Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 38 din 43 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Dum Feb 01, 2015 3:40 pm

Sidy daca il scriai mai scurt(nu ca mesajele mele,stii tu) nu pateai asa.
e un soare la noi,numai bun pentru voi fetelor.
Cami numai bine
si sarut toate fetele.
ps. ce mai face Alina,imi e dor de mesajele ei,este bine?
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria elena Dum Feb 01, 2015 4:55 pm

Buna ziua prietene dragi, sper ca sunteti bine. La mine tot mai greu. Va pup.
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Dum Feb 01, 2015 8:21 pm

Seara buna, fetelor
Azi am stat mai toata ziua in pat. Am toate gingiile inflamate, ca atunci cand te arzi rau cu ceai fierbinte. Nu am mancat nimic, am o stare foarte rea. Nu imi dau seama de la ce s-a intamplat asta.
Ieri m-am intalnit cu 3 foste colege, pensionare si ele, si ne-am dus in Baneasa, la Cocostau'. A fost ziua uneia din ele si ne-a invitat acolo, ca e peste drum de casa ei. A fost foarte frumos si placut, numai ca nu am putut savura in voie deliciosii mici ai Cocosatului, din cauza gingiilor mele. Offf! Sper ca nu imi vor cadea dintii! What a Face Erau singurul lucru bun care imi mai ramasese!
Lenuta, ce bine imi pare ca ai intrat si tu putin pe forum. Sa stii ca ma gandesc tot timpul la tine, chiar daca nu scriu aici. Imi inchipui ca e foarte greu si din ce in ce mai greu. Ma rog intr-una sa ai tu sanatate si putere sa treci cu bine peste toate greutatile vietii. Te pup mult.
Gabi, acum m-as urca in avion si as veni la tine. Eheeeiii, daca aveam eu bani...Numai asta as fi facut, as fi calatorit prin toata lumea asta. A fost cea mai mare dorinta si placere a mea, sa pot sa vad cu ochii mei toate minunile de pe pamantul asta. Dar...a fost...
Silvioara, bine ca mara una din fete e aproape de tine si poti sa o vezi mai des.
Sidy, eu cand eram la serviciu, scriam mai intai mesajul in word, apoi il copiam si il puneam pe forum. Era cel mai sigur. Dar acum, cand sunt acasa, si eu scriu direct pe forum. Chiar daca acum am tot timpul la dispozitie... nu mai procedez asa.
Geta, am vazut la tv ca ati avut Festivalul carnatilor, la Timisoara. Ma uitam poate te vedeam si pe tine printre vizitatori. Dar au dat foarte putine imagini si repede.
Mari, te-ai ascuns de tot! Ce mai faci? Dar dl Scarlat? Sunteti bine?
Alina, stiu ca esti ocupata cu serviciul. Sper ca esti bine si tu.
Iuliana, ti-a trecut raceala?
Cami, sa stii ca nu ma mai intrat pe facebook de mult. Poate ma duc acum si poate mai prind si eu filmuletul cu Fufu.
Hai, va imbratisez pe toate, si numite si nenumite si va doresc o noua saptamana cu multa sanatate si cu tot ce va doriti voi! Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Dum Feb 01, 2015 8:29 pm

Buna seara ,Doina draga nici nu am stiut de festival,am destule ganduri si probleme , m-am desfatat si am mancat cam mult ca am taiat un porc si acum am remuscari ca dupa eforturi am reusit sa slabesc iar acum am pus trei kg si nu prea pot sa le dau jos.


Va doresc o seara minunata tuturor Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Lun Feb 02, 2015 6:45 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Qpgvtc

Buna dimineata "Gasca gustoasa " Exclamation

Cum v-ati odihnit azi noapte, ati dormit bine ?De cand mi-a scos Dr de familie medicamentele pentru colesterol, in sfarsit, pot si eu sa dorm !!!Acum mi-a dat in loc, nu stiu ce Omega 3, azi merg sa le scot....Si eu care nu stiam care e cauza insomniilor mele sau a dormitului " ca iepurele" !
GETA nu mai fii necajita ca mergi tu la sala si scapi de cele 3 kg. Ce m-as duce si eu cu tine, dar daca mi s-a desfiintat sala....
DOINA draga eu cred ca tu ai facut o infectie la dinti...si de la curent se poate, cine stie, dar eu zic sa mergi sa te vada un stomatolog.Macar sa vada daca ai nevoie de antibiotice sau nu....
Si in privinta lui Adi ...ar trebui sa aveti voi doi o "intilnire" tête à tête si sa vorbesti cu el despre fetele lui. Numai sa aiba timp sa te asculte...
CAMY stii foarte bine ca si sotul meu a implinit zilele acestea 60 de ani si uite ca are 2 ani de cand s-a lasat de fumat. Asa ca DACA vrea si al tau se poate lasa de fumat, numai sa vrea !Sti foarte bine ca dupa 30 de ani de fumat,m-am lasat de azi pe maine si uite ca am depasit deja 10 ani....Vointa trebuie, mai ales in prima saptamana , cand e mai greu....Tu cum te mai simti ? Mai amortesc degetele ? Sanatate multa....
LENUTA mea draga , ma bucur ca ai avut timp si de noi....vineri nu ai sughitat ? Te-am pomenit cu mami meu Exclamation A aparul un articol in ziarul local, pe care trebuie sa ti-l trimit, sau sa-ti spun la telefon, despre un nou aparat aparut la Oradea, bun pentru tine....
Cum mai e mama, manaca ?Ce mai fac Raducu si Cristiana ?Sunt bine ?
GABI ne trimiti si noua un sac cu....caldura, de la voi ?
Cum sunteti ? V-ati odihnit ieri ? Mai multe....in mesaj Razz
Va imbratisez si va tzuc cu drag si pe celelalte fete si strig in gura mare : SILVYEeeee hai cu pozele Exclamation Exclamation Exclamation

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 29ypq12
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Feb 02, 2015 11:38 am

Inca nu e ora 12.00,deci,Buna dimineata!
Am vazut pe fb,ca la multe dintre voi,a nins f.frumos.
N-am citit ce s-a scris in ultimele 2 -3 zile.Acum,nu pot.Merg sa fac macaroane cu brinza si o supa,ceva.
Va doresc o saptamina minunata,cu multe realizari!
Cafeaua de la Sidy am baut-o eu,asa ca va aduc,alta!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 S1uebtLa o altfel de cafea 2 - Pagina 38 2ezpev5
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Feb 02, 2015 11:57 am

Ziua buna fete si baieti
Am deschis calculatorul ca sa notez consumul de apa si caldura de la contoare. Am uitat ca am trecut in luna februarie! Si atunci, cum era sa-l inchid fara sa dau si pe aici putin!
Sidy, nu ma duc la dentist ca nu am nici 50 de bani in portofel! Dar sa-ti spun ce m-am apucat sa fac de ieri, si vad ca e foarte bine. Mi-am amintit ca am citit undeva despre un fel de detoxifiere a cavitatii bucale, cu ulei de masline. Dimineata pe stomacul gol, iei o lingura (sau o lingurita, pentru cei care nu pot o lingura) cu ulei de masline si il plimbi prin gura si printre dinti, cat poti de mult (daca poti 5 minute e perfect) Daca nu, mai putin de 5 minute, in orice caz, macar 1,5 minute, avand grija sa nu inghiti nici un strop. Atentie ca e foarte toxic daca inghiti. Apoi il arunci si te duci si te speli pe dinti. Uleiul aruncat iese alb. Inseamna ca e plin de toxine. Eu am facut abia de ieri si azi treaba asta si deja mi s-au desumflat gingiile si nu ma mai dor dintii. Bineinteles ca nici nu m-am apucat sa mananc alune si mai stiu eu ce care e tare. Am baut supa clara, fara nimic in ea, aseara am mancat o portie de mamaliguta foarte moale cu branza de vaci si smantana. Azi inca nu am mancat nimic. Deja ma simt incomparabil mai bine. Se detoxifica nu numai cavitatea bucala ci si tot organismul. Duma aceea, beau sucul de sfacla rosie (cu un mar si un morcov) pentru tensiune. Saptamana trecuta iar am avut 18/11 si acum am in fiecare zi 12/6. Am gasit un site care se numeste www.secretele.com unde sunt tot felul de retete din astea naturale pentru orice.
Am vazut ca avem o gustoasa nou venita, Vicky. I-am urat si eu bun venit si sper sa aiba si ea timp sa vina la o cafea.
Fetelor, va las acum. Va doresc o zi si o saptamana cu sanatate maxima si cu tot ce e mai bun pentru voi.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Feb 02, 2015 12:00 pm

Aoleu! Am uitat sa ii urez Anenei multa sanatate. Am citit aseara pe facebook. Sanatate Anena, si tie si lui Adrian si intregii familii. Cred ca Adrian deja e operat si se simte bine. Acum va trebui sa tina regim macar un an. Cate pietre a avut? Sper ca nu prea multe. Iar tu, cu mijlocul, ai grija, nu te forta prea rau, ca nu-ti mai trece daca nu ai grija. Va pup pe toti.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Lun Feb 02, 2015 2:23 pm

clopotele bisericilor
desfac noaptea
în ţăndări
casele uluite
deschid ochii
îşi pun halate şi papuci moi
aprind lămpile
aerul rece
le schimbă direcţia viselor.

în colţul cerului
lingă icoană
luna
îmbrăcată de sărbătoare
se piaptănă
aruncă busuioc peste
cimitirul adormit.

morţii cu morţii si viii cu viii


Buna ziua,la noi a nins un pic si e destul de placut,mama nu se simte prea bine nici Omi ca saraca s-a speriat ,un idiot de la ea din comuna si-a omorat sotia dupa ce a iesit din biserica catolica ,a injunghiat-o cu doua cutite de macelar,pacat o fata de 36 de ani si a ramas un copil de 10 ani.
Diana e fericita cu Alexutul ei iar Kati sper sa mai ramana ca eu inca nu pot sa plec sa ii las pe Roxi si Ioji ,mama si Omi ,au nevoie de mine,Kati nu il are decat pe Zoli si de el ma ocup tot eu ii trimit mancare saptamanal dar cred ca e un pic gelos ca el nu e acolo cu Alex ,ahahahahhahha,sper din inima sa mai ramana o perioada ca am aici de rezolvat multe.


Sidonia draga mea te rog daca poti sa pui filmultele mele de pe fb si sa le pui sa vada si fetele ce figura e Alex ,da merg la zumba si parca sunt alt om dupa aceea plina de energie si viata dar sunt cea mai in varsta sunt atatea tinere dar din pacate destul de plinute,avem un antrenor tare fain de vreo 35 de ani ,vineri am facut cu sotia lui absolut adorabila si care ne-a invatat multe chestii interesant si care ne ajuta la abdomen.
Adevarul ca fara regim nu se vede mare lucrumerg impreuna cu o vecina de trei ori pe saptamana e chiar vis-a vis de mine.
Va tzuc si o saptamana frumoasa.

Doina draga mea ,Adi a vorbit cu o fata mult timp,ce s-a intamplat?nu mai pune la suflet ce face el ca e baiat ,lasa l ca cine e sortit o sa vina .Sper sa te faci bine si primavara sa ti aduca bucurii,mai e putin,te imbratisez Smile

Silvia draga ca si Sidonia asteptam pozele te puuuup Smile

M.M tu ce mai faci ,vai cat a crescut Raducu si ce dulce e,George ce face ,va puuuup Smile

Gabi si Mone voi ce faceti sper ca sunteti sanatosi ,va pup:)

Lulu tu ce bunatati mai faci?te imbratisez tare tare Smile

Mimi draga mea si pe tine te imbratisez tare tare:)

Iuliana tu unde umbli veselia noastra ,te tzuc Smile

Cami l-am vazut pe Fares vai ce scump si mare e,mai pune un film ,te puuuup Smile

Fetelor va imbratisez pe toate ,o saptamana frumoasa va doresc Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Feb 03, 2015 7:35 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 24wrqs9

CAMY pe vremuri era in RO macaroane adevarate, la noi in armata erau si prea multe , dar erau asa de buneeeee.In Iordania sunt macaroane din acelea ?
Cam asa aratau :La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Nn5x15
si imi placeau mult cu ostropel sau cu tocanita...acum nu gasesc decat Penne pe aici !
DOINA cum sunt dintii tai, cum te simti acum ? Daca da rezultat ,e foarte bine, sti ca si eu sunt de acord cu leacurile naturiste sau din batrani...Sanatate multa Exclamation
Am vorbit ieri cu ANENA, Adi al ei era mai bine putin, i-a facut operatie laparoscopica, dar atat de rau s-a simtit dupa operatie , ca au trebuit sa-i faca morfina. Dar are sa va povesteasca Anena mai multe , cand va avea timp.....
GETA merg sa caut filmuletele sa vad daca le pot pune....
Din pacate, necazurile astea se tot aduna, pina cu le mai poti duce !Sanatate multa tuturor si tie multa putere si rabdare !
Nu stiu ce e cu IULIANA noastra.....i-am scris si mesaj, dar....nimic. Azi am sa o sun Exclamation
MEDI vad ca face ...recenzii pe la tavernele din Bucuresti cu NICO(maine pleaca cu fiica ei in Norvegia si la sfarsitul lunii, sa-i tinem pumnii pentru aventura din Costa Rica ! ) si cu fetele de pe Bucataras ! Ce numai noi sa ne intilnim ???Medi asteptam poze si pareri....
Hai ca va tzuc cu drag pe toate si va doresc :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Foj2hd
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Joi Feb 05, 2015 7:27 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 55l7ww

Unde sunteti Gustoasele mele dragi ?
MEDI stiu pe unde circula....din taverna in taverna sa dea stele Michellin Exclamation Very Happy

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 2e4w30y

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 2mr781t

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 182cue

Cu "Bunica" si alti Bucatarasi. Dar vine ea sa ne povesteasca Exclamation Very Happy
Va doresc sa aveti o zi minunata, dragele mele !
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Feb 05, 2015 9:33 am

Buna dimineata fete si baieti
Sidy, o sa iau eu o gura de cafea de la tine. Dar, bineinteles, numai virtual. Aseara iar am facut tensiune, 18/11. Nu stiu ce se intampla, imi spunea cineva ca e si de la vreme si presiune atmosferica. Nu mai stiu ce sa fac. Acum, uite, am 12/8. La doctor nu ma duc pentru ca nu mai am nici o incredere in ei. Am mai gasit niste medicamente ramase de la Dan si am cautat pe net, sa vad ce indicatii si contraindicatii au. Vreau sa va spun ca toate erau contraindicate pentru Dan, care mai avusese doua infarcte (iar astea erau contraindicate in asemenea situatii) Asadar...chiar nu mai am incredere in doctori. O sa beau in continuare suc de sfecla rosie, sa vedem ce se intampla.
Alte noutati nu am. Azi trebuie sa ma duc cu pisicuta sa-i scoata firele. V-am spus, parca, saptamana trecuta am sterilizat-o pe femela. Pentru mascul trebuie sa astept sa implineasca 1 an! Ca altfel face blocaj renal.
Cam astea sunt, deocamdata, preocuparile mele.
Imi pare rau ca nu mai trec gustoasele pe aici. Nu stiu de ce s-au retras asa,aproape toate.
Va pup si va imbratisez, asteptand vremuri mai bune. Haideti, ca mai e putin si vine primavara!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Feb 05, 2015 10:24 am

Buna dimineata lume gustoasa!
Am venit sa va salut si sa va spun ca sper ca diseara sa am timpul necesar sa intru si sa va povestec de intalnirea cu bucatarasele.
Acuma trebuie sa plec la cumparaturi cu mama.De sambata intr-o saptamana sunt mosii de iarna si mama vrea sa faca cumparaturi.
Am citit printre randuri ce ati scris dar nu am reusit sa aprofundez.In ultima perioada am tot fost ocupata dar am sa recuperez.
Va pup si va doresc o zi cu mult spor in toate!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria elena Vin Feb 06, 2015 7:54 am

Dragelor, mama a facut aprindere la plamani, face injectii, de abia sufla si e tare slaba. Sidy, Cristiana si Raducu sunt bine, au crescut. Fata este in cl V si praslea in cl 0. Doina ma bucur ca va ganditi la mine. Sanatate tuturor celor care sunt bolnaviori. va imbratisez pe toate, va doresc tuturor sanatate si numai bine.
maria elena
maria elena

Mesaje : 294
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 67
Localizare : Ardeal

http://www.dulcesarat.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Feb 06, 2015 8:47 am

Buna dimineata-am venit cu o cafeluta  la inceputul WeeK-sanatate si sa va mearga bine oriunde va aflati flower
La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 JyDMP6c
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Vin Feb 06, 2015 8:50 am

Elena-sanatate mamei tale-e foarte greu dar asta e viata noastra aici pe pamint-Dumnezeu sa va si sa ne binecuvinteze Like a Star @ heaven I love you Embarassed
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Vin Feb 06, 2015 4:30 pm

Lenutica, multa sanatate mamei tale iar tie iti doresc putere.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Vin Feb 06, 2015 7:30 pm

Lenuta multa sanatate mamei si multa sanatate si putere tie
te sarutam
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Feb 07, 2015 6:34 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 2ls9rpz

Buna dimineata gasca Gustoasa !

LENUTA draga multa, multa sanatate maicutei tale si insanatosire grabnica  Exclamation Sunt sigura ca de la stat in pat, pe spate, i se trage. Stiu cata grija ai avut de biata ta maicuta !Sa o hidratezi cat de mult poti si poate, poate accepta si oleaca de mancare...Sanatate maxima maicutei si tie multa putere si rabdare Exclamation
Fetelor am adus cafeluta de sambata....aveti grija ca e fierbinte :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 2s9x5op

Cum e vremea pe la voi  Question La noi a tot plouat, ieri am asteptat vant si ninsoare, dupa cum ni se promitea , dar am avut soare, chiar am fost imvracata de primavara, prin oras....
Va doresc mult spor azi pe la "birou", sa faceti multe bunatati !
Si va mai doresc ceva :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 14ce9u1
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Feb 07, 2015 10:00 am

Buna dimineata la cafea!
Multumesc de tratatie,Sidonia!
Cand asteptam sa vina primavara ,la noi a nins.
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Nqu2ye[/img]
Eu am facut mancare ieri asa ca astazi bag ceva la spalat si poate fac si un chec.
Va pup si va doresc o zi cu spor in toate!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Feb 07, 2015 10:02 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 4DNCrDG

O cafeluta si la dat zapada-aici a nins si s-a asezat un strat cam de 15 cm Rolling Eyes
Sanatate maxima si sa va mearg abine oriunde va aflati flower

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 H3MjSxt
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Sam Feb 07, 2015 10:03 am

Te pup Medi-ma ciocnii in mesajcu tine!
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Sam Feb 07, 2015 10:05 am

buna dimineata prietene dragi
si spor la treaba
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Feb 07, 2015 2:32 pm

m-am zăvorit într-o frunză
am strîns în ea toată viața și sufletul tău de statuie
am luat și semințele iubirii
le-am înghesuit în nervuri
nu o să cadă în genunchi ca să o strivești
om cu inimă moartă.

te risipesc poartă grea
dușman fără măsură.

Va doresc un sfarsit de saptamana frumos Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Feb 07, 2015 3:32 pm

Bună ziua fete și băieți!
Hai că am început bine! Am scris un ditamai mesajul în care vă povesteam aventurile mele și ale lui Scarlat din iarna asta și ca să fie totul bine merci, l-am pierdut. Acum nu mai am timp să scriu altul că mai am ceva de lucru prin bucătărie, dar promit să revin cu amănunte. Mi-e tare dor de voi!
Vă sărut cu drag și dor!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 38 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 38 din 43 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum