Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Animalutele noastre dragi

+12
maria mihalache
Doinavar
silvi0ara
martagabriela
diana
Doina Ghidu
Mom_of_3
Sidy
mari
aurora
alina 42
anena
16 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  martagabriela Lun Apr 15, 2013 4:57 pm

Of, imi pare sincer rau Doina dar gindeste-te ca poate e mai bine pentru ea acum acolo in"raiul animalutelor".
Cred ca Sidy are dreptate,poate un alt catelus te-ar ajuta
Te sarut
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  alina 42 Lun Apr 15, 2013 5:17 pm

offffffffffff...Doinita, tare rau imi pare Sad Stiu ce este in sufletul tau. Te imbratisez cu mult drag!
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Mar Apr 16, 2013 7:45 am

Multumesc mult de tot, fetelor, pentru cuvintele voastre. Ieri cand am ajuns acasa si am gasit casa goala...am crezut ca pica cerul pe mine. Din obisnuinta, am deschis usa incet, ca ea ma astepta in fiecare zi la usa, stia cand trebuie sa ajung, si deschideam incet, sa n-o lovesc. Si tot, tot restul, castronelele ei, hainuta, lesa, mancarea, medicamentele...E groaznic. Can am avut cancer si mai ales cand m-am trezit cu gaura in gat, am refuzat sa fac tratament si practic, am refuzat sa mai lupt. Am vrut sa mor. Apoi mi-am dat seama ca fara mine animalutele mele ar fi ajuns in strada (era si motanul atunci). Ele m-au ajutat sa lupt, sa vreau din nou sa traiesc. Animalele nu sunt ...doar animale. Cum zic unii: eeeii! ce! e un caine! sau "eeei, e un animal, ce atata caz!". Nu e deloc asa. Sunt fiintele cele mai sincere de pe lumea asta. Te iubesc neconditionat, te vindeca, te ajuta cand esti suparat, stiu sa te mangaie si sa-ti vorbeasca din ochi...Ele intuiesc ceea ce vrei, nici nu trebuie sa le vorbesti. Te simt. Nu stiu ce voi face fara Tara. In niciun caz, un alt catel acum. Nu pot, deocamdata, sa iau un alt catel.
Va multumesc, fetelor, inca o data pentru intelegere.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  martagabriela Mar Apr 16, 2013 9:32 am

Ai mare dreptate Doina.
Sint sincere si credincioase si isi iubesc stapinii neconditionat.
Si sincer te ajuta. Eu cind sint trista ma duc la dinsii si sa vezi ce iubire si fericire
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  silvi0ara Mar Apr 16, 2013 10:45 am

Doina,imi pare tare rau de Tara,dar capul sus si poate incet incet iti trece durerea.
Te pup.
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  silvi0ara Dum Mai 12, 2013 10:57 am

Am ramas doar cu pisicuta mea,pe cea neagra am dus-o in Lunxemburg la fata,o sa-mi fie tare dor de ea.
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 001zvn
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 205kc
Am plecat sa vad imprejurimile.
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Dsc00255yd
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Mier Mai 15, 2013 8:02 am

Wow, Silvioara, ce frumoase sunt! Ai mai pus tu poze si mai demult, dar acum se vad bine de tot. Sunt superbe. Cea gri e Albastru de Prusia? Vreau si eu pisicute! Of, azi se implineste o luna de cand iubita mea, sufletelul meu Tara, s-a stins...
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  silvi0ara Mier Mai 15, 2013 10:13 am

Da Doina,cea gri este un Albastru de Rusia,iar cea neagra este o Bombay.
Si eu cand mi-a murit cealata pisica ,dupa vreo 5 luni am luat alta.
Te inteleg tare bine. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  anena Mier Mai 15, 2013 11:27 am

Silvioara, ca p[isicute frumoasa si elegante.pup boticurile lor moi...ai promis ca pui poze si cu nazdravanul cutulache...
Doina , imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asta.Doamne ce suferinta grea.Unii dintre noi ne atasam de animale ca si de oamenii dragi din jur.
Si eu sunt cam intr-o situatie similara.Din pacate, va trebui sa il eutanasiem pe unul dintre ciini din spatele blocului. Pe Betu...a devenit agresiv cu copii.A atacat foarte multi si doar faptul ca il doare rau piciorul la care are artrita, a impiedicat producerea unui dezastru.Pt ca nu poate sa fuga repede si copii au reusit sa scape cu fuga.Nu stim ce s-a intimplat cit am fost plecati la Bran.Cind am venit era deja schimbat comportamnetul si multi vecini ne-au spus ca, copii lor au fost agresati de el.Cert este ca l-am gasit cu botul lovit tare...banuim ca a fost lovit cu o bita ceva, si lumea zice ca niste copii l-ar fi incoltit si l-ar fi batut cu bite. Una peste alta, acum este legat in spatele blocului, si noi aminam , de la o zi la alta sa il duce la moarte.Avem sufletele tandari, suferim ca pt cineva din familie.Cu noi e bun si blind, nici nu maninca pina nu este mingiiat si iubit.El este si batrin si chiar daca i-am gasi un loc unde sa stea legat, va dati sema ce suferinta cumplita ar fi pentru el, daca nu primeste saptaminal injectii pentru artrita.Oricum este intr-o faza avansata si ne puneam probleme cum va trece iarna viitoare, pt ca , nici antiinflamatoarele si nici corticosterioizi ,nu isi mai fac efectul. Este schiop si nu prea isi mai pune labuta in pamint.Doamne ce tristi suntem, si ce cumplit este sa iei o astfel de decizie. Nu doresc nici dusmanilor sa fie in locul nostru.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  martagabriela Mier Mai 15, 2013 4:11 pm

M-a durut rau ce ai scris Anena,imi dau se ama prin ce treci.
Sigur a fost lovit si din cauza asta a devenit agresiv cu acei copii.Unii nu au nici educatia si nici bunatatea de care e nevoie cu un animal.
Stiti ca noi am avut sapte puiuti,a mai ramas numai unul care pleaca si el cam peste o saptamina. Mone le-a cautat stapini care credem noi ca stiu sa se poarte cu un animal. Cel ramas sa vedeti ce alintat este de parinti si fratii mai mari.
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Joi Mai 16, 2013 8:05 am

Cata dreptate ai, Gabi! Asa isi educa majoritatea din zilele noastre copiii, sa ucida si sa chinuie animalele.
Anena, daca Betu sufera atat de mult, nu-l mai lasati sa se chinuie. Eu nu v-am povestit tot despre Tara mea, dar a fost o mare durere si tragedie. Dupa ce a facut acel atat cerebral fatal, sa nu crezi ca a murit imediat. Doua zile si doua nopti s-a chinuit. Am tinut-o noptile in brate si am vazut prin ce a trecut. Avea toate simptomele de la miastenia gravis de la oameni. Adica i-au intepenit rand pe rand toti muschii, pana cand nici saliva nu mai putea sa o inghita. Se racea incet incet, si piciorusele ii paralizau...A fost cumplit. Luni dimineata pe 15 apr., dupa tot tratamentul aplicat, nu mai era nimic de facut. Atunci, cu sufletul sfarmat am mers toti 3 (eu, sotul si baiatul) la doctor si a zis si el ca nu are ce sa-i mai faca, si sa nu o mai lasam sa se chinuie. Si i-a facut injectia...Ea, mititica nu mai era constienta, oricum...A fost groaznic. Nu asteptati sa se intample asa ceva. Mai bine mergeti cu el si curmati-ii suferinta. Stiu ca e greu. Eu am sperat pana in ultima clipa ca o sa-si revina, cat de cat, dar...era din ce in ce mai rau si mai groaznic. Mai bine sa moara in demnitate, decat in chinuri cumplite...
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  alina 42 Joi Mai 16, 2013 10:03 am

Anena , tare rau imi pare pentru Betu. Inteleg ce este in sufletul vostru ! Sad
Este cumplit cand pierdem animalute dragi !
Doinita, daca vrei un puiut de pisicuta, am la munca 3 puiuti ! Doar ca au nu stiu ce rasa sunt ! scratch Dar sunt de rasa ! cred ca este o corcitura intre 2 rase !
Pisica mama este a proprietarei restaurantului unde lucrez , si am inteles ca vrea sa le gasim stapani ! o sa stau de vorba astazi cu ea ! Sunt adorabili, si au inceput sa se joace ! ieri le-am dat laptic, si au lipait un pic ! inca sug si inca sunt dependenti da mamica lor ! Cel gri mai maricel este favoritul meu ! inca nu stiu sa-ti spun ce au ! scratch Dar sper sa te opresti intr-o zi pe la mine la restaurant sa ii vezi !

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 20130515145445


Animalutele noastre dragi - Pagina 8 20130515191515

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 20130515134743

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 20130515151358




Ultima editare efectuata de catre alina 42 in Joi Mai 16, 2013 2:21 pm, editata de 1 ori
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Joi Mai 16, 2013 10:56 am

Vaaaiiii, Alina, m-ai dat gata! Ce splendori ai tu acolo! Am sa trec sa-i vad si eu. Nu pot sa ma abtin! Pisica-mama parca ar fi Persana cu Albastru de Rusia. Wow, ce frumosi sunt!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  martagabriela Joi Mai 16, 2013 4:23 pm

ALINA M-AI DAT GATA CU PISICUTELE SI CU MAMICA
ADORABILE! !!!!!!!?
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  mari Vin Mai 17, 2013 7:50 am

Gaby eu le-am vazut!!!!!
Chiar sunt adorabili pisoiasii!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Vin Mai 17, 2013 8:28 am

Mari, ai apucat sa le faci poze? Dca da, pune si tu, te rog, sa-i mai vad odata. Sunt sigura ca unul din ei va veni la mine. Trebuie doar sa mai treaca putin timpul. Ai vazut ce reticent e sotul meu. Nu e vorba ca nu vrea, dar parca ii este frica sa iubeasca. Sunt sigura ca si el a suferit foarte mult cand s-a chinuit Tara si de asta zice ca nu mai vrea.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  anena Dum Mai 19, 2013 5:37 pm

Alina, pisicutii sunt superbi.la noi s-ar adopta imediat astfel de mitzuce frumoase.

Cit despre ciinele nostru drag, Betu...este in viata si nu il vom eutanasia.Nu putem,pur si simplu.Noi suntem credinciosi si eu si Adrian si nu ne lasa sufletul sa luam astfel de hotariri. Intr-o zi, ne-am trezit si am zis GATA!!!!.Nu ne mai chinuim.L-am legat pe Betu in spatele blocului si ii cautam o gazda contra cost. Ii vom asigura si asistenta medicala si o parte din hrana.La noi se practica asta.De obicei familiile de tigani, fac asta mereu. Pentru 20-30 de lei pe luna, tin ciini la ei in batataura.Si sa stiti ca tiganii chiar isi hranesc animalele si le iubesc. Acuma e drept ca nu prea au nici ei cu ce sa se hraneacsa , dar ei nu maninca niciodata pina nu dau si animalului, fie cal, fie ciine.
Asa ca, Betu este legat in spatele blocului, iar seara tirziu ii dam drumul.Nu va spun ce cuminte este si ce resemnat.Este un ciine deosebit si nu vrea altceva decit sa fie iubit si miingiiat.Cind mergem in spate sa le dam de mincare, nu maninca pina nu il scarmanam bine pe burtica.Se trinteste cu labele in sus, pe picioarele noastre si nu se misca de acolo,pina nu il scarmeni bine. Si plescaie fericit si geme a placere. Iar , seara , cind ii dam drumul din lant, fuge de jur imprejurul nostru cu coada lui lunga , ca un paratraznet, si scoate niste sunete care seamana cu un fel de hohot de ris...e total.Altul ar lua-o la sanatoasa, dar el sta cuminte impreuna cu Beti si asteapta sa le dau eu semanlul.Si cind spun...fugiti!!!!...o iau la sanatoasa cu cozile in vint si hoinaresc asa ceva vreme, dupa care vin frumos acasa si se baga in cusca si dorm amindoi linistiti, pina dimineata cind mergem si il trezim pe Betu sa ii punem lesa si lantul.Atunci se lasa jos si se culca pe o parte.
Spuneti voi, daca putem viata unui astfel de animal.Eu chair nu inteleg cum de a ajuns sa atace copii, pt ca cu noi e iubitor, ascultator, cuminte...
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  alina 42 Lun Mai 20, 2013 7:52 am

Anena, ma bucur ca nu ati luat hatararea sa il eutanasiati pe Betu.
Cu siguranata a fost batut de vre-un copil cu o proasta educatie ! Daca eram mai aproape de tine, il luam la mine in curte !
Dar sper sa ii gasiti stapan cat mai curand !
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Lun Mai 20, 2013 8:28 am

Anena, si eu ma bucur ca nu l-ati eutanasiat. Asta se face in momentul in care deja animalutul sufera groaznic si nu mai are nici o sansa, dar altfel...in nici un caz. Tu spuneai ca are dureri mari, dar daca se trateaza, si daca gasiti sa-l tina cineva, in nici un caz nu-l duceti la injectie. Tara mea era ca si moarta. Nu mai putea nici sa respire, daca ii paralizasera toti muschii. Se sufoca, era rece si rigida, ca si moarta. A fost ingrozitor. Probabil ca ar mai fi trait o ora sau nici atat.

Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  martagabriela Lun Mai 20, 2013 6:27 pm

Ce mult ma bucur Anena pentru Betu. Si voua, pentru inima voastra buna sa va Dea Dumnezeu numai bine
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  silvi0ara Joi Mai 30, 2013 12:24 pm

Alina,ce pisoi frumosi,de mama nu mai spun.
Anena,aveti niste suflete mari de tot.Cuvintele sunt prea sarace pentru ce faceti voi.
Haideti sa va arat cum mai arata Peticel al meu si cat de mare s-a facut.
Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Imagine9989


Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Imagine9990



silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Geta Joi Mai 30, 2013 12:50 pm

Silvioara ,Peticel e foarte frumos I love you I love you I love you
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Doina Ghidu Vin Mai 31, 2013 7:38 am

Silvioara, cat de frumos e Peticel! Of, Doamne ce scump e! El e piticul salvat de sotul tau de pe aeroport? Parca el ar fi. Felicitari din suflet! Va iubesc mult. Dar...cum se impaca cu pisica? Cred ca bine, ca el era micut cand l-ati adus, iar pisi era deja matura. Asa a fost si cu ai mei. Motanul avea deja vreo 3 ani cand am adus-o pe Tara. Practic, el a crescut-o. Ajunsese Tara sa aiba apucaturi de pisica! Va pup, pa!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  mari Vin Mai 31, 2013 12:13 pm

Silvioara ce frumos e peticel! O sa vin curand sa-l vad.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Sidy Vin Mai 31, 2013 3:17 pm

Ce mare s-a facuuuuuuuuut !!! Si ce frumos este....chiar ca are un "peticel" Razz Very Happy Rolling Eyes
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Animalutele noastre dragi - Pagina 8 Empty Re: Animalutele noastre dragi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum