Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+16
maria mihalache
Geta
Vicky P.
Nicuvar
mari
husni
martagabriela
iuli
Sidy
Mom_of_3
Daniela
stoi_mimi
alina 42
delia
anena
silvi0ara
20 participanți

Pagina 19 din 29 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Urmatorul

In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Iun 17, 2015 2:02 pm

soarele cu-a lui plimbare deschide poarta cerului
îngerii din înalt coboară ploaie şi aleargă hai-hui
doar o formă de lumina, în somn zîmbeşte ferice
se aşază în colţul ferestrei din dreapta strînge aripile
îşi potriveşte tunica scurtă din funigei,petale şi bătută cu rouă
în picioare poartă sandale romane din argint
pe cap tichia din lalele şi lăcrămioare
e aşezată ştrengăreşte
şi în visu-i pare să-mi spună:

-ajută-mă să-mi curăţ sufletul
cu iubire
şi să ajung acolo unde porţile grele
sunt închise în ţîţîni de aur.


Buna ziua ,la noi s-a racorit si e destul de placut ,parca e alta viata,noi nu suportam caldura apasatoare ne sfarsim efectiv,Alex Diana si Arnie sunt plecati in Cipru si au un concediu binemeritat si de vis au implinit in 12 trei ani de casnicie,sa fie fericiti <3


Sidonia draga am vazut pozele de la intalnirea de la Iasi,ce fericita erai impreuna cu fetele si Iuliana ,felicitari !Ce mai face Alex ?acusica il strangi in brate si pe copii va imbratisez Smile

Doina draga ai o nepotica abslolut superba ,deosebita si gratioasa ,Smile

M.M. imi pare rau ca nu ai plecat cu George in excursie ,ce mai fac ai tai ?te pup

Mimi,fericito am vazut ca Delia ti a facut surpriza si cat esti de bucuroasa cu printesa ta Melissa ,ma bucur pentru tine Smile

Gabi si Mone sunteti bine? sper ca o sa fiti fericiti acasa in tara ,va pup Smile

Daniela felicitari pt. nepotica si noi trimitem pachete cam de 30 kg .destul de des ii multumesc Sidoniei ca mi-a indicat firma ,Doamne ajuta Smile

Iuliana ce mai faci? te pup excursionisto <3

Cami draga esti o fericita,ce scumpi sunt nepotii iar Emilli e o dulce papusica Smile

Mari ce mai face Alex ? e multumit de Anglia?

Lulu e fericita ca ii vin copii ,ce ma bucur Smile


va imbratisez pe toate toate si va doresc o zi faina ca voi Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Joi Iun 18, 2015 10:24 am

Buna dimineata!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 X4ydx
Cafeluta si un mic dejun,usor,pt.toate(oti_,care vor trece pe aici.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Mkg385

Medi,in luna de post se maninca orice,dar,in fiecare zi,este,de obicei o supa sau ciorba si orice fel de salata.Si se mai servesc curmale,deoarece sint f.bune,in luna asta.
Nu se maninca nimic(absolut nimic),nu se bea(nici apa),nu se fumeaza.Nu e voie sa intre nimic in gura.Si asta,de la rugaciunea de dimineata(pe la ora 4.00)pina la rugaciunea de seara(pe la ora 19.00.).Deci,de cind se lumineaza,pina se intuneca.Si lumea f.religioasa,la rugaciunea de seara,beau apa,maninca 2-3 curmale si se roaga(majoritate la moschee).Dupa aceea maninca.
Pt.mai multe amanunte,vezi asta:https://ro.wikipedia.org/wiki/Postul_%C3%AEn_islam

Geta,ca de obicei,ne intimpini cu versuri frumoase.
Ce frumos si marisor e Alex.L-am vazut pe fb.

Acum va las.Merg sa vorbesc cu nora mea.Azi e ziua lui Fufu.Implineste 3 ani.
Cu fiul nostru am vorbit,sotul si eu,mai devreme,inainte sa plece sotul meu la servici.Fiul meu,era la servici.

Sa aveti o zi frumoasa,numai bine! La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 2edqyjp
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Iun 18, 2015 10:38 am

LA MULTI ANI FUFU!
Sa cresti mare si sanatos, sa ai noroc cu carul si sa-ti bucuri parintii si bunicii!


Buna dimineata lume gustoasa
Am intrat foarte rapid, cand am vazut ca azi e ziua lui Fufu. Ma grabesc sa termin ce am de facut pana la pranz, ca saot pleca pana acasa, in Bucuresti. Trebuie sa ma duc sa rezolv cu la tribunal. Am sa cer amanare si trebuie sa depun cerere pentru asta. Apoi, mai am niste treaba la banca (vreau sa vad daca pot sa iau un credit sa-mi platesc datoriile). Iar maine sa ma intorc la Valeni.
Va imbratisez cu mult drag pe toti si toate. Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Joi Iun 18, 2015 10:53 am

buna dimineata
Camelia RAMADAN KARIM si LA MULTI ANI lui Fufu.
Noi plecam miine noapre,adica simbata dimineata la 3. Sa Dea Dumnezeu sa ne revedem cu bine si,,,rugati-va si pentru noi sa ajungem cu bine
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Iun 18, 2015 11:58 am

husni a scris:Buna dimineata!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 X4ydx
Cafeluta si un mic dejun,usor,pt.toate(oti_,care vor trece pe aici.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Mkg385

Medi,in luna de post se maninca orice,dar,in fiecare zi,este,de obicei o supa sau ciorba si orice fel de salata.Si se mai servesc curmale,deoarece sint f.bune,in luna asta.
Nu se maninca nimic(absolut nimic),nu se bea(nici apa),nu se fumeaza.Nu e voie sa intre nimic in gura.Si asta,de la rugaciunea de dimineata(pe la ora 4.00)pina la rugaciunea de seara(pe la ora 19.00.).Deci,de cind se lumineaza,pina se intuneca.Si lumea f.religioasa,la rugaciunea de seara,beau apa,maninca 2-3 curmale si se roaga(majoritate la moschee).Dupa aceea maninca.
Pt.mai multe amanunte,vezi asta:https://ro.wikipedia.org/wiki/Postul_%C3%AEn_islam

Geta,ca de obicei,ne intimpini cu versuri frumoase.
Ce frumos si marisor e Alex.L-am vazut pe fb.

Acum va las.Merg sa vorbesc cu nora mea.Azi e ziua lui Fufu.Implineste 3 ani.
Cu fiul nostru am vorbit,sotul si eu,mai devreme,inainte sa plece sotul meu la servici.Fiul meu,era la servici.

Sa aveti o zi frumoasa,numai bine! La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 2edqyjp

LA MULTI ANI FARES,SA FII SANATOS SI FERICIT !!
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  anena Vin Iun 19, 2015 10:59 am

Neata buna, lume draga !!
O cafea, ceva, a mai ramas si pentru mine?
Intru foarte rar pe aici, pentru ca va citesc zilnic pe fb si stiu despre voi, care , ce mai faceti. Ati vazut ce activitate am pe fb si acum, in perioada asta, de cind au plecat ai mei in Danemarca, trebuie sa ma ocup eu si de casa surorii mele si de gradina , de curatenie , la mama in apartamnet, unde facem modernizari,etc. Imi este foarte greu, dar Dumnezeu ma iubeste si imi da putere.
De abia stept sa vin la Bran, sa imi incarc bateriile alturi de voi. Am postat ceva pe pagina cu intilnirea. Daca aveti timp treceti pe acolo,ca sa stiu ce si cum.
in rest suntem bine, sanatosi, inclusiv Andreuta.
sa aveti zile bune si binecuvintate !!!!
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Vin Iun 19, 2015 4:24 pm

Dragelor. vă tzuc!
Ieri am fost la Lehliu cu Scarlat. Am vrut să vedem dacă e ceva rost de cirese și vișine, dacă s-au făcut, dacă mai sunt?
Am plecat cu microbuzul, Pe drum  mi-a plăcut ce am văzut. Grâul, porumbul, floarea soarelui și alte cereale. arătau bine. Am vrut să pozez macii care erau din belșug, dar până dadeam eu click, poza ieșea fară maci.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Yjv2p
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 24wdd04
Fănel, vărul lui Barbu care are cât de cât grijă de curtea și casă socrului meu, era la muncă. Tundea iarba din parc de la Căminul Cultural.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 2ry2bsx
Mie una, îmi plăcea, că erau multe flori sălbatice.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 2v997px
Până am ajuns noi acasă, ne-a prins din urmă și Fănel cu cheile, dar mai era ceva de care nu știam și nu vroia să ne speriem, mai ales eu. Și-a luat un ajutor, un bodyguard. Îl cheamă Piciu și e un cățel frumos și cam sperios, săracul că stă singur, închis în curte. Doar dimineața și seara trece Fănel să-i dea să mănânce și sa-i pună apă.
Dacă aș fi știut de existența lui îi duceam mâncare de căței ți aveam și în congelator oase pe care le strâng pentru
alți căței. Am pus pe fb un filmuleț cu Piciul nostru.Aici nu știu să pun și nici nu vreau să învăț.
Ce să vă spun? Curtea arată deplorabil.Bălării, mizerie, că Fănel abia face față la ce are el acasă de muncă. Zicem merci că știe lumea că are grija casei și că trece zilnic pe acolo, dimineața și seara și cum el lucrează la primărie și suntem vecini cu ei, poate arunca o privire în curte toată ziua.
Aici erau numai straturi de legume și zarzavaturi.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 21npphv
Am găsit în sfârșit maci ca să-i pozez.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 16c6oo5
Important a fost că mai erau cireșe, nu le mâncaseră păsările și vișinii erau încărcați cum n-au mai fost de mult.
cireșe!!! La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 2nk4fv6
Vișine!!!!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 1195leg
Am adunat cât am putut, dar vișinii sunt ăncă încărcați și cireșul mai are și el destule cireșe.
Sigur că n-am fi putut să ne întoarcem tot cu microbuzul. Ne-a salvat o scumpă și dragă prietenă care a venit să ne aducă acasă, morți de oboseală și cu dureri de spate și picioare.
Cred că ați ghicit că e vorba de Alina.
Gata, pauza s-a terminat! Înapoi la bucătărie!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  anena Vin Iun 19, 2015 5:18 pm

Mari si la Teo in gradina , am avut multe visine anul acesta. Eu am reusit0 sa fac sase borcane cu dulceata si am pus pt visinata, dar restul le-au furat muncitorii care lucreaza la casa care este gard in gard cu curte surorii mele. Si banuiesc ca si la capsuni au facut la fel, pentru ca, am lasat sa se coaca si dupa 4 zile nu am mai gasit mai nimic.
Ce pacat de gradina mare ce o aveti acolo.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Sam Iun 20, 2015 10:44 am

Buna dimineata si o cafea,sa nu stati pe uscat.

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 2a0ch1z
Ce frumos e la Lehliu,Mari!Chiar daca ai oboist,macii si cimpurile verzi,ti-au umlut bateriile!Iar ciresele si visinile,sint minunate.Trebuie sa faci ceva bun.Aici,visine,nu sint.Citeodata(rar),maai gasim dulceata de visine.Si avem o prietena(D-zeu sa-i dea putere),care " aprovizioneaza" romancele cu multe produse romanesti,printre care si visinata.
Anena,D-zeu sa-ti dea putere,sa ai grija de casa surorii,a mamei..!

Multumesc Doinita,multumesc Gabi,ai tuturor,celor care l-au felicitat pe Fufu,ici sau pe FB!

Sa aveti u weekend frumos si linistit!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty la o altfel de cafea

Mesaj  lumi Sam Iun 20, 2015 1:42 pm

Va pup si va imbratisez, dragelor!
Am luat vacanta si sunt f f fericita pt ca am obosit anul asta...mai ceva ca atunci cand aveam 2 norme
Suntem bine, in rest, eu ma lupt cu gradina, culesul visinelor(au ramas in pom neculese) se vor coace si prunele...eiii, e greu de una singura, dar D-zeu ne intareste
Am mai intrat pe-aici si am mai citit cate ceva, adica am aflat cate una, cate alta

lumi

Mesaje : 42
Data de inscriere : 25/10/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Iun 20, 2015 11:31 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Geta, suntem in drum spre vacanta.................astazi Targoviste,un oras curat si cu un mare impact istoric care mie imi place tare mult.
Oooooooooooo.............Alex sa inteleg ca este in vacanta cu parintii?Vacanta placuta le doresc!Pleaca si Raducu in august cu parintii la mare in Bulgaria si sincera sa fiu cam am emotii.
Multi ani fericiti impreuna parintilor lui ,Alex!
Ai mei ce sa-ti spun ca fac  Geta.....cu batranetile.Mama ta ce face? Dar sotul tau?Tu cum te simti, ai mai fost la diabet(eu ii spun....la zahar....hahaha).Multa sanatate tie si familiei!
Cami,multumesc de informatii.Am sa merg si pe urma link-ului sa citesc.
La multi ani frumosului,Fufu!
Doina, sper ca ti-ai rezolvat cu bine problema.Acuma ai ajuns la Valeni?Cat stai acolo?
Gabyla ora asta ar trebui sa f-iti in Bacau,asa-i?
Anena, spor la treaba!Stiu ce inseamna sa ai grija de atatea gospodarii din proprie experienta.Si eu ma impart....la mine,la mama,la Domnesti  dar ma rog la  Bunului Dumnezeu sa-mi dea putere si sanatate.Ma doare cateodata mijlocul de ma indoaie iar acuma vad ca au inceput sa ma doara si picioarele.Da, vorba Danielei.....din cand in cand ar trebui sa ne mai uitam si prin buletin.....hihihi.
Mari ce visine si ce cirese frumoase.Ce faci din ele?Si mama are in curte un visin, face foarte multe visine dar sunt micute. Dar facem dulceata din ele.La noi ciresele s-au trecut deja,nu mai sunt.....avem 2 ciresi,unul se coace pe la sfarsitul lui mai iar celalalt pe la jumatatea lui iunie.Anul asta pot spune ca am facut cura de cirese ,asa multe am mancat.
Este tare greu cand exista o casa, o curte dar nu locuieste nimeni acolo.Dar asta este!
Lumi,bine ai revenit!Ma bucur sa te vad pe aici!
Hai, tu nu vii la Bran?.....pfffff......era sa scriu Alba Iulia!
Cam atat......pupici de noapte buna!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Lun Iun 22, 2015 6:32 am

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Wl9ohz

Buna dimineata gasca Gustoasa !

Am intrat sa va aduc cafeluta si sa va doresc o noua saptamana cat mai placuta.
Sa incepeti saptamana cu zambetul pe buze si multi bani in buzunare...o saptamana cu multa sanatate , fericire , impliniri si multe bucurii.
Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va pazeasca si in aceasta saptamana.
Va doresc o saptamana binecuvantata !

Prietenii nostrii dragi au ajuns in Ro si au fost asteptati cu drag :

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 2w4i2bb

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Zvv2j5

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 T03y9y

BINE ATI VENIT suflete dragi Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Lun Iun 22, 2015 8:37 am

Buna de dimineata!
Va doresc sa aveti o zi si o saptamana minunata!
Bine ati venit,Gaby si Mone!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Iun 22, 2015 9:52 am

[color=#cc33cc]BINE ATI REVENIT IN ROANIA NASA GABITA SI MONE -VA IUBESC flower Embarassed I love you [/color]
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Iun 22, 2015 9:57 am

Buna dimineata si o saptamina frumoasa tuturor flower
La multi ani cu sanatate Fufu scump si la toti care sarbatoresc un eveniment in fiecare zi flower
S-auzim de bine flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Iun 22, 2015 11:30 am

Buna dimineata!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 2s8ra0h

Mi-era dor de cafeluta ta,Sidy!Asa ca am baut cu pofta,ceea ce a ramas,de la Medi si Iuliana.
Si,pt.ca,dup mine, ramas,doar zat,va servesc cu alta!

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 33xfnfb

Ma bucur c-ati ajuns cu bine,in Romania,Gabi si Mone!
Am vazut poze si pe fb.Fetele care v-au asteptat,sint de admirat,c-au facut asta!

Multumesc,Iuliana,pt.urare,pt.Fufu.

Doresc,tuturor,o saptamina frumoasa,cu vreme placuta,de vara!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 23t1d2b
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iun 22, 2015 1:08 pm

Bine ati venit, GABI SI MONE! Chiar daca nu am putut sa vin si eu sa va intampin, gandul meu a fost cu voi.

Da Medi, eu sunt tot la Valeni. Nu stiu cat o sa stau. Si in iulie, cu siguranta.
Mari, ce bine ca ai fost dupa visine. Aici cirese nu avem (e unul, dar e vai viata lui!) Visine nu prea s-au facut, nici mere. Cand erau in floare a fost o ploaie cu grindina care a distrus aproape tot. Felicitari tie si lui Vicky pentru ca ati fost sa-iu intampinati pe Gabi si Mone. Pe cealalta oamna nu am recunoscut-o.
Eu astept telefon de la ING Bank. Am facut o erere de credit, sa vad daca mi-l aproba. Altfel...nu mai zic nimic, intelegeti voi!...

Aici, ieri a fost o zi urata rau, a plouat toata ziua si a fost un frrrriiiig! Am vazut la meteo ca a nins la munte si a fost inus 1 grad!... What a Face
Netul merge foarte greu: o data DA, o data BA!

Va imbratisez cu mult drag pe toate si toti.

Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Lun Iun 22, 2015 5:14 pm

cerul încearcă să deschidă ochii un cuțit i se învârte-n cap

s-ar ridica din boală, toate cele îl dor
aerul umblă bezmetic printre blocuri cenușii
privind cu dispreț casele rătăcite...
nimic nu mai e ca înainte
rădăcinile-s moarte, doar pietre și fum
iar ciulinii se-înfig în carne

noaptea tremură în urma paznicului
îi aprinde un felinar și i-l întinde să-l fumeze
vălătuci groși de-ntuneric se lipesc de nările fremătând
privirile coboară-n vârful bocancilor stâlciți
încercând să curețe pulberi de stele și aripi de fluturi
iar noi, lipiți de tălpile lui, străbatem lumea ....


Buna ziua ,ce ma bucur ca au ajuns Gabi si Mone,felicitari celor care i-au intampinat,bravooooo.

M.M iti multumesc pentru urari,cu diabetul stau bine ca fac multa miscare si regim cat pot,de slabit nu am mai slabit dar ma simt bine,ai fini frumosi sa te bucuri de ei <3 te pupppp:)

Alex al Sidoniei e un scump ca si Dora ,Melissa,Fares ,Emily ,Nathalie ,nepoatele lui Lulu ,toti copii ne bucura sa ne traiasca nepotii!!!

Va doresc doar bine tuturor ca is in mare priza ,program administrativ ,va puuuuuuuup Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mar Iun 23, 2015 1:08 am

seara buna dragi prietene si prieteni.
Am intrat in rindul lumii azi,am net si telefon.
Multumim mult pentru urarile de bine.Fetele care au venit la hotel ne-au facut o bucurie draga.Va sarutam mult pentru asta Mari,Vichi+sotul si Lumi. Florile au ajuns cu bine la Bacau iar prajitura ta Vichy a fost apreciata in mod deosebit BUNA! !
Iulica azi am gasit mesajul tau cind am activat mobilul,ai primit raspunsul!
Asa ca acum putem spune cit de nerabdatori sintem sa ne revedem.
noapte buna
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Mar Iun 23, 2015 1:45 pm

Buna ziua dragilor!
E adevărat că duminică a plouat toată ziua mocănește dar a fost binevenită ploaia, mai ales că a plouat și pe la Lehliu, unde era mare nevoie pentru grâne și porumb. Dar ieri a fost o zi superbă și am putut să ne adunăm câțiva foști colegi de liceu la una din fete în curte. Cu ocazia asta am mai pus de o întâlnire în septembrie la Măneciu Ungureni. Eu am mai fost acolo acum 2 ani. Sper să pot merge și anul ăsta.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 F9pdvt
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 33w46dc
Două dintre fete au ieșit fără cap că n-a știut fotograful să folosească aparatul meu. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Fetelor din cireșe am făcut compot. Erau multe stricate. Din vișine am făcut dulceață, compot pe care l-am și băut, am pus pentru vișinată și două caserole la congelator, pentru 2 prăjituri la iarnă. Am făcut și acum prăjitură dar n-am avut timp de poze, mai ales că era seara târziu duminică(și eu mai vreau să slăbesc).
Tot duminică am trântit și o cremă de zahșr ars, că am primit de la mama lui Fănel vreo 30 de ouă proaspete.
Astăzi am program administrativ, așa că vă pup și trec la treabă! La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 2na4gly

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Joi Iun 25, 2015 9:54 am

Buna dimineata! La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Kb1vsg

Doinita,numai bine!Doamna a treia din poza(cu Mari si Vicy) e Lumi(Luminita Andrei).N-o unosc personal(de fapt,pe nimeni de pe forum,nu cunosc personal).Dar,nu stiu,ceea ce simt,e interesant si placut.Parca v-as cunoaste personal si ma bucura vestile voastre bune si frumoase,asa cum cele triste,ma intristeaza.
Doinita,sint alaturi de tine(virtual) si doresc ca-n viitorul f.apropiat,sa se temine toate problemele tale si sa te vedem(tot virtual,eu),cu zimbetul pe buze!

Geta
,poeta noastra,ma bucur ca-ti imprtasesti gindurile cu noi.Ca poeziile ,sint gindurile si simtamintele tale,cred.

Gabi,ma bucur pt tine si sotul tau,ca puteti merge in Romania,anual!Cred ca si Mone se simte bine in Romania.

Mari,am vazut frumoasele poze(de la intilnirea cu colegii de liceu),pe fb.Va doresc,multa sanatate,sa va puteti intilni si-n septembrie.
Sa va fie de bine toate bunatatile din cirese si visine!

Acum va las,nu inainte de a va servi cu cafea!

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 15ryvdl
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Iun 25, 2015 10:28 am

Buna dimineata fete si baieti
Aici, la Valeni, cred ca se pune iar de-o ploaie zdravana. Cerul e foarte negru si s-a racit bine de tot. Eu tocmai am reusit sa bag pisicile in casa. Parca sunt turbate cand scapa pe afara, nu mai asculta, fugaresc puii, sar gardul la vecini (care au un caine cat gardul de mare!) E jale! Nu pot sa las geamul deschis, ca ei se imping in plasa de tantari si sar afara.
Cami, multumesc pentru gandurile tale frumoase si bune. Tare mult as vrea sa poti veni si tu in tara...Pe Lumi am recunoscut-o abia dupa ce m-am uita pe facebook.
Mari, in septembrie cand treci spre Maneciu, poate faci un popas si la Valeni. Ne-ar parea foarte bine. Poate vine si Alina.
Geta, ma bucur ca poti tine in frau diabetul. E mare lucru.
Sidy, tot pe facebook am vazut poze cu Alex. Ce mare s-a facut! Sunt la mare?
Alina, cred ca te simti foarte bine in concediu. E binemeritat! Am zis ca te sun mai des si uite ca nu te-am sunat de loc! Aici, sunt tot timpul "in priza", iar noaptea cad franta... Puii, gainile, iepurii, catelul, pisicile...si sa nu uitam de Dora, gradina...Sambata ginerele meu vine de la Bucuresti unde a avut o lucrare si pleaca direct pe Dunare la pescuit. Asa ca nu ma intorc asa curand acasa...
Gabi si Mone, cum e la Bacau? Cred ca sunteti foarte bucurosi ca v-ati intors in tara.
Iuliana, tu pe unde mai "excursionesti"?
Mimi, o mai ai pe frumoasa Melissa la tine, sau au plecat deja?
Anena, abia astept sa va vad!
Delia, si pe voi la fel!
Vicky, nu ai mai trecut pe la o cafea...
Am uitat sa va spun ca baiatul meu, Adi, e in Spania. L-a rugat managerul trupei sa-i duca si lui masina (un BMW X5) in Spania (el cu sotia lui s-au mutat acolo definitiv!) Si a condus Adi al meu 3000 km in 3 zile! Dar dupa asta s-a si odihnit inca 3 zile, la vila astuia. Mi-a trimis niste pozeeee!!! I-am spus: "Mai copile, ramai acolo, gasesti tu de munca si acolo, nu te mai intoarce in mizeria asta"! Sa speram ca dupa ce I-a facut acest serviciu managerului, o sa ii fie si lui mai bine, ca il apreciaza foarte mult domnul ala. La noapte se intoarce, cu avionul. Si spunea Adi al meu ca nu se va sui in viata lui in avion, ca ii e frica!
Hai ca v-am tinut o groaza din timp, cu povestile mele.
Va imbratisez cu mare drag pe toti si toate, numiti si nenumiti!
Pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Iun 25, 2015 4:26 pm

soarele cu-a lui plimbare deschide poarta cerului
îngerii din înalt coboară ploaie şi aleargă hai-hui
doar o formă de lumina, în somn zîmbeşte ferice
se aşază în colţul ferestrei din dreapta strînge aripile
îşi potriveşte tunica scurtă din funigei,petale şi bătută cu rouă
în picioare poartă sandale romane din argint
pe cap tichia din lalele şi lăcrămioare
e aşezată ştrengăreşte
şi în visu-i pare să-mi spună:

-ajută-mă să-mi curăţ sufletul
cu iubire
şi să ajung acolo unde porţile grele
sunt închise în ţîţîni de aur.


buna ziua ,va doresc o seara minunata tuturor Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Joi Iun 25, 2015 5:26 pm

Daca vreti sa va aduceti aminte de toate cele sase intilniri ale noastre, le gasiti aici :

https://bloguri-culinare.forumgratuit.ro/t38p15-intalnirile-gustoaselor#23571

DOINA draga copiii mei locuiesc aproape de malul marii, pot merge si pe jos, dar...sunt comozi, merg cu masina.
Sanatate multa tie si familiei tale si un pupic special pentru Dora, pe care imi doresc tare mult sa o revad la Bran.
Ai primit vre=o veste buna de la banca ? Doamne ajuta Exclamation
Zbor lin lui Adi Exclamation
Va tzuc cu drag pe toate Gustoasele si gustosii !
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Vin Iun 26, 2015 10:44 am

Buna dimineata dragilor!
Aici este o vreme de toamna tarzie! ploua, e foarte frig si pare ca nu va mai fi vara!
Da Sidy, cunosc comoditatea asta data de masina! Dupa ce luasem noi prima masina si Adi isi luase carnetul (ca numai el are!) el avea atunci 18 ani. Daca il trimeteam sa ia paine, care era peste drum, ce crezi? Se ducea cu masina! Laughing Nu m-a sunat inca doamna de la banca. Tremur de frica. Poate nu-mi aproba creditul. La asa o pensie mica e cam dificil de luat un credit. Adi a ajuns cu bine azi-noapte si m-a sunat de pe Otopeni. Nu am apucat sa vorbim inca. Abia astept sa aud impresiile!
Fetelor, va pup si va imbratisez PE TOATE!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 29 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum