Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Poze cu noi - Pagina 4 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
Poze cu noi - Pagina 4 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Poze cu noi - Pagina 4 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
Poze cu noi - Pagina 4 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Poze cu noi - Pagina 4 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Poze cu noi - Pagina 4 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Poze cu noi

+20
Mom_of_3
Armeana
martagabriela
Angela-Marinela
maria mihalache
irina
alina 42
Nicuvar
diana
Lulu
iuli
delia
Doinavar
aurora
Sidy
mari
maria elena
Doina Ghidu
silvi0ara
anena
24 participanți

Pagina 4 din 21 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Urmatorul

In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Sidy Joi Iun 07, 2012 5:58 pm

Minunat Nicu ! Imi place cum povestesti...Uite asa vad si eu Viena.
Astept cu nerabdare continuarea....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  mari Vin Iun 08, 2012 12:53 pm

Abia acum am ajuns si eu la poze.
Doamne ce frumos e generalul! Si elegant! Pup dulce gropitele lui!
Si englezii, frumosi foc!
Nicusor m-am plimbat si eu cu tine la Schonbrunn! Ce frumos povestesti! Astept continuarea! Embarassed
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Nicuvar Vin Iun 08, 2012 2:06 pm

A venit Andrei aseara si ne-a lasat pozele facute de ei. Va mai pun cateva poze de pe unde am fost in primele doua zile, in care apare si Doina mai mult. In celelalte nu prea a aparut, pentru ca ea a fotografiat. Smile
Cateva poze frumoase din prima zi, de la Stephansplatz.
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2696i
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2702n
O poza din catedrala impresionanta. Inaltimea catedralei e peste 175 de metri si e veche din 1173, construita in mai multe secole.
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2755z
Acolo in piata, fiind sarbatoare, au fost mai multe spectacole ad-hoc. Unii "se dadeau in spectacol" iar cei care priveau le dadeau cate un banut. Aici doua poze cu o trupa de baieti care dansau break dance. In a doua poza, unul dintre baieti este intr-o pozitie aproape imposibila.
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2791w
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2792s
Iar acum alte poze de la Schonbrunn.
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2902u
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2912e
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2914w
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2929
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2931zc
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2944
Si bineinteles o rata frumoasa. Very Happy
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2948
Acum drumul spre sfarsitul calatoriei, puteti vedea trenuletul in toata splendoarea lui. Bineinteles ne-au controlat de stampila. O aveam toti, nu s-a curatat nici dupa baie. Very Happy
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2954f
Noi am ramas la umbra si la o bere, copiii s-au dus la zoo. Va dau cuvantul meu, cand am vazut prima poza, am crezut ca e o statuie de bronz. Very Happy
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2965g
Mi-au placut si pinguinii, parca desprinsi din filmul Mumble Happy Feat, pinguinul dansator care a cucerit lumea. Cred ca ati vazut filmul.
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2984j
Si o aratare ciudata: un pui de ceva cu niste labe imense. Very Happy
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2993h
Autoservire. Very Happy Asa erau hranite maimuticile, isi lua fiecare ce dorea si ce-i placea din galeata pe care-o tinea un nene. Ce mai ramane de la maimute se dadea la turisti. Very Happy
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc2997c
Ne-au mai placut si iedutii, unul alb, unul negru si unul alb cu negru. Draguti foc, nu?
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc3022l
Si in sfarsit, vedeta: veverituca. Very Happy
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc3043h
Andreea a inceput un joc de-a soarecele si pisica, ii tot arata papica, dar nu i-o dadea imediat, pentru ca veverita, cum o prindea, disparea in copaci. Nici Andreea nu statea bine cu stocul de napolitane. Very Happy
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc3059b
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc3069f
Poze cu noi - Pagina 4 Dsc3074w
Si bineinteles, Doina si ratele.
Poze cu noi - Pagina 4 Img6419u
O ultima imagine cu Andreea si panorama.
Poze cu noi - Pagina 4 Img6422m
Urmeaza surpriza din ultima zi. Ceva neasteptat.
Poze cu noi - Pagina 4 Img6523ya
Nicuvar
Nicuvar

Mesaje : 199
Data de inscriere : 14/03/2012
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nichipercea.wordpress.com/

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Sidy Vin Iun 08, 2012 2:18 pm

Minunata vacanta Nicule !
Deci...te-ai hotarat sa ne tii pe jar......
Astept surpriza ! Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Poze cu noi

Mesaj  Lulu Vin Iun 08, 2012 2:24 pm

Nicu frumoasa minivacanta,frumoase locuri pe unde a-ti fost,frumoase poze,si nu in ultimul rand,frumoasa familie Exclamation Exclamation Exclamation astept continuarea ca tare frumos le mai spui Exclamation Exclamation Exclamation
pentru Sidy aceleasi cuvinte;dar durerea din suflet la plecarea copiilor o cunosc si nu vreau sa mai comentez No No No
hai ca ne-am ciocnit;am vazut si continuarea,doar ca ceva s-a intamplat cu pozele;eu nu am vazut nici un animalut,pe tine doar un picior,pe Doina de loc;ia vezi poate ceva nu-i in regula Exclamation Exclamation
Nu, cred ca de la mine a fost ceva pentru ca acum am vazut bine totul.
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 72
Localizare : Galati

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Nicuvar Sam Iun 09, 2012 2:13 pm

La hotel am stat la etajul 5. Din camera vedeam curtea interioara. M-am bucurat ca nu am avut camera cu vedere la strada principala, ar fi fost galagie. Oricum ne-au omorat avioanele, aeroportul este la 15 minute de centrul orasului, cu un tren rapid. Mie mi-a placut mult in curte, era foarte relaxant.
Poze cu noi - Pagina 4 Img4473v
Poze cu noi - Pagina 4 Img4488q
Veneau si copiii, uneori. Stateau pe o bancuta. Si mie imi placea pe bancuta. Eau mai multe, asa ca nu trebuia sa ne batem pe ele. Very Happy
Poze cu noi - Pagina 4 Img4490n
Poze cu noi - Pagina 4 Img4651f
La fel am facut si in ultima zi. Dupa ce am dus bagajele la masina, am mai stat un pic in gradina. Dar au venit repede si copiii, nu am stat prea mult. Mai trebuia sa vizitam ceva.
Poze cu noi - Pagina 4 Img4489l
Cu o seara inainte, in ziua cand am fost la Schonbrunn, Andi a avut ambitia sa ne mai arate ceva din Viena. Ei au mai fost si stiau ce sa ne arate. Le-am vazut din masina, in fuga, asa ca nu am facut poze. Am incercat ceva, dar nu au iesit. Pruncii au vrut sa ne duca intr-un loc foarte interesant, dar nu mai stiau pe unde este. Eh, dar cum Doina nu are somn, noaptea a citit toate prospectele, pliantele, hartile si hartoagele si a gasit ce cautau copiii: Hundertwasser Village, un fel de case ale celor o suta de ape, ceva in genul lui Gaudi. Si-a dat seama Doina dupa poze. Andi a pus adresa pe GPS care ne-a dus exact unde voiam sa ajungem. Cand am ajuns, m-am intrebat unde sunt acele o suta de ape, era doar o fantana. Smile Doina, cu ochiul ei de arhitect, a inteles imediat. Acolo nimic nu era drept, totul era stramb, in mai multe ape: trotuarul, bordurile, treptele, fatada, acoperisul. Trebuia sa ai mare grija cum umbli, ca sa nu cazi.
Poze cu noi - Pagina 4 Img6506of

Poze cu noi - Pagina 4 Img4733u
Austrecii, inventivi si cu un spirit practic, s-au gandit cum sa profite de aceste case inedite. Ei stiu sa scoata bani din orice, mai ales din turism. SI au facut acolo o multime de magazine si magazinute cu fel de fel de prostioare si prostiute, cele mai multe artizanat, dar si multe dulciuri. Cand intrai acolo, parca erai in alta lume. O multime de culori si miazme, era bineinteles si un bar cu cafea si fel de fel de bauturi, dar cele mai multe magazine erau prostioare mici si scumpe. Erau insa foarte placute ochiului, nu stiai unde sa te uiti intai si pe unde sa te mai plimbi. Ar fi trebuit o harta, ca sa nu te ratacesti pe acolo. Probabil o fi fost pe undeva, dar noi n-am mai cautat. Ne-am plimbat si ne-am delectat.
Poze cu noi - Pagina 4 Img6431l
Poze cu noi - Pagina 4 Img6452k
Eu am pus ochii pe Mozart. Am vazut ca ofera bombonici, daca esti cuminte si ascultator (cum altfel sa fii daca iti place muzica lui, decat ascultator Very Happy ). M-am dus la el, l-am rugat sa-mi dea si mie una si in final ruga mi-a fost ascultata. Mi-a dat o bombonica de ciocolata cu martipan. Am aratat-o mandru Doinitei, care se plimba pe sus si m-a surprins. Smile
Poze cu noi - Pagina 4 Img4711
Poze cu noi - Pagina 4 Img4725c
Poze cu noi - Pagina 4 Img4700o
De parca as fi stiut sa ma imbrac asortat cu interiorul. Am fost ca un cameleon, nu m-a observat nimeni, m-am ascuns.
Poze cu noi - Pagina 4 Img4718g
Pana la urma m-au gasit. Intai Andi (el a fost pe post de Mozart, a cumparat bombonicile), apoi Andreea.
Poze cu noi - Pagina 4 Img4720s
Poze cu noi - Pagina 4 Img4721ln
Ne-am reintregit familia si, cu parere de rau, ne-am indreptat spre iesire, dar nu am plecat pana nu am mai facut o oprire la fantana, ca sa mai respiram aerul proaspat al Vienei. Apropo', Viena este un oras cu poluare mica, mica de tot. Nu se simte miros de esapament sau de fum. Vienezii sunt rasplatiti de primarie daca isi lasa masinile acasa, cand se duc la serviciu si folosesc mijloacele de transport in comun, in special metroul si tramvaiul. Cosurile de la centrale sunt inaltate foarte mult, cativa zeci de metri chiar, ca sa nu polueze atmosfera orasului. Foarte frumos si ingenios.
Poze cu noi - Pagina 4 Img6461y
Poze cu noi - Pagina 4 Img6474gb
Poze cu noi - Pagina 4 Img6496g

Din pacate, tot ce e frumos se termina repede. Era luni si trebuia sa ne intoarcem. Am parasit cu nostalgie Viena, Austria, am ajuns in Ungaria, Budapesta si ... ce sa vezi, am ajuns in Romania. Nu pot sa nu va povestesc ce gust amar am avut cand am mers pe soselele noastre. Deh, ne-am obisnuit cu autostrazi si cu drumuri bune. Pana acum, credeam ca, intr-adevar, Timisoara este mica Viena. Dar dupa ce am vazut Viena, credem ca e minuscula, un fel de caricatura a Vienei. Dar o sa ne treaca, e totusi orasul nostru drag. Va pupam si sper ca v-a placut vacanta noastra.


Ultima editare efectuata de catre Nicuvar in Sam Iun 09, 2012 3:13 pm, editata de 3 ori
Nicuvar
Nicuvar

Mesaje : 199
Data de inscriere : 14/03/2012
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nichipercea.wordpress.com/

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Doina Ghidu Sam Iun 09, 2012 2:22 pm

Nicu, minunat tot ce ne-ai aratat si povestit. felicitari inca o data ca v-ati dus acolo. Si felicitari Austria pentru tot ce este si ce face.
Dar lasa, ca si Timisoara e un oras superb fata de ce e aici in sud-est!...
Imi place le nebunie de copiii vostri frumosi!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Sidy Dum Iun 10, 2012 8:00 am

MI-NU-NAT !!!
Nici nu mai pot sa spun altceva...
Asa-i Nicu , parca ati fost pe alta lume ???
Bravo minunatilor vostri copii ! Felicitari lor pentru frumoasa idee de a va duce si pe voi Exclamation Sa le dea DD multa sanatate , bani multi , sa va mai poata oferi si alta data asemenea surprize Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  mari Lun Iun 11, 2012 3:23 pm

Nicusor esti un nemaipomenit de bun povestitor. M-ai tinut cu sufletul la gura pana am terminat de citit. Minunati copii! Sa fie sanatosi si sa va mai duca in excursii din astea asa placute!
Si pentru ca am intrat in posesia catorva poze de la intalnirea mea cu colegii de liceu, sa vi le arat si voua.
Frumoase poze de la intalnirea din 1987!Poze cu noi - Pagina 4 Img2822za


Poze cu noi - Pagina 4 Img2830v


Poze cu noi - Pagina 4 Img2834zx

Poze cu noi - Pagina 4 Img2836z


Am si doua poze de acum 25 de ani.
Poze cu noi - Pagina 4 Img2845w

Poze cu noi - Pagina 4 Photo352


Si una de acum 45 de ani.
Poze cu noi - Pagina 4 Photo354md

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  maria elena Lun Iun 11, 2012 9:16 pm

O excursie frumoasa, care va va trezi mereu amintiri minunate. Povestitorul, cu talent, personajele dragute, in concluzie, o poveste adevarata si incantatoare.
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Doina Ghidu Mar Iun 12, 2012 7:57 am

Vai Mari, ce amintiri frumoase! Dupa atatia ani...Foarte frumos ca tineti legatura.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  mari Mar Iun 12, 2012 9:04 am

Adevarul este ca n-am tinut legatura. Abia acum ne-am trezit dupa 25 de ani. Dar acum e mai usor. Avem calculatoare, telefoane mobile... Atunci nu erau. Pana si pozele erau alb-negru. Dar bine ca cine le-a facut ni le-a pastrat si ni le-a dat acum. Faptul ca aveam toti aceeiasi varsta a fost de ajutor sa ne intelegem mai bine unul pe altul si am vazut ca nici unul nu a profitat de noile timpuri sa se realizeze cumva. Am fost mai conservatori. Avem printre noi si un profesor universitar, dar era si acum 25 de ani, tot profesor universitar.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Doina Ghidu Mier Iun 13, 2012 8:08 am

Intotdeauna m-am intrebat cum se face ca aceasta legatura dintre fostii colegi de liceu (deci de liceu, nu de facultate) se poate pastra atat de pura, de nealterata de viata. Ne vedem din 10 in 10 ani, sau poate mai des (la 5 ani), si ne comportam ca si cum am fi tot la liceu! Chiar daca unii sunt oameni "mari". Uite, la noi, aproape toti au ajuns persoane importante (cred ca v-am mai scris: Adi Streinu Cercel, Laurentiu Damian - regizor, Tiberiu Angelescu - director prin Ministerul Transporturilor, foaaarte multi plecati in strainatate si realizati acolo - majoritatea profesori universitari - noi facand limbi straine la liceu - ). Chiar nu-mi explic, de atatia ani, fenomenul asta. Parca ne-am fi despartit ieri! Cand ne intalnim redevenim copii. Si asta se intampla cam la toti. E foarte frumos.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  delia Mier Iun 20, 2012 12:11 am

Nicu ce poze superbe si ce povestire placuta ne-ai prezentat. Ma bucur pentru voi ca ati reusit sa faceti aceasta excursie. Cu siguranta a meritat fiecare secunda. De fapt se citeste pe fetele voastre bucuria. Aveti doi copii frumosi de care stiu ca sunteti mandri. Si noi avem de gand ca la intoarcere sa trecem si prin Viena, ca vreau de multa vreme s-o vizitez.
Ce bine Mari ca voi va intalniti mereu. Noi nu ne-am intalnit niciodata de cand am terminat liceul. Si sunt 28 de ani de cand l-am terminat. Nu mai stiu de nimeni ce face si aproape am uitat si cum ii cheama. Maaama ce batrana ma simt...
Dar vin si eu cu poze prospetele, asa cum am promis la cafea.
Cu toate ca puteam sa mergem impreuna cu colegii lui Fernando, cu autocarul, el a preferat sa mergem cu masina, ca sa avem mai multa libertate. Asa ca ne-a dus la Delmenhorst, la trenuletul care trebuia sa ne duca in locul unde se pregatise petrecerea. Iar el a plecat mai departe cu masina pana la Kirchseelte, la un resaturant in aer liber. Acesta parea mai degraba o ferma, cu cateva animalute domestice, pe care copiii din Germania le vad destul de rar.
A fost bufet suedez, de unde servea fiecare ce dorea, iar bauturile erau servite la cerere de catre chelneri. N-am apucat sa fac poze preparatelor, ca era multa lume la coada si nu prea aveam loc sa ma desfasor. Felul de baza a fost evident gratarul, ca doar era "grill party", din pui, miel, porc si curcan cu diferite garnituri, peste cu creveti (de care nu m-am atins ca nu sunt pe placul meu, nici macar sa gust), paste in diverse combinatii, salate si desigur dulciuri, reprezentate de inghetata cu salata de fructe si frisca, torturi cu fructe sau branza si cafea. Atmosfera a fost placuta si datorita timpului deosebit de frumos. Au incercat cativa nori sa ne pacaleasca, dar i-am invins. In final soarele a iesit triumfator pentru a-i bucura pe cei prezenti, indeosebi pe copiii de toate varstele. Copiii au avut bucuria sa fie pictati pe fata, s-au distrat copios intr-o casuta gonflabila sau au avut diverse jocuri care sa-i distreze.
Cei mari au avut si ei parte de divertisment. Si-au probat talentul de cantareti alaturi de pianistul care a creat o atmosfera placuta. Iar doi entertaineri, cu masti haioase, au asigurat buna dispozitie.
Pe scurt, a fost o zi frumoasa din toate punctele de vedere. Acum las imaginile sa vorbeasca.
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6567_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6522_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6562_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6564_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6592_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6602_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6618_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6625_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6652_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6660_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6661_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6593_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6613_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6630_1

delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  delia Mier Iun 20, 2012 12:19 am

Partea a doua
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6632_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6649_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6580_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6709_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6715_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6599_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6702_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6687_1
Poze cu noi - Pagina 4 DSC_6707_1
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Doina Ghidu Mier Iun 20, 2012 10:03 am

Delia, foarte frumos acolo! Dar era ceva lume! Nu cred ca sunt toti romani, nu? Ce tapi (sau capre) caraghiosi (adica simpatici tare)! Cred ca v-ati simtit foarte bine. Imi pare bine pentru voi! Super!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Doina Ghidu Joi Iun 21, 2012 9:39 am

Fac o pauza de lucru! Mi-e foarte cald, cu tot aerul conditionat din birou. Ieri s-a intrerupt si curentul vreo 2 ore. Cred ca era reteaua prea incarcata. Nici apa nu mai curgea.
Fetelor, pun si eu cateva poze din cele cateva zile minunate pe care le-am petrecut la Valeni (vineri - marti).
Cu ginerele si nepotica la umbra, sub nuc.
Poze cu noi - Pagina 4 Sam0617u



Aici Simona o pregatea de plecare la Slanic pe Dora
Poze cu noi - Pagina 4 Sam0623s



Ce grozav e in apa!
Poze cu noi - Pagina 4 Sam0627



Aici a fost Muntele de Sare si Grota miresei, doua fenomene naturale, care prin "grija" autoritatilor...nu mai exista!
Poze cu noi - Pagina 4 Sam0631y



Uratul negru e Adi, baiatul meu, care s-a dat cu namol!
Poze cu noi - Pagina 4 Sam0644q



Dupa atata baie, mi-e foame!
Poze cu noi - Pagina 4 Sam0652g



Ei...acum pana se mai lasa soarele, e bun si un pui de somn.
Poze cu noi - Pagina 4 Sam0659j


Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  mari Joi Iun 21, 2012 1:32 pm

Ce frumos e la Slanic! Si eu m-am scaldat in grota miresii acum multi ani. Apa era atat de sarata ca te tinea la suprafata. Cred ca n-as mai recunoaste locurile acum. Ce frumoasa e Dora. Sa fie sanatoasa si sa creasca mare si cuminte! Pupicei!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Nicuvar Joi Iun 21, 2012 1:40 pm

Cat de minunat este acest topic, in care putem sa ne vedem si revedem. Asa am vazut pe unde umbla Delia, cu Fernando si Mihaita si cum s-au distrat, apoi pe Doina cu Simona si Dora, la Valeni si la Slanic ... Super faina. La Slanic-Prahova nu am fost, doar la Slanic-Moldova. Apa sarata am avut langa Buzau, la Sarata Monteoru. Acolo am fost mai demult, avem rude la Buzau, dar pe atunci nu am facut poze, nu aveam aparat foto si nici nu ma dadeam pe net. Smile
Mai asteptam si alte poze cu cei dragi, pentru ca toti si toate ne sunteti dragi.
Nicuvar
Nicuvar

Mesaje : 199
Data de inscriere : 14/03/2012
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nichipercea.wordpress.com/

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Angela-Marinela Dum Iun 24, 2012 7:28 pm

1 MAI CHEILE TURZII
Poze cu noi - Pagina 4 SAM_1426

Poze cu noi - Pagina 4 SAM_1413

Poze cu noi - Pagina 4 SAM_1406

Poze cu noi - Pagina 4 SAM_1378

Poze cu noi - Pagina 4 SAM_1377

Poze cu noi - Pagina 4 SAM_1382

Eu, acasa
Poze cu noi - Pagina 4 SDC15133

Angela-Marinela
Angela-Marinela

Mesaje : 67
Data de inscriere : 20/06/2012
Varsta : 59
Localizare : Tarnaveni-Jud.Mures

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Angela-Marinela Dum Iun 24, 2012 7:35 pm

Poze cu noi - Pagina 4 SAM_1537

Voicu la festivitate
Angela-Marinela
Angela-Marinela

Mesaje : 67
Data de inscriere : 20/06/2012
Varsta : 59
Localizare : Tarnaveni-Jud.Mures

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Sidy Lun Iun 25, 2012 7:17 am

Poze cu noi - Pagina 4 Sam1537s


Bravo tie Voicule !
Ti-ai facut maicuta fericita !
Cat ma bucur ca ai fost in excursie...aveai nevoie de asa ceva Angela....
Nicu ai perfecta dreptate: topicul acesta este minunat !!!Avem fetele mai aproape de sufletul nostru..... Razz
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  mari Lun Iun 25, 2012 7:48 am

Felicitari lui Voicu! Frumoase sunt cheile Turzii!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  anena Lun Iun 25, 2012 8:29 am

Este minunat sa poti vedea chipuri atit de dragi.
Angela, ma bucur mult pentru tine , ca ai iesit un pic.Iar lui Voicu FELICITARI!!! Seamana cu tine.
Iti sta tare bine tunsa scurt si parca ti-ai schimbat si culoarea la par.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iun 25, 2012 9:36 am

Super in Cheile Turzii! Vaaai, Angela, pai tu te plangi de ingrasat! Nu ma mai uit in oglinda! Eu de la 58 kg la 78...ce sa mai zic! pai tu esti manechin!
Felicitari, Voicu! Succes pe mai departe!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poze cu noi - Pagina 4 Empty Re: Poze cu noi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 21 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum