut sta , asa ca inca doua sute si ceva de lire pentru toti 3 la tren....
I-am dus noaptea la un hotel sa doarma si apoi sa ii duca un taxi la aeroport iar noi am ajuns acasa ...abia ieri dimineata la ora 06.00 ! Dupa nunta exact inca o noapte nedormita ne trebuia....Dar, asta a fost si concediul acesta nu prea se va uita.....
Asa ca dragele mele , eu sunt in urma cu cititul si cu vestile.
Trebuie sa fac cvuratenie ca zboara toata casa , apoi sa ma informez ce a mai fost pe aici. Dar sper ca toti sunteti bine sanatosi !
Lui Gabi i-a murit un verisor apropiat ei, maine e inmormantarea....Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace !
Pe Daniela am apucat sa o felicit ieri telefonic doar, de ziua ei, iar Lulu cred ca stiti ca e in Franta sa incerce sa faca ceva cu ochiul ei......
Astea sunt noutatile mele, va imbratisez cu drag pe toate si pe toti !
Va las cafeluta.....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Cafeaalbasta_zps475673c8
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Mier Sept 10, 2014 10:36 am

Buna dimineata.
Sidy,ce nebuneala si cu pachetele astea.Important este ca au putut pleca copii acasa.
Eu am inceput santierul,mult praf si zapaceala,sper sa tina vremea cu noi si sa terminam repede.
Eu va doresc tuturor sanatate si o zi cat mai buna. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Sept 10, 2014 11:40 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Th150124693_4_soeYBuna dimineata si bine sa fiti oriunde va aflati Exclamation Embarassed I love you
Viata a devenit din ce in ce mai agitata-nu se merita sa ne mai facem probleme Shocked -peste tot e la fel........
am fost citeva zile la mare ,frumos ......dar mizerabil cam peste tot........nu mai stim sa facem curatenie in locul unde traim Shocked -din pacate-sper sa va mearga bine la toti
o cafeluta proaspata si o zi buna sa aveti Exclamation Embarassed I love you
La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Cofee
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Sept 11, 2014 11:02 am

Buna dimineata!
Haideti sa incepem ziua cu o plimbare,ce spuneti?
http://mmihalache.blogspot.ro/2014/09/o-zi-in-provence.html
Am citit tot din urma.
Silvia, ma bucura prezenta ta aici.Nathalia este tare frumoasa.Ce faci in gradina,construiesti ceva?
Gaby si Mone,condoleante!
Ufffffffffffff,Sidonia!.............Acuma parca este pustie casa fara de copii,asa-i?
Iuliana, am mai spus-o si o repet.....................avem o tara minunata,pacat ca ne batem joc e frumusetile ei.
Wow.................nu stiam ca Lulu este in Franta.Multa sanatate draga mea!
De Sfanta Maria am fost la curte,am sarbatorit in familie si a fost tare frumos.
Va pup pe ziua de astazi si va doresc tuturor sanatate si liniste sufleteasca!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Sept 11, 2014 3:24 pm

VIS DE COPIL
cine poate să smulgă
rădăcinile din mine
ele miros a mamă
sunt
mai lungi ca viaţa
le dezmierd cu degetele
tocite să nu ajungă la
hotar.

vreau să rămîn
copil în noapte
să mă ţină în
mătasea ei
deasupra cocoaşelor mării
teilor metalici
spre ziuă
să mă pună pe genunchii florilor.

Buna ziua ,la noi s a mai racorit si e placut,suntem toti cu ganduri la DIANA si familia ei,vin cu masina la asa un drum lung,Doamne ajuta ne sa ajunga cu bine si sa fie totul ok,noi o sa avem mai multi invitati decat cuscrii ,sper sa ne anunte din timp cine vine si cine nu,acum meniu stabilit si in el intra berea,vinul,sucul,apa,cafeaua,sampania ,masa de fructe ,ospatarii si aranjamentul salii si o camera de pensiune sper sa iasa totul bine http://www.hotelfrancesca.ro/restaurant.php


Sidonia ,off ce cheltuiala pentru copii de asta mi e si mie groaza ca peste cateva luni am sa plec ,au ajuns cu bine si au inceput munca si scoala,te tzuc Smile

Silvioara draga ce frumoasa e Nathalia ,spor la treaba Smile

Doina iti place acasa? ce face Dora ?te pup Smile

Lulu a plecat draga de ea ,o pup Smile

MM ce locuri superbe ati vizitat ,bravo Smile

Doina si Nicu ati terminat casuta?va imbratisez:)

Nasa Mimi unde esti?pup:)

Camelia draga mai pune un film romantic din razboi pls te pup Smile

Gabi si Mone multa sanatate:)

Iuliana vesela ce faci?am vazut ca ati fost la mare,bravo fetelor Smile


Va pup pe toate si sa aveti o zi fericita!
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Joi Sept 11, 2014 5:34 pm

Buna seara tuturor.
Medi,tu ai fost la mine si stii ca am o iesire mica in gradina,as ca acum marim toata terasa de la iesirea in curte,cu trepte pe mijloc si o terasa unde putem bea cafeaua.Facem si un acoperis mare deasupra,sper sa iasa frumos,o sa pun poze cand este gata.
Geta,ce petrecere aveti?Iti doresc sa iasa totul bine asa cum doresti tu.
Eu fug acum la treaba.
Pup toata gasca gustoasa. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Sept 11, 2014 11:22 pm

silvi0ara a scris:Buna seara tuturor.
Medi,tu ai fost la mine si stii ca am o iesire mica in gradina,as ca acum marim toata terasa de la iesirea in curte,cu trepte pe mijloc si o terasa unde putem bea cafeaua.Facem si un acoperis mare deasupra,sper sa iasa frumos,o sa pun poze cand este gata.
Geta,ce petrecere aveti?Iti doresc sa iasa totul bine asa cum doresti tu.
Eu fug acum la treaba.
Pup toata gasca gustoasa. Very Happy

Silvia e cununia religioasa si botezul lui Alex si se intampla in 12 octombrie ,Doamne ajuta!


aceasta e biserica http://www.welcometoromania.ro/Timisoara/Timisoara_Biserica_Mehala_r.htm
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Vin Sept 12, 2014 8:51 am

Buna dimineata fete si baieti
Va doresc un weeken cat mai frumos, cu multa sanatate si relaxare.
Eu intru cam rarut si scriu foarte putin, deoarece calculatorul asta abia mai merge. Nu pot sa vad pozele voastre, se blocheaza si daca vreau sa intru pe mail, pe FB, aici pe forum - la fel. Offf, nu stiu ce sa-i fac. Probabil ca trebuie altul.....
Va imbratisez cu mult drag pe toti.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Sept 12, 2014 11:43 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Picture055
Buna dimineata ,o cafeluta proaspata,un week bun la toata lumea  oriunde va aflati Embarassed I love you
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Sept 13, 2014 7:30 am

BUNA DIMINEATA gasca GUSTOASA !

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 O6mkcm

Va doresc tuturor un weekend linistit si frumos , asa cum voi vi-l doriti !Sa fiti sanatoase , iubite si respectate de cei dragi voua Exclamation Relaxati-va cat puteti....
Inca nu am apucat sa ma pun la punct cu toate stirile de pe aici, dar sper ca pina maine sa reusesc si sa va scriu fiecareia cateva randuri...
Weekend fain Exclamation Va imbratisez si va tzuc !
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Sept 13, 2014 9:37 am

flower Buna dimineata,am venit la o cafeluta draga Sidy,nici eu nu am avut timp sa citesc la zi vestile de aici Shocked ...timpul scurt,am veni repede la o cafeluta si apoi la firma cu treburi.
O zi frumoasa tuturor si sanatate oriunde va aflati Embarassed I love you flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Sam Sept 13, 2014 9:39 am

Buna dimineata.
Azi putina relaxare pentru mine,asa ca si voua va doresc un weekend cat mai frumos .
Pup toata gasca gustoasa. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Sept 13, 2014 7:29 pm

O seara buna tuturor Cami un film care mi a placut http://m.filmehd.net/flowers-in-the-attic-2014-filme-online.html
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Buna ziulicaaaa!

Mesaj  Daniela Dum Sept 14, 2014 7:46 am

Buna dimineata de la Cluj !
Am intrat sa va salut, sa va multumesc tuturor celor care si-au amintit de mine si m-au felicitat.
Nu stau bine cu timpul, vreau mereu sa fac ceva. Am renovat o pivnita, apoi o camera, apoi am primit musafiri, continuam cu renovarile, iar primim musafiri si uite asa.....mereu, mereu
Cineva i-a zis lui Ion ca o camera se zugraveste pentru 600 lei , asa ca , acum vrea sa il platesc si sa ii mai dau si o bere pentru ca m-a lasa sa lucrez dupa el, sa frec si sa curat. M-am ajuns, doar ca CNP-ul isi spune cuvantul, am avut un junghi sub coaste care s-a coborat in sale si asa am stat vreo 2 zile. Bonus a fost rotirea paturilor, doi nebuni cu paturile in spate, sus pe scari, jos pe scari, afara in curte la batut salteaua, inapoi in casa .......titirez.
Anul acesta am avut tot 12 curcani, spre deosebire de anul trecut, 4 sunt baieti si restul fete.
Nu pot sa va spun decat ca deja am oua de curca, au inceput curcile sa oua. La fel ca in fiecare an, impartim pe din doua cu copiii. Deja le-am trimis 4 , mai am sa le trimit 2 curcani.
Pe iarna tot pun, mai am de pus zarzavatul si magiunul. In rest, pivnita mea arata ca un aprozar bine aprovizionat.
Profitam de vrema superba, mai lucram , mai facem ce putem.
Copiii sunt bine, le merge bine, Danut era aseara in Madrid, la un meci, avusese acolo de predat un curs si a profitat de ocazie sa iasa la un meci, ep Bernabeu,cu baietii. Eu ma bucur de bucuria si de binele lor si asteptam sa ne avanseze la gradul de bunici, cand vor considera ei de cuviinta.
Acestea fiind spuse, va pup si va doresc numai bine !!!

Daniela
Daniela

Mesaje : 54
Data de inscriere : 13/10/2010
Localizare : Cluj

http://danielabucatariemoldo-ardeleneasca.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Dum Sept 14, 2014 10:49 am

Buna dimineata!
Am citit din urma.Ma bucur,cind totul e bine.
Ai o nepotica frumoasa,Silvia.Sa va traiasca!
De Lulu,stiu,de pe fb,ca e-n Franta.Doamne-ajuta,sa se intoarca cu vesti bune!
Gabi,condoleante,pt.varul tau!
O,Sidy,ce mult au platit copiii.Si totul,pt.niste nebuni(ca nu-i pot numi altfel),care n-au de lucru.
Geta,filme de razboi,romantice,n-am vazut de mult.In afara de filmul acela,de care ai zis(Dragoste si razboi,sau asa ceva).Dar,fa-ti timp si vezi neaparat filmul asta: http://www.filmehd4u.com/2013/09/adore-2013-online-subtitrat-in-romana.html
Si,nu numai tu.Indic filmul asta.E o poveste,care,pe mine,m-a tulburat.
Abia astept,sa-l vedeti,si sa spuneti,ce parere aveti!
Iuliana,am auzit si eu,ca locurile frumoase sint lasate in voia sortii.Si,acolo,unde se face curat si frumos,e f. scump.Asa am auzit.
Daniela,mai poti?Cred ca tot timpul,ai cite ceva de facut,dar,odihneste-te,putin!

Mi se pare,ca forumul nostru,e mai populat.Doamne-ajuta.

Sint sigura,ca n-am pomenit,pe toata lumea,care a postat dupa mine,dar,iarasi sint grabita.
Imbratisez pe toata lumea si toate(ti),imi sinteti dragi.
Va doresc o duminica frumoasa,multa odihna!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 21 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 43 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum