Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+16
maria mihalache
Geta
Vicky P.
Nicuvar
mari
husni
martagabriela
iuli
Sidy
Mom_of_3
Daniela
stoi_mimi
alina 42
delia
anena
silvi0ara
20 participanți

Pagina 15 din 29 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Urmatorul

In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Mar Mai 12, 2015 9:42 am

Buna dimineata.
Am venit cu cafeaua si sa va doresc o zi cat mai frumoasa.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Qnmigy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Mai 12, 2015 11:31 am

Buna dimineata!
Multumesc tuturor ce mi-au trimis urari pt. sotul meu.
Silvia,bine ai revenit!N-ai venit,ca,iar pleci.Ce frumos,mai ales ca vei sta mult.
Medi,deci,pe 1 Mai,aveti doua sarbatori.Si sotul meu e "taur",iar cuscra mea,romanca,e "taurita"(2 mai).

Nu mai amintesc pe nimeni.Chiar acum,am primit un telefon.Vine vecina la o cafea.
Silvia,cafeaua ta,am baut-o,asa ca aduc una maaaare,sa ajunga tuturor.Va ramine si pt.miine,daca azi,nu vine multa lume.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 285zpg
Ieri,am fost f.fericita.M-a "vizitat" Emily.E in ce in ce mai marisoara si mai dulce.A inceput sa vada,dar,cred,ca inca nu la perfectie.
Fufu e si el,tare dragut.Orice I se spune,trebuie sa stie toate amanuntele.Si daca nu I se spune,intreaba el:de ce,cum,cine,cui....

Va doresc TUTUROR,o saptamina frumoasa,in continuare!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 2h2ig7c
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Mai 12, 2015 11:32 am

husni a scris:Buna dimineata!
Multumesc tuturor ce mi-au trimis urari pt. sotul meu.
Silvia,bine ai revenit!N-ai venit,ca,iar pleci.Ce frumos,mai ales ca vei sta mult.
Medi,deci,pe 1 Mai,aveti doua sarbatori.Si sotul meu e "taur",iar cuscra mea,romanca,e "taurita"(2 mai).

Nu mai amintesc pe nimeni.Chiar acum,am primit un telefon.Vine vecina la o cafea.
Silvia,cafeaua ta,am baut-o,asa ca aduc una maaaare,sa ajunga tuturor.Va ramine si pt.miine,daca azi,nu vine multa lume.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 285zpg
Ieri,am fost f.fericita.M-a "vizitat" Emily.E din ce in ce mai marisoara si mai dulce.A inceput sa vada,dar,cred,ca inca nu la perfectie.
Fufu e si el,tare dragut.Orice I se spune,trebuie sa stie toate amanuntele.Si daca nu I se spune,intreaba el:de ce,cum,cine,cui....

Va doresc TUTUROR,o saptamina frumoasa,in continuare!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 2h2ig7c
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty La o altfel de cafea 2

Mesaj  Vicky P. Mar Mai 12, 2015 2:40 pm

Iar a trecut o veșnicie de cand nu am intrat pe aici! S-au întâmplat atâtea tuturor! Trebuie să încep să citesc din urmă...sper să reușesc să recuperez. Asta în timp, evident, pentru că acum nu am trecut decât repejor pentru că îmi era tare poftă de o cafea adevărată, cu aromă de prietenie...Și unde o mai puteam găsi, dacă nu aici! Mulțumesc frumos de cafea, Sidy, Camy (ce dulceața este Emily!), Iuli, Medy, Silvioara, Mari! Am luat o sorbitură din toate cafeluțele ce le-am găsit pe aici: delicioase!
Cu scuze și cu foarte mare întârziere vă doresc și eu ”mulți ani sănătoși și frumoși” pentru sărbătoriții voștri (Camy, Medy).
Mă bucur dacă sunteți bine cu toții, cu sănătatea fizică și sufletească la zi, mulțumiți de voi și de primăvara de afară.

Sănatate multă în continuare și spor în tot ce faceți, dragele mele!

Multe îmbratișări, tuturor!
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mier Mai 13, 2015 7:44 am

Buna dimineata gasca gustoasa !

Sa stiti ca nu am disparut de tot, dar...a inceput munca la albinute Exclamation
Ieri am fost la stors mierea de rapita( foarte valoroasa si pentru noi si pentru albinute) ALINA stie Exclamation
Va las cateva poze:

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 91f0qp

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 2efjez5

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 264qejb

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 296118p

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Bfgyyt

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Vih4wj

Cred ca maine noapte ii vom muta la salcam....Asa ca sa stiti pe unde bantui....!
Va imbratisez si va tzuc !
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Mier Mai 13, 2015 10:04 am

Buna dimineata.
Sidy,spor la albinarit.
Viky.spor si tie in tot ce faci.
Cami,ai o papusa de nepotica,de Fufu ce sa mai zic,un scump.Cum a primit-o pe surioara lui?
Medi,te pup,ce mai sti de Nico?i-am lasat un mesaj si nu a raspuns.
Hai ca va las ca merg la piata sa iuau cate ceva Laurei,maine dimineata plec,asa ca va urez de pe acum toate cele bune si multa sanatate tuturor.
Pup toata gasca gustoasa. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Mai 13, 2015 7:57 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Iuliana si eu te pup si te imbratisez cu mare,mare drag.
Vesela si binedispusa cum te stiu.
Arati foarte bine.
Silvioara, drum bun sa ai!
Nu, nu am mai vorbit cu Nico dar pentru ca mi-ai adus tu aminte i-am lasat si eu un mp.
Cami, daaaaaaaaaaaa sarbatorim si ziua oamenilor muncii....hihihi .....si ziua lui Raducu.
Eu ma bucur ca Raducu este aceiasi zodie cu mine.
Cum sa nu fii fericita cand esti inconjurata de persoane dragi.Iar aceste sufletele mici de copii umplu casa si sufletul de bucurie
Vicky,ma bucur ca astazi ai reusit sa vii la cafea.
Sidonia,am banuit eu ca esti plecata la albinute.O adevarata tehnologie ce vad eu acolo in poze.Sa aveti spor in tot ceea ce faceti!
Ce spuneti fetelor de Gabriel Cotabita?.................Pacat,se duc valorile noastre.
Si acum ma retrag dar nu inainte de a va spune seara placuta !
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Mai 15, 2015 4:45 pm

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Y5wGhrG

Va salut guustoase si gustosi-o cafeluata tuturor care vor sa guste flower
Sdy si Val -spor la adunatul mierii-e o munca migaloasa si de lunga durata-dar cui ii place o face cu mare drag-mierea si alte produse apicole sunt minunate -asa ca s-aveti sanatate si spor in toate-si o sa vad din acre miere o sa si iau Very Happy -ca as vrea din fiecare fel cite un borcan de 800 de gr-vorbim Question Exclamation Rolling Eyes Very Happy
Sanatate si tie Doinita G-si la toata familia ta-e greu sa traiesti in hatisurile lumii de azi.....dar mar rog la Dumnezeu sa gasiti o solutie si sa se faca bine Simona iar tu scumpa mea si fiul tau sa va gasiti fiecare un "JOB"-din care sa puteti exista decent Rolling Eyes -sper sa se mai sature aistia de la NOI de atitea si atitea de 25 de ani incoace Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Shocked What a Face confused affraid -se se schimbe cite ceva in bine si pentru poporul asta rabdator pina la epuizare..... affraid confused
Nasa gabita si nas Mone -sanatate maxima si sa ajungeti cu bine in RO
-aceleasi urari si ginduri pentru toti care sunt dincolo de granite dar si cei de pa aci flower Embarassed
Dumnezeu sa faca o minune sa-si revina si gabriel Cotabita -ca este un bun roman si untalent adevarat-AMIN
Hai ca ma intinsei cu sprovaiala-va iubesc pe toti care pe unde sunteti nu fac pomelni aci dar toti sunteti in gindurile mele bune-o zi auper -drum bun Silvioara flower
Cami retraiesti 2 copilarii alaturi de Fufu si Emily-va iubesc flower
Eu trec sa fac niste gem de capsuni-paaaaaaaaaaaaaaaa flower



iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Mai 15, 2015 7:06 pm

geamuri cu dioptrii


în cartierul meu pe străzile din piatră cubică
un geamgiu îşi duce trupul din sticlă
tanti lulu şi nenea nae aşteaptă pensia
eu mănînc roşcove .

casele îşi pun rochii lungi
pantaloni bufanţi
pantofi brodaţi
unele rîd în hohote
altele se încruntă ferestrele au dioptrii mari
îşi închid obloanele
cele bătrîne nu se tem de moarte
ci de venirea ei
îşi dau cu cremă peste zidurile crăpate de vreme.

îngerii trag draperia din castane înşirate.


Buna seara dragele mele,nu am timp sa va enumar pe toate ,la noi s-a mai racorit si imi place.azi am fost la R.K. vorba Sidoniei ca maine seara mergem la o nunta dar si daca nu mergeam Roxi ma invita lunar unde lucreaza ea.Ma felicit ca am indrumat-o si sustinut-o sa faca ce ii place si ma bucur ca-si da tot interesul si vad ca face si banuti.
A mai terminat un curs de machiaj profesional si are multe nunti si banchete ,ce sa spun ca Diana ar vrea sa se duca in Anglia la ea dar Roxana nici nu vrea sa auda.
Am fost la diabet m a cam certat doamna ca nu am slabit foarte mult dar e o scumpa si mi a dat reteta si testele gratuite si a dat seama ca nu mi mai fac insulina si stie ca o las in farmacie sau o trimit unei prietene din Calarasi ca acolo nu se prea gaseste  si nici ace,am mai trimis un pachet cu DHL,m-am bucurat ca am putut sa fac un bine.

Va imbratisez cu drag ca plec la zumba stiti voi,povestim zilele urmatoare ,ciao Smile


Ultima editare efectuata de catre Geta in Sam Mai 16, 2015 12:46 pm, editata de 1 ori
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Mai 16, 2015 7:46 am

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 7rAI4yj

Buna dimineata lume gustoasa-o cafeluta cred ca e binevenita si in special pentru Sidy-e la albinute Shocked
Sanatate si o zi frumoasa sa aveti oriunde va aflati Embarassed flower
Geta ma bucur sa aud ca va merge Ok-salutari fetelor si neptelului tau flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Dum Mai 17, 2015 8:42 am

Buna dimineata!
Imi pare rau,Iuliana,ca ieri,ai baut cafeaua singura.Cafeaua ta,s-a racit si s-a-nvechit,asa ca vin cu una proaspata. La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 152ncxf

Pe la sfirsitul lunii,nora mea cu copii,se intoarce in Abu Dhabi.Imi va fi tare dor de dragalasii astia mici,dar,copiii trebuie sa stea linga parintii lor.Au stat o perioada lunga aici,ne-am obisnuit cu ei,mai ales cu nazdravanul de Fufu,ca Emily,e inca mica,si o "cunoastem" doar de-o luna( Very Happy Very Happy Very Happy ).
A inceput sa se rotunjeasca,draguta de ea.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 B6tued

Azi,peste vreo doua ore,vin la noi.Abia astept.Aia mica,e cumintica.Dar,nu suporta sa faca un "pipi",cit de mic,si sa nu fie schimbata.Nora mea zice ca firma(de pampers) va da faliment,de pe urma fetitei( Very Happy Wink ).
Pina acum,Fufu,nu se vede a fi gelos,dar,nici nu pot zice ca o iubeste la nebunie.
Daca plinge,Fufu,ii spune mamei lui:"Da-I sa suga,sa taca!"Nu stim,de ce spune asa(nu vrea sa-i auda vocea sau o iubeste si nu vrea sa se chinuie;numai el stie).In orice caz,noi,cit putem,nu-i  dam f.multa importanta,fetitei,in prezenta lui.

Ma bucur ca sinteti cu toate bine.
Va doresc,tuturor o duminica frumoasa,numai bine si aveti grija de voi! La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 2qnpobs
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Dum Mai 17, 2015 5:00 pm

buna ziua dragi prietene si prieteni.
Am intrat si eu in normal cu mailurile mele si sint tare fericita.
Multumesc Adi in incercarea de a ma ajuta,multumesc Sidy ca ai tinut legatura cu mine prin MP,stiai cit ma consum ca nu pot tine legatura cu multa lume.
Am citit mesajele de pe forum dar nu prea am intrat la comentarii.
va sarut pe toti si asteptam cu nerabdareVACANTA
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  alina 42 Dum Mai 17, 2015 10:29 pm

Seara bună dragă gașcă !!!
Găbița, și eu abia aștept vacanța ! ca toată lumea, dealtfel !!!! lol!
Sidy, mă bucur că anul ăsta a fost prielnic pt albinuțe ! sper ca să prindeți vreme bună și la salcâm ! flower
Ieri, împreună cu Mari și Doina am fost la noaptea muzeelor ! Am reușit sa vizităm 4 muzee ! Muzeul satului, Muzeul țăranului român, Muzeul Antipa și Muzeul Artelor !
A meritat tot efortul !
și pt că nu am mult timp la dispoziție, am să las pozele să vorbească !!!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 2yjrbz4
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Jka81j
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 2pr5tn8
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 29q0h28
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 2je4w05
așa o casă îmi doresc !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Qnphqa
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 2u601v8
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 F9fspd
aici dădeam un interviu pentru postul de maimuță !!!! dar nu împăiată lol!
Vă doresc o săptămână minunată !!!! I love you

alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Mai 18, 2015 9:35 am

Buna dimineata fete si baieti
Va doresc o noua saptamana plina de impliniri, de sanatate si de tot ce va doriti.
Eu am avut si inca mai am o perioada nu prea roz. Dar iata ca sambata, datorita dragelor mele Alina si Mari (si Iuliana cu telefonul!), am reusit sa mai uit, cat de cat, de toate problemele mele. Si vreau sa va multumesc inca o data, fetelor, pentru efortul pe care l-ati facut cu mine, pentru ca stiu ca nici voua nu va e usor.
Alina m-a invatat cum sa pun poze pe forum. De cand s-a schimbat metoda, ati vazut ca eu nu am mai pus nici o poza, pentru ca nu mai stiam cum se face. Alina mi-a aratat si acum mi se pare simplu.
Va las acum si va imbratisez cu drag si dor pe toate si toti.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Mai 18, 2015 12:27 pm

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 PiwekPt

Buna dimineata si buna ziua-o saptamina plina de bucurii si sanatate oriunde va aflati flower
Doinita G.-ma bucr cu toata fiinta mea ca am reusit sa te ajutam (macar si cu o vorba....venita din suflet...)si ma bucur sa iesi din greutatile astea ale existentei ....si pentru citeva clipe...am fost alaturi de voi la colinda prin muzee....bravo fetelor-v-at incarcat spiritul cu o gramada de frumuseti flower
Eu am mai facut o portie de capsuni-gem si sirop de la prietena mea Lili-anul asta a avut o superproductie de capsuni-munca multa dar merita-un sirop aromat si parfumat de capsuni nestropite -ne nenimic-vorba aceea Very Happy
Pe cei de la distanta mare incepind cu nasa gabita si nas Mone si toate si toti nasii mei din RO.abia astept sa va string in brate vitual si chiar fizic.....azi zi de auto coafor si o plimbare cu pritene din veteranmont...
Pe curind -cu gust pentru toti fina Iuliana olteancasi caracaleanca si craioveanca Razz Razz Razz Razz Razz Razz
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Mai 19, 2015 7:40 am

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 R6PfbnL

Buna dimineata Rolling Eyes -cred ca ati intrat deja in vacanta...sau aveti atitea treburi Shocked Question -ca mai rar intrati la o cafeluta-nu-i nimic Razz -sper sa va astepte pe fiecare atunci cind ajungeti si pe aici...
O zi frumoasa cu realizari -sanatate si sa va mearga bine oriunde va aflati flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  anena Mar Mai 19, 2015 11:55 am

Buna dimineata lume gustoasa.
Nuuu, nu v-am uitat doar ca am avut mereu ceva probleme si nu prea aveam a va spune de bine. Acum au mai trecut...este o perioada de acalmie. Sper sa fie luuuunga si sa fie toate bune si frumoase si in viata noastra.
Dupa cum stiti am fost bolnavi toti, cu gripa urita , cu pneumonii...a trecut. Incercam sa ne bucuram de viata, acum ca a venit si vremea buna.
Andreea etse intr-o perioada buna si ne bucuram de fiecare zi fara probleme.
Adrian se simte bine dupa operatie, dar inca este la dieta. Nu face greseli alimentare pt ca il costa. A slabit frumos si se simte bine asa. Munceste mult, dar merita.
Mama si tata sunt in Danemarca de o luna si se simt foarte bine. Mama a inceput sa se ingrase, si sunt linistiti, rasfatati si fara griji. Si eu am o grija in minus cit ei sunt acolo. Am transferat grijile pentru ei, la sora mea, Teo. Smile
Eu...? Eu sunt bine atita timp cit Andreea si ai mei sunt bine si sanatosi.
Ma bucur pentru voi, cei care sunteti bine , sanatosi si doresc celor cu probleme sa le ajute Dumnezeu sa le rezolve.
De abia astept intilnirea de la Bran. Eu cred ca voi veni singura , dar numai de simbata pina duminica seara. Din pacate atit se poate. O sa va spun exact, pentru ca ,in ideea asta, va fi inca o camera libera la Vila Ama.
Cu unele dintre voi am mai vb la telefon , sau pe mess , iar despre altii am mai citi pe fb. Eu va doresc zile bune si frumoase si fara probleme.
Fiti binecuvintati cu totii !!!!
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Mai 20, 2015 11:01 am

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 1xMjWpq
Buna dimineata si bine v-am regasit lumea mea ''GUSTOASA" Very Happy flower
Anena bma bucur pentru tine si familia ta ca sunteti bine-Doamnea ajuta tuturor sa fie sanatosi si sa le fie bine oriunde s-ar afla-si mai mult ma bucur pentru parintii tai-salutari si lor si lui Teo cu familia ei si sanatate maxima flower
Momentan sunt cu niste gem si sirop de capsuni pe aragaz -prietena mea Lili-anul asta a avut o super productie de capsuni -o frumusete flower -fiind in Bucuresti cu nepoata mica -Diana -mi-a transferat mie culesul capsunilor etc.-treaba destul de migaloasa -dar produsul finit -merita toata osteneala.
Miine sunt la caracl-e mare sarbatoare si ziua nasei mele Eleonora flower

lLa multi ani cu sanatate si multe bucurii tuturor care miine isi sarbatoresc ziua de nume-St.imparati CONSTANTIN SI ELENA-VA IUBESC flower

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 8RXluhU
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mier Mai 20, 2015 11:36 am

Bună dimineața!
Iuliana, am sorbit cu plăcere și nesaț cafeaua pe care ai lăsat-o. Aștept să gust din bunătățile pe care le faci tu acolo!
Mâine nici eu nu sunt acasă. Doamna Lăzăreanu m-a invitat la masă. Nici o legătură n-are cu Sfinții de mîine. Pe ea o cheamă Valeria, dar o să ciocnim un ou roșu și o să ne simțim bine, așa cum se întâmplă de fiecare dată când ne întâlnim.
Cred că toate vă pregătiți pentru ziua de mâine. Trec și eu la bucătărie să fac ceva dulce și să înroșesc câteva ouă.
O zi cu spor vă doresc!
Bujorii de la Scarlat.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Fyes5z
Si trandafirii din grădină.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Qqtlqw
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 11j68ll
Vă pupic!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Mai 20, 2015 3:14 pm

Ziua buna dragi gustoase!
George iar a facut o criza urata de bila.....am chemat salvarea, azi de dimineata am fost la spital iar doctorul a hotarat ca maine sa il opereze.
Rugamintea mea este sa spuneti o rugaciune si sa va rugati de sanatate pentru el.
Va multumesc!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty La o altfel de cafea 2

Mesaj  Vicky P. Joi Mai 21, 2015 3:56 am

In primul rand sanatate lui George, Medy!

Doamne-ajuta si totul sa decurga bine!

In rest, pentru astazi tuturor cu drag,

Hristos s-a inaltat! Si...pentru cei dragi ce nu mai sunt printre noi un gand pios si cald!

Si...La mulți ani tuturor sărbătoriților zilei!


 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 16gwn69
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Joi Mai 21, 2015 11:24 am

Buna dimineata!
Am citit putin,din ceea ce ati scris,am inteles,ca-n geneneral,toata lumea e bine,doar,Medi,trece printr-o perioada mai critica
.Medi,draga,ii doresc si eu,multa sanatate sotului tau.Daca,inca n-a facut operatia,ii doresc putere si curaj!Iar daca a facut-o,sa se insanatoseasca repede!

Pt. dubla sarbatoare,de azi,sa aveti o zi senina si linistita!
In aceasta sfanta zi, va doresc numai bine ,multa fericire, indeplinirea tuturor dorinteleor, si fie ca sfintii C-tin s Elena sa va calauzeasca mereu in viata!
LA MULTI ANI !

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 2l8j5vm
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 35iu49c
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Joi Mai 21, 2015 12:28 pm

[color=#ff6666]LA MULTI ANI TUTUROR CELOR E ISI SERBEAZA AZI ZIUA NUMELUI[/color
HRISTOS S-A INALTAT
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Joi Mai 21, 2015 12:31 pm

MEDI II DORIM NUMAI BINE LUI GEORGE
DISEARA NE RUGAM PENTRU GEORGE
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Mai 21, 2015 1:26 pm

Ziua buna lume gustoasa!
Medi, multa sanatate lui George iar tie multa putere sa poti trece cu bine si de acest impas.
Apoi, vreau sa urez un mare LA MULTI ANI, cu multa sanatate, tuturor celor care azi isi serbeaza ziua numelui, de Constantin si Elena!
Pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 15 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 29 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum