Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Animalutele noastre dragi

+12
maria mihalache
Doinavar
silvi0ara
martagabriela
diana
Doina Ghidu
Mom_of_3
Sidy
mari
aurora
alina 42
anena
16 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Animalutele noastre dragi

Mesaj  Lulu Mar Ian 22, 2013 5:23 pm

Nici nu vreau sa ma gandesc mai departe.... Sad Sad Sad
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 72
Localizare : Galati

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  anena Mier Ian 23, 2013 4:51 pm

Vai Doina ce frumusete de catelusa aveti.
Spun si eu ca Lulu, pt ca si eu ma atasez de animale ca si de oameni...
Stiti ca aveam in spatele blocului, in cusca, doi ciini pentru care am aavut multe probleme (si inca mai am), cu nebuna aceea de evcina...ei bine, ciinele lup, Bethowen, a disparut de vineri noaptea si nu stiu nimic de el.Era tare bolnav bietul de el. Suferea de artrita si noi ii faceam saptaminal injectii cu corticosteroizii, ca sa mai poata trai si sa se mai poata misca. Va dati seama ce dureri rabda , daca o mai fi in viata. Eu o banuiesc pe hoasca asta de la mine din bloc ca a chemat ecarisajul si cum el nu putea sa fuga, l-au prins. O sa sunam miine sa vedem ,macar sa ni-l dea sa il putem tratata. Imi pare rau ca nu am poze cu el sa vedeti ce expresie de ciine blind si milog avea.Doamne ce ingrijorata sunt din cauza lui. Macar de nu ar suferi, orice s-ar intimpla cu el.Catelusa e bine, e in cotet, dar se simte singura, si nebuna asta din bloc toata ziua buna ziua o alunga si da dupa ea cu nuci.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Joi Ian 24, 2013 8:47 am

Anena, poate nu l-au luat, totusi. Ma gandesc, daca zici ca e asa bolnav, poate a plecat singur. Stii cum fac cainii? Cand simt ca li se apropie clipa, pleaca de acasa. Nu mor acasa. Pentru el locul acela e acasa, in spatele blocului. Bine, ma refer la cei care stau afara, la curte, sau ca acestia, de la bloc. Cei ca a mea, cum sa plece? Of, Doamne, cata suferinta...Sa ne spui ce ai mai aflat.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Animalutele noastre dragi

Mesaj  Lulu Joi Ian 24, 2013 9:36 am

As vrea sa comentez si eu dar nu pot,iertati-ma Exclamation Exclamation
Anena,spune-i la hoashca batrana sa manance ea nucile sa nu le mai arunce dupa animale,ca fac bine la inima Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 72
Localizare : Galati

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  anena Sam Ian 26, 2013 6:23 pm

Doina, nu stim nimic despre Betu, bietul de el.Atit ma rog lui Dumnezeu sa nu il lase sa sufere, ca eu atita l-am ingrijit...si i-am facut injectii si il masam pe la incheieturi si Doamne ce ii mai placea. I se mai alina durerea. Cum ieseam in spatele blocului, el iesea din cusca si urgent se trintea cu labele in sus ditamai animalul si plescaia din gura, ca si cind mi-ar fi spus...mai scarpina-ma un pic , ca e bine. Parca il aud mereu in spatele blocului....el latra foarte rar, avea o voce groasa si intotdeauna latra doar de doua ori.
Lulu, o data am lasat buna crestere la o parte si i-am spus hoastei sa isi bage undeva nucile.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Animalutele noastre dragi

Mesaj  Lulu Lun Ian 28, 2013 8:45 am

ha,ha bravo Anena,cate o data merita sa ne dezbracam de caracter chiar daca nu ne sta in fire Exclamation Exclamation Exclamation
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 72
Localizare : Galati

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Sidy Lun Ian 28, 2013 9:00 am

Eu nu pot sa-i inteleg pe oamenii astia care nu suporta animalele !!!!
Aia nu sunt oameni.....sunt "animale" Sad Crying or Very sad
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Vizitato Vin Feb 01, 2013 12:37 pm

Cineva a primit un patutz nou si s-a gandit sa vi-l prezinte, cu mare mandrie Razz Animalutele noastre dragi - Pagina 7 P1060086n


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Vin Feb 01, 2013 1:11 pm

Iubita mea! Nu pot sa-mi iau privirea de la ea! Ce scumpa e si ce mandra! E stapana patutului! Of, a mea, din pacate, se simte foarte rau. De trei zile nu mananca nimic. Azi dimineata cu greu am convins-o sa se scoale s-o duc afara. Abia statea in picioare. Ieri i-a facut doctorul o injectie, pentru pofta de mancare. Cand am venit de la doctor, a mancat cam vreo 100 gr de mancare, dupa care, iar nu a mai vrut. Nu cred ca mai am ce sa-i fac. Mi-e asa mila de ea, nici nu veau sa ma gandesc cand s-o intampla nenorocirea ce o sa fac... Sad Sad Sad
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Animalutele noastre dragi

Mesaj  Lulu Vin Feb 01, 2013 2:32 pm

waw,Cristina ce mandra sta ea in patut Exclamation Exclamation Exclamation
Doina draga mea,mi se rupe sufletul cand aud asa ceva;pana la urma trebuie sa-i curmi suferinta,sa nu o mai lasi sa se chinuie sau poate nu are dureri Exclamation Exclamation
Costel cand l-a dus pe Rodolf,eu am plecat de dimineata de acasa sa nu vad cand pleaca si o zi intreaga nu am vorbit cu nimeni Sad Sad Sad
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 72
Localizare : Galati

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Vizitato Vin Feb 01, 2013 2:40 pm

Doina, puiule, iarta-mi interventia si acu' sa-mi fie cu iertare....dar eu, personal, nu cred ca as putea sa ma uit la sufletel cum se chinuie(iti dai seama ce e in sufletul ei???) si sa ma ierte Domnul, dar lui Yuppi, cand i-o fi atat de rau, nu as lasa-o sa se mai chinuie, asta nu e viata...nu ai vrea sa auzi parerea unui veterinar despre ce chinuri are de indurat...Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau, dar....nu te doare sa o vezi cat se chinuie?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Mier Feb 06, 2013 8:38 am

Vreau sa va spun ca impreuna cu veterinarul, cu mult efort, cu multi bani, cu cate doua vizite la doctor pe zi, am reusit sa o facem bine pe Tara. Acum mananca cu pofta, vine inaintea mea cand intru pe usa, doarme iar cu mine, se tine dupa mine oriunde ma duc, prin casa, exact cum face de cand era mica. Singura problema a ramas...batranetea. Nu cred ca vreun doctor veterinar ar eutanasia un animal doar pentru ca e batran! Ideea e sa faci tot posibilul sa-i vindeci, nu sa-i omori. Bineinteles ca e de preferat sa-l eutanasiezi cand nu se mai poate face nimic si sufera cumplit. Dar cand exista sanse...
Cand imbatranesc si animalele au cam aceleasi probleme ca si oamenii.
Eu personal mi-am dus motanul la doctor si l-am rugat sa-l eutanasieze. Avea cancer si suferea groaznic. Dar era constient. Comunicam din priviri. Nu a facut niciodata prin casa. Intorcea ochisorii catre baie si stiam ca vrea sa faca. Il luam in brate si-l duceam si facea nevoia la litiera. Revenind la doctor, nici unul nu a vrut sa-l eutanasieze. Am fost cu el si la Valeni, in disperare, sa nu se mai chinuie. Nici acolo nu au vrut. I-au pus perfuzii, i-au facut calmante, l-au ingrijit pana cand, mititelul a murit singurel.
Sa stiti ca niciun veterinar nu se inghesuie la eutanasie.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  mari Mier Feb 06, 2013 10:03 am

Ma bucur Doina ca Tara se simte mai bine. Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample cu baba de Toshy cand n-o mai putea. Veterinarul nostru are acceptul lui Vero s-o eutanasieze daca ii este rau. Deocamdata e bine si chiar parca face mai multe dracii in ultimul timp. Se cocoata si ea pe unde nu credeam sa o mai vad vreodata. Plus ca e din ce in ce mai miorlaita. Nu-i mai place sa stea singura si atunci incepe sa-l cheme pe Bambu sau pe mine sa stam cu ea unde are ea chef, nu unde suntem noi. Very Happy Very Happy Very Happy
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Geta Mar Mar 05, 2013 9:50 pm

Hatis catelusa Dianei ,e atit de serioasa timp de un sfert de ora s-a uiat pe geam in aceasta pozitie,azi i-am cumparat o minge ca o sa primeasca pachet copiii si nu mai vreau sa fie trista ca de Craciun cind saracuta s-a tot invirtit pe linga colet si nu a primit nimic,miine ii mai cumpar ceva si inca o minge rosie.


Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Dzwhn8
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Sidy Mier Mar 06, 2013 6:29 am

Ce scumpa e ....!
Asteapta ea pe cineva, sa vina..... Rolling Eyes
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Mier Mar 06, 2013 8:01 am

Geta, e o scumpa catelusa voastra! Ce-as mai pupa-o pe botic!
Mari, cati ani are pisicuta Toshy, ca va ganditi la ce e mai rau? E miorlaita ca simte lipsa lui Vero si vrea s-o alintati si pe ea, mititica.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Geta Mier Mar 06, 2013 11:55 am

Sidonia,e foarte isteata si iubitoare,nu mi-am imaginat ca Diana se va atasa atit de mult de ea ,e poliglota intelege trei limbi,hahahahahahaha Very Happy azi ma duc din nou sa-i mai caut o minge de calitate adica mai tare ,puup. I love you

Doina,imi explica Diana ceva cu boticul cind e umed si cind nu ,ce stare de spirit are catelusa ,daca e binedispusa sau nu Very Happy Very Happy
Si e o ador mai ales ca stiu ca e prietena Dianei cea mai buna si sincera I love you
O iubeste neconditionat I love you I love you I love you
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  anena Mier Mar 06, 2013 7:27 pm

Geta , ce frumusete de catelusa aveti.sa va traiasca. Doamne c emult ma atasez si eu de animale.Acum , de cind cu adapostul, am si pe acolo citiva preferati pe care ii iubecs d enu mai pot. Acum va arat pe Betu, partenerul de viata a lui Beti, cei doi catei pe care ii am in spatele blocului, in cusca. Si el are artrita pt ca este rasa de lup si toata iarna i-am facut corticosteroizi, ca sa poata trece cu bine peste durerile cumplite.Acum zburda prin parcare , e mai cald , iar la vara ii va fi mai bine ...iarna viitoare vom vedea ce va mai fi.
Noi ii zicem Blindul Ben, pt ca atit de blind si de miorlait ca o pisica.
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 P3064319_zps1ec1fd01
...aici cu scrofita de Beti, care e o rasfatat
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 P3064318_zps4b7edc27
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 P3064317_zps0531a05a
pozele le-am facut astazi, pe la prinz
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 P3064316_zpsa435af74
si printesa
Animalutele noastre dragi - Pagina 7 P3064315_zps084c0d3e
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Sidy Joi Mar 07, 2013 7:02 am

Anena eu pe tine te-am iubit intotdeauana, dar cand vad cat de dragi iti sunt animalutele si ce faci pentru ele, te iubesc inzecit Exclamation Exclamation Exclamation
Sunt minunati cateii vostri....Superbi !!! Tare-mi mai plac Razz
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Joi Mar 07, 2013 7:46 am

Anena, cat de frumos e Betu! Ce privire inteligenta are. deci el e eroul care disparuse asta iarna! Ne-ai povestit tu, la un moment dat ca a disparuta si era in tratament. Pe unde a umplat? Sau l-a luat cineva? Dar cred ca si el e batranel, se vede pe fata lui. Doamne ce frumos e! Si Beti, ce se alinta!...Ce i-as mai mangaia si pupa!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  anena Joi Mar 07, 2013 2:46 pm

Sidonia, intotdeauna am iubit animalele, dar acesti ciini chiar au nevoie de noi, cei care reusim sa dam o mina de ajutor.De exemplu , astazi am fost foatrte implicata intr-un caz...un ciine maidanez a facut jigodie si zacaea de vre-o doua sapatamini. Am reusit sa il ducem, la veterinar ,i-a facut perfuzii si vor mai urma si altele...are sanase sa scape...vom face o colecta de bani si vom plati tratamebtul , ca sa salvam o viata.
Iar la adapost e treaba serioasa, cu implicatia primariei, a mai multor medici veterinari....si cu noi, cei care ajutam voluntar...In fiecare zi suntem cite 3-4 care merg la adapost, facem curatenie, hranim animalele, punem puii la supt,pt ca avem si doua ceteluse cu puiutii. Punem paie proaspete, apa, si ne ocupam de ciini ca sa nu fie speriati si stresati. Dupa ce sunt sterilizati, li se pune un cecel in ureche, care se numeste crotal si sunt dusi din locul in care au fost luati.Noi, voluntarii ii monitorizam la locul lor de trai , le ducem mincarem, le asiguram apa si daca apar ceva probleme in teren , boli sau alte accidente, anuntam vetruinarul si el ii ia si ii duce la cabinet pt a fi tratati.
Pelinga asta avem campanii de colectare de fonduri, campanii de adoptie, tirguri de adoptii, pe care tot noi, voluntarii le pregatim si le gindim. Suntem destul de multi si inca lumea nu stie despre actiunea noastra...de abia a inceput. Oamenii cu care lucram sunt deosebiti, nu precupetesc nimci pentru a ajuta ciinii fara stapin.Sunt avocati, judecatori, asistente medicale, ingineri, profesori,care vin si curata rahatul de ciini si dau cu var si schimba rumegusul ud de la catelusi , dar nici nu cirtesc.Eu am toata nadejdea ca se va auzi de aceasta actiune a noastra in toata tara si altii vor face la fel....
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  martagabriela Vin Apr 12, 2013 3:23 pm

Va admir din toata inima Anena.
Aici lumea nu iubea ciinii de loc dar am avut mereu noroc pt.ca cei din familie ii adorau.
Acum lucrurile s-au mai schimbat .
Mie acum toti imi cer puisori dar cam alegem viitorii stapini.
Imi amintesc ca asta vara la Alba l-am admirat pe Betu, v-a insotit pina la masina.
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Lun Apr 15, 2013 11:38 am

De azi-dimineata, sufletelul meu e in raiul animalutelor

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Micsorata

Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Geta Lun Apr 15, 2013 12:39 pm

Draga mea Doina,imi pare rau si stiu cit suferi,ne atasam de suflete care ne ofera iubire neconditionata... ,apoi pleaca si ne lasa in lacrimi..era asa frumoasa cu privirea sfatoasa .Sad
Te imbratisez cu drag.


Ultima editare efectuata de catre Geta in Lun Apr 15, 2013 4:05 pm, editata de 3 ori
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Sidy Lun Apr 15, 2013 3:24 pm

Doina draga sunt cu sufletul alaturi de tine si te inteleg de ce esti suparata.....
Dar pentru Tara poate e mai bine asa....nu se mai chinuie si nu ii mai este greu.
Tie iti va fi greu pina te vei obisnui fara ea....dar poate ar fi mai bine sa-ti iei mai repede o alta catelusa care sa o inlocuiasca....Doar cred asta.
Sunt alaturi de tine si te imbratisez.....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 7 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum