Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+18
Munteanu Eugenia
Daniela
anena
Sidy
alina 42
silvi0ara
iuli
Admin
martagabriela
delia
Lulu
diana
husni
maria mihalache
mari
Doina Ghidu
Geta
Doinavar
22 participanți

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Vin Apr 25, 2014 12:08 pm

Buna dimineata.
Sidy,La multi ani! sa ai o zi minunata si distractie frumoasa.
Eu ii astept pe copii sa vina cu nepotica,sper sa va pot pune si ceva poze.
Tuturor va doresc un sfarsit de saptamana cat mai frumos.
Pup toata gasca gustoasa. Very Happy 
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Vin Apr 25, 2014 12:30 pm

Se aoropie weekendul.Aiciu,a inceput,deja.
Da,Sidy,am avut lume,draga,la prinzul de Paste.
Ieri,au fost,la mine,3 prietene.Am mai sarbatorit Pastele,o data.Dar,mai mic,de data asta  Wink  Laughing 
Am vazut la tv.Ploua cu galeata,in majoritatea zonelor,in Romania.In unele zone,sint inundatii.Doamne fereste,in urmatoarele zile.
De o perioada,nu-mi vin Antenele,la tv.Am auzit ca s-au inchis.O fi adevarat.Nu-mi vine sa cred.Eu,cred,ca e ceva local,ceva ce are legatura cu satelitii.Aici,la nici o romanca nu vin,antenele.
In Romania vin,la tv?
Azi,am vrut sa mergem la IKEA,dar,in cele din urma ne-am razgindit.Azi,fiind weekend,e f.aglomerat si nu ne place,aglomeratia(mai ales mie).Voiam sa vad,daca gasim o rama,potrivita(ca dimensiuni),pt.un tablou.De Paste,am primit,de la o prietena,un tablou-puzle,facut de ea.Are cca 60/40 cm.Dupa ce-l inramez,vi-l arat.E frumos.Pt.mine,conteaza f.mult,ca e lucru de mina.
Sa aveti,o zi buna,fara multe ploi!

Buna Silvia;asteptam poze.
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Apr 25, 2014 2:13 pm

Buna ziua,

Azi la noi e intuneric si destul de rece ,mie mi-e bine dar lui Roxi nu-i place,eu am grija de pisoii vecinilor de la doi care sunt plecati la Cartisoara la parintii ei.Se ascund de mine si fac tot felul de ghidusii is draguti.

Sidonia draga mea saptamana asta a fost pauza la sala dar de luni incep,sa stii ca mi place ,te tzuc:)si inca o data LA MULTI ANI!!!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2093455lz7gwgtp73

Doina draga si la noi e timp urat dar ce sa mai spun de cei din sud,e foarte grav,te pup Smile

Camelia draga la noi merg antenele desi basescu tine mortis sa le inchida ca sa nu se mai auda tot ce s-a intimplat si se intampla sub domnia lui,e ceva cumplit ,daca mai vezi vreun film bun sa mi -l lasi,te pup Smile

Gabi si Mone sanatate Smile


Nasa Mimi ce faci draga? dar Melissa?pup Smile

Silvioara o pup pe Natalia frumoasa Smile

Iuliana unde esti fata?te-au sechestrat oltenii ,hahahahahahaha:))


M.M. Radu e atat de scump,il ador Smile


Lulu draguta te pup si ai grija de tine Smile

Mari ce fac englezii? acolo nu se vopsesc oua dar sunt din cele de ciocolata Smile

Doamne vad la tv.ce imbulzeala e la biserici pentru apa sfintita,la noi ca la nimeni,asa ceva Sad

Va doresc numai bine fetelor si va imbratisez pe toate cu drag Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Vin Apr 25, 2014 8:24 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Multumesc tuturor pentru urarile adresate lui George de ziua numelui.
Silvioara , a venit bebelusa acasa? Imi place tare mult numele pe care i la pus.
Sidonia, in ziua de Paste am fost la Giurgiu la sora lui George iar seara ne-am dus la parintii mei.Imediat am sa trec pe la Intalneala, sa traiti am inteles.......hihihi.In excursie plec pe 5 mai.Vaaaaaaaaaaaaai, cat de dulce este Alex si ce frumos este imbracat.Cred ca va este tare dor de el.
Doina mi-ar pare tare rau daca Simona si Dora nu ajung  la intalneala.
Geta si mie imi este tare drag Raducu dar si tu ai cu ce te mandri.
Cami, la mine merg Antenele, probabil este ceva local.
Ma retrag, sunt obosita ca astazi mai toata ziua am stat in bucatarie si am pregatit pentru maine.Sper sa fie frumos afara ca mergem la mama si am vrea sa stam in curte.
Seara frumoasa va doresc!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Apr 26, 2014 6:42 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Vnkqxe

Va multumesc din suflet ,tuturor celor ce ati fost ieri aproape de mine, prin telefoane , mesaje , urari personale flori sau simpla voastra prezenta ! Mi-ai facut ziua vesela si insorita...Va multumesc ca existati dragii si dragele mele  Exclamation Exclamation Exclamation 

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2n9mgco

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2eltv5s

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2n01toh

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Rjgysh

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 111mtjk
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Sam Apr 26, 2014 10:30 am

Buna dimineata lume gustoasa!
Azi bate un vant aici si e atat de frig!...Of, si eu am atata treaba, dar nu-mi vine sa ma apuc de nimic! Zau asa! De cand s-a intamplat nenorocirea cu Dan, nu pot sa mai fac nimic. Abia daca bag in sila aspiratorul (pe unde vede soacra - cum se spune!) deci nu cu simt de raspundere! Nici la gatit nu ma trage inima. Fac acolo, ceva, ca trebuie sa manance saracul Adi si el...Of, e tare greu...Ar trebui sa ma duc pana la un magazin, care o fi, sa mai cumpar una-alta, dar cand ma uit pe geam si vad cum se apleaca plopii astia, mai-mai sa-mi sparga geamul! Adi a plecat la munca, recupereaza pentru ziua libera de 2 mai. Si eu ar trebui sa fac si curat, si mancare, si sa spal rufe... Sa vad ce-o iesi.
Dati-mi un picior in fund! Stiti cum se zice, ca e un pas inainte! Laughing Laughing Laughing 
Medi, si mie mi-ar parea rau sa nu vina Simona la intalneala, dar chiar nu vad nici o sansa. Fara bani, fara masina...Cine stie ce-o mai fi pana atunci!
Fete si baieti, va imbratisez pe toti si toate, si va doresc un weekend cat mai odihnitor si mai pe placul vostru! Multi pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Apr 26, 2014 12:15 pm

Bună dimineața sau pot să zic chiar „bună ziua„ că mai sunt doar vreo trei minute până la 12! și cât scriu eu sigur trec și alea.
Bate vântul, dar e soare!!!!O să văd puțin mai târziu cum e afară că vreau să ies din casă. Mă duc în parc la circ.
Mi-am terminat proviziile de ciocolată si bomboane de ciocolată și o să trec și pe la Mega Image să-mi mai cumpăr.
Silvioara să ne pui poze cu mititica!
Doina poate îți dau niște chef de treabă de la mine!(după ce îmi dă cineva și mie) Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
Camy mă bucur că ai avut musaffiri de Paști! Sper că te-ai simțit bine!
Sidy mulțumim pentru tratație!
Medy îți doresc să fie soare și plăcut afară să-ți poți serba ziua cu părinții, cu George și cu cine mai vrei tu!
La mulți ani, scumpo!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 O9gq

Numai pomenesc pe nimeni ca nu mai am timp. Mă cheamă natura! De când scriu cu diacritice pierd și mai mult timp cu mesajele. Sper să mă obișnuiesc cât de repede.
Cine mai vine la o cafea????
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Noqd

Locația e cea de mai sus. Vine și cafeaua!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Hexo


mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  diana Sam Apr 26, 2014 3:33 pm

ziua buna la voi!! a iesit soarele si e asa frumos afara!! treaba asta imi da o stare de bine, in plus am cinci fete venite la joaca la gemenii si toate sunt imbracare in roz Very Happy Very Happy cica fac botez la catelusul ce tocmai a intrat in fam noastra  Very Happy Very Happy chef de chef  Very Happy Very Happy 
diana
diana

Mesaje : 286
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 49

http://dianacakes.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Sam Apr 26, 2014 7:13 pm

Incerc sa pun o poza cu Nathalia,sper sa reusesc,stiu ca nu aici ar trebuii,dar ma descurc mai greu cu leptopul.
Cand mami si tati ma aduceau acasa.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Dw88yt
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Sam Apr 26, 2014 7:33 pm

Pup-o mama pe Nathalia, ce mare si frumoasa e!  Very Happy 
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Apr 26, 2014 9:52 pm

Silvia ce frumoasa e Natalia si ce mare,o scumpa sa va traiasca !!!!
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Dum Apr 27, 2014 8:09 am

Bună dimineața fete și băieți!
Mă minunez că sunt prima la cafea. Nu s-a mai intâmplat de mult. Probabil că Sidy se odihnește după cheful dublu de ieri și alaltăieri sau e deja la biserică cu maicuța ei.
Și azi se anunță o zi frumoasă. Îmi place să văd razele soarelui printre ramurile pomului(nu știu cum îi zice dar e plin orașul de pomi din astia) de la geamul dormitorului.
Silvioara la tine chiar a venit iepurasul! E un inger Nathalia! Frumoasă foc( de altfel n-are cu cine sa semene urată)! Sunt putini copii care sunt așa frumoși și curați la doar câteva zile. Să vă trăiască, să fie sănătoasă! Laura cum se simte? Cred că e fericită că are așa un ingeraș dar și că o are pe mămica ei lîngă ea să o ajute și să o indrume.
Am venit cu un buchet mare de flori pentru fetele tale!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 8om6


N-am uitat de cafea!!!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 4mj3


La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Yw9q


mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Dum Apr 27, 2014 9:37 am

Buna dimineata!
Repede,cafeluta,dupa aceea,citesc,ce s-a scris dupa mine,de alaltaieri.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2utpysk

Sper,sa vina multa lume,asa ca,mai aduc,sa ajunga.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 K910y
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Dum Apr 27, 2014 10:27 am

Buna dimineata,inca o data!

Geta,deoarece,in Romania,vin antenele,o fi ceva pe plan local.Poate Basescu&ceata lui de intelepti,nu vor "reclama" si-n afara tarii.Le ajunge Romania.
In ultimele zile,am revazut niste filme,care-mi plac.Am scris linkurile si pe fb.


[size=35]http://filmehd.net/the-remains-of-the-day-1993-filme-online-gratis.html[/size]
[size=48]http://www.dvideohd.ro/instinct-1999/[/size]

[size=35]http://www.filmeonlinetv.net/mr-jones-online-subtitrat-in-romana/[/size]
[size=35]Medi,inca o data,scuze si un sincer LA MULTI ANI![/size]
[size=35]Sidy,multumim de tratatie!Multumi si noi,ca existi(chiar virtual) in viata noastra.[/size]
[size=35]Doinita,sper ca azi,aveti o vreme mai buna si de asemenea,sper,c-ai terminat,ieri,lucrul,propus,ca azi,sa te relaxezi.Ca sa fii "FRESH",pt,noua saptamina![/size]
[size=35]Mari,ai mers la circ,ieri?Ti-ai cumparat provizii(bomboane,ciocolata)?Si eu,am niste asemenea provizii.In plus,mai am si niste napolitane;imi plac.[/size]
[size=35]Sa stii,ca am "furat"poza pe care ai postat-o(lacrimioare si alte flori).[/size]
[size=35]Diana,cu atitea fete,flacaii tai,n-au ales,ceva?[/size]
[size=35]Silvia,vorba Marianei Scarlat,la tine a venit iepurasul,cu cel mai de pret,cadou.E minunata,Natalia.La citeva zile,de la nastere,e asa curata si nu e umflata,ca majoritatea bebelusilor.[/size]
[size=35]Sa creasca mare,sanatoasa,voinica si fericita![/size]
[size=35]Doina,vino mai des!Ne e dor de tine.[/size]
[size=35]Pupici,sa aveti o zi frumoasa,relaxanta![/size]
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Sgh8ae
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Apr 27, 2014 9:53 pm

Seara buna!
Multumesc frumos tuturor celor care ieri mi-au trimis urari cu ocazia zilei mele de nastere!
A fost o zi tare frumoasa astfel incat am stat afara.Petrecerea a fost in familie..........mama,tata, verisoarele mele cu sotii si Roxana cu sotul si bineinteles ca nu putea sa lipseasca Raducu.Hai sa va arat ce am primit cadou de la parintii lui Raducu................un colaj de poze tip puzzle cu Raducu din prima lui zi si pana acuma.[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 J8l8ow[/img]
va pup si va doresc op seara frumoasa!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Lun Apr 28, 2014 7:15 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 2yy5yjp

Oooooohhhoooo ce frumuseti la noi pe pagina  Exclamation Exclamation Exclamation 
Silvye dar printesa voastra parca ar avea deja 2 luni  Exclamation Ia uita-te la ea cum sta in scaun....aproape picior pesye picior si parca spune : Eiiiiiii....ce spuneti ? Asa-i ca sunt frumoasa ???E atat de mare, parca nu ar fi nou nascut  Exclamation Exclamation Exclamation 

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 17fm2g

Sa creasca mare si sanatoasa si sa va aduca multe bucurii  Exclamation Cred ca esti cea mai fericita bunicuta.... Exclamation 
Medi cred ca nici nu iti puteai dori un cadou mai frumos din partea lui Raducu, decat acel colaj  Exclamation Sper sa fie destul de mare si sa poti sa-l pui undeva la loc de cinste sa-l vada toata lunea care iti intra in casa !!!
Camy acum trebuie sa mai pui tu poze noi cu Fufu...ca de cand cu mielutii, eu nu am vazut altele...
Si Geta trebuie sa mai puna poze cu "zambaretul" ei drag si scump  Exclamation Exclamation 
Nu vi se pare ca intineriti cand intrati la noi pe Forum ??? Sunt atat de scumpi puiutii acestia ca zau ca ma simt mai tanara....!
Cine urmeaza sa mai fie bunica ??? Doina V oare ??? Sper sa nu te superi pe mine....dar doar intrebam. Sau poate Daniela .?
E atat de frumos sa fii bunica... Laughing Very Happy Rolling Eyes bounce flower 
Mari sa sti ca de data aceascta nu am facut nici un chef ! Asa a fost de data asta....am serbat la Paste....Ieri am fost dimineata la biserica si printre altele m-am rugat si pentru sanatatea "gustoaselor" si a familiilor lor. Si la noi a fost ieri [color=#ff00ff]Pastele Mortilor[/color]...dupa slujba s-au sfintit toti parastasii si pachetelele ce s-au impartit in cimitir.
Dupa masa de prinz am plecat si noi la cimitit, a fost timp frumos, cald si asa de multa lume de spuneai ca esti pe corso  Exclamation Cred ca a fost mai multa lume decat de Ziua Mortilor....In cimitir sunt foarte multi tei si inca un copac ce face pastai si eu nu stiu nicicum cum se cheama, si ciripeau mierlele asa de frumos....parca nu-ti verea sa mai pleci de acolo.
Si ce mi-a placut mult de tot ca erau firme de paza ce patrulau prin cimitir si nu lasau ..."romii" sa nu le zic altfel, sa intre in cimitir....Asa parca am fost mai civilizati !
Hai ca am vorbit destul si vine Doinita G la slujba si nu are cafea....asa-i ca-ti place saptamana asta pentru ca e asa de scurta ? Cred ca de 1 Mai mergeti la Valeni, asa-i ???Ati mai cautat casa sa va luati ???

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 28s23as

Va doresc o noua saptamana cat mai calduroasa ca eu zau ca m-am saturat de ploaie  Exclamation Exclamation 
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Apr 28, 2014 8:31 am

Buna dimineata lume gustoasa!
Va doresc o saptamana cat mai frumoasa, cu sanatate multa si cu liniste si pace.
Nathalia e o minunatie de copil! Chiar ca zici ca are cateva luni, nu cateva zile! Doamne, ce minune!
Va pup pe toate si toti. Eu am de lucru de la ora 7, asa ca nu pot sa stau mult! Da, Sidy, ma bucur ca e o saptamana scurta, dar nu cred ca putem merge la Valeni, ca nu avem bani. Eu iau pe 30 500 lei si din astia trebuie sa dau o parte din intretinere. Nu mai raman cu nimic...Of, case sunt, problema e ca apartamentele de bloc nu prea se vand. Stau niste cunostinte de ale mele, de vreo 2 ani cu ap. la vanzare si nici macar nu a venit cineva sa vada... Hai, va las, ca am niste ..."nebuni" pe aici, care urla si tipa de la 7 dimineata! Au venit intorsi de lunea dimineata! Pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Lun Apr 28, 2014 9:52 am

Bună dimineața fete și băieți!
Să aveți o săptămână frumoasă!
Eu am început-o cum nu se putea mai bine. M-am rugat o oră la monitor să se aprindă și am tot închis și deschis calculatorul până am dereglat și Startap-ul. Noroc că s-a rezolvat!
Camy m-ai întrebat dacă am fost în parc la Circ? Eu îmi luasem aparatul de fotografiat și o jumatate de pâine ca să dau să mănânce la rațe dar surpriză: pe lac nu era nici o rață. Abia după ce am ocolit tot lacul, a apărut un rățoi.
Dar am fost surprinsă să văd o mulțime de broaște țestoase. Vă cer scuze că nu mă duc la locul pentru poze și încerc să le postez aici ca să n-am și alte surprize de la calculatorul ăsta.

Lacul fără rațe și nuferi.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Aveaf



În sfârșit un rățoi.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Kbec



Surpriză: țestoase.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Nq1f


La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 0m2z



Și ca să nu duc pâinea acasă, am dat-o la porumbei și vrăbiuțe.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 89rs


Din toate florile am pozat doar lalele.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Coo0


Ciocolată n-am mai cumpărat dar am mâncat 2 înghețate. Am compensat. Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
Mi-am amintit că am vorbit pe mess cu Irina, care a mai adaugat un băiețel la gașca ei și care va transmite toate cele bune și mulți pupici.
Gata că mi-e teamă de consecințe neplăcute la calculatorul ăsta!
Numai bine vă doresc!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 0ryi









mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Apr 28, 2014 10:55 am

Buna dimineata!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 33duycx
Medi,aseara,l-am admirat pe Raducu,in colajul acela,cadoul tau,de ziua ta.E asa dulce,cu seriozitatea lui.Inversul nepotelului meu.care zimbeste des,sa i se vada gropita(are numai una) Laughing  Laughing  Laughing 
Asa e,scumpa Sidy.E minunat sa fii bunica.Mie mi-ar place(chiar f.mult),ca si fiul meu mic sa aiba un copilas,dar,nu-l pot obliga.Mi-a explicat,de ce nu vor,dar,eu,nu vreau sa inteleg.
Cu Fufu,n-am pus poze,de o perioada(nu de mult,de la Paste),ca il astept.Inca nu stim sigur,cind vor veni(el cu mama),dar,prin mai.
La inceput,va veni nora mea cu el,si dupa cca o luna,cred,va veni si fiul meu.Apoi,se intorc,toti 3,in Abu Dhabi.Ca anul trecut.
Chiar ca Natalia,arata mai marisoara,decit e.Tin minte,ca nepotelul meu,era umflat putin(ceva normal),in primele zile.
Doinita,nu te uita la altii!Pune apartamentul la vinzare si spera!Cind cineva,vrea sa cumpere o casa sau un apartament,se uita la zona,la pret,la etaj(in cazul apartamentului)....Deci,nu dispera.Incearca!
Mari,bine c-ai dat piinea,la porumbei si nu ai mincat-o tu(e o gluma,sa nu te superi!)
Dar,de ce,nu sint rate,pe lac?Oare inca n-au venit,inca,din tarile calde?Sau,poate,le place in alte tari,si nu mai vor sa se intoarca?( Wink  Laughing  Laughing )
Va doresc o saptamina frumoasa,cu multe realizari!In caz ca va ploua,va trimit,o umbrela!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Sv3sw1La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Qz5id2
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Apr 28, 2014 11:40 am

Buna, din nou!
Abia acum am parte de o pauza! Cat o dura...nu stiu! Si profit, ca sa va scriu si eu cate un cuvintel!
Anena, ce mai faceti voi? Ca de la Paste nu ai mai venit la cafea. Sper ca sunteti bine cu totii. Te pup.
Adrian, voi veniti in iulie la Alba? Ar fi super sa puteti veni si voi.
Alina, cred ca esti deja la munca si ai inceput in forta, ca altfel, ai fi venit si tu la cafea. S-a dus concediul...Cred ca a fost super frumos, chiar daca mai mult a plouat. Te pup.
Cami, cred ca abia astepti sa vina luna mai, sa-l strangi la piept pe Fufu. Bine ca pot sa vina, pacat ca e atat de rar...
Daniela, nici tu nu ai mai venit la cafea...Te pup, poate veniti si voi la Alba.
Delia, ce noutati mai ai? Sper din suflet ca sunteti bine cu totii. A mai plecat sotul tau, sau e tot acasa?
Diana, ce catel? Ce botez? M-ai facut curioasa!  Laughing 
Eugenia, tu ai disparut de tot in ultima vreme de la cafea. Cum merge cursul de engleza?
Gabi, am vazut pe FB pozele cu prietenele tale. Mi-au placut foarte mult. Dar ati petrecut separat? Adica, fete cu fete si baieti cu baieti?
Geta, nepotelul tau cand vine in tara cu mami si tati?
Irina, am aflat de la Mari vestea cea mare! Felicitari si multa sanatate. Dar cred ca de acum nu mai poti sa mergi la serviciu. Trebuie musai sa stai acasa.
Iuliana, gata si concediul tau? Ai inceput munca la firma, iar? Hai cu poze de la Paste!
Iuiana_28, ce mai faceti voi? Nu ne-am mai intalnit prin cartier. Dar si la cat ies eu...cum sa ne intalnim! Traseul meu e serviciu – casa si casa serviciu! Si viceversa!  Crying or Very sad 
Lenuta, de ce scriu fetele la ziua de nastere? Eu am aici, ziua ta, pe 7 mai!
Lulu, pe unde umbli? Unde mai esti? Ai rezolvat ceva cu ochii? Hai, spune-ne, ca eu stau cu inima cat un purice, si ma gandesc ca poate pe acolo, e altfel cu doctorii astia!
Lumi, am vazut pe FB ca esti sau ai fost in Sapnia si Africa! Wow! Ce super!
Mari, ce frumos e la tine in parc! Daca ai vedea cum arata parcul nostru, te-ai speria! Nu cred ca va mai arata vreodata a parc! De rate nu ma mir. Poate ca le-a omorat Bancescu si pe astea! Cum, nu stiti cine e Bancescu? Razvan Bancescu, directorul de la “protectia” animalelor, doctor Mengele al animalelor, directorul Auschwitz-urilor pentru catei, cel care plateste hingheríi cu 200 lei /catel prins, indiferent ca e cu stapan sau fara, din mana ti-l ia! Asa ca de aia zic, o fi luat si ratoii de pe lac, ca nu! ce nu face omu’ pentru 200 lei...
Menuca, nu stiu ce mai faci, ca nu ai mai dat nici un semn...
Mimi, si tu ai disparut din nou! Hai mai, fetelor, 5 minute macar!
Nico, nici nu mai stiu de cand a isparut! Oare ce-o mai fi cu ea?
Sidy, multumesc pentru cafeluta de azi dimineata! Ce bine ca ai marit poza cu Nathalia, sa vad si eu mai bine, ca mai am un pic si nu mai vad de loc!
Silvioara, nici nu mai am cuvinte de admiratie pentru printesa voastra! Cum se mai simte Laura?
Eeeeeiii...va las si va doresc o zi cat mai placuta. Aici vad ca s-a inourat iar, sper sa nu ma ploua cand plec, ca am venit fara umbrela si doar cu o jacheta pe mine...


Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Lun Apr 28, 2014 2:05 pm

Ziua buna la toata gasca.
Cam tarziu pentru cafea,dar dimineta sunt mai ocupata cu bobocica mea,o ajut pe Laura.
Doina,Laura se reface bine si totul este minunat.
Acum va las ca fug sa faca ceva de mancare la copii,ei sunt acum coplesiti de moment,sunt tare fericiti si sunt tot timpul langa fata.
Va doresc tuturor o zi cat mai buna si va multumesc mult pentru urari. Very Happy 
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Apr 29, 2014 7:12 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 348n2qh

CAMY dar fiul tau cel mic nu vrea copii de loc sau inca nu  Question Sper din tot sufletul sa fie a doua varianta....
Eu nu am rezistat sa nu va pun poza cu lordul meu salutandu-va, pentru ca am avut mari enotii cu el....Cum el este un adevarat Duracell si nu sta o secunda locului, duminica a mai bifat o performanta....si-a spart capul  Exclamation Exclamation 

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 20rvi13

Dar...nu oricum...ci cu doua ambulante la usa  Exclamation Exclamation Exclamation Si tati avea nunta, iar mami s-a speriat mai tare decat Alex cand a vazut atata sange !!!Anca l-a sunat pe Claudiu la servici si printre plinset si sughituri, Claudiu doar Alex...singe....si ambulanta a inteles  Exclamation Va dati seama ca din doi pasi a fost acasa si cam ce a sintit cand a vazut doua ambulante la strada.... Exclamation Dar a doua venise doar cu..."lipiciul" cu care i-au lipit efectiv rana din spatele capului( de pe spatarul coltarului a cazut si a dat cu capul de masuta).Acolo nu se pun copci, ca ramane cicatrice, ci au un fel de...lipici cu care i-au lipit rana de 5 X 1 cm.Sperietura a fost mai mare, ca doar ieri iar era acolo, sa-mi explice ce a patit....a curs mult singe , dar cei de la ambulanta nu au plecat pina cind nu l-au consultat amanuntit sa vada daca nu a ramas cu ceva sechele....
Dar acum e OK, e ca nou....marele necaz este ca nu mai poate merge la inot pina nu se vindeca.

DOINA G asa spun si eu ca si Camy...da anunt cu apartamentul ca nu se stie niciodata ! Exact asa am patit si noi...tot am vrut sa vindem blocul dar stiam ca au scazut mult preturile si nu prea se cumpara, pina intr-o zi cand am dat anunt peste tot, si in ziarele locale si pe net si ne-am trezit cu vreo 3-4 familii care fiecare au zis ca le place apartamentul, dar tinerii care l-au cumparat, au zis ca in cate zile putem sa il eliberam? Am ramas blocati ca nu aveam unde sa ne mutam....dar pina la urma totul s-a rezolvat. Asa ca iti doresc sa ai mult clienti si cumparatori !
JANA am vazut pozele tale minunate pe FB cu Zilele Cetatii Alba Carolina....am simtit ca parca am fost si eu acolo....sunt sigura ca v-ati distrat de minune....
IRINA felicitari pentru noul membru de familie  Exclamation Efectiv eu nu mai tin minte cate fetite si cati baieti ai tu, dar stiu ca faci copii frumosi ! Sa fiti sanatosi si....asteptam poze !!!
MARI ce plimbare frumoasa ai facut tu fata draga ! Si pozele sunt minunate....mi-au placut mult broscutele testoase ! Nu au mai fost pina acum ???Chiar...pe unde or fi ratustele ???
Nu ne-ai povestit cum ti-au trecut Pastele....
Hai ca iar m-am intins la vorba si vine Doinita la servici si nu are cafea.....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Ne6wed

https://bloguri-culinare.forumgratuit.ro/t172p75-2014un-an-cu-sot-numai-bun-de-intilnirifac-strigare-de-intilneala-laalba-iulia
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mar Apr 29, 2014 8:41 am

Buna dimineata fete si baieti!
Tocmai am facut cererea de concediu de odihna pentru vineri 2 mai. Daca bugetarii au liber de la "guvern si partid", cei de la privat trebuie sa-si ia o zi de CO. Asa ca, ne-am conformat cu totii! Dar aseara am vazut la meteo ca vremea nu prea va tine cu liberele noastre: vant, rece, ploi...
Nu mai pot de dragul picilor vostri! Toti (toate) sunt genial de frumosi! Generalul seamana in poza de mai sus (prima, nu cea cu capul bandajat!) cu baietelul din "Singur acasa" (Macaulay Culkin).
Hai ca va las, poate mai vin mai tarziu. Nu ma simt prea bine, nu stiu ce se intampla. O fi de la vremea asta ciudata!
Pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mar Apr 29, 2014 10:54 am

Doina cum sa petrecem separat? Pur si simplu fetele ne-am adunat pt o poza, Mone le-a facut si asta a fost.
Mai exista poze"mixte "dar nu le putem posta caci este si ambasadorul care nu vrea poze pe facebook,asta e tot.
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Mar Apr 29, 2014 2:09 pm

Sidy,chiar ca este nazdravan,bine ca nu a patit nimic grav.Ai o frumusete de nepot.
Doina,ai grija de tine,sanatate multa.
Nu ai nici o veste de la contestatie?
Si al meu sot de la 1 mai este la pensie,o sa fie mai greu,dar este bine ca nu il mai vad stresandu-se la munca.Asa o sa aiba timp sa se ingrijasca de nepoti. Very Happy 
Cami,asa zicea si Laura,ca nu vrea copii ca o o fi ca o patii,si acum sunt in culmea fericirii ca au luat decizia de a avea copii.
Acum sper ca si Roxana sa vrea si ea un copil.
Mari,ce frumos,ai fost in circ,minunat parc.
Irina,felicitari mamico.
Acum va las si sper sa va distrati de 1 Mai.
O zi buna tuturor. Very Happy 
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 37 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum