Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 19 din 43 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 31 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Aug 15, 2014 6:44 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Ef1e1a46-5728-4b9c-8f42-dca909f65601_zpsa7a1ed44

Pentru toate MARIILE noastre gustoase si pentru ceilalti ce poarta acest nume sfant :

Să va fie viața senină ca răsăritul de soare, iar sufletul mereu curat și tânăr ca roua de pe flori!
Să va dea Domnul sănătate, judecată înţeleaptă, viaţă lungă pământească, ce doriti să se-mplinească!
O zi de neuitat care să țină o viață, LA MULTI ANI !
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  stoi_mimi Vin Aug 15, 2014 8:26 am

LA MULTI ANI !!!!!!! celor ce poarta numele   SF. MARIA....
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 1zzgpz5
un buchet ptr fiecare Maria ...multa sanatate si fericire ..
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Ff8xs6
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Vin Aug 15, 2014 9:31 am

Buna dimineata!
Cel mai sincer LA MULTI ANI,multa sanatate,si indeplinirea dorintelor,pt.toate Mariile si derivate ale acestui nume,sfint,de pe forumul nostru!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 K34uxh
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Aug 15, 2014 3:14 pm

Buna ziua,

in sfarst la noi s-a racorit si am o alta stare de spirit,am fost ieri la medicul de diabet si culmea chiar a nascut doamna frumoasa asa ca am fost la o alta tot asa tanara si destupata la minte care m-a felicitat ca am slabit 10 kg(bine eu tot plinuta ma vad) si in talie vreo 6 cm. glicemiile sunt bune asa ca am primit o veste buna,m-a programat pentru 10 noiembrie si atunci trebuie sa merg cu analize si imi face fundul de ochi ,stau cu inima stransa pana atunci dar sper sa fie bine cu ochii ca aceasta boala actioneaza perfida actioneaza asupra ochilor,rinichilor si cel mai grav picioarelor.Roxi si Dia sunt bine iar Alex e bucuria noastra.Ioji e inca la mama lui pana la 1 sept cand incepe stagiunea.
Am fost impreuna cu Kati cuscra mea sa vedem mai multe locatii pentru evenimentul copiilor si am dat avans la un restaurant frumos "Francesca" cu un mediu care ne a placut in care se include:masa de fructe,sampania la primire,sucurile,brerea si vinul ,tortul ,tariile,prajiturile si saratelele trebuie sa le aducem noi,sper sa fie bine.

Sidonia draga esti o fericita cu Alex,am vorbit cu mama ta ,o scumpa si era tare bucuroasa ca a venit Alex,eu imi prind urechile fix cu un telefon ca al tau dar m-am mai obisnuit acum,va tzuc Smile

M.M. l-am vazut pe Raducu oricum ar fii tuns sau nu tot e frumos ,VA PUP.Smile

Gabi si Mone voi sunteti bine? multa sanatate Smile

Doina draga acum sigur nu te plictisesti acasa mai ales ca pleci la Valeni,eu iti doresc sa ti fie bine ,te imbratisez Smile

Mimi tu ce faci,esti in concediu?va pup pe tine si Melisa Smile

Iuliana cea vesela ce faci?ai fost undeva cu Marinica?ce face mama ta?te pup:)

Doina si Nicu ati terminat cu renovatul ? bine ca e mai racoare,va pup Smile

Camelia draga mea acum e in mare voga serialul "Urzeala tronurilor"poate o sa ti placa ,multi prieteni de ai mei se uita,ce face Fares?te pup Smile

Lulu draguta tu cum esti,am vazut ce bunatati faci mmm si ce bine arata,te pup Smile

Fetelor va imbratisez PE TOATE si urez celor care poarta numele Maria LA MULTI ANI CU SANATATE !

Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Bine ca v-am regasit!

Mesaj  Carmenm Sam Aug 16, 2014 8:36 pm

Dragele mele,
cu multe dintre voi interactionez pe FB dar ma bucur sa redescopar ceva ce candva imi facea placere... Sigur n-as fi ajuns pe aici daca n-as fi avut nevoie de ajutor... cu scuze, dar pana la urma asa suntem uneori, ne amintim de cineva, cand ne loveste o nevoie asa ca:
Vreau sa botez un copilas necajit! Am cautat la spital, prin multime de lume, la biserici, nimeni nu stie ba mai mult m-am ales cu o lista de doritori in caz ca gasesc mai multi copilasi! Nu ma trimiteti la orfelinat ca nu ma duc! Nu vreau sa fiu nasa 1 ora si apoi sa-l pierd pe micut daca e infiat! Si desigur am inca un motiv in plus pe care nu mi-e rusine sa-l spun: stiu sigur ca m-ar distruge sufleteste intrarea in orfelinat cum pateam cand eram mica si mergeam cu bunica la aziluri de batrani sa impartim pachete! Daca auziti sau stiti, dati-mi va rog de stire! Va pup pe toate la rand si va multumesc din suflet!

Carmenm

Mesaje : 1
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Aug 17, 2014 9:12 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Fetelor ,George a facut o criza de bila de am ajuns cu el la spital.Il durea asa de tare burta incat am chemat salvarea care la dus la spital.Acolo analize,perfuzii,ecografie si pana la urma diagnosticul a fost de litiaza biliara.L-am luat acasa pentru ca nu a vrut sa ramana internat .
Va doresc o seara frumoasa!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Aug 18, 2014 10:18 am

Buna dimineata!
Medi,multa sanatate lui George!
Vad,ca,din ce in ce,tot mai putin se scrie pe forum.Majoritatea,cred,ca sint in concediu,undeva.
Geta,voi cauta,pe net,serialul,de care zici,sa vad,cam despre ce e vorba.Dar,nu stiu,serialele,nu ma prea atrag.Numai,daca e ceva f.f.frumos.Oricum,multumesc.
Lui Fufu,ii place la cresa.De citeva zile,el,se trezeste dimineata,singur si e nerabdator sa plece.
Imi plac activitatile,de la cresa,la care merge.Are multe activitati.Si-mi place,ca-i invata pe copii sa "gateasca".Si,cred,ca fiecare,dintre copii,ceea ce face,aia maninca.Deci,se straduieste sa fie ceva bun.Bineinteles ca sint ajutati.
L-au dat la cresa,in primul rind,sa aiba prieteni.Unde locuiesc,nu prea sint copii,apropiati de virsta lui.Tot timpul era cu mama si tata.Nu e suficient.Cit a fost in Iordania,a "inflorit".Avea multa lume in jurul lui.
Oare,ce face Mari?Ce-a facut cu pisicile?Stiti?Poate Alina stie.

Sa aveti o saptamina frumoasa si racoroasa!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mar Aug 19, 2014 12:42 am

buna seara prietene dragi
Medi cum se mai simte George? multa sanatate.
Iulica,ieri Mone a mincat clatite cu dulceata de trandafiri buna,buna si.....ne-am gindit la tine.
Sarutam mult pe toata lumea
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Aug 19, 2014 7:59 am

Buna dimineata si "LA MULTI ANI CU SANATATE" la toti care au sarbatorit ziua de nume pe 15 august-am lasat mesaj pe facebook -care a devenit o adevarata contagiune Shocked What a Face -eu am sarbatorit la ai mei unde toata ziua de vineri am udat la gradina cu legume-o canicula groaznica Shocked -de ziua lui -Marinica a luat o scatoalca de la mama lui de a trebuit sa-i dimnuez urlatura-e nazdravan rau de tot Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz si toate 3 zile am trebaluit ,la udat,cimitir si la nasa mea la care i -a facut scurt o priza si i-a luat camara foc Rolling Eyes Shocked What a Face -am frecat la peretii afumati de funingine  impreuna cu nasu Mad -am facut febra de la atita miscare si luni a trebuit sa ma recuperez Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz -i-am mai luat niste medicamente lui mama si cam asa am petrecut un WEEK de groaza si mister Razz 
Sanatatae tuturor-Geta ma bucur ca ai slabit-da-mi si mie RETETA DE SLABIRE Shocked 
Alina e la treaba cam non stop,si eu am reinceput pe la firma si cam atit....
Nasa gabita ,va imbratisez cu draga si ma bucur pentru ca i-ai facut clatite delicioase lui nasu-sa fiti sanatosi si pofta buna!
De Sidy ce sa zic .......sa va bucurati de copii si sanatate maxima tuturor si imbratisari Embarassed 
Mary S. e plecata la copii in Anglia,a dus-o alina la aeroport iar Doinita G.am inteles ca e la Valeni ca au plecat copii la mare.
nasa Mimi am inteles ca e in concediu si pleca o tira pe la bulgari-foarte bine -concediu super placut Embarassed  flower 
Sanatate maxima lui George -nasa Medi aveti grija cu pietroaiele daca sunt in fiere-cit sunt de mari Shocked -si cum or fi sa se rezolve ca avem treaba sa mergem la pescuit...pai cum altfel Rolling Eyes Exclamation 
Va doresc tuturor numai bine si sanatate oriunde va aflati Exclamation Embarassed I love you flower 
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 ZSPnoAX
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Aug 19, 2014 8:06 am

Cami te pup -am vazut pozele cu Fares pe facebook -e incintator-superb -ce mai sa va traiasca Exclamation 
Diana va imbratisez -copii si tu sunte minunati Exclamation 
Iuliana mica -sanatate si numai bine tie,la ai tai si lui Alex flower 
Delia,Mihai si Fernando -sanatate si sa va fie bine dragii mei flower 
Mariana B.,Mariela,Angela,Adrian,si toti cei care mai treceti pe aici salutari si sa va mearga bine flower 
Doinita si Nicu spor la treaba si relaxare frumoasa ca aveti mare nevoie de asa ceva flower 
Irina si cei care treceti mai rar sau deloc pe aici sanatate tuturor si numai bine oriunde va aflati flower 
Salutari speciale lui nasa Eugenia si lui nasu Vasile lol! -sper sa ajungeti in banie anul asta Razz Razz Razz Razz Razz Razz 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  anena Mar Aug 19, 2014 11:17 am

Buna dimineata dragele mele gustoase.
Uff, ca tot mai greu ajung pe aici. Dar de uitat nu va uit pentru nimic in lume.
Din pacate ,nici la noi lucrurile nu stau chiar pe roze.Desi am avut o zi de nastere cum nu ma asteptam,Adrian se simte din ce in ce mai rau cu fierea.
Medi draga, si Adi este cu litiaza biliara, descoperita in urma cu doua saptamini.El nu are dureri, dar se baloneaza si daca bea un pahar cu apa si se constipa si simte in dreapta o tensiune si o incordare mare. Analize ii sunt ff bune , dar ecografic, doar fierea este plina de pietre. El se gindeste serios sa o scoata...asa nu e viata. De doua saptamini mai mult zace decit traieste.
Si culmea, duminica e ziua lui face 50 de ani. Eu ma pregateam sa fac o mega petrecere in cinstea lui desi nu cred ca e cea mai buna solutie. El nu poate minca cine stie ce, nu bea nimic, iar in situatia asta nu mai fac nimic, ca doar pentru el as face-o. Asa ca, cel mai sigur o sa ii fac o surpriza si vom face weekendul undeva, doar noi doi.Poate in Poiana Brasov.Vedem.
va doresc tuturor o zi binecuvintata...fug la piata.


anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Mier Aug 20, 2014 10:00 am

Buna dimineata. Of, ce nu-mi place cand citesc despre necazuri de tot felul.
Si noi am avut si mai avem necazuri, poate ati citit despre necazurile cu cheltuielile de judecata, alea aiurea. Nicu a formulat contestatia la executare, ieri am depus-o la judecatorie, dar pe drum lui Nicu i s-a facut rau, cred ca de la nervi si oboseala, nu a dormit cateva nopti. S-a albit tot si transpira ... pana la urma i-a trecut.
Hai sa vorbesc despre lucruri mai frumoase. Cu casa am cam terminat la exterior.
Vazuta din fata:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 5o5wko
... din lateral ... am pus si florile:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Qyb86g
... veranda ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 23ur3bd
... si partea din spate, cu scara si pisica Smile:
La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 14d2ckz

La interior, si bucataria e cam gata, asteptam sa vina si mobila de bucatarie. Am luat deja frigiderul, congelatorul, aragazul si chiuveta. Si mobila trebuie sa vina curand.

Noi de vineri pana luni suntem la Brasov, la o intalnire mare cu colegii de pe net care dam pronosticuri, va avea loc si un campionat de mini-fotbal, sambata seara va fi petrecere, sper sa ne simtim bine. Vom fi cam 80 de persoane.
Eu voi fi manager la o echipa, Nicu la alta. Smile Nu stiu ce se va intampla daca vom avea meci direct. Smile Hai ai nostri!
Mai vorbim, sa aveti grija de voi si de ai vostri.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mier Aug 20, 2014 10:42 am

Buna dimineata!

Gabi,si noi,vrem sa facem clatite.Dar,deocamdata,nu.E,f.cald,aici,inca.Azi,se anunta cca 35 de grade.Si am o dulceata de mure,numai buna,pt.asa ceva.Mi-e teama ca se termina dulceata si inca n-am facut clatite  Laughing 
Mie,cind eram in Romania,imi placea sa la maninc cu marmelada de macese.Aici,nu este asa ceva.
Iuliana,Fufu,e din ce in ce mai mare si mai nazdravan.
Cresa,la care merge,a observat,ca ma uit la pozele puse,de ei pe FB,si-mi trimit unele poze cu Fufu.Si nora mea,le-a spus ca sint bunica lui.
Acum 2 zile,au facut din copiii de la cresa,mici modele,si i-au pozat.Au iesit niste poze f.frumoase.Mi-au trimis citeva,pe fb.Poate pozele astea le-a vazut Iuliana.Sint poze frumoase.Se vede ca sint facute de un(o)expert.
Daca aveti timp,uitati-va la albumul cu pozele astea.Merita.Unii copii,sint f.fotogenici.
Cresa,la care merge Fufu,se numeste:Kotwals Montessori(pe fb).
Anena,fa pt.Adrian,ceea ce crezi tu ca e mai bine!
Sanatate,lui Adrian,si cred si eu,c-ar fi mai bine sa se opereze.Nu e o placere,dar,nici asa,cum zici tu,nu e viata.
Doina,imi pare rau,nu pot vedea pozele.M-am uitat pe fb.Acolo n-ai posatat asa ceva.Nici Nicu.
Ieri,am vazut vreo 80 de minute din filmul Feast of Love(http://filmehd.net/feast-of-love-sarbatoarea-iubirii-2007-filme-online.html);e un film frumos,dar,mi-a fost somn si nu am putut sa-l termin.Mai am vreo 2o minute
Imbratisari,tuturor,amintite si neamintite(ti)!Sa aveti o zi buna!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Aug 20, 2014 10:47 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 M4O1kh6

Buna dimineata  flower 
Doinita V.scumpa mea hai ca zau ma supar de-abinelea ....aveti draga grija si de voi ca sunt atitea bazaconii facute special in tara asta sa ne extermine zau asa affraid -ma bucur pentru investitia facuta in casuta si ma bucur si mai mult ca mergeti la Brasov-sa va distrati maxim flower 
Sanatate tuturor oriunde ne aflam-Anena aveti grija cu fierile astea cu pietroiae What a Face -trebuie neaparat rezolvate-si:flower:  LA MULTI ANI  flower cu sanatate ,iubire si numai bine lui Adrian flower 
Eu am facut niste rosii cu ardei pentru ciorbe si acum le sterilizez -sa fiu sigura ca tin-si poate trag o fuga la munte cu grupul meu de montaniarzi-nu stiu sigur inca.
O zi frumoasa si aveti grija de voi!
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Aug 20, 2014 10:52 am

Cami te imbratisez cu drag-asa e Fufu si baietii nostri sunt nazdravani ...... dar sunt atit de frumosi Very Happy -ti-am zis ca Marinica aluat o ditamai scatoala chiar de ziua numelei Rolling Eyes -ca nu vrea sa asculte ,aia este-bine ca am fost aproape de el ca sa il ajut sa nu mai plinga asa de mult Rolling Eyes -asta e-unii sunt chiar mai mult decit nazdravani Razz 
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Aug 20, 2014 1:34 pm

rîndunica trăieşte sub acelaşi acoperiş cu oamenii
se teme de ei şi de Dumnezeu
tot timpul e în zbor şerpuit
ca să-şi şteargă adresa
sub cer e mai puţin statornică şi îi loveşte ochiul
e prinsa între eter si pămînt
nu se zbate ca noi
în lumea prea strîmtă a coliviei pămîntului.

Buna ziua,la noi s-a mai racorit s e asa bine,astept cu nerabdare sa vine Alex si parintii lui,Roxi in fiecare zi primeste filmulete cu el si ne bucuram de toate zambetele si vocea lui.

Iuliana am slabit ca trebuia neaparat din cauza medicului de diabet ca sa nu ma certe,am facut efororicaturi am fost la sala,mers pe jos si fara paine,grasimi un regim drastic adica ciorba de varza ,ahahahaah,na acum fiind rosii pe care ador cele mari de gradena,ardei copti,crenvursti din pui si putina sare,acum trebuie sa am grija sa nu pun la loc,te pup Smile

Sidonia cat mai sta Alex si cand vin Claudiu si Ancuta?te tzuc Smile

M.M. nu e de glumit cu fierea e o operatie simpla daca pietrele nu sunt mari se face laparoscopica daca nu clasica ca eu am avut una mare cat un ou de porumbel ,nu tergivesati ca se poate ajunge la complicatii si pancreatita,multa sanatate ,va pup :
Smile

Camelia am sa ma uit la film ,te imbratisez cu drag.

Lulu pe unde esti draguta,am facut mancarica aceea si a iesit suuuper,pup Smile

Doina si Nicu,casuta arata suuuper ,ai grija Nicu nu te mai enerva ,drum bun si va pup Smile

Gabi si Mone voi ce faceti ? sanatate Smile

Doina tu esti la Valeni cum te simti ?pup

Va doresc o zi buna tuturor si va pup Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Aug 20, 2014 6:18 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
Dragele mele,George se simte mai bine asa ca ne-am hotarat sa mergem cateva zile la mare.Oricum dupa ce venim de la mare trebuie sa merga la doctor pentru niste investigatii mai amanuntite .
Plecam maine dimineata ,asa ca sa nu ma da-ti disparuta.
Va doresc tuturor multa sanatate si zile frumoase!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Mier Aug 20, 2014 11:05 pm

se ofilesc grădinile din cer
frunzele
se prefac în fotolii şi măsuţe
la umbra unui gutui japonez neînflorit
doamna T.acuza o durere de cap
nu vorbeşte mult să nu facă laringită
nu strănuta să nu împrăştie microbii
se aşează şi priveste umbrele colorate.

frunzele se bat pentru un loc mai bun
unele se înghesuie sub un pantof credincios.

eu am rămas sub o streaşina
cu gînduri uscate
nu pot să-mi scriu sufletul
pentru că mi l-ai furat.


Dragele mele va doresc noapte buna si sa ne vedem cu bine Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Aug 21, 2014 8:09 pm

Buna seara lume gustoasa!
Incep prin a va cere scuze ca nu am mai intrat de mult. Acum sunt acasa. Saptamana trecuta am fost la Valeni, unde am facut parastasul de 6 luni pentru Dan. Am muncit foarte mult, am vrut sa fie de toate (cred ca e primul care nu e in post) si sa fie toata lumea multumita. Dar...cred ca varsta isi spune cuvantul, si nu numai varsta, si faptul ca respir prin stoma aia din gat, si nu mi se oxigeneaza asa cum ar trebui creierul si sangele. Asta ma oboseste foarte tare.
Ai mei vor pleca la mare duminica. Eu nu pot sa merg din mai multe motive pe care nu are rost sa le insir. Ma voi duce din nou la Valeni pe 1 septembrie, cand ginerele meu va fi plecat la Bucuresti iar Simona va incepe serviciul si Dora nu are cu cine sa stea, pana incepe gradinita.
Vreau sa spun si eu, cu intarziere din pacate, LA MULTI ANI tuturor celor care si-au sarbatorit ziua numelui pe 15 si tuturor celor care si-au sarbatorit si ziua de nastere. La Valeni nu am avut timp sa intru pe calculator.
Vreau sa-i cer scuze lui Mari S, Mari daca citesti, imi cer scuze ca nu am apucat sa te sun inainte sa pleci la copii. Poate o sa iti povestesc cand te intorci, de ce nu am putut sa sun.
Anena, neaparat ar trebui sa se opereze sotul tau, sa-si scoata pietrele. E foarte periculos daca are deja simptomele astea. Sotul meu a avut asa, in 2001, si l-am dus cu forta la spital, unde doctorii l-au certat zdravan si l-au intrebat cum a putut sa stea asa. Era sa-i plezneasca colecistul pe masa de operatie si sa-i bage si pe ei in bucluc. La ecografie nu se vede tot. Anestezistul a iesit atunci din sala, cu o punga, in care mi-a aratat ca au gasit 300 de pietre!!! Iti dai seama ca nu e de joaca. Si cu cat mai repede, cu atat mai bine.
Doina V, imi place foarte mult cum ati renovat casuta, sa va bucurati de ea!
Gabi, voi sunteti tot la Bacau, sau ati plecat la munte?
Iuliana, foarte bine ca poti sa pleci la munte. Distreaza-te si simte-te bine si pentru mine!
Alina, cat mai rezisti in ritmul asta? Offf!
Cami, eu nu am mai putut sa intru nici pe FB si mi-e tare dor de Fufu!
Geta, sunteti pe ultima suta cu pregatirile pentru botez!
Sidy, mai e la voi Alex sau e si la ceilalti bunici?
Medi, cum se mai simte sotul tau? Si la el, ca si la Adrian, ar trebui sa scoata pietrele, chiar daca e numai una sau sunt mai mici. Odata ce a facut criza e clar ca vor mai urma.
Va las acum dar va imbratisez cu mult drag pe toti si toate, si numiti si nenumiti!
Aveti grija de voi!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Vin Aug 22, 2014 10:22 am

Buna dimineata, noi suntem in tren spre Brasov.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Vin Aug 22, 2014 9:55 pm

Seara buna tuturor!
Doina V, sunteti la Brasov acum, ce bine! Brasovul este orasul meu de suflet, il iubesc enorm. Sa aveti o sedere cat mai placuta.
Va doresc tuturor un weekend super, cu sanatate maxima si cu tot ce va doriti voi!
Pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Aug 22, 2014 10:41 pm

Doina Ghidu a scris:Seara buna tuturor!
Doina V, sunteti la Brasov acum, ce bine! Brasovul este orasul meu de suflet, il iubesc enorm. Sa aveti o sedere cat mai placuta.
Va doresc tuturor un weekend super, cu sanatate maxima si cu tot ce va doriti voi!
Pupici!

Ciao ,Doina al meu e Craiova :)puuup
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Dum Aug 24, 2014 11:07 am

Buna dimineata!
Aici,e sufocant.Vai de cei care sint nevoiti sa lucreze afara.E ora 10.00 si sint deja cca 29 de grade.Se abunta,ca miine,sa fie si mai cald.
Ma bucur Doinita,ca te-ai intors de la Valeni.Dar,acolo,cred ca e mai bine,daca nu ai de lucru,nu?
Ai grija de tine!D-zeu sa-l ierte pe sotul tau!
Sidy,e-n culmea fericirii,inconjurata de toti cei dragi.
Si Mari,la fel.
In curind,si ai tai,vor veni,Geta!Imi plac poeziile pe care le scrii.
Ieri,am vazut filmul LUCY(http://www.topvideohd.com/2014/08/lucy-2014-filme-online.html).In urma cu ceva vreme(cam 2-3 saptamini,cred),i se face f,multa reclama,la tv.Si a stat pe primul loc in Box Office,o perioada buna.M-am uitat,pe rezumatul filmului si nu aveam de gind sa-l vad.Si e un film scurt(cam 80 de minute).Pt.mine,un film scurt,nu poate fi ceva WOW.In 80 de minute,nu prea se poate face un film bun.Asta e parerea mea.
Si totusi,ieri,l-am vazut.Am vrut sa vad,de ce i se face asa multa reclama.Daca vreti,uitati-va si voi!
Ieri,a fost ziua fiului nostru mare(tata lui Fufu).A implinit 34 de ani.
Acum,va imbratisez si va doresc o duminica placuta!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Dum Aug 24, 2014 3:28 pm

mă amestec cu umbra ta
şi cu fiecare încheietură
te zidesc pe dinăuntrul meu
bucuria de a nu fi singură.

hoinăresc prin fericire
ca o pană roşie
spre locul unde cerul săruta marea
eliberat de naşterea iubirii
într-o albă iertare.

Buna ziua,sunt in febra asteptarii si a dorului de copii,astept cu nerabdare sa i imbratisez:)

Camelia multumesc pentru filme si am sa ma uit Smile si pentru versuri multumesc frumos Smile

Doina si Nicu cred ca se intorc ,drum bun dragii mei Smile

Doina e gru cu banii dac mergi la Valeni te bucuri de Dora si sper sa ti fie mai bine,te imbratisez cu drag Smile

Sidonia se bucura de copii si e fericita Smile va tzuc Smile

Lulu tu sper ca esti bine si am vazut iar bunatatile te pup Smile

M.M e la mare si timpul sper sa fie bun si bland cu ea si George,te pup Smile

Iuliana unde esti?? draga ce face Marinica ?pup Smile

Va imbratisez pe toate cu drag Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Dum Aug 24, 2014 5:07 pm

La multi ani si numai bine fiului tau si intregii familii draga Cam.
Anena, inca odata LA MULTI ANI lui Ad
Sidy, inca odata multumim pentru urarii
Doina si Nicu va uram sa aveti un timp minunat la Brasov
Doina bine te-ai reintors in Bucuresti. Cred ca la Valeni ai avut un timp frumos
Geta ma bucur ca mergi bine cu sanatatea(diabetul)
Azi am sarbatorit ziua lui Mone care a inceput cu o ploaie buna dar pe la 11 s-a lasat cu mult soare.
Alina,Lulu,Iulica,Medi,Lenuta,Mari(stie cineva ce mai face?),Daniela si toate celelalte fete, va sarutam
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 19 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 43 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 31 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum